داستان های از شنبه1!!!کاهلی بزرگترین دلیل عدم موفقیت

1 1 1 1 1

کاهلی

دوست عزیز درود مرا مثل همیشه پذیرا باشید: می خواهم در این سری مقاله ها له شما دلایل اهمال کاری و تنبلی تان را نشان دهم وراه برطرف سازی آن را نیز به شما بی آموزم.

در نتیجه در این مقاله ها سعی بر آن می‌کنم که به مواردی اشاره‌کنم که شمارا وادار می‌کند که اهمال‌کاری و تنبلی نمایید، و پرچم‌دار شعار از شنبه باشید. می‌خواهم در مطالبی کوتاه دلایل اصلی این کار را برای شما روشن کنم، و در ادامه به فن‌هایی بپردازیم که در این راه می‌تواند به شما کمک کند، که تغییرات کوچک با نتایج بزرگ به دست آورید.

اول بیایید به دلایل وقوع چنین حسی در درونمان بپردازیم که از کجا شکل می‌گیرد و چگونه می‌توانید آن را پیدا کنید و به درمانش بپردازید.

نکته جالب اینجاست که شما برای رفع این موضوع نیاز به کار زیادی ندارید، فقط باید بدانید که شما یک قسمت بسیار مهم ، در مغزتان دارید به نام مغز قدیم، یا مغز خزنده، جالب است که تمام تصمیمات احساسی، مهم زندگی‌تان توسط این قسمت انجام می‌شود ولی این قسمت همیشه بسیار سریع ولی بسیار محدود است، می‌توانم قیافه‌تان را در هنگام خواندن این جمله تجسم کنم، نگران نباشید من اینجا هستم که به شما کمک کنم، تا این قسمت را بهتر بشناسید:

معرفی مغز قدیم، یا مغز خزنده ما انسان‌ها:

اول جایگاه مغز قدیم خود را در مغزتان ببینید:

مغز قدیم یا مغز احساسی خرید ما بازاریابی عصبی

 

قسمت زرد رنگی که در شکل بالا می بینید همان مغز قدیم یا مغز خزنده ماست.

این قسمت از مغز ما قدیمی‌ترین قسمت مغز انسانی ماست که قدمت آن به بیش از 5 میلیون سال می‌رسد، شما می‌توانید این قسمت را در شکل زیر ببینید، ازجمله وظایف این قسمت تصمیم‌های سریع است که شمارا در مسیر زندگی‌تان کمک می‌کند ولی محدودیت‌های بسیاری دارد که یکی از این محدودیت‌ها این است که این قسمت، قسمت تنبل مغز است و با کمترین میزان تلاش سعی در پاسخگویی سریع می‌باشد، نمی‌خواهم از لغتی که با ((الف)) شروع می‌شود در موردش صحبت بکنم ولی واقعاً او یک اح....

درواقع می‌شود گفت اهمال‌کاری شما رابطه مستقیم با عملکرد این قسمت از مغز شما دارد، یعنی تنبل شما، تنبل است.و مدل‌سازی‌های شما فقط بر اساس اتفاقات روزمره شما شکل می‌گیرد، به‌طور مثال هنگامی‌که شما یک عکس خنده‌دار می‌بینید یا یک کاریکاتور، بلافاصله معنی آن را متوجه می‌گردید ، چون مغز قدیم شما راه‌هایی را به دست آورده است که بتواند با کمترین زحمت به خود نتیجه‌گیری نماید. ولی اگر از شما این سؤال ریاضی پرسیده شود که ؟=17*24، دیگر مغز قدیم نمی‌تواند به آن به‌سرعت قبل پاسخ دهد، و این کار قسمت دیگر مغز شماست به نام مغز جدید، که در یک مقاله مجزا به آن خواهیم پرداخت.

برای اینکه بتوانید دقیقاً با این قسمت مغز خودتان کنار بیاید باید او را بشناسید تا بتوانید در جهت تغییر مدل‌سازی‌های او اقدام نمایید، این قسمت را در ادامه به‌صورت کامل به شما معرفی می‌نمایم تا به نقاط قوت و ضعف او به‌صورت کامل آشنا گردید و بعد در ادامه سعی بر آن دارم که فن‌های بسیار کارا و ساده‌ای که به‌راحتی می‌تواند به شما دررسیدن به هدفتان یاری رساند، را معرفی کنم و بعدازآن نیز فرایند ساده است، پیدا کردن راهی برای برانگیختن علاقه‌تان، این کارها را مرحله‌به‌مرحله باهم پیش می‌رویم.

و بعد مهم‌ترین مشخصات مغز قدیم خود را به‌صورت مقایسه‌ای بامغز جدید خود بشناسید:

 

نرو مارکتینگ و بازاریابی عصبی

حالا با شناخت ابعاد شخصیتی این قسمت مغز باید بدانید او چگونه شمارا تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، من دو مورد از مهم‌ترین چیزهایی که جناب مغز خزنده ما از آن استفاده می‌کند و به‌وسیله آن شمارا تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد را به شما معرفی می‌کنم، ولی قبل از آن باید به شما بگویم، که دانشمندان به‌درستی نام او را مغز خزنده نامیده‌اند، و بسیاری از خصوصیات زندگی ما و در نگاه کلی کاهلی‌مان، برگرفته از همین نام و عملکرد مغز قدیم یا همان خزنده ماست. و موضوع بسیار مهم‌تر آن است که به تأخیر انداختن کار را با کاهلی در انجام یک کار مشخص اشتباه می‌گیرند.چون اگر شما این کار را با درایت انجام دهید می‌توانید موضوعات بیشتری که به کار شما مربوط می‌شود را بیشتر جستجو و از آن‌ها استفاده نمایید، و سریع‌تر از موقع ی که فقط اصرار به انجام کاردارید به نتیجه برسید، می‌توانید مقاله اعتیاد به کار را مطالعه نمایید .

بررسی دو نکته مهم که مغز قدیم شما، از آن در جهت مدل‌سازی خود استفاده می‌کند، را برایتان بیان می‌کنم، دو عامل مهم که شما می‌توانید با فن‌هایی که در ادامه مقاله می‌آموزید ، این قسمت مغز خود را نیز به یاری خود برسانید و از زندگی خود بیشتر لذت ببرید:

نکته اول، مغز قدیم شما بسیار دیداری ست:


این‌یکی از مهم‌ترین چیزهایی ست که شما تا به این لحظه به خاطر روزمرگی به آن عادت کرده‌اید و فکرش هم نمی‌کردید که این موضوع برای شما بتواند کلید حل معمای کاهلی‌تان باشد.

برای درک بهتر باید برای شما این موضوع را توضیح دهم، به شکل زیر نگاهی بی اندازید:

 

نرو مارکتینگ

به نظر شما این شکل از دوایر مخروطی(مارپیچی) شکل ، تشکیل‌شده است، یا هرکدام از این مارپیچی‌ها خودشان دایره‌هایی مجزا هستند؟

حتماً چیزی که مشخص است، این شکل پر از شکل‌های حلزونی و مارپیچی هستند، چه چیزهای ساده‌ای می پرسه این آقای مهریزدان!!!!!

در نگاه اول به خاطر اینکه مغز قدیم شما سریعاً می‌خواهد بدون کوچک‌ترین زحمتی به خودش کلید حل معما را به شما بدهد، و شمارا وادار کند که کمتر او را خسته نمایید، بلافاصله با دیدن این شکل به شما دستور می‌دهد که گزینه الف، یعنی شکل‌های مارپیچی را انتخاب بکنید، درصورتی‌که این شکل پر از دایره‌هایی جدا از هم هستند به شکل زیر نگاهی بی اندازید.

نرو مارکتینگ

همان‌طور که دیدید این مسئله باعث می‌گردد که شما بسیاری از تصمیمات خود را به‌اشتباه اخذ نمایید، هنگامی‌که ذهن شما در اطراف خود موارد بسیار زیادی را در طول روز برای پردازش پیدا می‌کند، ولیکن بر اساس مدل زندگی شما، چیزهایی را انتخاب می‌کند که برای ادامه روزتان مؤثر است،مثلاً شما به‌صورت روتین در یک مدت‌زمانی خاص عادت کرده‌اید که بنا به موقعیت شغلی خود، ساعت 10 صبح تازه از خواب بیدار شوید، و برای کارتان آماده شوید، این‌یک مدل ذهنی برای شما ایجاد می‌کند، و چون شما در طول این مدت میزان ترافیک، مدت‌زمان در مسیرتان را به‌خوبی سنجیده‌اید، و توانسته‌اید زمان آن را به دست آورده‌اید، در این حالت مغز شما همه کارها را به‌صورت روتین انجام می‌دهد و حتی به شما اجازه نمی‌دهد که بخواهید به ترافیک‌های بیشتر و یا تصادف یا هر چیز دیگری فکر بکنید، چون آن چیزی را که می‌بیند باور می‌کند و بر اساس آن برای شما مدل‌سازی می‌کند.و یا شما بر اساس مدل ذهنی‌تان تصمیم می‌گیرید که دنبال چیزهایی بگردید که بیشتر به آن علاقه دارید، این ذهن شماست که روی مناظری توجه بیشتری می‌کند که شما دوست دارید آن‌ها را ببینید

 

2- دومین نکته، برای مغز قدیم ما اول و آخر هر چیز مهم است:

 

نرو مارکتینگ و موفقیت در بازاریابی

این همان نکته‌ای است که باعث می‌شود شما در اکثر اوقات به محتوای وسط دقت نمی‌کنید.مثلاً کسی که دچار اعتیاد به مواد مخدر می‌شود، در آن لحظه به این فکر می‌کند که معتاد نیست و یا کسی که به هر چیز دیگر اعتیاد پیدا می‌کند، مثلاً خوردن زیاد، کارهای نامربوط که در مدار زندگی مسلماً او را به مشکل خواهد انداخت، او چیزی را که می‌بیند، لذت بردن در همان لحظه است، و به این فکر نمی‌کند، که دراین‌بین چه چیزهایی را فدا کرده است.و در لحظه آخر یا حس سرخوشی دارد و یا ناراحت از اینکه این اتفاق برای او افتاده است،چون مغز قدیم ما همان‌طور که در خصوصیات آن به شما گفتم فقط زمان حال را می‌بیند، و این چیزی است که برای شما یک پارادوکس و ناهنجاری را شروع می‌نماید، یعنی اگر شما فقط مغز قدیم خود را داشتید دیگر از اتفاقات گذشته خود لذت نمی‌بردید یا از آن‌ها درس نمی‌گرفتید و همچنین برای ادامه زندگی‌تان چشم به آینده نداشتید. اگر شما مخاطب من بوده باشید، خوب می‌دانید که تعریف من از آینده همین یک ثانیه بعدی زندگی‌تان است. و چیزی که شمارا می‌سازد، تقسیم‌بندی زمانتان بین دو وجه گذشته و آینده شماست، برای اینکه این مطلب را به شما بیشتر توضیح دهم، برایتان یک مثال می‌زنم، همین‌الان که در حال خواندن این مطلب هستید در چه زمانی از زندگی‌تان سیر می‌کنید؟ حتماً می‌گویید حال!!! درست است ولی می‌خواهم نگاهتان را به این موضوع متفاوت کنم، همین ثانیه‌ای که از زندگی‌تان در حال مطالعه این مطلب هستید، برای یک ثانیه بعدی زندگی‌تان گذشته است، و دیگر حال به‌حساب نمی‌آید. متوجه شدید!!!

زمان گذشته و حال و آینده، مربوط به جسم ماست ولیکن چیزی که بسیار مهم است و موجب می‌شود شما در زندگی‌تان پیشرفت کنید دانستن این نکته است، که مغز ما در دو بعد، گذشته و آینده زندگی می‌کند.و همیشه دوست دارد که با استفاده از اطلاعات گذشته ، آینده را مدیریت کند، که امری نشدنی ست.

چون تفاوت قائل شدن بین خواسته جسمی‌تان و آنچه باید بامغز خود برای آینده‌تان انجام نمایید بسیار سخت است. برای همین فنی را به شما می‌گویم که باید در این فن ذهن خود را به‌درستی به سمت درک گذشته خود و درگیر شدن با آینده به‌درستی هدایت کنید. این‌یک فن است که مبدع آن خود بنده بوده و در بسیاری از مخاطبان تأثیرات شگرف گذاشته و همچنین ازنظر علمی ثابت‌شده است، برای اینکه بتوانید کلید علاقه‌تان به تغییر در زندگی‌تان را بزنید باید این کار را انجام نمایید، چون به شما ثابت می‌کنم که علاقه چیزی نیست که بخواهید بین کوسن‌های خانه‌تان آن را پیدا کنید، یا دائماً روی تختخوابتان نیست که بخواهید مدت زیادی از زندگی‌تان را برای پیدا کردن آن تلف کنید، علاقه مانند برق است که همیشه پشت کلید پریز برق وجود دارد و منتظر شماست تا آن کلید را بزنید و از آن استفاده نمایید و به زندگی‌تان نور ببخشید.برای مطالعه قسمت دوم مقاله اینجا را کلیک کنید.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.