تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

1 1 1 1 1

بازاریابی دیجیتال

تبلیغات دیجیتال که به عنوان تبلیغات آنلاین یا تبلیغات اینترنتی نیز شناخته می شود اساسا استفاده از فرصت هایی برای برقراری ارتباط با مصرف کننده ویا بازدید کننده گان می باشد. بسیاری از فرمت های جدید و در حال ظهور برای تبلیغات دیجیتال وجود دارد که شامل بازاریابی ایمیل ، بازاریابی موتورهای جستجو، بازاریابی رسانه های اجتماعی و انواع کلی تر از تبلیغات نمایشی و تبلیغات تلفن همراه می باشد.
3 فرم اصلی از تبلیغات دیجیتال وجود دارد: هزینه برای تبلیغات مانند google adwards، تبلیغات اکتسابی مانند تولید ارتباطات از طریق روابط عمومی آنلاین و در نهایت کمپانی های تولید کنندۀ تبلیغات به نحوی که از وبلاگ ها، برنامه ها و سیستم عامل های دیگر برای برقراری ارتباط استفاده می کنند . تبلیغات آنلاین در سراسر جهان بصورت انبوه در حال رشد است.

تبلیغات تصویری:

تبلیغات تصویری چیزی است که ما بطور کلی در مورد تبلیغات آنلاین فکر می کنیم مثلا، لوگو، متن ، گرافیک، انمیشین و یا چیزهایی مشابه اینها. ایدۀ اصلی این است که کاربران را از طریق کلمات کلیدی خاص که در نتیجه جستجو یا در صفحات وب ظاهر می شود مورد هدف قرار دهیم.مثلا اگر شما علاقه مند باشید که در مورد قیچی باغبانی اطلاعات جمع آوری کنید ممکن است از واژه قیچی در گوگل استفاده کنید و امیدوار باشید که در مورد ابزار باغبانی از جمله قیچی اطلاعاتی به شما بدهد. اگر شما تصمیم بگیرید چند صفحه که توسط کارشناسان توصیه شده است را در مورد ابزارهای باغبانی مورد مطالعه قرار دهید؛ این احتمال وجود دارد که آنها آگهی کوچکی در صفحات خودشان قرار د اده باشند که به نحوی با چند کلیک ساده چندین سِنت بدست بیاورند. این اساساً نوعی از تبلیغات تصویری می باشد. برای اینکه مشخص شود که  انواع مختلفی از تبلیغات نمایشی وجود دارد در اینجا لیست کوتاهی از آن آورده شده است

-    تبلیغات بنری: بصورت یک نوار در بالای صفحه
-    پاپ آپ : که شامل صفحه ای است که وقتی بازدید کننده وارد سایت می شود پس از اولین کلیک در هرجای وبسایت یک صفحه برای آن باز می شود که می تواند حاوی متن    تبلیغاتی باشد
-    تبلیغات شناور یا متحرک :که پس از یک دوره زمانی ناپدید می شود
-    تبلیغات متنی : که بصورت جعبه هایی ساده هستند مانند گوگل

بازاریابی موتور جستجو:(SEM)

نبلیفات و بازاریابی دیجیتال

بازاریابی موتور جستجو یا SEM در نظردارد که موقعیت صفحه وب خودش را با استفاده از یک کلمۀ کلیدی بهبود ببخشد.
SEM اساساً از روش های بازاریابی به منظور بهبود موقعیت یک صفحۀ وب در نتایج صفحات موتورهای جستجو(SERO) استفاده می کند . برای مثال با استفاده از محتوا و نتیجه بهتر، البته نه به طوری که هر تغییر مکانیکی و یا فنی را در یک صفحه ایجاد کند.

بهینه سازی موتورجستجو(SEO):

بهینه سازی موتورجستجو یا SEO مشابه بازاریابی موتورجستجو است و این دو واژه اغلب قابل تعویض با هم هستند. با این حال SEO در جستجوگرها با مکانیک صفحه و محتوا بیشتر درگیر است. برای مثال عنوان و زیر عنوان، محتوا و کلمات کلیدی، برچسب های HTML در تصاویر و فیلم ها.
SEO تبدیل به یک صنعت بزرگ شده است. با این حال به خاطر داشته باشید که شرکت هایی مانند گوگل الگوریتم خودشان را فاش نمی کنند

نبلیفات و بازاریابی دیجیتال

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی:

بازاریابی رسانه های اجتماعی تکنیکی است از فن آوری هایی که به راحتی قابل دسترس هستند مانند وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی، ویکی ها و فن آوری های مشابه استفاده می کند.
فن آوری های جدید و بازاریابی رسانه های اجتماعی تقریباً به شکل روزانه پدیدار می شوند و به همین خاطر است که همیشه ارزش چک کردن برای دیدن تکنولوزی های در حال تغییر و در حال توسعه را دارند.
بدیهی است که فیس بوک و توئیتر از رسانه هایی هستند که برای بازاریابی رسانه های اجتماعی بکار می آیند و همچنین LINKEDIN ، گوگل پلاس و صدها رسانه های اجتماعی در حال توسعۀ دیگر. به یاد داشته باشید که کشورهای مختلف از سیستم عامل های مختلف استفاده می کنند
تبلیغات تلفن همراه:
تبلیغات تلفن همراه از طریق دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند اندروید و تبلت ها ارائه می شود. مثلاً تبلیغات ارائه شده از طریق آی پد یا از طریق گوشی های هوشمند تبلیغات تلفن همراه نامیده می شود.با این حال شنیده شده که در ان معضلی نهفته است و آن هم این است که تا زمانی که تلفن های همراه کوچک و دستی هستند دلیلی برای توسعۀ محتوای سفارشی برای تبلیغات تلفن همراه وجود دارد. با این حال تبلت ها برای مشاهدۀ وبسایت ها ایده آل هستند و از این رو تبلیغات تلفن همراه به سادگی تبلیغات آنلاین مثل بازاریابی رسانه های اجتماعی ، بازاریابی موتورهای جستجو و تبلیغات بنری می باشند.
همچنین اگر شما از طریق آن وبسایتی را بخوانید درک خواهید کرد که کمپانی ها می خواهند که روابط بلند مدت با بازدیدکنندگان و ارتباطاتشان برقرار کنند. بنابراین به سادگی بحث کردن در مورد تبلیغات تلفن همراه بیش از حد سطحی است . تبلیغات تلفن همراه قطعاً با انواع دیگری از تبلیغات دیجیتال با گذشت زمان ادغام خواهد شد.

تبلیغات ایمیل:

نبلیفات و بازاریابی دیجیتال

شما باید بسیاری از موارد علم بازاریابی در رابطه با ایمیل و اینکه چگونه در بازاریابی دیجیتال از آن استفاده می شود را دریابید. اساساً این یکی از اولین روشهای تبلیغات دیجیتال است. هرچند امروزه در پی بمباران اسپم های همیشگی واقعاً دچار بحران شده است
بازاریابی ایمیل و تبلیغات هنوزهم یک ابزار اساسی برای مدیریت بازاریابی می باشد بویژه هنگامی که در آن روابط بلند مدت با مشتری پیش می اید . در مورد ایمیل شخصی خودتان فکر کنید و آن دسته از کمپانی هایی که از آنها پیام خوش آمد دریافت می کنید یا آن دسته از ایمیل هایی که آنها را حذف می کنید را مقایسه کنید.چه تفاوتی بین دیالوگی است که بین شما و آنها برقرار می شود؟ این مبنای تبلیغات ایمیل و بازاریابی است.