7 تکنیک بازاریابی برای بیزینس های کوچک

1 1 1 1 1

تکنیک بازاریابی برای بیزینس های کوچک

این مقاله به شما کمک میکند که قبل از شروع بازاریابی محصولتان مشتریان ایده ال خودتان را بدست بیاورید.اگر شما خواستار این هستید که مشتریان ایده آل تان را داشته باشد باید مجموعه ای از تکنیک ها و روش های مورد نیاز برای انتخاب آنها را بدانید. بسیاری از این روش ها بسیار کم هزینه هستند و به روش های بی هزینه و اصطلاحا به بازاریابی چریکی که به آن بازاریابی پارتیزانی نیز گفته می شود معروف هستند.( اگر میخواهید در این مورد بیشتر بدانید بهتر است کتاب بازاریابی چریکی اثر جی کنراد لوینسون را مطالعه نمایید .او بصورت خیلی خلاصه در روی جلد کتابش از بازاریابی چریکی اینگونه یاد کرده است که این واژه یعنی " استراتژی آسان و ارزان برای بدست آوردن سودهای کلان از تجارت های کوچک شما" و به این نکته اشاره کرده است که " هرگز این را فراموش نکنید که بازاریابی چریکی در مورد شما نیست بلکه در مورد مشتریان شماست".

اگر شما هم میخواهید در یک دوره دیجیتال مارکتینگ کارآمد شرکت کنید ما به شما دوره دیجیتال مارکتینگ دکتر مهریزدان را پیشنهاد میدهیم دوره ای که در آن شما به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای تبدیل میشوید

اگر دوست دارید به یک مذاکره کننده خوب تبدیل شوید دوره مذاکره و آموزش مذاکره دکتر مهریزدان مدرس مدیریت صنعتی و مشاور فروش و بازاریابی متعلق به شماست اگر دوست دارید در یک دوره فروش کارآمد نیز شرکت نمایید ثبت نام در دوره فروش و فروشنده حرفه ای دکتر مهریزدان و اگر میخواهید توسط یکی از مشاوران برجسته برندسازی و تبلیغات ایران به یک برند شخصی خوب تبدیل شوید در دوره برندسازی شخصی شرکت کنید.

 

تکنیکهای بازاریابی

نمونه ای از بازاریابی چریکی یا پارتیزانی

در هر صورت شما ممکن است از روشهای متفاوتی در مراحل مختلف چرخه کسب و کارتان استفاده کنید و حتی ممکن است همۀ آنها را در ابتدای کسب و کارتان به کار بگیرید.
در این مقاله می خواهیم به 7 مورد از مهم ترین روش های آن نگاهی بیندازیم:

وقتی که شما یک کسب و کار تازه را راه اندازی می کنید اولین چیزی که نیاز دارید یک پایگاه امن برای مشتریانتان است.

بوسیلۀ یک چاپگر متوسط و مناسب ، یک دستگاه پیغام گیر و یک کامپیوتر متوسط می توانید بدون اینکه بخواهید برای فضا و یک مکان خاص هزینه ای پرداخت نمایید یک کمپین تبلیغاتی نسبتا گسترده ایجاد کنید.

آگهی های تبلیغاتی کوچک ( بروشور)

این یک روش بمباران تبلیغاتی ارزان است. یک منطقۀ خاص که می خواهید در آنجا کسب و کارتان را انجام دهید پیدا کنید و آگهی های تبلیغاتی تان را که معمولا بصورت برگه های کوچک هستند را در همۀ صندوق های پستی در دسترس در منطقه توزیع نمایید. بروشور تبلیغاتی شما باید مختصر و مفید باشد و خدماتی که شما ارائه می دهید را بصورت برجسته و آشکار نشان بدهد و اطلاعات تماس شما را نیز  در خود جای داده باشد. ارائۀ یک کوپن و یا تخفیف هرگز به شما لطمه ای وارد نخواهد کرد

تکنیکهای بازاریابی

پوستر

بیشتر سوپر مارکت ها، فضاهای عمومی و مراکز خرید معمولا مکان هایی را برای ارائه اطلاعیه ها و آگهی ها در اختیار شما قرار خواهند داد. این یک روش قدیمی است اما شما باید سعی کنید پوستر های خودتان را بصورت منطقی در معرض دید قرار دهید و برگه هایی را هم داشته باشید که مشتری ها بتوانند برای گرفتن تخفیف آنها را ارائه دهند

افزودن ارزش

این یکی از مهم ترین نقاط فروش قدرتمند برای هر محصول یا خدمات می باشد. در ظاهر افزودن ارزش بسیار شبیه به کوپن و ارزیابی رایگان است اما آنها رضایت مشتری و گسترش شکاف بین شما و رقابت با دیگران را نشانه می گیرند.
افزایش ارزش های متداول عبارتند از: تضمین، تخفیف برای مشتریان دائمی، کارت های تخفیف و پاداش می باشد.
عامل تصمیم گیری برای هر فرد در انتخاب بین یکی از دو مغازه مشابه این است که کدام یک از این فروشگاه ها دارای کارت امتیازی برای مشتریان است. شما لازم نیست که برای افزودن ارزش هایتان سردرگم باشید، مشتری ممکن است در مورد محصول یا خدمات شما چیزی نداند به همین خاطر شما باید زمانیکه در حال ساخت مواد تبلیغاتی خودتان هستید همیشه خدمات افزایشی تان را یاد آور شوید

شبکه های ارجاعی

شبکه های ارجاعی برای یک کسب و کار بسیار ارزشمند هستند. این به معنی ارجاع مشتری نیست. هر رجوع مشتری را می توان با تخفیف و پاداش تقویت کنید و آنها را تشویق کنید که باز هم به شما رجوع کنند. این شامل مراجعه های B2B نیز می شود. وقتی این کار از طریق یک کارمند حرفه ای صورت می گیرد این شبکه قوی تر می گردد.گاهی به یک وکیل به افرادی همچون یک حسابدار گفته می شود، همچنین یک حسابدار به یک معامله کننده اتلاق می گردد؛ یک طراح مالی به افرادی همچون نماینده بنگاه در هر یک از موقعیت ها گفته میشود . این افراد شهرت حرفه ای خودشان را در ارجاع در معرض خطر قرار می دهند.
صرف نظر از کسب و کارتان اطمینان حاصل کنید که یک شبکۀ ارجاع ایجاد کرده اید که دارای چشم انداز مشابه و متعهدانه نسبت به کیفیت محصولتان است.
بعنوان نکتۀ آخر در شبکه های ارجاع به یاد داشته باشد که رقیب شما دشمن شما نیست. اگر شما بیش از حد خودتان را مشغول کار کرده اید باید بیشتر اوقات به بازگشت سود هم توجه کنید.

 آیا شانه های شما به اندازۀ کافی گسترده هست که بتوانید اعتبار یک شرکت را با خودتان حمل کنید

پیگیری کردن

تبلیغات می تواند به شما برای کارتان کمک کند اما آنچه که بعد از کار شما می توانید انجام دهید اغلب می تواند یک ابزار بازاریابی قوی باشد.
پیگیری پرسش نامه ها یکی از بهترین منابع از بازخورد آنچه که شما انجام داده اید می باشد.
چرا یک مشتری کسب و کار شما را انتخاب کرده است؟ آنها کجا درباره شما شنیده اند یا شما را از کجا می شناسند؟ کدام شرکت های دیگر را در نظر گرفته بوده اند؟ آنچه که مشتری از آن راضی بوده است چه بوده ؟ چه چیزی برای او رضایت بخش تر بوده است؟

تکنیکهای بازاریابی

تماس سرد

این کلمه بسیار در بازاریابی و فروش بسیار به کار برده می شودو اصولا به برخوردی گفته می شود که برای اولین بار و بدون داشتن هیچ زمینه قبلی بین فروشنده و مشتری برقرار می گردد.
در تماس های سرد بهتر است که فروشنده در مقابل خود یک اینه قرار داده تا بتواند از طریق مشاهده لبخند و لحن مطلوب خود حس خوبی را در مشتری القا نماید. تماس سرد باعث می شود که شما در مواجه با مشتریان بالقوه خود خلاقیت بکار ببرید و بتوانید آنها را جذب نمایید.

تماس سرد اصطلاحا یک غسل آتش برای تمام کسب و کارهای کوچک می باشد. غسل آتش به معنی هر آزمونی است که برای نخستین بار قدرت شما را می سنجد و شما را محک می زند.

اینترنت

این به ظاهر یک نظریه نادرست است که اینترنت یک کُلِ منسجم برای بازاریابی می باشد و مانند این است که شما یک پوستر از کار خودتان را در یک سالن اجتماعات قرار داده اید یا تبلیغات تان را بر روی یک بیلبورد بزرگ در بزرگراه نصب کرده اید.با این حال این در مورد اهمیت اینترنت برای بازاریابی کمی اغراق آمیز است. روشهای قبلی بازاریابی در 50 سال اخیر تغییر نکرده است اما اینترنت متولد شده و به سرعت در حال تکامل می باشد. نمی توانیم نقش موثر این پدیده را در بازاریابی منکر شویم. بسیاری از روشهای بازاریابی امروزه از طریق اینترنت در حال گسترش و نشر می باشد. این تقریبا غیر قابل باور است که یک شرکت حداقل یک وبسایت نداشته باشد. داشتن یک سایت به معنی داشتن یک پایگاه و نقطۀ دسترسی برای تعداد زیادی از افرادی است که به محض اینکه چیزی نیاز دارند و یا تصمیم به خرید کالایی می گیرند به سرعت وارد گوگل می شوند.  و در اخر به همه شما توصیه می کنم که حتما شبکه هایی مانند فیس بوک و توییتر را به کسب و کارتان اضافه نمایید.