42 روش بازاریابی دیجیتال که نباید از آن ها بگذرید

1 1 1 1 1

دنیایی که امروز در آن زندگی می کنیم، دنیای سکون نیست. در چنین شرایطی اگر دائماً در یک نقطه متوقف شویم، خیلی زود از صحنه رقابت کنار خواهیم رفت. دیجیتال مارکتینگ، این فرصت را به برند های مختلف می دهد که دائماً رو به جلو حرکت کنند و خودشان را با استاندارد های روز دنیای تبلیغات، وفق بدهند.

در گذشته، روش هایی بسیار سنتی برای تبلیغات در اختیار کمپانی های بزرگ بود اما به لطف بازاریابی دیجیتال و گسترش نفوذ اینترنت، این تبلیغات گران قیمت های خودشان را به روش های کارآمد، موثر و کم هزینه برای تبلیغات دادند. روش هایی که بسیار هوشمندانه به نظر می رسند و مبتنی بر نیازهای روز جامعه هستند.

 

ابزار دیجیتال مارکتینگ

 

در امپریال برند با حضور نخبگان و کارشناسان مجرب، مسیر درست کسب و کار به شما نشان داده می شود. به کمک استاندارد هایی که در امپریال برند برای شما تعریف می شود، شما می توانید به قله های تازه ای در معرفی محصولات خود دست پیدا کنید.

حقیقت آن است که بسیاری از مخاطبان و مشتریان محصولات مختلف در دنیای امروز، اطلاعات خود را درباره انتخاب برند مناسب از فضای دیجیتال به دست می آورند. در آژانس تبلیغاتی امپریال برند این شرایط را برای شما فراهم می کنیم تا با استفاده از اصول گوگل آنالیتیکس، سئو، طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ، بهترین نتیجه ممکن را در بازاریابی کالای خود به دست بیاورید.

 

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 

 

در سال 2023 به بعد، راهکار های بسیار زیادی برای بازاریابی دیجیتال به شیوه کارآمد مطرح شده است. آشنایی با این راهکار ها، یک قدم کلیدی برای موفقیت در عرصه کسب و کار به شمار می رود. اگر می خواهید این ابزار مهم را شناسایی کنید، خواندن ادامه این مطلب به شما توصیه می شود.

 

1- هوش مصنوعی

حتماً در این سال ها درباره هوش مصنوعی چیز های زیادی شنیده اید. حقیقت آن است که تاثیر هوش مصنوعی بر دیجیتال مارکتینگ، هر روز بیشتر می شود. با استفاده از این امکان فوق العاده، شما الگوی رفتاری مصرف کننده در فضای دیجیتال را تجزیه و تحلیل می کنید و با فراهم کردن خوراک دیجیتال مناسب برای او، شانس بیشتری برای فروش کالا و محصول خود به دست می آورید.

 

2- تبلیغات مبتنی بر برنامه‌ نویسی

تبلیغات مبتنی بر برنامه ‌نویسی اساساً همه چیز را برای شما ساده تر می کنند. در این نوع تبلیغات، هوش مصنوعی نیز نقشی بسیار تعیین کننده دارد. با این روش، شما با شناسایی دقیق عادت های خاص هر مخاطب، تبلیغاتی هدفمند و شخصی سازی شده را برای او ارسال می کنید.

  

3- بات مکالمه

خیلی از مشتریان علاقه زیادی دارند تا دائماً درباره خدمات و قیمت ها سوال کنند و نظر شما را جویا شوند. با استفاده از ابزار هوشمند بات مکالمه، امکان پاسخگویی 24 ساعته به این مشتریان فراهم می شود. این یک برگ برنده بسیار مهم برای شما خواهد بود.

 

 

ابزارهای کارآمد دیجیتال مارکتینگ

 

 

 4- بازاریابی مبتنی بر گفتگو

در این روش از دیجیتال مارکتینگ، شما مستقیماً با مشتری گفتگو می کنید، نیاز های او را متوجه می شوید و می توانید بر همین اساس، تصمیم هایی بگیرید که در نهایت به سود کسب و کارتان باشد.

  

5- شخصی سازی پیام‌ های تبلیغاتی

در اصول تازه بازاریابی دیجیتال، دیگر یک پیام تبلیغاتی مشابه را به یک جامعه آماری بسیار گسترده ارسال نمی کنند. بلکه با تحقیق کامل در مورد جوامع آماری مختلف، برای هر گونه متناسب با سبک زندگی و سلیقه خودشان، تبلیغ ارسال می شود.

  

6- بازاریابی ویدئو

امروزه ویدئو ها و به ویژه ویدئو های کوتاه، نقش بسیار مهمی در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کنند. هر روز نیز خلاقیت افراد و برند ها در تولید ویدئو های تبلیغاتی موثر با استفاده از انیمیشن، موشن گرافی و ... در حال افزایش است.

 

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست؟

 

  

7- بازاریابی با اینفلوئنسرها

وقتی یک فرد تاثیرگذار یا مشهور درباره یک برند یا یک محصول صحبت می کنید، طبیعتاً آن محصول شانس بیشتری برای دیده شدن به دست می آورد. بر اساس آمار ها، مشتریان بیشتر از خود برند ها، به تبلیغاتی که از سوی اینفلوئنسرها شکل می گیرند، اعتماد دارند.

 

 8- پیام رسان های اجتماعی

دیگر هیچکس نمی تواند تاثیر پیام رسان های اجتماعی را در زندگی امروزه مردم انکار کند. به ویژه در ایران، این پیام رسان ها ساعت های زیادی از فعالیت های روزمره مردم را به خودشان اختصاص می دهند. دیجیتال مارکتینگ در چنین فضایی، یک فرصت فوق العاده برای جذب مشتریان و اثرگذاری روی آن ها خواهد بود.

  

9- جستجو به شیوه تصویری

این نوع جستجو در سال های گذشته طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این مدل، افراد می توانند با استفاده از یک تصویر، تصاویر مشابه را در اینترنت جستجو کنند. در نتیجه اگر شما در وبسایت خود به اندازه کافی تصاویر جذاب از محصولات خود داشته باشید، احتمال دیده شدن این وبسایت بالا تر خواهد رفت. به همین خاطر اهمیت زیادی دارد که بازاریابی در شبکه های اجتماعی مبتنی بر عکس مثل اینستاگرام و پینترست را جدی بگیرید.

  

10- ریز لحظه ها

شناخت دقیق گوگل آنالیتیکس به شما کمک می کند تا بتوانید بیشتر در معرض دید مخاطب ها باشید. صحبت از ریز لحظه ها، به معنای این است که یک مشتری در زمان جستجوی برای خرید اینترنتی، باید زودتر از هر برند دیگری با برند شما مواجه شود. این موضوع موجب اعتماد سازی بیشتر برای او خواهد شد.

 

 11- جستجو به شیوه صوتی

امروز بسیاری از افراد به جستجو های صوتی در تلفن همراه خود خو گرفته اند. در نتیجه باید این فضا را جدی بگیرید و استفاده از بلندگو های هوشمند را در دستور کار خود قرار بدهید.

 

12- استوری شبکه های اجتماعی

در فضاهایی مثل اینستاگرام و فیس بوک، استوری ها گاهی از خود پست ها نیز بیشتر دیده می شوند. این استوری ها همچنین با قابلیت درج لینک، امکان پروموت کردن محصول شما به بهترین شکل ممکن را دارند.

 

 13- تبلیغات فشار در مرورگر

گاهی روبرو شدن با انبوه پیام های ارسالی از سوی یک برند در یک مرورگر آزاردهنده است اما اگر این کار با ظرافت و هوشمندی انجام بدهد، یک فرصت تبلیغاتی خوب در اختیار خواهید داشت.

 

 

هوش مصنوعی

 

  

14- اولویت بازاریابی محتوا به سئو

از آن جایی که بر اساس آمار مشاغل کوچک دارای صفحه اینترنتی به مراتب موفق تر از مشاغل کوچک بدون صفحه اینترنتی هستند، شما باشد همواره بازاریابی محتوا را به عنوان جدیدترین اولویت خود در نظر بگیرید.

 

15- آزمایش اسپلیت سئو

در سئو شما همواره باید در حال آزمون و خطا باشید. این آزمایش برای رسیدن به یک نقطه مشترک با مشتری ها و شناخت دقیق عملکرد آن ها بسیار موثر خواهد بود.

 

 

بهترین راهنمای سئو برای هر سئو کار

 

 

16- تجارت اجتماعی و پست های خریدنی

امروزه شما به سادگی می توانید در اینستاگرام با کلیک بر روی تصویر اجناس برند های مختلف، قیمت آن ها را ببینید. این گونه پست ها برای یک خرید بی دردسر از سوی مشتری، بسیار حیاتی هستند.

 

17- محتوای تعاملی

این نوع محتوا امروزه در دیجیتال مارکتینگ دائماً در حال رشد و پیشرفت است. به کمک این محتوا شما هم می توانید نظرخواهی های قابل توجهی را انجام بدهید و هم این شانس را خواهید داشت که با نشان دادن فیلم های 360 درجه برای مشتری جذابیت به وجود بیاورید.

 

18- بازاریابی اومنی چنل

این نوع بازاریابی، در واقع بازاریابی و فروش یکپارچه و بدون نیاز به تکرار مراحل است که می تواند برای شما کارساز باشد.

  

19- واقعیت افزوده و فناوری ایمرسیو

بر اساس پیش بینی ها، واقعیت افزوده خیلی زود از واقعیت مجازی پیشی خواهد گرفت. به کمک این فناوری برای مثال شما قبل از خرید یک لباس به صورت اینترنتی، متوجه خواهید شد که این لباس در تن شما چگونه خواهد بود.

 

  

20- تحلیل پیشگویانه و افزوده

در این علم با استفاده از بررسی داده ها و مدل سازی، آینده را پیش بینی می کنید تا به تجزیه و تحلیل درستی در کسب و کار خود برسید. تحلیل افزوده در واقع همان هوش تجاری است.

  

21- ژئو فنس

ژئو فنس در واقع تکنولوژی مبتنی بر موقعیت است. با استفاده از این فناوری شما در لحظه برای مشتری محتوا تولید می کنید و پیشنهاد ارائه می دهید.

  

22- برنامه های پیش رونده در وب

این برنامه ها بدون هیچ گونه محدودیتی، خدماتی نظیر خدمات برنامه های کاربردی تلفن همراه به مشتری ارائه می دهند.

 

23- محتوای تولیدی کاربر

در بازاریابی دیجیتال شما می توانید با تشویق مشتری ها به تولید محتوای تبلیغاتی، یک منبع بسیار خوب برای تبلیغات داشته باشید.

 

 

تبلیغات گوگل

 

 

24- فناوری بلاکچین

در این تکنولوژی، بلوک های مختلف زنجیروار به هم متصل هستند. این نوعی سیستم ثبت اطلاعات است که بین همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می شود. این فناوری تحولی در دیجیتال مارکتینگ به وجود خواهد آورد.

 

25- رایانش کوانتومی

در این متد با استفاده از داده های کوانتومی، می توان با کمترین هزینه بیشترین تاثیرگذاری را در تبلیغات به وجود آورد.

 

26- داده های کلان و یادگیری عمیق

در حقیقت هر خرید که به صورت آنلاین انجام می شود، یک داده خواهد داشت. این داده ها در کنار هم جمع می شوند و اگر تحلیل درستی در مورد آن ها صورت بگیرد، به یک منبع خوب برای ایجاد ساز و کار تبلیغات تبدیل خواهد شد.

  

27- اتوماسیون

در سال 2023 سی درصد مشاغل از هوش مصنوعی در فرآیند فروش استفاده می کنند. اگر جزو آن 30 درصد نیستید، هر چه سریع تر به آن دسته ملحق شوید. چرا که ترکیب اتوماسیون و هوش مصنوعی، برای شما فوق العاده خواهد بود.

 

28- قیمت گذاری هوشمند تبلیغات گوگل

 اگر سیستم قیمت گذاری هوشمند گوگل را می شناسید، نباید در استفاده از آن تردید کنید. الگوریتم های این سیستم، فرصت دقیقی برای شناسایی تاثیرگذاری مبالغ پیشنهادی کالا های مختلف به شما می دهد.

 

 29- موقعیت صفر نتایج موتور جستجو

 این یک قابلیت جدید در گوگل است که به افراد کمک می کند تا بدون کلینیک بر روی یک لینک، نتایج موتور جستجو را در همان موقعیت صفر صفحه جستجو تماشا کنند. برای رسیدن به این نقطه، باید محتوایی بسیار کارآمد و دقیق تولید کنید.

 

 

30- برندینگ

بر اساس آمار ها 66 درصد مخاطب ها تنها در صورتی از یک برند خرید می کنند که به آن اعتماد کامل داشته باشند. برندسازی به تخصص، تسلط و قابلیت اطمینان نیاز دارد.

 

برندینگ شخصی یا پرسنال برندینگ (Personal Branding)

 

 

 

 31- تحلیل بهتر

هر چقدر که تجزیه و تحلیل شما قوی تر باشد، در بازار امروز شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

  

32- فناوری 5 جی

پنجمین نسل از فناوری تلفن همراه، یک جهش بزرگ در دنیای دیجیتال مارکتینگ ایجاد خواهد کرد.

  

33- بازاریابی حریم خصوصی

اگر بتوانید به مشتری ها اطمینان بدهید که در صورت برقراری ارتباط با شما حریم خصوصی آن ها در خطر نخواهد بود، یک گام بلند برای اعتماد سازی برداشته اید.

 

34- امنیت وبسایت

تنها در صورتی در دیجیتال مارکتینگ صاحب موفقیت می شوید که از یک وبسایت بسیار امن برخوردار باشید. مشتری شما نیز باید این امنیت را کاملاً احساس کند.

 

35- تبلیغات اینترنت اشیا

اینترنت اشیا هر روز در حال توسعه است و شاید در آینده ای نزدیک وسایل خانه اطلاعاتی از رفتار های افراد را با کمپانی های سازنده در میان بگذارند.

 

 36- محتوای طولانی

در سال 2023 دیگر پست های کوتاه کافی به نظر نمی رسند. شما باید محتوایی تولید کنید که بتواند برای دقایق زیادی، مخاطب و مشتری را در وبسایت شما نگه دارد.

 

 

هرم استراتژی طراحی وب چیست؟

 

  

37- تحقیقات کلمات کلیدی با معناشناسی

شما باید همواره به این موضوع مهم توجه کنید که محتوای شما برای افراد تولید می شود و نه برای گوگل.

 

38- داده های سازماندهی شده سئو

در سال 2023 داده های سازمان یافته بیشتر از همیشه در موتور های جستجو از اهمیت برخوردار خواهند شد.

 

 39- موتورهای جستجوی جایگزین

اگر چه گوگل با اختلاف زیادی بهترین موتور جستجو به شمار می رود اما اخیراً موتور های جستجوی دیگری نیز در حال جذب طرفداران خود هستند. فعالیت در این موتور های جستجو نیز می تواند جذاب و چالش برانگیز باشد.

 

 40- قیف های بازاریابی صوتی

دستگاه هایی که دارای فرمان صوتی و امکان جستجوی صوتی هستند، تقریباً برای همه کسب و کار ها در دیجیتال مارکتینگ بسیار مفید خواهند بود.

 

 

بازاریابی صفحات اجتماعی

 

 

41- بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی هر روز محبوب تر می شوند و دائماً خدمات بیشتری به افراد ارائه می کنند. دیگر هیچکس نمی تواند تاثیر این شبکه ها بر بازاریابی دیجیتال را نادیده بگیرد.

 

 

محتوای بازاریابی شبکه های اجتماعی باید چگونه باشد؟

 

 

42- بازاریابی عصبی

در این مدل از بازاریابی، تغییرات در قسمت های مختلف مغز مورد توجه قرار می گیرد تا رفتار مشتری را پیش بینی کند و شرایط فروش محصول را ارتقا بدهد.

اینها مواردی از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی بودند که برای شما علاقه مندان یه دیجیتال مارکتینگ و سئو تهیه کرده ام. 

توصیه ای به علاقه مندان حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازارایابی دیجیتالی، برای آموزش بیشتر در این حوزه میتوانید،‌دوره های اینجانب را در در سایت وینت سئو تهیه کنید و در صورت نیاز با کارشناسان سئو در شرکت وینت سئو و کارشناسان طراحی سایت در امپریال برند در ارتباط باشید.