چگونه با نه گفتن‌های درست وفادارسازی مشتريان را بيشتر كنيم؟

1 1 1 1 1

چگونه با نه گفتن‌های درست وفادارسازی مشتريان را بيشتر كنيم؟

بايد بدانيم يكي از اصول مهم فروش توانايي و جرأت نه گفتن به مشتريان و كارهايي ست كه در چهارچوب روابط و اصول سازماني ما قرار ندارد:

اينكه  هميشه حق با مشتري ست ، يك جمله کلیشه‌ای است كه براي فرار خودمان از جواب نه دادن انجام ميدهيم!!!!

اگر از مشتريان می‌پرسیدم چه می‌خواهند ، می‌گفتند يك اسب سریع‌تر، هنري فورد

بله گفتن خيلي آسان است. بله گفتن به يك برنامه ديگر، بله گفتن به یک‌ضرب الا جل زماني خوش‌بینانه. اما خيلي زود حجم كارهايي كه به آن‌ها بله گفته‌اید آن‌قدر انبوه می‌شود كه ديگر نمی‌توانید از عهده كارهايي كه واقعاً بايد انجام می‌دادید برآييد.

•  عادت به ((نه گفتن))را شروع كنيد؛حتي نه گفتن به بسياري از ایده‌هایتان.

•از قدرت نه گفتن براي درك اولویت‌های كاري خود استفاده كنيد
• از نه گفتن به‌ندرت پشيمان می‌شوید ، اما بله گفتن اغلب اوقات پشيماني به بار می‌آورد.

افراد از نه گفتن امتناع می‌کنند، چون ساز مخالف آن‌ها را ناراحت می‌کند، اما گزینه‌ای كه به‌جای آن برمی‌گزینید بدتر است: خود را به درودیوار می‌زنید، مسائل را پيچيده می‌کنید و روي ایده‌هایی كار می‌کنید كه به آن اعتقاد نداريد.
اين شرايط مثل يك رابطه است: پايان دادن به يك رابطه سخت است، اما ماندن در رابطه‌ای صرفاً به دليل هراس از رها شدن، بدتر است. با پذيرش رنج كوتاه ساز مخالف پیشروی‌تان، از پشيماني بلندمدت خود را رها كنيد.

باور نداشته باشيد كه هميشه حق با مشتري ست، تصور كنيد يك سرآشپز هستيد. اگر تعداد قابل‌توجهی از مشتريان شما گفتند كه غذایتان شور يا خيلي تند است،روش پخت خود را تغيير می‌دهید، اما اگرچند مشتري بهانه‌گیر وسواسي. اعتقاددارند كه بايد به لازانياي خود موز اضافه كنيد، بايد آن‌ها را ناديده بگيريد .برای اینکار می توانید از درستی  تصمیم خود در مورد انتخاب صحیح مخاطبان بازار هدف مطمئن شوید و اصلاً ببینید که مشتریان خود را به درستی انتخاب کرده اید برای اینکار من پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید.

 

بازاریابی و فروش هزاره سوم

راضی کردن چند مشتری که صرفاً گله گذاری می‌کنند، ارزش این را ندارد که محصول خود را برای همه خراب کنید. آی ان جی دایرکت (ING Direct) با همین نه گفتن، بانکی تأسیس کرده که به‌سرعت در آمریکا در حال رشد است. وقتی مشتری درخواست کارت اعتباری می‌کند، پاسخ منفی است.وقتی خواهان یک کارمزد اینترنتی می‌شود،پاسخ منفی است.وقتی می‌خواهند حسابی با موجودی یک‌میلیون دلار  باز کنند، پاسخ منفی است (این بانک قوانین سفت و سختی برای حداکثر سپرده دارد) آی ان جی می خواهد همه‌چیز را ساده نگه دارد.به همین دلیل است که تنها چند حساب پس‌انداز، گواهی سپرده و صندوق مشترک محدود ارائه می‌کند.

 

بازاریابی و فروش هزاره سوم

 

البته برای نه گفتن به مشتری شتاب نکنید.فقط صادق باشید.اگر نمی‌خواهید تسلیم درخواست یک مشتری شوید، مؤدبانه رفتار کنید و دلیل را توضیح دهید.وقتی زمان می‌گذارید تا نقطه‌نظر خود را توضیح دهید، افراد به‌طور شگفت‌آوری شمارا درک می‌کنند.
حتی می‌توانید آن‌ها را جذب روش تفکر خودتان کنید.اگر قانع نشدند، یکی از رقبا را پیشنهاد کنید؛ البته اگر فکر می‌کنید این راه‌حل بهتری است. بهتر است مشتری با استفاده از محصول یک شرکت دیگر راضی نگه‌داشته شود، تا اینکه محصول شمارا با نارضایتی استفاده کند. هدف این است که مطمئن شوید محصولتان مناسب و در حد خودتان است. شما باید بیش از همه به آن اعتقاد داشته باشید.

در این صورت می‌توانید بگویید فکر می‌کنم این محصول را دوست دارید، چون من آن را دوست دارم.

کلید موفقیت را نمی‌شناسم، ولی کلید شکست تلاش برای خشنودی همه است.   بیل کاسبی

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 44279036-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.