اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

1 1 1 1 1

از سال 2010 که اینستاگرام پا به عرصه حضور گذاشت انقلابی در شبکه های اجتماعی به وجود آمد. جای تعجب ندارد که بسیاری از متخصصان بازاریابی رسانه ای در برندهای مطرح پوشاک  و شرکت های بزرگ آرایشی به سراغ فرصت های بازاریابی در اینستاگرام آمده اند چرا که 22 درصد نسل هزاره از این پلتفرم جدید استقبال کرده اند.از سال 2010 که اینستاگرام پا به عرصه حضور گذاشت انقلابی در شبکه های اجتماعی به وجود آمد.

جای تعجب ندارد که بسیاری از متخصصان بازاریابی رسانه ای در برندهای مطرح پوشاک  و شرکت های بزرگ آرایشی به سراغ فرصت های بازاریابی در اینستاگرام آمده اند چرا که 22 درصد نسل هزاره از این پلتفرم جدید استقبال کرده اند.با وجود این حقیقت که تجارتی که محصول و یا خدمات خود را با ارائه تصویر به مخاطبان خود معرفی کند از شانس بیشتری در رونق و سودآوری برخوردار است اما هنوز متخصصانی در زمینه فروش وجود دارند که به اهمیت شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام پی نبرده اند و تمرکز خود را با این پیش فرض که مخاطبان آنها در این شبکه ها حضور ندارند برای ارتقای کیفی تجارت خود روی فاکتور های دیگر متمرکز می کنند. ما در ادامه با هدف راهنمایی شما برای بهره مندی از بازاریابی اینستاگرام به بررسی دلایل استفاده از فرصت های موجود در این پلتفرم می پردازیم و نکاتی که برای آغاز تجارت خود در این فضا به آن نیاز خواهید داشت را بر می شماریم در آغاز بیایید نگاهی به تعریف بازاریابی در اینستاگرام بیندازیم: 

حضور در هر شبکه و رسنه های اجتماعی قواعدی دارد که برای موفقیت شما ضروری است و شما برای آنکه بتوانید بیشتر دیده و شنیده شوبد به این قواعد نیاز دارید. در این مقاله به شما مسیری ساده را نشان میدهیم که میتوانید یک صفحه حرفه ای اینستاگرام برای خود بسازید و کسب وکارتان را به واسطه اینستاگرام گسترش دهید.

چگونه یک اینستاگرام حرفه ای داشته باشیم؟

بازاریابی در اینستاگرام یعنی چه؟

بازاریابی در اینستاگرام این فرصت را در اختیار صاحبان تجارت ها می گذارد که با مشتریان و مخاطبان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند و پیشنهاد های تجاری خود را به گوش مخاطبان خود برسانند. این پلتفرم در سال های اخیر با استقبال زیاد صاحبان تجارت ها روبرو شده است.تجارت ها برای به نمایش گذاشتن رویکرد های تجاری و همینطور برای استخدام نیروی کار از این فضا استفاده می کنند. گذشته از این صاحبان مشاغل از طریق این پلتفرم با مخاطبان خود ارتباط تنگاتنگی برقرار می کنند. با استفاده از قابلیت اشتراک گذاری تصاویر تجارت ها این فرصت را خواهند داشت تا تصاویر محصولات خود را در کیفیت های بالا به معرض نمایش بگذارند.در کنار قابلیت هایی همچون لایک کردن و یا دنبال کردن که در شبکه های اجتماعی دیگر نیز مشاهده شده است این پلتفرم قابلیت تازه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران می توانند با استفاده از قابلیت ویرایش عکس که برای اولین بار درون یک نرم افزار این چنینی نهادینه شده است، تصاویر خود را ویرایش کنند و یا فیلتر های مورد نظر خود را روی عکسهای خود اعمال کنند. این ابزار ها در کنار حضور 22 در صد از جمعیت نسل هزاره این نرم افزار را تبدیل به فضای خوبی برای بازاریابی کرده است. 

اینستاگرام مارکتینگ|دکترمحمدحسین مهریزدان


تدوین برنامه بازاریابی اینستاگرام یک فعال تجاری که سابقه کار در شبکه های اجتماعی را در پرونده خود داشته باشد به خوبی می داند که قبل از وارد شدن به یک پلتفرم جدید باید برنامه مدون و یا استراتژی منحصر به فردی در نظر داشت. در تدوین استراتژی این نکات را به خاطر بسپارید:

مخاطب خود را شناسایی کنید

اهداف تجارت خود را مشخص کنید

وظیفه اعضای تیم را در این پلتفرم مشخص کنید

تم اینستاگرام خود را تعیین کنید

ماهیت برند خود را مشخص نمایید

از استوری ها بهره ببرید

تقویمی در فضای این شبکه قرار دهید

تحلیل های مربوط به صفحه خود را مرتب بررسی کنید 

یک مثل قدیمی می گوید هرچه سخت تر کار کنید، نتایج بهتری می گیرید. من تشخیص دادم که این مثل نادرست است: هر چه قدرت نفوذ شما بیشتر باشد، نتایج بهتری خواهید گرفت. به عنوان بازاریاب، نیازمندیم که هوشمندانه تر کار کنیم به جای اینکه سخت تر کار کنیم.

هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر!


روش های تبلیغات در اینستاگرام با وجود 1 میلیون کاربر فعال هجوم فعالان تجاری برای درج آگهی در این پلتفرم منطقی به نظر می آید. تحقیقات نشان داده است که 2.2 درصد از کاربران این پلتفرم از آگهی هایی که می بینند به سادگی نمی گذرند و حتما سری هم به صفحه تجاری آن آگهی خواهند زد. در فیس بوک تنها 0.22 درصد کاربران به آگهی ها واکنش نشان می دهند.شما به عنوان یک فعال اقتصادی با فعالیت در فضای اینستاگرام چیزی را از دست نخواهید داد و با صرف هیچ هزینه ای به جمعیت بسیار بالایی از کاربران دسترسی پیدا خواهید کرد. در این پلتفرم هشتگ ها نقش بسیار کلیدی بازی می کنند و دسترسی به مخاطب را برای شما بسیار آسان کرده است.  کافی است هشتگ مربوط به تجارت خود را برای پست های ایجاد کنید و شاهد معجزه ای باشید که به دنبال آن روی می دهد عده ی زیادی از افرادی که به دنبال ارائه محصول شما هستند به صفحه شما سرازیر می شوند و نرخ بازگشت سرمایه در شرکت شما با کمک همین هشتگ ها افزایش می یابد.

شما نباید در استفاده از هشتگ ها زیاده روی کنید نهایتا 5-10 هشتگ برای پستی که مورد پسند افراد زیادی قرار می گیرد کفایت خواهد کرد.

به خاطر داشته باشید که شما در این تبلیغات 3 ابزار در اختیار دارید:

اول تصویر خیره کننده

دوم، توضیح تصویر که در زیر عکس قرار می گیرد و باید جذاب باشد

و سومین مورد استفاده از هشتگ های مرتبط است.

وقتی محشر و چشمگیر هستید، بگذارید دنیا این موضوع را بداند. همانطور که قبلا نیز گفتيم مردم دوست دارند بدانند که کدام شرکت در فعالیت خود معرکه و چشمگیر است و کدام نیست. همین موضوع باعث شده که حرف های دهان به دهان به یک ابزار قدرتمند بازاریابی تبدیل شود.

چشمگیر باشید!

اینستاگرام

شواهد نشان می دهند که مخاطبین به پست های تصویری علاقه بیشتری دارند تا پست هایی که حاوی متن هستند.برای پست تبلیغات در اینستاگرام باید بهترین زمان را انتخاب کنید. در این زمینه هیچ قانون جهانی وجود ندارد اما راه هایی برای یافتن بهترین زمان ممکن وجود دارد. شما باید اطلاعات دنبال کنندگان خود را درنظر بگیرید، در چه منطقه ای زندگی می کنند، غالبا از چه رنج سنی هستند، خانم هستند یا آقا و در چه فواصل زمانی از صفحه شما بازدید می کنند. چه ساعاتی از روز و یا چه روزهایی در هفته پست های شما بیشترین بازدید را به خود اختصاص می دهند. 

  اینستاگرام تبدیل به پادشاه شبکه های اجتماعی شده است و هر ماه بیش از 800 میلیون کاربر از تصاویر و محتوای این شبکه بازدید می کنند. بنابراین بهترین گزینه برای ارتقای تجارت ها به شمار می رود. اگر تاکنون اقدام به استفاده از این شبکه نکرده اید برای شروع حساب کاربری خود به حالت بیزینس تغییر دهید تا با شمار زیادی از ایده ها و ابزار مواجه شوید.از اشتراک گذاری تصاویری که کاربران از تجربه خود در استفاده از محصول برای شما ارسال می کنند غافل نشوید. نمودارهای مربوط به سن و موقعیت مکانی کاربران را ملاحظه کنید و با توجه به جامعه هدف تصاویر محصولات خود را پست کنید و هشتگ گذاری مرتبط با محصول خود را فراموش نکنید.

الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند. از سال 2000 میلادی صدها تغییر بزرگ و کوچک در الگوریتم های گوگل پدید آمده است که روند صعود یا نزول صفحه شما را با تغییرات بسیاری همراه خواهد کرد.الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند. از سال 2000 میلادی صدها تغییر بزرگ و کوچک در الگوریتم های گوگل پدید آمده است که روند صعود یا نزول صفحه شما را با تغییرات بسیاری همراه خواهد کرد.

مهم ترین الگوریتم های گوگل در سئو سایت