5 روش قدرتمند برای افزایش اعتماد به نفس

1 1 1 1 1

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس، به شما قدرتی برای تسخیر جهان را می‌دهد. مردم با اعتماد به نفس توسط دیگران تحسین می‌شوند و روح اعتماد به نفس را به دیگران می‌دهند. آن‌ها با ترس‌هایشان رو برو می‌شوند و تمایل دارند که ریسک کنند. آن‌ها می‌دانند، بدون توجه به آنچه که موانع راه آن‌هاست، توانایی دارند که به گذشته برگردند. افراد با اعتماد به نفس تمایل به دیدن زندگیشان در یک فضای مثبت دارند حتی وقتی که همه چیز خوب پیش نمی‌آید، و آن‌ها معمولاً راضی و خرسند هستند و به خود احترام می‌گذارند. آیا این نوع از اعتماد به نفس شگفت انگیز نیست؟

اعتماد به نفس پایین، حکم حبس ابد برای زندگی نیست. اعتماد به نفس را می‌توان آموخت، تمرین کرد و روی آن تسلط پیدا کرد، مثل هر مهارت دیگر. هنگامی که شما در آن به مهارت و استادی رسیدید، همه چیز در زندگی شما تغییر خواهد کرد.

بگذارید مانند بری دین فرت شما را با یک سوال ساده به چالش بکشم، اگر شما خود را به عنوان یک انسان با اعتماد به نفس نبینید چگونه می‌توانید از مردم این توقع را داشته باشید؟

برخی از نکات زیر را امتحان کنید. فقط آن‌ها را نخوانید هایلات کنید، بنویسید، با یک خودکار دیگر رنگش کنید، هر کاری از دستتان بر می‌آید که بخواهید این بار تغییر را حس کنید انجام دهید، بنویسید و تمرینش کنید،. واقعاً شروع به تمرین روزانه آن کنید، از امروز شروع کنید. اعتماد به نفس شما در ابتدا ممکن است کاذب به نظر بیایید و صرفاً به نظر برسد که اعتماد به نفس دارید بدون آنکه پایه و اساس آن را در خود درست کرده باشید، اعتماد به نفس به اینکه خود را جذاب تر از همه در نظر بگیرید نیست، اعتماد به نفس یعنی توانایی درست فکر کردن، خلق یک سبک، و توانایی روبه رو شدن با ترس‌هایتان، توانایی دیدن خود بر روی قله، دقیقاً همان جایی که دیگران درآنجا به شما می‌خندیدند، این بار خودتان را برا فراز آنجا حس کنید که دیگران برایتان تعظیم کرده‌اند، این‌ها چیزهایی ست که موجب می‌شود در نهایت پایه و اساس اعتماد به نفس در شما رشد کند البته با انجام برخی فرصت‌ها و تمرین‌ها (این یک شبه نیست)، شما بیش از حد می‌توانید یک فرد با اعتماد به نفس شوید. در هر دو حالت بیرونی و درونی. آن کسی که دیگران تحسینش می‌کنند و به او می گویند " بله ".

دوری از منفی گرایی و رفتن به سمت مثبت نگری

میدانید این یک موضوع بسیار پیچیده است، موضوعی که مانند همیشه ما به شنیدن یکسری از مسائل که دارای اسامی دهن پر کن هستند سریع یک تصمیم سطحی که وابسته به آرزوهای مان می‌باشد را اتخاذ می‌کنیم، ولی به سرعت متوجه می‌شویم مسیر آنقدر که فکر می‌کردیم هم ساده نیست، این هم یکی دیگر از آن چیزهایی ست که ما در مواجه با آن همین گونه فکر می کیم، انرژی مثبت، چیزی ست که در نگاه اول چیز وزین و زیبا و پر پرستیژی ست و با آن می‌توانیم کارهای معمول زندگی مان رابهتر می‌توانیم انجام دهیم، و بعد از مدتی متوجه می‌شویم با روش‌های ساده و یا تقلید کردن از دیگران دیگر نمی‌توانیم به آنچه خودمان را لایق دست رسی به آن می‌دیدیم به دست آوریم چون این را ه چیزی ست که از جامعه نسبت به ما شروع نمی‌شود، ما در ابتدا با مخالفت، تحقیرهای نزدیک کساهایمان یعنی خانواده مان مواجه می شویم همان کسانی که ما در شروع انتظار دیدن رفتار دیگری از آن‌ها داریم ولی این زمان برای ارزیابی دایره درونی شما، از جمله دوستان و خانواده شماست زمانی بسیار دشوار، و این زمانی است که به طور جدی در آن تعمق می‌کنید و از افرادی که شما را پایین قرار می‌دهند اعتماد شما را خرد می‌کنند واز بین می برندباید دوری کنید. و این را مطمئن باشید حتی یک شکست موقت می‌تواند تفاوت زیادی را برای شما ایجاد کند و به شما کمک کند به سوی اعتماد به نفس بیشتر گام بردارید.

مثبت باشید، حتی اگر شما هنوز کاملاً آن را احساس نمی‌کنید. در قراردادهای خود با دیگران شور و اشتیاق مثبت داشته باشید برای انجلم پروژه‌های بعدیتان هیجان زده شوید. تمرکزتان را روی مشکلات زندگی‌تان متوقف کنید و به جای آن روی راه حل‌ها و ایجاد تغییرات مثبت تمرکز کنید.

اعتماد به نفس

تصویر و زبان بدن خودتان را تغییر دهید

این جایی است که حالت، لبخند زدن، تماس چشمی و گفتار یه آرامی به بازی می‌آیند. فقط عمل ساده کشیدن شانه خودتان به سمت عقب، تصویر دیگری می‌دهد که شما یک فرد با اعتماد به نفس هستید. لبخند نه تنها به شما احساس بهتری می‌دهد، بلکه دیگران احساس راحتی بیشتری در اطراف شما خواهند کرد.

تصور یک فرد با وضعیت خوب و یک لبخند به شما امکان تصور کسی را که اعتماد به نفس دارد می‌دهد.

به کسی که در حال صحبت با او هستید نگاه کنید نه به کفش‌های خودتان، نگه داشتن تماس چشمی نشان دهنده اعتماد به نفس است، در آخر، به آرامی صحبت کنید. تحقیقات ثابت کرده است که کسانی که به آرامی صحبت می‌کنند و زمان بیشتری صرف می‌کنند اعتماد به نفس بیشتری دارند و به دیگران اعتماد به نفس بیشتری را نشان می‌دهند. ارزش افزوده زمانی خواهد بود که آن‌ها آنچه شما می گویید را درک کنند.

با حالت دادن به موی خود، اصلاح صورتتان و پوشیدن لباس زیبا ادامه دهید. نه تنها این کارها به شما احساس بهتری خواهد داد بلکه دیگران به احتمال زیاد شما را به عنوان فرد موفق و همچنین با اعتماد به نفس می‌بینند. تلنگر بزرگ: وقتی که شما یک لباس جدید می‌خرید، قبل از اینکه وارد کمد لباس‌هایتان شود پوشیدن آن را ابتدا در خانه تمرین می‌کنید. پس مهم خودتان هستید. که باید خودتان را چگونه ببینید.

هرگز شکست را قبول نکنید و از شر صداهای منفی در سرتان رهایی یابید

هرگز تسلیم نشوید. هرگز شکست را قبول نکنید. یک راه حل برای همه چیز وجود دارد پس چرا می‌خواهید دست بردارید؟ این سرود جدید خود را بسازید. موفقیت از طریق سختی‌های بزرگ یه دست می‌آید و این همان چیزی ست که موجب، تقویت اعتماد به نفستان می شود به نظر من اعتماد به نفسی پایین است که اغلب توسط افکار منفی که در ذهن ما مدل شده است و ما آن را همیشه در حالت اجرا قرار داده‌ایم و برای پیروزی مسیر بی پایان را متصور می‌شویم.به وجود آمده است اگر شما به طور مداوم به خودتان ضربه وارد کنید و بگویید: شما به اندازه کافی خوب نیستید، به اندازه کافی جذاب نیستید، به اندازه کافی هوشمند یا به اندازه کافی تنومند نیستید.. شما در حال ایجاد یک پیشگویی منحصر به فرد هستید. شما در حال تبدیل شدن به آنچه که در سرتان است هستید و این اصلاً خوب نیست. دفعه بعدی که این افکار منفی را در سرتان می‌شنوید، بلافاصله آن را به تاکید مثبت تغییر بدهید و تا زمانی که گنجایش اعتماد به نفستان افزایش پیدا کرد آن را نگاه دارید. به نظر من شکست وجود ندارد فقط گاهی اوفات یا ما چیزی را یاد می‌گیریم و یا پیروز می‌شویم، این فرق نگاه کردن یک فرد خلاق و پیش رو با کسانی ست که تفاوت را در شکست و نوع آن می‌بینند.

اعتماد به نفس

منتظر باشید

اعتماد به نفس

 من واقعاً نمی‌دانم چرا ما انسان‌ها برای چیزهایی که در درون خودمان نیاز به تغییر می‌بینیم و می دانیم با ایجاد یک چیز همان می‌شویم که خودمان از خودمان رضایت داشته باشیم، و قت نداریم و همه آن‌ها در کوتاه مدت تصور می‌کنیم، اصلاً برای تغییر آن‌ها عجول هستیم مانند کسی که به می‌خواهد اندام خود را زیبا کند یعنی ورزش را صحیح و از راه‌های درست انجام نمایدولی این کار را به سرعت و با انجام عملیات غیر اخلاقی مانند مصرف دارهایی و چیزهای دیگر به سرعت می‌اندازد و یا در وسط راه متوجه می‌شود که حوصله این کار را ندارد و با الگو قرار دادن افراد دیگری که اندام نامناسب تری نسبت به خودش دارند، برای خود زمان می‌خرد، این‌ها به خاطر آن است که ما برای مدل سازی جدید در ذهن مان هیچ نقشه ای نکشیده‌ایم، می‌توانید به دوره مهندسی خلاقیت و کارآفرینی در مدار زندگی من وارد شوید و از آنجا به طور کامل در راه مدل سازی این فرایند من در کنارتان هستم، ولی هنگامی که در کار خود، رشته خود، و به صورت کلی آن چیزی که در لیستتان به تسخیر کردنش نیاز دارید، دانش خود را افزایش داده باشید و بدانید که برای شروع مسیر و ادامه دادن آن آماده هستید اعتماد به نفستان بالاتر می‌رود

برای دوران سخت، وقتی که همه چیز با شکست مواجه شد، یک لیست بزرگ ایجاد کنید

زندگی پر از چالش است و در آن زمان‌هایی وجود دارد که بالا نگه داشتن اعتماد به نفس در آن دشوار است. الان بنشینید و یک لیست از چیزهایی که در زندگی بخاطر آن خدا را شکر می‌کنید و یک لیست دیگر از همه چیزهایی که شما از به انجام رساندن آن افتخار می‌کنید تهیه کنید.

هنگامی‌که لیست شما کامل شد، آن را به درب یخچال و فریزر، روی دیوارهای میز کار خودتان، در آینه حمامتان، درجایی که در آن شما به‌راحتی می‌توانید به خودتان یادآوری کنید که چه زندگی شگفت‌انگیزی دارید و واقعاً چه فرد شگفت‌انگیزی هستید. اگر شما احساس می‌کنید اعتمادبه‌نفستان رفته‌رفته رو به کاهش است، نگاهی به این لیست بیندازید و به خودتان اجازه دهید که احساس کنید بیش از همه نیاز دارید دوباره از خودتان الهام بگیرید.

شما هم می توانید به درستی این اعتماد به نفس را که عامل بسیاری از موفقیت های حال و آینده شماست را به دست آورید .این مقاله ها به صورت اعجاب انگیزی این کار را برای شما می کند. برای دسترسی به این مقالات اینجا را کلیک نمایید

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.