10 روش بازاریابی برای بهره وری بیشتر

1 1 1 1 1

10 روش بازاریابی برای بهره وری بیشتر

هرکسی که کاربیزینس انجام می دهد صرف نظر از نوع سازمانی که برای آن کار میکند ( B2B,B2C و...) به محتوایی نیاز دارد که به ایجاد مخاطبان او کمک کند و حجم بیشتری از افراد را به خود جلب نماید.برای این منظور، این یک ایده بسیار خوب است که با ایجاد محتوای بازاریابی موثر که به طور منحصر به فرد در دسترس بودن اطلاعات را برای هرکسی فراهم میکند در خوانندگانتان احساس خاصی ایجاد کنید.

برای به حداقل رساندن هزینه ها و در جهت ارتقاء کسب و کارتان لازم است که یک نقشه و طرح سازماندهی شده در آغاز برنامه خودتان داشته باشید.مطالبی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد بهترین شیوه و راهنمایی خواهد بود که به شما در جهت ساخت این طرح بصورت کارآمد و موثر کمک خواهد کرد.

ایجاد محتوای کارآمد

صرف نظر از اینکه به شما محصولات فیزیکی ،خدمات ویا رسانه ها را ارائه می دهد.این راهنمایی ها و ایده ها کمک خواهد کرد که از طریق محتوای کارآمد بتوانید از اهداف کسب و کارتان حمایت نمایید.

1- یک پیشینه از گذشته شرکت تان به مخاطبان ارائه دهید

شما نیاز به پاسخ به این سوال دارید که چه چیزی مخاطبان تان را به سمت تان جلب می کند تا در مورد آن بیشتر بدانید. یک پیشینه از شرکت تان برای مخاطبانتان چه از طریق داستان سرایی،تصاویر بیشتر،فیلم ها و یا فرمت های دیگر ارائه دهید.
کسانی را برای اعضاء تیم خودتان پیدا کنید که در مورد محصول شما حس اشتیاق و علاقه شدید داشته باشند صرف نظر از اینکه چه نقشی در سازمان شما دارند .این ها مبلغینی هستند که واقعا می توانند نام تجاری شما را زنده نگه دارند.

2- محتوای خاص

بازاریابی و فروش

 

اطلاعات و محتوای منحصر به فردی را ارائه دهید تا افراد را از همه جا به خود جلب کنید.این برای جذب مردم به بازدید از محتوای شما و رسانه های اجتماعی دیگری که دارید می تواند بسیار حائز اهمیت و مفید باشد.طیف گسترده ای از فرمت های محتوا مانند فیلم ها،مقالات و ... را به کار ببرید.

3- مصاحبه

در حالی که بسیاری از شرکت های رسانه ای از مصاحبه بعنوان هسته اصلی  ارائه محتوای خود استفاد ه می کنند.شما هم می توانید از این روش استفاده کنید.ارزیابی پتانسیل افراد برای کشف اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات به شما کمک می کند که محتوای اصلی تان را پیدا کنید.همچنین در نظر داشته باشید صحبت کردن با افراد کلیدی به موضوعات مرتبط می باشد.

4- پرسش و پاسخ

ارزش مطالبتان را با پاسخ دادن به سوالاتی که توسط مخاطبان و یا همکاران صنعت شما مطرح می شود گسترش دهید و اطلاعات بدست آمده را بعنوان بخشی از فرآیند ایجاد محتوای کلی تان جمع آوری نمایید و این مطالب را از طریق ویدئو، صدا و یا متن توسعه دهید.

بازاریابی و فروش

این بسیار حایز اهمیت است که از نظر مردمی که با شما صحبت می کنند فرد خلاقی باشید. هرگز خودتان را محدود نکنید. اگر از یک سخنرانی ویا یک وبینار استفاده می کنید از سوالات مخاطبانتان استفاده کنید و البته روش دیگر این است که از کانالهای ارتباطی تان برای ارسال سوالات به مخاطبان تان و مشارکت با انها استفاده کنید.

5- گاهی هم لازم است که از صنعت فیلم یاد بگیرید.

فیلم هایی که امروزه ارائه می شود را مشاهده نمایید به واقع فیلم هایی که بدون محتوای مناسب در هر ژانری تولید می شوند مورد تائید و استقبال قرار نمی گیرند لذا شما هم به یاد داشته باشید.این را بدانید که این روزها اگر محتوای مناسب که رابطه عمیق تری میان مخاطبان خود و کسب و کارتان ایجاد نکنید مطمئناً نمی توانید در به دست آوردن بازار و گسترش آن موفق باشید.

6- گزینش محتوا

در اینجا، هدف ارائه منابع مرتبط برای مخاطبان است که به بینش و تخصص شما در این زمینه تاکید می کند. این امر بویژه برای افزودن ارزش به محتوایتان مفید می باشد و یک روش مفید برای بروز کردن محتوای قدیمی تر شما می باشد.

به جای ایجاد مجموعه ای از لینک ها به محتواهایی که ارائه می دهید تفسیر یا گزارش یادداشت اضافه کنید چون این کار به مخاطبانتان در درک مطالب بیشتر کمک می کند و در حقیقت ایجاد تفسیر در پایین مطالبتان می تواند به عنوان اساس یک خبرنامه هفتگی باشد که شما به مخاطبانتان ارائه  می دهید.

7-سابقه و هدف

تصور نکنید که مخاطبان شما تماما با موضوعاتی که شما انتخاب می کنید آشنا خواهند شد. محتوایی ارائه دهید که همراه با اطلاعاتی باشد که به آن ها در درک بهتر مسائلی که شما مطرح می کنید کمک کند

copydoodle arrows

 


3 راهنمایی دیگری که میتواند در ارائه مطالب شما موثر باشد

underline
8- محتوای منحصربه فرد خودتان را ایجاد کنید و بعنوان محتوای اصلی خود قرار دهید.با انجام این کار شما از تداوم اطلاعات خودتان اطمینان حاصل میکنید و از منابع خارجی و استعدادتان استفاده می کنید

9- از فرمت های مختلف محتوا استفاده کنید: خودتان را به متن محدود نکنید. این را بدانید که مردم اطلاعات مختلف را دریافت می کنند پس از عکس ، ویدئو؛ پادکست ها و ... نیز استفاده کنید.

10- تضمین کنید که این قراردادها به شما این حق را می دهد که هرگونه محتوای بوجود آمده در چندین فرمت هدف گذاری شود و همچنین توزیع گردد. در حالی که این یک موضوع قانونی است و بسیار حائز اهمیت می باشد که تضمین کنید که شما حمایت شده اید و نیازی به پرداخت مبالغ اضافه ندارید.

هر بیزینسی به طور مداوم نیاز به مطالب تازه دارد. هر بار که شما فکر بکر و ناگهانی و یک ایده جدید بازاریابی به ذهنت رسید مطمئن شو که دسترسی به اطلاعات خاصی که شنوندگان تان به آن احتیاج دارند را دارا می باشد

منبع نوشته: ادونس مارکتینگ