داستان های از شنبه4!!! کاهلی بزرگترین دلیل عدم موفقیت

1 1 1 1 1

کاهلی

حال می‌خواهم کلیدهای علاقه‌تان را یک‌به‌یک به شما نشان دهم تا بتوانید به این باور در خود دست‌یابید:

نرومارکتینگ

کلید اول در مورد کارتان، خودتان و راهتان علاقه به خرج دهید:

می‌دانید علاقه مثل جریان برق است، در کلید لامپ. همیشه آنجاست حتی وقتی لامپ خاموش است جریان برق آنجاست، همیشه از کسانی که پیش من می‌آیند و می‌گویند من به فلان رشته، فلان کار، فلان شخص و ...... علاقه‌مندم و حیف اگر این کار را می‌کردم امروز زندگی‌ام جور دیگری بود، از آن‌ها این سؤال را می‌کنم که برای علاقه‌تان چه‌کار کرده‌اید، می‌گویند هیچی، یا بعضی‌ها که یه مقدار مسر تر بودند می‌گویند یه چند جلسه‌ای پیش استاد فلانی تمرین کردم، خوب بعدش چی؟ هیچی، ولش کردم دیگر وقتش را نداشتم! وقت؟ یعنی اگر هرروز 48 ساعت بود زمانی رو به آن کار اختصاص می‌دادی؟ جوابی ندارند که بگویند.

می‌دانید چند سالی که به این نکات رسیدم و از دیگران یاد گرفتم واقعاً متوجه شدم کاری که ما به آن علاقه داریم قرار است در 95 درصد ناخوشایند باشد و ما فقط برای 5 درصد و لذت بردن از آن‌، به خودمان، مغزمان، فشار می‌آوریم و دنبال تغییر مثبت در هرلحظه هستیم، به قول مایکل جردن که می‌گوید همه استعداد دارند ولی توانایی، کار سخت می‌خواهد، اگر به زندگی‌مان و راهی که قرار ست باعث شود زندگی‌مان تغییر کند علاقه داشته باشیم یا بهتر بگویم عاشقش باشیم، مسلماً می‌دانیم که همه لحظات آن قرار نیست شیرین باشد و دقیقاً مانند همه کودکانی که چشم به این دنیا می‌گشایند و در ابتدا فقط گریه می‌کنند یعنی اولین چیزی که ما می‌آموزیم برای نشان دادن علائم اولیه حیاتمان گریه می‌کنیم و بعدها فرامی‌گیریم که چگونه باعث لذت بردن خودمان و دیگران از حضورمان شویم.

واقعاً بعضی از علاقه‌ها باید در حد تفریح بماند، ولی آن دسته از علاقه‌ها که باعث تغییر شگرف در زندگی ما می‌شود از حالت علاقه نیاز داریم خارجش بکنیم و به عشق تبدیلش کنیم، آنچه همه این دوستانی که به نزد من می‌آیند می‌گویند در مورد تفریحاتشان است نه آنچه اسمش را گذاشته‌اند باید شهامت زدن کلید لامپ علاقه‌مان را داشته باشیم با این کار مسلماً ما وقتی‌هایی را پیدا می‌کنیم که فقط برای علاقه‌مان است نه چیز دیگری و باعث لذت بردن، نه‌تنها خودمان بلکه دیگران هم از ما می‌شود و آن‌ها برای روشن نگاه‌داشتن شعله اشتیاقمان از خودشان مایه می‌گذارند.

تابه‌حال به خوانندگان محبوب و معروف دنیا نگاه کرده‌اید یا بهتر بگویم این‌گونه نگاه کرده‌اید، بدون آنکه آن‌ها ما را بشناسند و اسم ما را بدانند ما در لیست طرفدارانشان قرارگرفته‌ایم و حاضریم برای حضور در کنسرت آن‌ها، راه‌های طولانی و مبالغ زیادی را پرداخت بکنیم، می‌دانید چرا؟ چون در روزهایی که آن‌ها درگیر پیدا کردن استعدادشان و غلبه بر ترس‌هایشان بودند و به خودشان ایمان داشتند و با چنان علاقه‌ای به تمرین و خودسازی خود مشغول بودند که ما را وادار کردند نه‌تنها نامشان را یاد بگیریم، بلکه در لحظات زندگی‌مان نیز آن‌ها را دخالت دهیم و با آهنگ‌های آن‌ها خاطره‌هایی بسازیم، ما مشغول کارهای روزمره و شاید اتلاف وقت بودیم، شاید بهتر است بگویم کارهایی که برای فرار از ترس‌های زندگی‌مان انجام می‌دادیم.

باور کنید کلید علاقه‌تان موجب می‌شود چه بخواهید و چه نخواهید انسان‌های عالی به سمت شما شناور بشوند و حاضر باشند برای به دست آوردن شما هر کاری بکنند.

فقط بین شما و کلید علاقه‌تان یک نفر وجود دارد و آن‌هم خودتان هستید!

underline

شما باعث می‌شوید قانون طبیعت برایتان هدایایی به ارمغان بی آورد که با سرعتی باورنکردنی باید آن‌ها را بپذیرید و برای نگه‌داشتن آن‌ها فقط تلاش و پشتکار به خرج دهید.بعضی‌ها بسیار جالب هستند می‌گویند آقای مهریزدان من آن‌قدر پول‌دارم و می‌خواهم درروش مناسبی سرمایه‌گذاری کنم ولی خودم وقت ندارم می‌دانید که من کارمند هستم، شما به من بگویید من از دیگران و همسرم، خواهرم، دوستانم استفاده می‌کنم، بهترین روش برای این‌ها این است که پولتان را در بانک سرمایه‌گذاری کنید عزیزم.

بهتر است، کسی که نمی‌داند که خودش در کجای بازی زندگی‌اش قرارگرفته است و فقط برای خرید ایده پیش من می‌آید، بدون توجه به سایر جوانب، به نظر شما کاری می‌تواند انجام دهد که پولش را از دست ندهد و نمی‌خواهد در راستای رسیدن به هدفش و کشف استعدادهایش زحمتی هم بکشد، نه عزیزم برای به دست آوردن اهدافت و تغییر زندگی‌ات باید خیلی از چیزها را از دست بدهی، مانند کسی که می‌خواهد کتابی را بنویسد، می‌تواند بدون صرف زمان این کار را بکند، یا کسی که می‌خواهد دکتری بگیرد می‌تواند بدون شب‌بیداری این کار را بکند، این کلید اول ست که باعث می‌شود به راه و برنامه و دیدگاه‌ها و رؤیاهایتان که به آن‌ها اعتقاددارید، آن‌ها را ادامه دهید و نگذارید نیشخندها، انگشت‌هایی که نشانتان می‌دهند، بترساندتان.

کاهلی و اهمال کاریوقتی زنی جوان و سیاه‌پوست از می‌سی‌سی‌پی که در فقر کامل بزرگ‌شده بود، می‌خواست گوینده خبر شود، به او خندیدند. او اولین و جوان‌ترین گوینده‌ی زن سیاه‌پوست اخبار شد. وقتی می‌خواست جای ((فیل دوناهو))، سلطان گفت‌وگوهای تلویزیونی را بگیرد، باز به او خندیدند. وقتی اواسط دهه 90 می‌خواست برنامه خبری‌اش را به یک برنامه مثبت‌گرا و الهام‌بخش تبدیل کند بیشتر به او خندیدند. ولی حالا دیگر دلیلی به خندیدن به ثروتمندترین آفریقایی- آمریکایی تاریخ و طبق برخی آمارها، پرنفوذترین زن تاریخ امریکا وجود ندارد؛ زنی به نام اپرا وینفری.

اشتباهی که مردم می‌کنند این است که بر اساس حالت ((روی صحنه)) آدم‌های مشهور قضاوت می‌کنند نه درباره پشت‌صحنه زندگی واقعی‌شان، همه فکر می‌کنند کسانی که توانستند بهتر از ما قطار زندگی‌شان را پر کنند و حالا به جایگاه بهتری رسیده‌اند، فقط چند ساعت در طول روز کار می‌کنند و بقیه آن خوش‌گذرانی و گشت‌وگذار و دیر از خواب پا شدن است، به‌راحتی می‌توانند برای مسافرت‌های طولانی برنامه‌ریزی کنند بااینکه آب از آب تکان نخورد، به خاطر اینکه کسانی مثل ما هستند که شبانه‌روز برای آن‌ها از جان‌مایه بگذارند، دیدید تا همین‌الان به این موضوع این‌گونه فکر نکرده‌اید که چرا آن‌ها توانستند به‌راحتی در مسیری که موردعلاقه‌شان بوده استعدادهای شمارا به خدمت خود بگیرند، برای اینکه شما به پشت‌صحنه زندگی آن‌ها، دقت نمی‌کنید.

کمتر آدم موفقی را دیدم که در طول سال بیش از 10 روز بتواند به تفریح بپردازد و به مسافرت برود، در تمامی لحظاتی که آنان حتی در حال مسافرت هستند به وقایع و راه‌های ارتباطی با دیگران دقیق‌تر از شما نگاه می‌کنند، آن‌ها می‌دانند که نباید علاقه‌شان را به خودکاری که انجام می‌دهند بیش‌ازحد رمانتیک بکنند چون اگر این اتفاق بی افتد نمی‌توانند 95 درصد راه را با دقت و مهارتی مثال‌زدنی طی کنند، ولی شما تا به این لحظه به 5 درصد آن‌ها غبطه خوردید و برای 95 درصد دیگرش هم هیچ تصویری در ذهنتان تجسم نکرده‌اید، اگر در موردعلاقه‌تان بیش‌ازحد رمانتیک باشید مسلماً در کسب نتیجه از شکست‌ها و پیروزی‌ها کارتان را مشکل‌تر می‌نمایید.می‌دانید اگر طرز فکرتان این‌گونه باشد شما نردبان آدم‌های موفق می‌شوید و اینکه باعث می‌شوید مانند کسانی که در قطارهای قدیمی هیزم در داخل تنور می‌ریختند تا قطار به حرکت خود ادامه دهد و بدون آنکه کسی از مسافرها آن‌ها را ببینند و از آن‌ها بابت این کار تشکر کنند کسانی که باعث شده‌اند درست و سالم به مقصد برسند و قطار از حرکت نایستد، شما هم به موفقیت آدم‌های موفق دیگر کمک می‌کنید و بدون اینکه خود بدانید چگونه افراد موفقیت شمارا شناخته‌اند، برای آن‌ها کار می‌کنید و برای آن‌ها شناسایی شما کاری ندارد. چون نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهید که برای آن‌ها این یعنی طعمه‌شان را گیر آورده‌اند، همان نشانه‌هایی که گوسفند درونتان برای ذهن شما آن را مهیا کرده است، نشانه‌هایی مانند:

- بیشتر از اینکه عمل کنید حرف می‌زنید
- در مورد هر چیز نظریات به قول خودتان کارشناسی را بیان می‌کنید
- به موفقیت دیگران و کاری که آن‌ها می‌کنند فقط حسادت می‌کنید و کاری دیگری را نمی‌خواهید انجام دهید
- برای پیشبرد خود هیچ برنامه‌ای ندارید و فقط در جهت پیروزی آن‌ها هر آنچه از دستتان برمی‌آید بدون آنکه شاید دوست داشته باشید انجام می‌دهید.

 عوامل دیگر یعنی شما یک‌طرف و آن‌ها از طرف دیگر بی‌صبرانه منتظر شما بودند و می‌دانند چگونه در جهت خودشان از شما استفاده کنند بااینکه در بلندمدت دیگر رضایت نخواهید داشت با آن‌ها کارکنید و در قطارشان بمانید، کاری دگر از دستتان برنمی‌آید و در دامی افتاده‌اید که آن‌ها از ابتدا می‌دانستند چگونه شما در آن گیر خواهید کرد.

دانستن اینکه یک انسان شکست‌های متعددی خورده ولی هیچ‌گونه از اشتباهات خود را در جهت شکوفایی خود تکرار نکرده و در حال حاضر در نقطه صفر قرار دارد بسیار شیرین‌تر از شنیدن داستان کسی ست که هیچ کاری برای خود نکرده است، با این کار شما باعث می‌شوید فقط جریان علاقه‌تان نصیب موجودات زیرخاک گردد و چیزی که نصیب خودتان می‌شود خاموش کردن متوالی کلیدهای علاقه‌تان توسط دیگران باشد.

کاری که آن‌ها با هنرمندی تمام در جهت خاموش شدن علاقه بهترین کسی که برای آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند انجام خواهند داد و آن‌ها به‌هیچ‌عنوان تا زمانی که شما به دردشان بخورید نخواهند گذاشت حتی کوچک‌ترین احتمالی به پیروزی ببینید، ولی یادتان باشد لحظه‌ای که شما به چیزی فکر می‌کنید درواقع برای آن در ذهن خودکارت دعوتی می‌فرستید که او خودش را برای رسیدن به شما آماده می‌کند، برای روشن شدن و روشن ماندن این کلید قانون پل طلایی را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.

همیشه یادتان باشد بین شما و هدف‌هایتان فقط چندین قدم کوچک باقی‌مانده که شمارا به آنچه می‌خواهید برساند، بین آن‌ها و استعدادهایتان پل طلایی را ایجاد نمایید و تمام زندگی و آرمان‌هایتان آن‌طرف پل قرارگرفته‌اند که اگر قرار باشد پلی شکننده‌ای بسازید که فقط به آن‌ها برسید باید خبر بدی به شما بدهم، این کار باعث نابودی شما و از دست رفتن تمام هدف‌هایتان می‌گردد، باید این قانون را بدانید بین شما و اهدافی که زندگی‌تان و در مرحله اول خودتان را تغییر می‌دهد، اهداف طلایی که ارزش آن را دارد که برایش پل طلایی را بسازید که دیگران در هنگام دیدن آن پل به وقار و امپراتوری شما ایمان بیاورند، بازهم می‌گویم بگذارید مردم به شما بخندند و شمارا دیوانه خطاب کنند، اگر سالم بودن به این است که یک انسان از مغز، توانایی‌ها، استعدادها، بزرگ‌ترین محبت‌های خداوند، درست استفاده نکند، همان بهتر که ما را دیوانه خطاب کنند.

کلید دوم به هسته کارتان و آن چیزی که دلیلش هست علاقه داشته باشید:

کاری باید بکنید به هسته واقعی کارتان و عملکردتان متصل شوید، ایجاد ارتباط تنگاتنگ با آن موجب می‌گردد در شرایط بحرانی هم بیشتر بتوانید دوام بیاورید و هنگامی‌که شدت خواسته‌تان را دیگران ببینند، آن‌ها هم به طرز اسرارآمیزی به شما و اهدافتان علاقه‌مند می‌شوند و به هر چه شما میگویید یا انجام می‌دهید به‌عنوان یک الگو نگاه می‌کنند، ناخدا گاه مریدانی پیدا می‌کنید که شمارا بدون آنکه خود بدانید الگو قرار داده‌اند، چون آن‌ها درک می‌کنند که شما به آنچه می‌گویید مطمئن هستید و حتی اگر در دستیابی به هدفتان به استعداد آن‌ها نیاز داشته باشید خودشان را منتظر پیشنهاد شما نمی‌بینند، چون گفته‌های شما باعث بیدار شدن غول خفته درونشان گردیده است و کاری که شما با آن‌ها کرده‌اید درواقع آرامشی ست که در طول سفر و مدت‌زمان بیشتر در کنار شما قرار گرفتن به دست می‌آورند.

کاهلی و اهمال کاری

می‌دانید شاید نتوانید بین خودتان و کارتان و به شرایط آن علاقه ایجاد کنید به دلیل آن علاقه‌مند شوید و نگذارید مغزتان دلیل کارهایتان را فراموش کند. واقعاً اگر بخواهم خیلی صادقانه به شما بگویم، من اگر نسبت علاقه خودم را به کارم بگویم بسیار کم است، کاری سخت، هرروز ساعت‌ها در حال تحقیق، بررسی عملکرد مشتریان، تدوین دوره‌های خاص برای هر گروه، جستجو در اینترنت، جلسات طولانی مشاوره، ، درگیر شدن با مشکلات مخاطبان، سفرهای زیاد کاری، همه، طراحی دوره‌های کاربردی برای هر مخاطب، کلاس‌های زیاد، ساعت‌ها خیره شدن به صفحه مانیتور لب تاب برای پیدا کردن مطالب که متوجه بشوی کسی دیگر در دنیا به ایده‌های تو فکر کرده و اگر هم کرده تا کجا پیش رفته، ساعت‌ها وقت گذاشتن برای نوشتن کتاب، خیلی کارهای دیگر که بعضی از این افکار در اوج ناباوری در همان اولین قدم‌ها با جواب‌های نه و شکست‌های زیادی مواجه می‌شود، واقعاً سخت است، ولی نتیجه کارهای من است که هرروز من و امثال من را وادار می‌کند، ساعتی که همه در خواب به سر می‌برند سرکار باشم و صبح‌ها قبل از بیدار شدن خیلی‌ها از روی تخت خواب بلند شویم، بیایم پشت میز کارم و روی تک‌تک لحظه‌های خودمان برنامه‌ریزی کنیم و خدا رو شکر کنیم.

بعضی کارها رو با تمام علاقه انجام بدهیم و به نتایج کارم مطمئن‌تر بشویم. لحظاتی که در آن می‌بینم حرف‌هایم، کلاس‌هایم، کارهایم، روی دیگران چه نتایج مثبتی گذاشته و هرلحظه آن‌ها رو برای ادامه راهشان مصمم‌تر کرده، راهی که از ابتدایش با تمام سختی‌هایش، رد شدن‌هایش و به تمسخر گرفته شدن‌هایش برایم شیرین و شیرین‌تر شده است.

copydoodle arrows

اگر زندگی رو دوست داشته باشید و دلیل انجام کارهایتان را!!! پازل نفراتتان برای شما خودبه‌خود تکمیل می‌شود

تا حالا شده با خودتان خلوت کنید و از خودتان بپرسید 10 نفری که در زندگی‌تان بیش‌تر از هر چیزی موردعلاقه شما هستند و حاضرید برای آن‌ها یا به دست آوردنشان جانتان را هم بدهید چه کسانی هستند؟ این کار رو بکنید و ببینید خودتان را در رتبه چندم قرار می‌دهید، جالب است نه !!!اصلاً توی فهرستتان خبری از خودتان نبود.این‌جوری دلیل انجام یا ترک خیلی از خصوصیات بدتان برای شما راحت‌تر می‌شود، وقتی این فن رو بلد باشید، برای خودتان بیشترین انرژی را برای انجام هدف‌هایتان به دست می‌آورید. برای خواندن قسمت آخر اینجا را کلیک نمایید

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.