چگونه درطول زندگی میتوان به موفقیت دست یافت؟

چگونه درطول زندگی میتوان به موفقیت دست یافت؟

1 1 1 1 1

چگونه درطول زندگی میتوان به موفقیت دست یافت؟

آیا شما از این موضوع که درتمامی زندگی تان مسیر اشتباهی داشته باشد نگران هستید؟

آیا شما هم به دنبال اصولی هستید که بتوانید شانس خود را جهت دستیابی به زندگی طولانی تر،احساسی تر وشادتر افزایش دهید؟مطالب زیررا به عنوان،نصیحت های اولیه برای دست یابی به موفقیت و بهترکردن زندگی بخوانید

این مطالب به شما کمک می نماید قدمهای اولیه را در جهت ترسیم درست هدف بردارید و همزمان با آن بتوانید مسیر موفقیت و ابزاری که برای اینکار نیاز دارید را انتخاب نمایید. در این صورت است که موفقیت در زندگی تان در هر مرحله از آن به درستی ترسیم می گردد . حال این می تواند موفقیت های مالی باشد و یا موفقیت هایی که برای اعتبار بخشیدن به برند شخصی تان و جایگاه اجتماعی که دنبال آن بوده اید، باشد.

موفقیت در مسیر زندگی یک انتخاب است که نه به آسانی به دست می آید و نه به زودی. حاصل مجموعه ای از رفتارها و عملکردهاست که در آن شما انگیزه لازم را برای به سرانجام رساندن و ماندن در مسیر برای خود ایجاد کرده باشید.

مطالعه این مقاله نیز به شما پیشنهاد می گردد: موفقیت در کارهایی است که انجام نمی دهید

Icon List Heading

موفقیت در زندگی

روش 1)  برای موفقیت مسئولیت زندگی را به عهده بگیرید

برای اینکار  قدمهای زیر را انجام نمایید:

1-دست از سرزنش دیگران و بهانه تراشی بردارید:

 

به واقع این موضوع که مشکل پیش آمده در زندگی تان توسط دیگران ایجاد شده باشد؛ تفاوت زیادی را در زندگی تان ایجاد نمی کند و اساساً اینکه موقعیت زندگی شما به مشکل برخورده است و دستیابی به موفقیت را برایتان غیر ممکن ساخته است مهم نیست، شما تنها کسی هستید که باید به خود اعتماد کنید و فقط به خودتان تکیه کنید و مشکلات تان را حل کنید، اگر میخواهید زندگیتان بهترین باشد باید آن را به بهترین شکل بسازید ، فقط همین .

2- دست از خیال پردازی بردارید :

موفقیت و زندگی

ازاینکه به خود وعده های سر خرمن دهید مثل اینکه سال آینده به مدرسه برمی گردم یا فردا درس خواندن را شروع خواهم کرد و یا برای این شغل در هفته آینده اقدام می کنم، دست بردارید.در واقع از کاهلی و تنبلی دست بردارید.

از سر بازکردن مطمئن ترین راه برای این است که به شما اطمینان دهد یا کارها انجام نمی شود و یا در وضعیت نامناسبی انجام خواهد شد. مقابل مشکلات قرار گرفتن وبه سرعت  وظایف خود را انجام دادن  ، به شما زمان بیشتری برای انجام صحیح و درست کارها و بهترین بودن در انجام آنها خواهد داد.

3- مهارت های خود را به دست آورید و آنها را تقویت کنید:

 

موفقیت و زندگی

 کسب علم و تلاش سرسختانه در تمامی مراحل زندگی و صرف مابقی وقت عمرتان در جهت بهتر و بهتر شدن در مورد کاری که می کنید به صورت اختصاصی باعث می شود که موقعیت را لمس نمایید، بهتر بودن در مورد کاری که شما انجام مینمایید مطمئن ترین راه برای دستیابی به موفقیت و خلق موقعیت عالی در جهتی است که شما را در مسیر زندگی بهترین کند.

برای این کار

1- حتما دوره های آموزشی بیشتری خارج از فضای علمی کارتان که در آن قرار دارید در جهت یادگیری مهارت ها و آخرین تکنیک ها و تمرین های جدید اقدام نمایید

2- مهارت های اصلی شغلتان را  بیرون از محیط کارتان تمرین نمایید و از اینترنت جهت یافتن تکنیک ها و ترفندهای مفید استفاده نمایید.

3- با افراد کارآمد واصلی شغل و حرفه تان صحبت کنید و در مورد نصیحتهای مفید و یادگیری تجربه آنها اقدام نمایید  ( با افرادی که الگوی بسیاری در جهت کسب موفقیت ، هستند الگو برداری کنید، و بعد تکنیکهای تصور ذهنی را به درستی انجام نمایید

4- از بدنتان مراقبت نمایید:

موفقیت و زندگی

 مسلما شما نمی خواهید که تمامی این تلاش ها و کارها را در زندگیتان مد نظر ومورد تصور قرار دهید و به دلیل مشکلات جسمانی که دارید نتوانید کاری را انجام دهید. مراقب سلامتی و بدن خود با درست خوردن، تمرین و ورزش و همیشه پاکیزه بودن باشید.حتما به دکتر در شرایطی که بدن شما دچار مشکل شد بروید و دوره ی پیشگیرانه ای را در جهت سلامت خود ایجاد نمایید و این موضوع به شما کمک فراوانی می کند که با مشکلاتی که ایجاد می شود روبه رو شوید و با آنها مبارزه کنید و خودتان را در جهت یافتن راه حل بسیار مناسب آماده نمایید قبل از اینکه آنها بسیار بزرگ و از دسترس شما برای حلشان خارج شوند.

Icon List Heading

موفقیت و زندگی

روش دوم برای حس موفقیت در زندگی شفقت و مهربانی خود را نشان دهید

بعضی از زمان ها بسیار سخت است که خودمان را بسیار صمیمی و مهربان با کسانی که به ما کمک کرده اند نشان دهیم، تمامی موارد در فرهنگ ما به ما اعلام می کند به جلو حرکت کن و در بسیاری از موارد فقط به خاطر خودمان بجنگیم و دیگران را فراموش کنیم،به هر حال کمک به دیگران به منظور  تکمیل احساسات عمیق با دیگران و در این راستا نیست ولی می تواند به ما اطمینان دهد که مردم می خواهند به ما کمک کنند.

هنگامی که  شما به عنوان یک انسان موفق معروف می شوید، مردم با تمام توان و تمایل خود، خودشان را برای کمک مفید و مناسب به شما خرج می کنند و شما آدمهای بی شماری را نه تنها به عنوان دوست بلکه می توان به عنوان فدایی دست خواهید یافت .و مسلماً  این امر موجب شوکهشدن شما خواهد شد.

2- ارتباطات خود را گسترش دهید :

 

موفقیت و زندگی

برای به دست آوردن بهترین چیزها وهر آنچه که در زندگی به آن نیاز دارید ،شبکه سازی کنید ، این بهترین راه برای دست یابی به موفقیت است ، دوستان را افزایش دهید.

آدمهایی را ملاقات کنید که در محیط پیرامون شما در جایگاههای خوبی قرار دارند که شما میتوانید آنجا کار کنید ، به همه نشان دهید که شما چگونه با سختیها مواجه میشوید ، و در مورد کار با دیگران چقدر خوب هستید ! نشان دهید در مهارت های باور نکردنی که خودتان ساخته اید چه قدر توانایید ، این کار به شما کمک میکند در موقعیتهایی که در زندگی دیگران سر در میاورد دنبال این باشند که هرجوری شده شما را پیشنهاد دهند.

خواند این مقاله نیز خالی از لطف نیست: برنامه ریزی حدس و گمان است.

3-زندگی خانوادگی سا لم و شادی را ایجاد کنید :

اگر بگوییم ازدواج و بچه دار شدن برای همه انسانها مفید است درست نیست ولی برای بیشتر انسانها ، این موضوع که آنها نمیتوانند کارها و موفقیتشان را بدون داشتن  مصاحب و یاور به انجام برسانند درست است. مخصوصا زمانی که شما به سنی میرسید که به راحتی میتوانید تنها شوید ، زیرا مردم وتمایلات دوستی در آن دوران کمتر میشود و مردم دوست دارند که بیشتر در کنار خانوادشان باشند .

حتما شبکه های از افراد ایجاد نماید که حمایتگر باشند.این می تواند انتخاب همسر، وارد شدن به یک رابطه طولانی مدت خوب،  نگهداری از حیوانات ، بچه دار شدن ، ویک رابطه برادر و خواهری بسیار خوب باشد.

Icon List Heading

روش3) باید برای موفقیت در زندگی به صورت موثر و مفید برنامه ریزی نمایید

برای اینکار باید بتوانید قدمهای زیر را انجام نمایید:

1- برای بدترین ها برنامه ریزی کنید ولی به بهترین ها امید داشته باشید:

موفقیت و زندگی

شما باید برای بهترین چیزها آرزو داشته باید، و برای اتفاق افتادن بهترین ها توقع داشته باشید، زیرا توقع به اتفاق افتادن آنها باعث میگردد که این مهم انجام شود ولی فقط داشتن آرزوی خوب باعث می شود که شما نسبت به دستیابی آن دور شوید،شما باید برای چیزها و خواسته های خوب خود به خوبی و به سختی کار کنید ولی باید برنامه ای روبه جلو برای مشکلاتی که برای شما پیش میاید و برطرف کردن اشتباهات خود داشته باشید، آماده سازی خود برای اتفاقات بد،به این دلیل نیست که شما فقط به اتفاقات بد فکر کنید و آنها برای شما اتفاق می افتند فقط در راستای این است که شما بتوانید در هنگام قرارگیری در این موقعیت بهتر عمل کنید.

2-خود را در مسیر شغلی حرفه ای قرار دهید

این مورد مهمترین منظر موفقیت در زندگی شماست. ولی تغییر  و پریدن از یک شغل زودگذر به شغل زودگذر دیگر موجب می گردد که برای به دست آوردن موقعیت های بزرگ تر و چیزهای بهتر، کار شما را بسیار سخت می کند لذا هر چه زود تر خودتان را دریک  مسیر شغلی حرفه ای مناسب قرار دهید، چیزهایی را انتخاب کنید که با مهارت های شما سازگار است ،چیزهایی که دستیابی به راحتی قابل قبول زندگیتان را برای تان ارائه می دهد و موجب نمی شود که شما را بدبخت کند.ممکن است که شما یک ستاره راک نشوید، ولی ممکن است که خودتان شگفت زده گردید هنگامی که ببینید، چقدر از اینکه یک تکنسین صدا باشید، لذت می برید.

3- در مورد پولتان هوشمندانه برخورد کنید:

در بسیاری از مواقع تصمیماتی که در مورد به دست آوردن حداقل منابع مالی باشد، دلیل اصلی است که ما را در زندگی به عقب می راند.از داشتن بدهی زیاد خودداری کنید، چیزهایی را بخرید که در واقع به آنها نیاز دارید نه بیشتر و از سرمایه گذاری های غیر واقعی خودداری نمایید، می خواهم این مطلب را با ذکر یک مثال برای شما توضیح دهم، خرید سهام کارخانه های جدید بسیار قابل اتکاتر از این می باشد که پول خود را به صورت یک جا سرمایه گذاری کنید، سعی کنید پول خود را با خرید محصول و یا چیزهایی که قابلیت اجاره ای به شرط تملیک دارند حفظ نمایید.

3- اگر در شرایطی نیستید که یک موبایل یک میلیون تومانی یا رقم بالاتری برای آن بپردازید،بخرید، لطفاً این کار را نکنید می توانید برای خرید آن برنامه ریزی نمایید ولی در حال حاضر ، گوشی موبایل ارزان تری بخرید و اجازه دهید بقیه پول شما برای پراخت ها و برنامه ریزی خاص تر در کارت شما ذخیره گردد.

4- برای به دست آوردن و تهیه خانه، ماشین شخصی خود برنامه ریزی و کار کنید:

موفقیت و زندگی

پیشنهاد می نمایم این مقاله را نیز مطالعه نمایید: برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

یکی از بهترین  راه  ها برای دستیابی موفقیت و احساس راحتی مناسب در زندگی این است که امنیت ممکنه مالی را در زندگی ایجاد نمایید، تلاش برای داشتن خانه خودتان بسیار مناسب تر از این ات که اجاره نمایید، یا تلاش برای داشتن ماشین شخصی خودتان به صورت کلی می توانید در بهترین وضعیت صاحب چیزهایی شوید که برای خودتان است حتی اگر مجبور شوید به صورت ماهیانه مبالغی را جهت پرداخت بدهی بابت آنها پرداخت کنید ،این وضعیت از پرداخت ماهانه نظیر اجاره خانه ای که دیگر بر نمی گردد بسیار بهتر است به صورت کلی پول خود را جهت مواردی صرف کنید که شما را در روزهای بارانی حفظ و از شما محافظت می کند.

بهتر است در مورد اینکه به خاطر شرایط اقتصادی خودتان نمی توانید خانه ای را برای خود بخرید،نگران نباشید، مسلما در کشور ما راه های زیادی چه از طرف دولت و یا شرکت های سرمایه گذای مسکن و یا اشخاص حقیقی دیگر با توجه به وضعیت مسکن، وجود دارند که شما را می توانند در این راستا کمک کند.

این همان مطلبی است که در روش 3 و در بخش اول نیز بیان کردیم،آرزوی داشتن چیزی کافی نیست باید برای آن تلاش کنید،لذا قرار دادن خود در مسیر های این چنینی به شما کمک می کند، هدفدار تر زندگی کنید و مجبور می شوید برنامه ریزی مالی و دقیق تری آماده کنید و بیشتر تلاش کنید.

Icon List Heading

روش4) همیشه برا موفقیت در زندگی باید سخت تر کار کنید:

این بدان معناست که باید بتوانید:

1- سرسختانه به معنای بالاتر و فراتر از وظیفه تان :

موفقیت و زندگی

قبل از اینکه بخواهم این مطلب را توضیح بدهم، می خواهم در مورد وظیفه با شما صحبت کنم،زمانی که حرف از وظیفه می شود همه ما به این فکر می کنیم که برای صاحبین مشاغلمان یا کارفرمایانمان بیشتر کار کنیم، در صورتی که این فرهنگ نیز بسیار صحیح می باشد.

و با آن می توان به تعالی سازمان های کشور و فضای کسب و کار نیز کمک کرد ولیکن این وظیفه(ندای وظیفه ) در مورد اشخاصی است که شما به خاطر آنها تلاش می کنید، نظیر خانوادتان، فرزندانتان، همسرتان و ... . مهم تر از اینکه کسانی که شما آنها را دوست می دارید و هیچکس در زندگی پیدا نمی شود که شما را بیشتر از خودتان دوست بدارد.

پس در ابتدا به خاطر وظیفه خودتان در قبال شخص خودتان و به دست آوردن لذت بیشتر برای زندگی، در این راستا این مطلب را فقط در مورد شغلتان در نظر نگیرید، و ظرف زندگیتان را مانند رودخانه یا یک ظرف آب ببینید که با ضربه ای در آن، طول موجش تا آخرین سطر زندگیتان حرکت می کند،به تمامی افراد  در هر سطر زندگیتان نشان دهید، از آنچه آنها از شما توقع دارند بیشتر می توانید انجام دهید،به آنها نشان دهید که چقدر شما با استعداد و توانا هستید و شما را یک فرد خاص ببینند.

مطالعه این مقاله نیز خالی از لطف نیست: کیفیت دوستی هایت را با علامت ریاضی بسنج

انتخاب موقعیت مناسب برای شما و به دست آوردن پول بسیار با اهمیت است لذا در زیر می توانید مثال هایی را در رده های سنی مختلف برای شما بیان نماییم.

1-     هنگامی که شما نوجوان هستید، می توانید زمان های استراحت خود را در راه اندازی یک سازمان خیریه صرف کنید، زیرا زمانی که شما نوجوان هستید می توانید به صورت اختصاصی وقتتان را روی محورها و موضوعات اصلی خرج نمایید.

(موضوعات اصلی رشد و راه های دستیابی به موفقیت های آینده، بدون در نظر گرفتن دغدغه های مالی ولیکن شرایطی که می توانید شما از آنها نیز پول دربیاورید) به طور مثال می توانید به همکلاسیهای تان در مواردی که آنها در انجام آن ضعف دارند ،کمک کنید و به آنها نشان دهید شما چگونه بر مشکلات خود پیروز می شوید و شروع کنید به تدریس خصوصی به آنها. در بسیاری از مواقع انسان ها از هم سن های خودشان بیشتر میاموزند تا از معلم  هایشان چون آنها با این افراد بهتر می توانند ارتباط برقرار نمایید:پس شما می توانید در راه آموزش به آنها خدمات گسترده تری نیز انجام دهید، به همین سادگی!

افراد  بالغ راحتر می توانند این کار را انجام دهند، فقط با بررسی هر زمانی که به خود می گویند (این مشکل من نیست) متاسفانه فرهنگ سازی این مورد به شدت در کشور ما در حال رشد می باشد، وبا دیدن مشکلات دیگران و مشکلات کشور خودمان بارها این را می گوییم که من خیلی هنر کنم، زندگی خودم را بچرخانم.

در حالی که باید فرهنگ خودمان را در جهت دیدن سهم خودمان در بر طرف کردن مشکلات کشور تغییر دهیم، جایی که داشتن زندگی موفق برای خودمان و فرزندانمان و ساختن محیط موفق، نیازمند فرهنگ اشتراکی است ممکن ات که این مسئولیت شما برای دست زدن و بهتر کردن این موقعت نباشد، ولی انجام بده هر آنچه که از دستت بر می آید.

مثالی را برای این موضوع میزنیم که بسیار ساده است . میبینید که انسان در هر موقعیت اجتماعی می تواند این کار را بکند، که البته خوشبختانه در مورد این مثال،چنین رفتارهایی را بارها دیده ایم.فرض کنید شما فراش مدرسه ای هستید و میبینید کسی یا بچه ای گمشده است، به جای آنکه مانند این فکر کنید که شما موظف یا مکلف به صحبت با آن شخص نیستید باید به ،آن فرد یا بچه کمک کنید، شاید همین امر ساده موجب اتفاق بزرگی در زندگی شما و تغییر مسیر آن گردد.

2-مسئولیت بیشتری بپذیرید:

موفقیت و زندگی

 

زمانی که در کلاستان یا همکارانتان دنبال داوطلبی می گردند که وظایف بیشتری به او بسپارند اولین کسی باشید که برای این موضوع داوطلب می شوید،(لطفا به تکنیک های مبارزه با ترس و تکنیک 20 ثانیه شجاعت رجوع نمایید).

به مسائلی که دیگران از پذیرش مسئولیت آن غفلت می کنند، به چشم یک موقعیت و شانس نگاه کنید، به مانند اینکه می تواند این چیزها بالاتر از ندای وظیفه شما باشد، نگاه نکنید به این دید که این موارد باعث رشد و افزایش میزان موفقیت و ترقی شما می شود بنگرید، این موضوع نه تنها شما را به عنوان فردی با استعداد و خاص نشان می دهد بلکه به صورت اختصاصی شما را به عنوان یک رهبر به مردم نشان خواهد داد. بازهم به مثال هایی در دوره ها و سنین مختلف زیر توجه نمایید:

اگر شما یک نوجوان هستید، به سرعت و زودتر از زمانیکه ممکن است شغلی را برای خود انتخاب نمایید این شغل نباید لزوما طوری باشد که زمان بسیار زیادی را از شما بگیرد، فقط شغلی باشد که زمانتان را برای آن صرف کنید این کار و صرف وقت در این رابطه به ما برای موقعیت های شغلی آینده کمک می کند که سخت تر کار کنید، زیرا در زمانی که می توانستید این کار را نکنید و مانند دیگر هم سن هایتان وقتتان را بگذرانید، شما خود را برای این کار آماده کردید.

افراد نوجوان می توانند مسئولیت های بیشتری را در هنگام تحصیل بپذیرند مانند پذیرفتن دستیار معلم بودن، بسیاری از مدارس و موسسات علمی اجازه می دهند که دانش آموزان کلاسی را برای ارائه مطالب خود نظیر درجه بندی مقالات،سازماندهی وظایف و دیگر فعالیت هایی که می توانند به آنها در بهتر کردن کیفیت کلاس کمک کنند،  حضور داشته باشند،این می تواند به دوران دانشجو بودن شما و استخدام های آینده شما کمک بسیار زیادی بکند.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 44279036-021 و 44381638-021 تماس حاصل نمایید.