6 نکته کلیدی در تعیین اهداف کسب و کار شما

1 1 1 1 1

6 نکته کلیدی در تعیین اهداف کسب و کار شما

تنظیم اهداف کسب و کار در هر سازمانی یک روش معمول و یک عملکرد مشترک به شمار می آید و در سطح جهانی توسط همۀ کسب و کارها به اشتراک گذاشته می شود.
مجریان عموماً اهداف کسب و کار را تعیین می کنند که این کار به افزایش انگیزه و عزم و اراده کمک میکند.بعلاوه این مجریان کسانی هستند که راهبردهای یادگیری مسائل حیاتی برای مقاصد آموزشی را ارائه می دهند. مگر اینکه شما از دانش بخصوص و هدفمند و آموزش هدایت و رهبری در جهت محیط کسب و کار برخوردار باشید که ممکن است اهداف گنگی که بدون حد و مرز باشد را در برنامه خود قرار دهید.اگر در شرایط شروع بررسی اهداف خود و یا در مرحله بررسی مجدد قرار گرفته اید ، این شش مرحله را برای موفقیت در تحقق اهداف تان دنبال کنید.

1) اهداف قابل سنجش را برای خودتان تعریف کنید

اولین گام در تعیین اهداف کسب و کار این است که دقیقا مشخص کنید چه می خواهید و اطمینان حاصل کنید که هدف شما ارزش تلاش کردن را دارد. در مورد اینکه چگونه می توانید اهدافتان را طراحی کنید و به اینکه چگونه این کار را انجام دهید که به موفقیت دست پیدا کنید فکر کنید و در مقابل، اگر این آخرین فرصت شما باشد استراتژی شما چه خواهد بود؟
این بسیار حائز اهمیت است که اهداف تان را تنظیم کنید و شما باید دقیقاً بدانی که می خواهید به کجا برسید و اگر فکر می کنید که در مسیرتان هرگز با شکست مواجه نخواهید شد بهتر است از هدفتان چشم پوشی کنید.

باید تا حد ممکن خاص و منحصر به فرد باشید بنابراین شما قادر خواهید بود مشخص کنید که چه زمانی به هدفتان خواهید رسید.

2) اهدافتان را خاص و ویژه کنید

یکبار دیگر مطمئن شوید که اهداف کسب و کارتان بیش از حد مبهم نیست.این بسیار حائز اهمیت است که از یک فرمول تعیین هدف استفاده کنید که به هدفتان برنامه عملکرد می دهد. هدف نهایی تان را برای خودتان تعریف کنید و یک نقشه ی راه در جهت اینکه دقیقا چگونه به سمت هدفتان پیش بروید ایجاد کنید و همیشه روی آن چیزی که میخواهید به انجام برسانید حساس باشید.

3) نسبت به اهداف خودتان متعهد باشید

همواره باید احساس تعهد نسبت به کاری که انجام می دهید داشته باشید. وقتی که طرح و پلن خودتان را در حرکت مشخص می کنید برای ماندن و دیدن نتیجۀ آنچه در تلاش برای بدست آوردنش هستید انگیزه پیدا می کنید .هرگز تصمیمات خودتان را به تعویق نیاندازید زیرا که این کار فرایند تحقق اهدافتان را به تاخیر خواهد انداخت. این نکته را فراموش نکنید که لذت بردن و دریافت پاداش از نتیجۀ آنچه انجام داده اید تنها در ماندن و صبر کردن متمرکز شده است.

 

wor72 480 720

4) اهداف خودتان را عمومی و آشکارا کنید

یک روش بسیار موثر برای دستیابی به اهداف کسب و کار شما این است که آنها را آشکارا و عمومی کنید . از یک تیم و حتی از یک نفر در نقشه و برنامه تان دعوت به همکاری کنید ، این می تواند برای شما ایجاد انگیزه و اشتیاق بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. بهتر است هر چند وقت یکبار از آن ها بخواهید که عملکردشان را به شما هماهنگ کنند به این ترتیب شما متوجه خواهید شد که چه چیزی از جزئیات وظایفشان به شما مربوط می شود.

5) برای هدفی که دارید که مهلت و محدوده زمانی deadline مشخص کنید

اگر شما محدودیت زمانی برای خودتان نداشته باشید هدفتان با شکست مواجه خواهد شد.اهدافی که بدون محدودیت زمانی و بازه زمانی مشخص تعریف شده اند نشان می دهند که شما به طور کامل به آنها متعهد نخواهید بود. پس بهتر است یک تاریخ معقول که نه بیش از حد نزدیک باشد که از واقعیت به دور باشد و نه خیلی دور باشد که شما را سست کند برای هدفتان تعیین کنید. زیرا در غیر این صورت ممکن است همیشه انجام کارهایتان را به تعویق بیاندازید و در نهایت از دستیابی به هدفتان دلسرد شوید.

6) به خودتان پاداش دهید

در روند تعیین هدف، یک چیز بسایر حایز اهمیت است و آن هم « شما » هستید. هنگامی که به هدفی که می خواستید دست پیدا می کنید و یا به نقطۀ عطفی در هدفتان نائل می شوید مطمئن باشید که فرصت ها را نشانه رفته اید.

روی زمان و انرژی به شکل باورنکردنی تمرکز کنید تا به هدفتان برسید . مطمئن باشید که در آن لحظه موفقیت خود را جشن خواهید گرفت.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.