موفقیت و رموز موفق شدن

موفقیت در DNA ماست؟

1 1 1 1 1

موفقیت در DNA ماست؟

همیشه موفقیت یکی از عواملی است که همه بشر دوست دارند به آن دست یابند ولی تعداد معدودی از ان ها به این مهم دست می یابند و یا موفق می شوند وسوال اینجاست آیا انسان هایی که طعم لذت موفقیت را چشیده اند از ابتدا موفق به دنیا آمده اند.

 


آیا آن ها در ژن خود چیزی داشتند که به تلاش ها و کوشش های آنها برای دست یابی به موفقیت عامل های خاصی را اضافه کرده است که توانسته اند این هدف را در زندگی خود به دست آورند. در این مقاله سعی دارم به صورت کوتاه نگاهی دقیق به این موضوع بی اندازم و باهم بررسی نماییم که:

آیا موفقیت در ژن و دی ای ان ماست و یا عوامل دیگری نیز در موفقیت ما نقش دارند.

دوست عزیز درود مرا مثل همیشه پذیرا باشید، می‌خواهم امروز در مورد موضوع  مهمی با شما صحبت کنم که برای بسیاری از ما این سوال پیش می آید که آیا انسان‌هایی که در مدار زندگیشان موفقیت‌های بیشتری نسبت به ما کسب کرده اند، در شرایط متفاوت‌تری از ما به دنیا آمده‌اند یا این چیزی ست که ما به وسیله آن کاهلی خود را در پشت آن پنهان می‌کنیم؟


برای روشن شدن این موضوع من چند سطر از زندگی برخی از افراد موفق را برای شما بازگو می‌کنم پاسخ این سوالات را به ترتیب در قسمت انتهایی قرار داده ام ولی لطفاً تا قبل از اینکه نام آن‌ها را در انتها بخوانید، ببینید که آیا از روی بیوگرافی آن‌ها می‌توانید حدس بزنید این اشخاص چه کسانی هستند، اگر توانستید ، آن زمان من نیز با شما موافقم که موفقیت در چیزهایی قرار دارد که ما را از آن‌ها جدا می‌کند، در غیر این صورت پاسخ من به شما منفی ست.

موفقیت،انسان های موفق

پیشنهاد ویژه ای برای شما دارم که این دو مقاله را نیز مطالعه نمایید:

1- موفقیت در کارهایی است که انجام نمی دهید

2- هدف چیست و چگونه می توانیم آن را برای خود ترسیم نماییم.

1- اولین نفری که می‌خواهم به شما معرفی کنم،بیماری خوانش پریشی داشت و دانش‌آموز ضعیفی بود.مدیرش به او گفته بود احتمالاً کارت به زندان می کشد و در همان‌جا می‌میری. توانستید او را بشناسید؟

2- پدر و مادر او دو دانشجو بودند که نمی‌خواستند بزرگش کنند. بنابراین سرپرستی‌اش را واگذار کردند. این را چطور ؟

3-  او از پدری متولد شد که حرفه‌اش تولید روکش صندلی اتومبیل بود. اوایل در یک رستوران کار می کرد، سپس کاری در زمینه  فروش نرم افزار پیدا کرد که بعدها از آن اخراج شد.

4- پدر او مرغدار و مادرش منشی بود او در ابتدا به عنوان یک پیشخدمت کار می کرد

5- ایشان در محله ((هارلم)) از پدر و مادر جاماییکایی متولد شد و نمره‌های پایینی در درس های مدرسه می‌گرفت.

6- در خانه‌های موقت برونکس متولد شد، پدرش یک راننده کامیون بود

7- او چنان پیش فعال بود که او را به خاطر مشکلات روانی مورد آزمایش قرار دادند.

8- او یکی از یازده فرزند والدینش بود و به عنوان پیشخدمت شروع به کار کرد و صادقانه می‌گفت تعداد شغل‌هایی که از آن‌ها اخراج شده، از تعداد کل شغل‌های اغلب آدم‌ها در طول زندگی شان بیشتر بوده

9-  از بچگی بیمار بود و به خاطر مشکلات پزشکی دو سال دیرتر دبیرستان را تمام کرد، هیچوقت هم دانشگاه نرفت.

10-  او را به خاطر اینکه فرزند کند ذهنی بود از مدرسه اخراج کردند و طبق نامه‌ای که به مادرش نوشتند ، به او اعلام کردند که فرزندشان نمی تواند درس بخواند و باید دنبال کار دیگری برای او بگردید.

توانستید نام این 10 نفر را حدس بزنید، اینها گوشه‌ کوچکی از زندگی افرادی بود که در دسته موفق ترین و اثرگذارترین افراد عصر حاضر همه ما آن‌ها را می‌شناسیم، ولی چرا ما با خواندن قسمتی کوتاه از زندگی آن‌ها نمی‌توانیم این افراد را به یاد بیاوریم؟ اول اجازه دهید من کمک تان کنم که بتوانید آن‌ها را به خاطر بیاورید و بعد در مورد سوالم به شما پاسخ‌خواهم داد:

1- نفر اول سر ریچارد برانسون

سر ریچارد برانسون انسان های موفق

ریچارد چارلز نیکولاس برانسون زاده 18ژوئیه۱۹۵۰ کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایست.

او رئیس و بنیان گذارگروه شرکت‌های ویرجیناست که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خودکرده است نخستین سرمایه‌گذاری برانسون در ۱۶ سالگی در یک مجله به نام دانش‌آموز (Student) بود.بر پایهٔ  فهرست ثروتمندترین افراد جهاندر مجلهٔ فوربزدر سال ۲۰۱۲، برانسون چهارمین شهروند ثروتمند بریتانیایی بوده است. برآورد شده است که در سال ۲۰۱۲ ثروت او ۴٫۶ میلیارد دلار (آمریکا) بوده است.

برانسون در بلکهیث، لندن به دنیا آمد. او فرزند اول ادوارد جیمز برانسون (۱۰ مارس ۱۹۱۸ - ۱۹ مارس ۲۰۱۱)و ایو هانتلی برانسون است. پدربزرگ برانسون، سر جورج آرتور هاروین برانسون، قاضی دادگاه عالی پادشاهی بود

برانسون دچار بیماری خوانش‌پریشی است و در مدرسه و دوران دانش‌آموزی هم عملکرد مناسبی نداشته است. اما بعدها او دریافت که دارای توانایی خوبی در برقراری ارتباط با دیگران است

ریچارد برانسون در شانزده‌سالگی تحصیل را رها کرد و با کمک یکی از دوستانش مجله "دانش‌آموز" را به راه انداخت. او بعدها، در دهه ۱۹۷۰، کمپانی "ویر جین رکوردز" را تاسیس کرد و مؤسس شرکت "ویر جین گروپ" هم هست. او در دهه ۱۹۸۰ شرکت هوایی "ویر جین آتلانتیک" را به وجود آورد و دهه ۱۹۹۰ شاهد "ویر جین موبایل" و "ویر جین ترین" نیز بود.  ویکیلی پدیا

2- استیو جابز:

اپل-استیو جابز انسان های موفق

مدیر عامل پیشین و موسس شرکت اپل که بسیاری از شما با محصولات او آشنا هستید. کسی که یکی از معروف ترین انسان های درون گرای دنیا بوده و دنیا را محصور مدیریت و دستاوردهای خود نموده است.

3- مارک کوبان:

موفقیت،مارک  کوبین

مارک کیوبن به انگلیسی:Mark Cubanزاده ۱۹۵۸ درپنسیلوانیاسرمایه‌دار یهودی آمریکاییست.(

کیوبن صاحب تیمدالاس ماوریکس، شرک HDNet،و چند شرکت دیگر است.

او فارغ‌التحصیلدانشگاه ایندیانااست، و از خبره‌ترین سرمایه‌داران نسل جدید امریکا محسوب می‌گردد. وی هم‌اکنون ۲٫۳ میلیارد دلار ثروت دارد

او به داشتن زبانی تند و شخصیتی جنجالی معروف است، بطوریکه تاکنون نزدیک به ۲ میلیون دلار توسط اتحادیه ملی بسکتبال آمریکابه خاطر فحاشی و ناسزاگویی به داوران بازیهای ان بی ای جریمه‌شده است

کیوبن تامین کننده مخارج فیلمی است که هالیوود ازکشتار محمودیه در سال ۲۰۰۷ ساخته گردید این فیلم Redacted نام دارد. کیوبن بخاطر این تصمیم خود مورد حملاتی نیز قرار گرفت.

او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ امریکا ازمایکل بلومبرگ حمایت کرد.ویکلی پدیا

4- سوز اورمان:

سوز ارمان،موفقیت

سوز اورمان به مردم پیشنهاد می‌دهد تا به‌جای محروم کردن خود، با رفتارهای اقتصادی درآمد خود را افزایش دهند. هنگامی که سوز حدود 35 ساله بود، خیلی خوب زندگی می کرد اما در بدهی غرق‌شده بود. او نمی‌توانست دست از زندگی لوکس خود بردارد، بنابراین در صدد یافتن راه حل برآمد.
او هر کاری دوست داشت انجام می‌داد، به دنبال یافتن فرصت‌های مالی بود و امروز به‌جایی رسیده است که برای سفر به دور دنیا با جت شخصی خود ، سالانه حدود 300 هزار دلار هزینه می‌کند.
بنابراین، بهتر است زمان خود را برای یافتن موقعیت‌های مالی صرف کنید نه روی قِران روی قِران گذاشتن

5- ژنرال بازنشسته کالین پاول:

 ژنرال بازنشسته کالین پاول،موفقیت

کالین لوتر پاول به انگلیسی:Colin Powell

زاده۵آوریل۱۹۳۷،شصت و پنجمین وزیر خارجه آمریکا بود که از۲۰ژانویه۲۰۰۱ تا۲۳ ژانویه۲۰۰۵ تحت فرمان رئیس جمهورجرج دبلیو بوش همکاری می‌کرد.

او در۱۶دسامبر۲۰۰۰توسط بوش کاندیدا شد و پس از گرفتن رأی اعتماد ازمجلس سنای آمریکا این مقام را در اختیار گرفت.

با گرفتن مقام وزارت امور خارجه او به بالاترین مقام رسمی دولتی که تابه‌حال به یک "آفریقایی-آمریکایی" رسیده بود دست یافت.پس از او جانشینش،کاندالیزا رایس که از آمریکائیان آفریقایی‌تبار بود و در این مقام با او مشترک است.

پاول وقتی در ارتش آمریکا خدمت می‌کرد از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۸۹ مشاور امنیت ملی و از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ رئیسستاد مشترک ارتش آمریکابود

6- هوارد شولتز

 هوارد شولتز،موفقیت

مدیر عامل استار باکس در حال حاضر، او کار آفرین، سرمایه‌دار( دقت کنید سرمایه‌دار بودن جزیی از شغل اوست)، نویسنده و مدیر ارشد اجرایی امریکایی ست.

7- تونی هاوک:

  تونی هاوک،موفقیت

او یکی از متبحر ترین اسکیت برد سواران امریکایی ست و بازیگر نیز هست که کارخانه تولید اسکیت برد خودش به نام برید هوس را دارد

8- باربارا کورکوران، معروف به ملکه ی شهر نیویورک

باربارا کورکوران،موفقیت

او می‌گوید اگر بخواهم خودم را معرفی کنم به شما می‌گویم، که من متخصص شکست هستم.

باربارا کورکوران، بنیان‌گذار The Corcoran Group و بازیگر سریال تلویزیونی Shark Tank میگوید افرادی که یک تصویر کلی در ذهنشان دارند نه لزوما یک استراتژی دقیق به مدل یک کارآفرین نزدیک‌تر هستند. “من از کارآفرین‌هایی که طرح‌های تجاری دقیق و زیبا دارند بیزارم

9- پیت کش مور

 پیت کش مور،موفقیت

پیت کش مور، سردبیر سایت Mashableکه از معتبرترین وب سایت های حوزه آی تی است می گوید، احتمال معرفی سرویس چت فیس بوک بر روی گوشی‌های موبایل نیز وجود دارد.
این حدس و گمان ها بر مبنای پاکت های حاوی دعوت‌نامه‌های ارسالی برای رسانه ها شکل‌گرفته است؛ پاکت نامه‌های پست هوایی که پشت آن لوگوی Inbox فیس بوک نقش بسته است

10 – توماس ادیسون

توماس ادیسون،موفقیت

توماس آلوا ادیسون  ۱۱ فوریهٔ ۱۸۴۷– ۱۸اکتبر ۱۹۳۱ یک طراح نورپردازی،مهندس،مخترع،دانشمند، وکارآفرین اهل ایالات متحده آمریکابود.

وی وسایل متعددی را طراحی یا تکمیل کرد که مهم‌ترین و معروفترین آن‌ها"لامپ رشته‌ای"است.

هنگامی که ادیسون دردوره ابتدایی درس می‌خواند مدیر مدرسه وی اعتقاد داشت که او شاگرد کودنی است و عذر وی را از مدرسه خواست.ادیسون در طول حیات علمی خویش توانست امتیاز ۲۵۰۰  اختراع را درایالات متحده آمریکا،بریتانیا،فرانسه و آلمان به نام خود ثبت کند که رقمی حیرت‌انگیز و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

واقعیت این است که بیشتر اختراعات وی تکمیل‌شدهٔ کارهای دانشمندان پیشین بودند و ادیسون کارمندان و متخصصان پرشماری در کنار خود داشت که در پیشبرد تحقیقات و به سرانجام رسانیدن نوآوری‌هایش یاری اش می‌کردند.

 

این لیست همچنان ادامه دارد که من بخش کوچکی از آن را برایتان بیان کردم، دیدید، و مطمئن هستم جواب سوال تان را خودتان دریافته‌اید، این فکر که "من نمی‌توانم"  دروغی است که ما برای معاف کردن خودمان از تلاش استفاده می‌کنیم و تا وقتی در این دنیا زندگی می کنیم خالق سرنوشت مان هستیم.

تصور ذهنی آن‌ها به دنیا آمده اند تا موفق شوند ولی من نه، کَلَکِ تخیلات است.مطمئناً هر کدام از ما قدرت‌های منحصربه‌فرد خودمان راداریم؛ولی اگر به روند مداوم و دائمی ارتقاءدادن خودمان متعهد باشیم، می‌توانیم به یک نابغه تبدیل شویم و در  حیطه زندگی مان به تسلط برسیم.

می‌توانید برای دیدن جلسه دوم دوره رایگان مهندسی خلاقیت و آغاز گری در مدار زندگی ، که پیرامون همین موضوع صحبت کردم اینجا کلیک کنید.

کلام آخر:DNA،هیچ ربطی به موفقیت ندارد.ژن‌های تان را فعال کنید و دست به کار شوید!!!! پیروز باشید و امیدوارم آرزوهایتان به‌اندازه حضور خداوند در زندگی تان بزرگ باشد.محمدحسین مهریزدان

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.