اعتماد به نفس خود را چگونه به دست بیاورم قسمت پنجم

1 1 1 1 1

اعتماد به نفس

در قسمت پایانی مقاله نقل این داستان را خالی از لطف ندیدم که برای آخرین نکته های نوشته شده دراین مقاله بیان کنم، و انگیزه خفته شما را بیدار سازم، انگیزه ای که فقط باید همتی کنید و کلی غبار و خاک که روی آن نشسته است را بزدایید و به وسیله آن به هر آنچه خود را لایق آن می دانید دست یابید

این داستان فرهنگ باور و امید را برای شما نشان می دهد، فرهنگی که به وسیله آن شما می توانید طوقی های درون تان را پیدا کنید و خود را از دست بندها و ریسمان هایی که در زندگی تان شما را به زمین پیوند زده است برهانید. داستان از این قرار است، عده ای از سربازان برای انجام رزم آیشی به محل برگذاری این رزم آیش رفتند که در طی این رزم آیش طوفان شدیدی در گرفت، و آنها نتوانستند از آنجا خارج شوند، و به ناچار در این طوفان گیر افتادند، فقط  به محل امنی  که در آنجا برای انجام این عملیات ساخته بودند، رفتند، طوفان بیش از 5 روز ادامه داشت و آذوقه و و آب مورد نیازشان در حال تمام شدن بود. طوفان به شکل کلی مسیر و موقعیت منطقه را برای برگشت تغییر داده بود. و آن ها نمی دانستند بعد از اتمام طوفان چگونه می توانند از آنجا خارج شوند،آن ها در حال آمادگی اجباری برای مرگی بودند که خود را مستحق آن نمی دانستند، تا اینکه ناگهان یکی از آن ها نقشه ای را در جیب کیف خود پبدا کرد، و این بارقه امیدی بود که آن ها بتوانند از آن جا دور شوند، سرانجام این نفرات توانستند به وسیله این نقشه خود را نجات دهند، دیگران از اینکه آن ها توانسته بودند، راه نجات خود را به دست آورند، شگفت زده شده  بودند، هیچکس فکر نمی کرد بتواند آن ها را برای بار دیگر نیز ببیند، از این نفرات سوال شد که چگونه توانستند خود را نجات دهند، آن ها نیز نقشه ای که توانسته بودند به وسیله آن خود را نجات دهند به آن ها نشان دادند، نکته جالب این داستان آن است که این نقشه اصلاً برای آن منطقه نبود، این نقشه همان فرهنگ امید بود که آن ها برای نجات خود به آن نیاز داشتند. فقط همین، این بارقه های امید در زندگی همه ما خود را نشان می دهد. و این ما هستیم که می توانیم از این فرصت ها به درستی استفاده کنیم، باور کنید در تمامی مسائلی که در مواقعی در زندگی مان نیز رخ می دهد، و زندگی ما را تحدید می کند، فرصت هایی نهفته است، که ما با تغییر دریچه دیدگاه مان به درستی می توانیم آن ها را پیدا و از آن ها استفاده نماییم.

در ادامه این مسیر که قدم گذاشته اید، و فقط یک قسمت دیگر آن باقی مانده است بدانید که می توانید، و این را شعار ندهید ، باورش کنید، و به آن ایمان داشته باشید، با اعتماد به نفسی که به درستی آن را درک کرده اید می توانید به هر کاری که می خواستید و می خواهید دست بزنید و فقط آن را در زندگی تان تمرین کنید، نتایج این کار شما را به شگفتی وا می دارد، تمرین، تمرین، تمرین این راز بزرگ انسان های بزرگ است.

علائم نشانه‌های کمبود ﯾا فقدان اعتمادبه‌نفس روحی و معنوی :

١- سعی می‌کنید در زندگی همه‌چیز را کنترل کنيد ، چون به خداوند و ﯾا خلقت او اعتماد ندارﯾد که به‌خودی‌خود به سمت مثبت درحرکت است. اﯾن بی‌اعتمادی شمارا از عمل و اقدام بازداشته مثلاً جایی که باﯾد روابطت را رها کنی ، اعتماد کنی ، مقاومت می‌کنی و به‌سختی می‌توانید با جرﯾان حوادث همسو شوﯾد تا آن‌ها شمارا به هرجایی که دلشان خواست با خود ببرند وزندگی خود را ازآنچه هست دردناک‌تر می‌کنید . 


٢- به‌سختی می‌توانید ماجراجو باشيد و رﯾسک کنيد . هنگامی‌که به دنيا اعتماد ندارﯾد و فکر نمی‌کنید به طرزی منظم ، هدفمند و بامعنی می‌چرخد و کار می‌کند احساس امنيت نخواهید کرد . ازاین‌رو بااحتیاط رفتار می‌کنید . وزندگی خالی از شور و حال را تجربه خواهید کرد.   

٣- به لحاظ روحی و عاطفی احساس بی‌قراری و ناآرامی می‌کنید . هیچ‌چیز شمارا آن‌طور که باﯾد خشنود نمی‌کند . هیچ‌چیز خلأهای درونی‌تان را پر نمی‌کند . چراکه منتظرﯾد زندگی ، شمارا ارزﯾابی کرده ، منتظرﯾد زندگی شما به دليلی برای زندگی کردن وزنده بودن ارائه دهد .  

نکته اصلی این‌که : شما به‌خودی‌خود ﯾک معجزه‌اید . شما دوست‌داشتنی هستید و همین‌طوری که هستید کافی است و کفاﯾت می‌کنید برای بالا بردن سطح اعتمادبه‌نفس روحی و معنوی خود می‌توانید توصیه‌ها زﯾرا را به کار ببندﯾد .

١- به دنبال نشانه‌هایی بگردﯾد که نشان می‌دهد جهان هستی قانونمند و منظم و هدفی مثبت و خير و درست را دنبال می‌کنند. به زندگی خودتان و دﯾگران نگاه کنيد ، ببينيد چند بار موقعیت‌هایی را که مصيبت و مشکل می‌پنداشتید موهبت‌هایی از آب درآمدند که می‌بایست شکرشان را به‌جای آورﯾد . ﯾا زمانی به ﯾاد بياورﯾد که همگی درها را به‌سوی خود بسته می‌دیدید ،ناگهان از جایی که فکر را هم نمی‌کردید ، رحمتی به روﯾتان باز شد . زندگی و زندگانی رو به رشد و تکامل  است .


٢- وقت بيشتری را در طبيعت بگذرانيد و به آنچه می‌بینید توجه کنيد . طبيعت آموزگاری همیشه حاضر و بسيار نيرومند است . وقتی به زﯾبایی ﯾک گل خيره می‌شوید ، ﯾا دﯾدن ستارگان در شب به جلال و عظمت و هوش نامحدود لایتناهی وصل می‌شوید که مسئول خلقت تمامی آفرﯾنش است.  

٣- هرروز به دنبال شناساﯾی معجزه‌هایی باشيد که بی‌توجه و بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوید ، شواهد و نشانه‌هایی که نشان می‌دهد خالق ، شمارا بسيار دوست و به شما عشق می‌ورزد . هرروز شواهد بسياری را می‌تواند بياﯾد که نشان می‌دهند خداوند چقدر شمارا دوست دارد زﯾرا زنده هستید . خورشيد هرروز باسخاوت تمام طلوع می‌کند تا راهتان را روشن کند و به زندگی‌تان گرما بخشد . زمين غذاﯾتان را می‌رویاند و پرورش می‌دهد . درست در آن زمان که غمگين هستید ، پرنده‌ای نغمه‌سرایی می‌کند تا شمارا از خودتان بيرون آورد. شخصی را می‌بینید ، کتابی را می‌خوانید و ﯾا ... ناگهان به پاسخی از درون خود می‌رسید.

 
به دنبال نشانه‌ها و شواهدی باشيد که حاکی از آن هستند که ، کسی دوستتان دارد ، مراقبتان است و راه را به شما می‌نمایاند . به دنبال شواهدی باشيد که نشان می‌دهند معشوقی بر شما عاشق است . 

copydoodle arrows
اعتمادبه‌نفس روحی و معنوی درنهایت، حس از آرامش و صلح درونی است .   

اعتمادبه‌نفس معنوی قلبتان را سيراب و روحتان را از خود سرشار می‌سازد و به شما امکان می‌دهد که با اطمينان خاطر درراه قدم بگذارﯾد و بدانيد که راه ، خود را به شما نشان خواهد داد .اعتمادبه‌نفس روحی و معنوی به شما اجازه می‌دهد تا درﯾابيد و اعتماد کنيد که هر جا هستید همان‌جایی است که می‌بایست باشيد. همان‌جایی که نياز دارﯾد باشيد . 

confidance mhm4 720x480

در انتها می‌خواهم یک سری راز دیگر را به شما بگویم و از شما خواهش کنم آن‌ها را انجام نمایید:

1- همیشه لبخندی بر لبانتان بیاورید، لبخند برای شما معجزه می‌کند، دیگران را وادار می‌کند شمارا آدم خوش‌برخورد و مهربان ببینند، این‌گونه هنگامی‌که لبخند جزی از ابزار صورت شما بشود، آن را همیشه ابراز می‌دارید و ازآنجاکه یاد گرفته‌اید خودتان، را چگونه دوست داشته باشید و عاشق خودتان باشید، می‌توانید دوست داشتنتان نسبت به دیگران را در چهارچوب قوانین خود نشان دهید.


2- خودتان را آدمی با اعتماد به نفس نشان دهید، انسان‌ها عاشق انسان‌های باجذبه هستند، هیچ‌گاه شما به کسی که در هنگام جلسه کاری یواشکی و بودن اینکه کسی متوجه شود، وارد اتاق می‌شود نمی‌تواند اعتماد کند، و یا شما به کسی که پاهایش را روی زمین می‌کشد و شخصیت گفتاری مناسب ندارد نمی‌توانید اعتماد کنید، هنگامی‌که شما خودتان را بیش از همه دوست داشته باشید، دیگر نمی‌توانید خودتان را در کادوی بد باندپیچی کنید، لباس‌های شما چه بخواهید و چه نه نشان از اعتماد شما و شخصیت شما دارد.

3- مردم آن‌قدر تنبل هستند که در مورد شما ، آن‌چنان فکر می‌کنند که خودتان را نشان می‌دهید، و آن‌ها مطمئن باشید هیچ‌گاه برای اینکه شمارا بشناسند وقت کافی نخواهند گذاشت.

4- ترس را کنار بگذارید، برای اینکه بتوانید این کار را نیز شدنی کنید، این مقاله بی‌نظیر و شش ترفند کلیدی مقابله با ترس را نیز بخوانید.

5-    دست از وعده‌ ووعید به خودتان بردارید، این کار مانند این است که بخواهید باکسی رابطه‌ای داشته باشید که خیلی مشروط شمارا دوست دارد!!! رابطه با این افراد مانند رابطه باکسی است که موانعی را یکی پس از دیگری مقابل شما قرار می‌دهند تا از روی آن‌ها بپرید که بعدازآن دوستتان داشته باشد و سرانجام عشق و تائید خود را به شما بدهد.برای مثال به شما بگوید((نمی‌توانم به شما قول ازدواج دهم مگر این 10 کیلو وزنی را که داری از دست بدهی))شما رژیم می‌گیرید، ورزش می‌کنید خوش‌هیکل و متناسب می‌شوید و منتظرید که او به وعده‌اش عمل کند.

اما او به شما می‌گوید((خیلی خوبِ که تونس‌تر لاغر بشی، اما من فکر نمی‌کنم عقاید و ارزش‌های زیادی باهم داشته باشیم.)) با این کار شما دارید در حق خودتان و توانایی‌هایتان کم‌لطفی می‌کنید و امتیاز زندگی خوب و لذت‌بخش را از خودتان می‌گیرید، حقیقت تلخ آن است که: هر بار احساس خوب و اعتمادبه‌نفس و خودباوری را از خود دریغ می‌کنید و آن را به تعویق می‌اندازید، درست همان‌گونه که دشمنتان با شما رفتارمی کند.

در انتها من سهم خودم را در ایجاد ارتباط با شما ادا کردم، حال فقط شما مانده‌اید که سهم خودتان را در ایجاد رابطه با خودتان بنا کنید و موفقیت وزندگی که لایقش هستید را به دست آورید، موفقیت شما و دید ن شما در اوج قله آرزوی قلبی من است.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.