راهنمای کامل اینستاگرام مارکتینگ

راهنمای کامل اینستاگرام مارکتینگ (بازاریابی اینستاگرام) برای سال 2020

1 1 1 1 1

اینستاگرام، این نرم افزار زیبا طراحی شده، در سال 2010 به بازار عرضه شد و خیلی زود توانست راهش را به صدر شبکه های اجتماعی پیدا کند. در واقع در یک جهش سریع به سومین شبکه اجتماعی برتر پس از یوتیوب و فیسبوک تبدیل شد. در سال 2018 اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال در یک ماه داشت که تقریبا روزانه 500 میلیون نفر می شد.

 

در هنگام تولید محتوا

معتبر باشید

محتوا مربوط به کارتان باشد

فعال باشید

خوب و زیبا به نظر بیایید

رقابت ایجاد کنید

استوری ها و IGTV

ابزار های دیگر

خرید و فروش در اینستاگرام

 

 

 

اینستاگرام مارکتینگ

 

 

این گراف، نمودار رشد کاربران اینستاگرام در طول سال ها را نشان می دهد. در این مطلب به روش هایی اشاره خواهیم کرد که بتوانید برندتان را در این پلتفرم های مجازی بیشتر در معرض دید قرار دهید.

 

 

در هنگام تولید محتوا

 

 

معتبر باشید

در اینستاگرام از طریق عکس و ویدئو می توانید محتوا تولید کنید. از طریق این اشتراک گذاری ها می توانید برای خودتان نامی دست و پا کنید. مهم ترین نکته در تولید محتوا حفظ اصالت و اعتبار است. مخاطبان باید بتوانند از صفحه شما دیدن کنند و بر اساس آنچه می خوانند، به شما اطمینان کنند. آن ها باید بدانند چه برندی تولید می کند و چرا باید ضمن خرید از پیجتان، به شما وفادار بمانند. پس معتبر باشید.

 

 

محتوا مربوط به کارتان باشد

معمولأ نمودارهایی که بیانگر یک مطلب باشد، چندان برای کاربران خوشایند نیست. سعی کنید محتوایی تولید کنید که به برند و کارتان مربوط باشد. در ارتباط بودن با مخاطبان و ارسال عکس و ویدئو بسیار خوب است اما نباید طوری باشد که مخاطب برای پیدا کردن محصولاتتان، دنبال جستجو کردن باشد.

 

اینستاگرام مارکتینگ

 

در این نمودار می بینید که مشتریان ترجیح می دهند وقتی پیجی را دنبال می کنند، آنجا مطالبی را بخوانند که به کار آن پیج مربوط است. شوخی های بی جا، چندکاره بودن پیج و یا ارسال بیش از حد عکس و ویدئو، می تواند مخاطب را آزرده خاطر کند. الگوریتم جدید اینستاگرام دیگر محتوا را بر اساس زمان طبقه بندی نمی کند بلکه بر اساس ارتباط و علایق کاربران طبقه بندی می کند. به همین خاطر مطمئن شوید محتوایتان قرار است به هدف یعنی جلب نظر مشتری، اصابت کند.

 

 

تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسر

 

 

فعال باشید

در الگوریتم جدید اینستاگرام و برای افرادی که به اینستاگرام مارکتینگ علاقه دارند، یک ویژگی جدید اضافه شده است. باید برند شما و پیج شما در این فضا به قدر کافی فعال باشد تا در فید برای کابران نشان داده شود. هرچقدر فعال باشید، همانقدر مخاطب و لایک های بیشتری جمع خواهید کرد. به طور معمول برندهای معروف روزانه سعی می کند روزانه فقط یک پست ارسال کنند. این مقدار مناسب است چون بیش از این مقدار می تواند باعث آزرده خاطر شدن کاربران شود.
مطالعات نشان داده بهترین زمان برای ارسال پست جهت اینستاگرام مارکتینگ (بازاریابی اینستاگرام) ساعت 3 بعد از ظهر چهارشنبه است چون در این زمان بیشتر افراد جامعه آماده خواندن محتوای شما هستند. همچنین این موضوع ثابت شده که 60 درصد از مشتریان، 2 الی 4 بار تصاویر محصول را پیش از خرید نگاه می کنند. بنابراین اشتراک گذاری دوباره محصولات، گاهی کار خوبی است.

 

 

اینستاگرام مارکتینگ

 

 

خوب و زیبا به نظر بیایید

هرچقدر پیج شما زیبا باشد، کاربران زمان بیشتری را صرف بازدید از پست هایتان خواهند کرد. شبکه اجتماعی اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد با یک کلیک بر روی اکانت، سه پست پیاپی را تماشا کنند که از منظر اینستاگرام مارکتینگ، فوق العاده است.
بنابراین سعی کنید از ترکیب رنگ های جذابی در پیجتان استفاده کنید. رنگ های خنثی و استفاده از تکنیک های عکاسی، بهترین راه زیبا کردن صفحه شخصی در اینستاگرام است. بهترین مثال برای این موضوع، تصویر بالا است.

 

 

اینستاگرام مارکتینگ

 

 

رقابت ایجاد کنید

داشتن خلاقیت در پست های شما بسیار مهم است. به مخاطبان دلیلی بدهید که از شما خرید کنند. باید جذاب، خلاق و آموزنده باشید. برانگیختن احساسات کاربران نشانه خوبی است تا بازخوردهای مناسبی دریافت کنید. کاری کنید توجه کاربران جلب شود. مثلأ بگویید از این جنس تعداد محدودی دارید تا احساساتشان جلب شود و خیلی زود برای خرید اقدام کنند. ایجاد حس ترس و از دست دادن، گاهی بد نیست.
برای افزایش مشارکت کاربران، جوایزی اهدا کنید. آن ها را تشویق کنید تا حساب کاربری‌تان را دنبال کرده و از نزدیک محصولات تان را ببیند.

 

اینستاگرام مارکتینگراه اندازی یک چالش می تواند مخاطبان را سرگرم کند و پروژه شما یعنی فروش محصولات را به موفقیت برساند. از کاربران بخواهید ویدئویی بسازند، در مورد محصولاتی که از شما خریده اند صحبت کنند و صاحب یک جایزه نفیس شوند. این چالش می تواند همه را به خرید محصولات از شما تشویق کند و یک تاکتیک بزرگ در اینستاگرام مارکتینگ است.
قانع کردن کاربران مبنی بر اینکه بتوانند به شما اعتماد کنند نیز بسیار حیاتی است. این کار با هدف قرار دادن مشتریان دنیای واقعی صورت می گیرد که تحقیقات نشان داده 70 درصد خریداران، پیش از این خرید از شبکه های اجتماعی مشورت می گیرند. اطمینان حاصل کنید که محصول‌تان با کیفیت و استاندارد باشد. اگر از کیفیت محصولات مطمئن باشید، باز گذاشتن بخش نظرات کاربران بسیار اهمیت دارد زیرا خواندن نظرات دیگران، باعث افزایش اعتبار پیج می شود.
اینکه در یک مناسبت خاص قرار است هدیه هایی رد و بدل شوند، می تواند مثل یک جرقه باشد. هدیه دادن – شاید کریسمس یا روز مادر بهترین زمان باشد - یک راه حل سریع برای افراد جامعه است. مطمئن شوید در این روزهای خاص که همه برای یکدیگر هدیه می خرند، از تمام پتانسیل‌تان برای فروش محصولات استفاده کنید.

 

 

از صفر تا صد شناسایی الگوریتم جدید اینستاگرام

 

 

استوری ها و IGTV

IGTV به حساب های کاربری اجازه می دهد ویدئوهای یک ساعته ارسال کنند. این قانون برخلاف قانون 60 ثانیه در پست های معمولی است. این موضوع به صفحات تجاری اجازه می دهد تا ویدئوهای تبلیغاتی خودشان را بارگزاری کنند و به جذب مخاطب بپردازند.

 

اینستاگرام مارکتینگ


این امر هم کار تولید کنندگان محتوا و هم مصرف کنندگان محصول را آسان تر می کند زیرا می توان محتواهای متنوعی ارسال کرد.
در مورد استوری ها، یک بازه زمانی 24 ساعته وجود دارد. استوری ها را اگر نخواهید در بخش Highlights ذخیره کنید، تا یک روز قابل مشاهده خواهند بود. این یک روش عالی برای تبلیغ محتواهایی است که فقط نیاز به پروموشن کوتاه مدت دارند. محتواهایی مانند نظرسنجی ها، پرسش و پاسخ، باز کردن چت روم های مخصوص گفتگو و ایجاد فرصت برای بازدید کنندگان جهت ارائه پیشنهادات.
از امکانات دیگر جهت بهره بیشتر از استوری ها، لینک دادن وب سایت در این بخش است. کاربران می توانند با بالا کشیدن استوری، مستقیما به لینک مورد نظرتان وارد شوند و این امکان از منظر اینستاگرام مارکتینگ مزیت خارق العاده‌ای به حساب می آید. مشتریان از این طریق راحت می توانند خریدهای مورد نظرشان را انجام دهند.

 

 

ابزار های دیگر

 

 

خرید و فروش در اینستاگرام

 

به زودی متوجه خواهید شد داشتن یک وب سایت برای فروش محصولات کافی نیست و استفاده از اینستاگرام، کار را برای هردو طرف ساده می کند. امروزه دیگر به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که برای خرید به وب سایت می روند؛ در عوض خرید از شبکه های اجتماعی به ترند مورد علاقه جوانان تبدیل شده است.
کاربران از اینکه ببینند یک محصول در مقابل چشمانشان قرار داد و با تکان دادن نوک انگشت می توانند صاحبش شوند، شاد می شوند. الگوریتم جدید اینستاگرام مانند کوکی های وب سایت، از علایق مخاطبات استفاده می کند و چیزهای مد نظرشان را در فید نشان می دهد. از این جهت طرح یک راه برای بازاریابی اینستاگرام و مشخص کردن اهداف ضروری است.

 

اینستاگرام مارکتینگ

 

امکان تگ کردن و برچست زدن روی عکس ها، دیگر گزینه فوق العاده اینستاگرام به حساب می آید. در چنین شرایطی فقط یک کلیک کردن می تواند برای خرید آن محصول کافی باشد. برای استفاده از این مزیت، باید حساب کاربری اینستاگرامی داشته باشید که به یک حساب تجاری معتبر در فیسبوک لینک شده است. در این پیج هم باید کاتالوگی از محصولاتتان را به نمایش بگذارید. به هرحال این مزیت فقط در کشورهایی که در این جدول آورده شده، امکان پذیر است.

 

اینستاگرام مارکتینگویژگی پروموشن اینستاگرام، باعث تعامل مستقیم بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان شده و خرید آنلاین جهت سهولت در زندگی را ترویج می دهد. در پروموشن اینستاگرام می توان سن، جنسیت و شرایط مخاطب را در نظر داشت و بر اساس آن تبلیغ کرد که بیشتر به نتیجه می رسد. نحوه پرداخت همچنین است. اینستاگرام از شما می خواهد بودجه روزانه تان را وارد کنید و بر اساس آن تبلیغات و پروموشن انجام می گیرد.

 

 اینستاگرام مارکتینگ

 


با این حال اینستاگرام اجازه نمی دهد این تبلیغ از بودجه تعیین شده فراتر برود و بسته های پیشنهادی بر اساس صنعتی که پیج در آن فعالیت می کند، می تواند متفاوت باشد. برای صنایعی مانند پوشاک و مواد غذایی، حضور در این رقابت برای تبلیغ بیشتر، شانس‌تان را برای دیده شدن بیشتر می کند.

یک مورد دیگر در اینستاگرام مارکتینگ استفاده از قدرت اینفلوئنسرها (افراد مشهور) است. معمولا این افراد حداقل 50 یا 100 هزار دنبال کننده دارند و تحقیقات هم نشان داده که توصیه های افرادی که در شبکه های اجتماعی دارای تیک آبی رنگ (وریفای شده) هستند، در اکثر موارد بر 82 درصد مخاطبان تاثیر می گذارد. با این حال دنبال کننده های زیاد به معنای مشتریان زیاد نیست. تحقیقات نشان داده سلبریتی هایی که بالای صد هزار فالوور دارند، گاهی فقط با 1 درصد مخاطبانشان در ارتباط هستند. بنابراین در انتخاب اکانت های افراد معروف باید دقت کنید.

به طور کلی بازاریابی اینستاگرام بسیار مقرون به صرفه است و در دنیای مدرن امروز، به سرعت زندگی ما کیفیت می بخشد. اگر محصولات ایده آل باشند، کار تبلیغ محصول به سادگی آب خوردن خواهد بود. انجام تمامی این تبلیغات نیاز به ظرافت های خاصی دارد که گاهی از عهده هرکسی برنمی آید. در چنین شرایطی آژانس تبلیغاتی دکتر مهریزدان آماده ارائه مشاوره و برگزاری کلاس های آموزشی است تا با آموزش استاندارد های اینستاگرام مارکتینگ، به کمک صاحبان صنایع در اینستاگرام بیاید و باعث موفقیت تضمینی آن ها شود.