10 نکته برای قرارگیری در رأس SERP

10 نکته برای کمک به این که در رأس SERP قرار بگیرید

1 1 1 1 1

وقتی موتورهای جستجو بر روی اینترنت چیره شدند، برای وب سایت‌ها ضروری شد که تا جایی که ممکن است؛ ترافیک بیشتری بدست آورند. اگرچه تبلیغات پولی قول می دهند که بازدید کننده جذب می کنند با این حال این موضوع می تواند برای بسیاری از سازمان ها پرهزینه باشد.

 

10 نکته ی برتر SEO برای رتبه بندی بهتر

به حداقل رساندن موانع در مورد بارگذاری کُندِ صفحه

پیوند به وب سایت دیگر با محتوای مرتبط

محتوا را با مردم ارتباط دهید

سایر سایت‌های مرتبط را تشویق کنید تا با شما پیوند ایجاد کنند

در تصمیم گیری خود از تحلیلگرهای سایتی استفاده کنید

توضیحات متای مرتبط و منحصر به فرد بنویسید

محتوا را با استفاده از نقاط برجسته تقسیم کنید

ساختن نیروی فزاینده با سیگنال‌های اجتماعی

در تصاویر خود از کلید واژه های مناسب استفاده کنید

به طور مرتب محتوای منحصر به فرد تولید و منتشر کنید

نتیجه گیری

 

 

تمرکز، به سمت تولید محتوایی تغییر جهت داده است که بینندگان را مطلع کرده یا به آنها پیشنهاد می دهد و به راحتی به صورت آنلاین پیدا می شود. این اساس سازمان موتور جستجو یا همان SEO – بهینه سازی محتوا - است بنابراین وقتی یک کاربر مجموعه ای از کلیدواژه ها را تایپ می کند که از روی قراین، با کلید واژه های پیدا شده در محتوای ایجاد شده روی وب سایت شما منطبق است، این در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) پیدایش می شود. تمرین بهینه سازی محتوا در اوایل 2000 شروع شد و ثابت شده است که به صورت مثبت روی وب سایت شرکت تأثیر گذاشته و ترافیک طبیعی را بهبود می بخشد.

در سال 2010 گوگل، Google Instant را راه‌اندازی کرد که نتایج را در عرض چند ثانیه نشان می داد و ضمن افزایش تجربه ی کاربری (UX)، نتایج بی ربط را حذف می کرد. هر دو سایت بینگ و گوگل، شروع به پیوند دادن رسانه های اجتماعی کردند و تا سال 2015، SEO به یک بخش جدایی ناپذیر برای سازمان ها تبدیل شد.
هدف اصلی SEO این است که وب سایت در صدر SERP ها ظاهر شود. چه یک وب سایت تجارت الکترونیکی باشد و چه یک وب سایت شرکتی، سایت شما باید ترافیک جمع کند و مخاطبان آنلاین شما را افزایش دهد. افزایش ترافیک بخش مهمی از افزایش مشتری در شرکت شما است.
علاوه بر این، مقرون به صرفه است و مبلغ زیادی را برای شما صرفه جویی می کند که در غیر این صورت، باید صرف تاکتیک های معروف و گران قیمت سنتی بازاریابی می شد. به گفته ی Junto، پنجاه و هفت درصد از بازاریابان تجارت به تجارت (B2B) اظهار داشتند که SEO بیشتر از هر ابتکار عمل بازاریابی دیگری، منجر به هدایت بیشتری به سمت شما می شود.

 

قرارگیری در رأس SERPSEO باعث می شود وب سایت شما در SERP ها دیده شود و اگر به صورت صحیح اجرا شود، وب سایت شما را به صدر موتورهای جستجو هدایت می کند. سئو صراحتاً رسیدن به ترافیک کاربر را هدف قرار داده است و در صورت موفقیت، وب سایت شما برای کاربرانی که به دنبال اطلاعات، خدمات یا محصولات درون طاقچه شما هستند، آشکارتر می شود. سیستم عامل های محبوب موتور جستجویی که می خواهید وب سایت شما روی آنها نمایان شود Google، Yahoo، Bing هستند.
SEO معمولاً در مقایسه با پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) یا جستجوی پرداخت شده قابل درک است. در حالی که SEO در جهت بهبود رتبه بندی وب سایت شما تلاش مستمر دارد، در مورد جستجوی پرداخت شده، وب سایت ها باید هر بار که روی تبلیغ آنها ( نمایش داده شده در بالای نتایج موتور جستجو ) کلیک می شود، هزینه ای را به موتورهای جستجو پرداخت کنند.
در ادامه نکات مهمی آمده است که اگر می خواهید رتبه بندی موتورهای جستجو خود را بهبود بخشید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید باید از آنها پیروی کنید:

 

 

10 نکته ی برتر SEO برای رتبه بندی بهتر

دنیای سئو به طور مداوم در حال تغییر است. گام هایی که امروز برای بهبود رتبه بندی برمی دارید، ممکن است فوراً نتیجه دهد، اما الگوریتم فردا می تواند تغییر کند و شما نیاز پیدا کنید که استراتژی خود را تغییر دهید.
موتورهای جستجو به بهبود الگوریتم های خود ادامه می دهند و باهوش تر می‌شوند، تنها نتیجه هایی را نشان می دهند که واقعاً به هدف جستجوی کاربران پاسخ می دهند. هر وقت گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری الگوریتم خود را به روز رسانی می کند، رتبه ی وب سایت شما تغییر پیدا می کند.
این وظیفه ی متخصصان سئو است که مواردی را که در افت رتبه یا برداشت ها مؤثر است را پیگیری کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه 10 نکته ی مهم SEO برای افزایش ترافیک وب سایت آورده شده است

 

 

چگونگی رتبه گیری در موتورهای جستجو و چطور در گوگل رتبه های بالاتری را به دستآوریم

 

 

به حداقل رساندن موانع در مورد بارگذاری کُندِ صفحه

چند سال پیش، بارگیری کُندِ وب سایت شایع بود. اگرچه اکثر وب سایت ها زمان بارگذاری را با موفقیت بهبود داده اند، اما این مشکل هنوز در مورد تعدادی از سایت ها وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که مردم به این نوع وب سایت ها اعتماد نداشته و هرگز دوباره آن سایت را باز نمی کنند.
براساس eConsultancy، چهل درصد مردم وب سایتی را که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد را ترک می کنند؛ بنابراین، حذف همه ی موانع احتمالی که باعث کُندی وب سایت شما می شود، مهم است: تبلیغات بیش از حد، تصاویر غیرقابل استفاده و تصاویر با وضوح بالا یا GIF.

 

 

پیوند به وب سایت دیگر با محتوای مرتبط

پیوند دادن محتوای مهم در وب سایت شما می تواند تعداد بینندگان را افزایش دهد. با این حال، بسیاری معتقدند که پیوندهای خارجی ممکن است باعث شود بازدیدکنندگان ترافیک را به وب سایت های دیگر منتقل کنند.
از طرف دیگر، اگر محتوای ارزشمندی را در سایت خود قرار دهید، می توانید بینندگان را ترغیب کنید تا وب سایت شما را مرتباً باز کرده و بخوانند. با افزودن محتوای مناسب به صفحات خود، در وقت کاربر صرفه جویی می کنید و به آنها امکان پاسخگویی به تمام سوالاتشان از طریق صفحه ی خود را می دهید.

 

 

آیا می دانستید جستجو برای کلید واژه، اساس موفقیت در سئو است؟

برای درک بهتر این موضوع به شما پیشنهاد میکنم محتوای زیر را بخوانید 

قدرت جستجو برای کلید واژه

 

 

محتوا را با مردم ارتباط دهید

اغلب سازندگان محتوای SEO، مطالب را برای پاسخگویی به نیازهای موتورهای جستجو می نویسند؛ اما اصطلاحات فنی زیادی می تواند وجود داشته باشد که کاربران از آن آگاه نباشند یا آن را نفهمند. نکته ی اصلی نوشتن محتوایی برای کاربرتان است که به آنها اطلاع دهد و توصیه کند.
ایجاد محتوایی که به راحتی کاربر انسانی را درگیر خود کند، اغلب به معنی کلمات کلیدی کمتر در استراتژی است. با این وجود، استفاده از کلمات کلیدی صحیح به این معنی است که کاربر شما محتوای شما را به سرعت پیدا می کند و این محتوای مناسبی خواهد بود.

 

 

سایر سایت‌های مرتبط را تشویق کنید تا با شما پیوند ایجاد کنند

در حین ایجاد محتوا، سئو باید پول و وقت خود را در جستجو برای کلمات کلیدی عالی و ایجاد محتوای با کیفیت بالا سرمایه گذاری کند. اینگونه است که توجه سایر وب سایت های مرتبط را به خود جلب می کنید. وب سایت های خارجی که برند شما را به عنوان یک قدرت در بازار به رسمیت می شناسند، تشویق می شوند که با سایت شما در محتوای هم سطح خود پیوند برقرار کنند.
این کار نه تنها محتوای شما را به بازار عرضه می کند، بلکه مشاغل و برند های دیگر را نیز ترغیب می کند که به قدرت برند شما اعتماد کنند. در درازمدت، برای وب سایت ها یا شرکت های مشابه در زمینه های مکمل مفید خواهد بود تا روابط متقابل سودمند ایجاد کنند.

 

 

قرارگیری در رأس SERP

 

 

در تصمیم گیری خود از تحلیلگرهای سایتی استفاده کنید

ابزارهای تحلیلگر سایت به شما کمک می کنند تعیین کنید استراتژی بازاریابی محتوای شما انجام می شود یا خیر. این نرم افزار به شما کمک می کند تا فعالیت های کاربران خود را با اصطلاحات مختلف ردیابی کنید. Google Analytics یک نرم افزار محبوب برای آنالیز وب سایت است.
این نرم افزار به عنوان بخش مهمی در تصمیم گیری بیشتر مدیران بازاریابی، به ویژه هنگامی که هزینه ی بازاریابی را در نظر می گیرید، به کار گرفته می شود؛ بنابراین، SEO باید از ابتدا از تحلیلگرها استفاده کند تا مطمئن شود که ردیابی و اندازه گیری دقیق داده ها انجام می شود. این کار به شما کمک می کند بدانید چه چیزی نتیجه می دهد و چه چیزی شکست خورده است.

 

 

توضیحات متای مرتبط و منحصر به فرد بنویسید

توضیح متا بخش کوچکی از مطالبی است که موتورهای جستجو در نتایج جستجو نشان می دهند. این باید توجه کاربران شما را به عنوان اولین چیزی که خوانده می شود، جلب کند و به آنها کمک می کند تا بفهمند آیا محتوای شما پاسخ به سؤال جستجوی آنها هست یا خیر؛ بنابراین، سعی کنید توضیحات متای خود را آموزنده تر کنید و مهمترین نکات را در محتوای خود برجسته کنید.
همچنین محتوای اضافی در توضیحات متا می تواند منجر به رتبه های پایین تر در نتایج موتورهای جستجو شود. همچنین SEO باید URL را ایجاد کند که خواندن و درک آن آسان است. URL های پیچیده هم کاربرانتان و هم موتورهای جستجو را گیج می کنند. به یاد داشته باشید، الگوریتم های جستجو فقط از دید کاربر شما ساخته شده اند. برخی از استراتژی های URL عبارتند از:

- آدرسهای اینترنتی حساس به مورد هستند
- استفاده از خط پیوند به جای خط تأکید، فهم URL را آسان تر می کند
- به دلیل ساختارهای URL که محتوا را در بالای صفحه سیگنال ‌دهی می کنند، محتوای اصلی خود را در پوشه ی پایینی قرار دهید
- لینک سایت های غیر قابل اعتماد را از وب سایت خود حذف کرده و آنها را مسدود کنید

 

 

قرارگیری در رأس SERP

 

 

محتوا را با استفاده از نقاط برجسته تقسیم کنید

از نقاط برجسته برای بیان بخش های مختلف اطلاعات استفاده کنید. این کار کمک می کند تا کاربرتان به سرعت نکته ی کلیدی متن شما را جذب کند و این بهترین تمرین برای تمام نسخ وب سایت است.
این کار باعث می شود فهم پیام واضح تر شود. اگر کاربرتان نتواند فوراً از محتوای شما نتیجه بگیرد، این خطر وجود دارد که به وب سایت های رقبایتان برود.

 

 

2020 و پس از آن؛ پیش بینی تخصصی آینده سئو از نگاه متخصصان بازاریابی دیجیتال

 

 

ساختن نیروی فزاینده با سیگنال‌های اجتماعی

یكی از راهكارهای مهم در رابطه با سئو، پست مطالب در رسانه های اجتماعی است. اشتراک های اجتماعی در پلتفرم رسانه های اجتماعی مانند Twitter، Facebook و Instagram می توانند توجه مخاطبان هدف شما را به خود جلب کنند.
این یک روش اثبات شده برای افزایش رتبه ی وب سایت شما در نتایج جستجو است. برخی از نکات مهمی که باید در به اشتراک گذاری های رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید عبارتند از:

- محتوای خود را آنقدر با ارزش کنید تا آن را در پلتفرم های رسانه ی اجتماعی به اشتراک بگذارید
- پست های وب سایت شما باید گزینه ی به اشتراک گذاری را به خواننده ارائه دهد
- به افراد برای به اشتراک گذاری انگیزه دهید
- یک شبکه با تأثیرگذارهای رسانه های اجتماعی بسازید

 

 

در تصاویر خود از کلید واژه های مناسب استفاده کنید

مطمئن شوید که همیشه با استفاده از کپیِ بهینه شده در متن متناوب خود، کلمه ی کلیدی مناسب را با تصاویر وب سایت خود ارتباط می دهید. هم کاربر و هم موتورهای جستجو شما را از طریق تصاویر بهینه به همان سرعتی که می توانند از طریق نسخه ی بهینه‌تان پیدا کنند، پیدا می کنند.

 

 

قرارگیری در رأس SERP

 

 

به طور مرتب محتوای منحصر به فرد تولید و منتشر کنید

تنها کیفیت محتوا مهم نیست بلکه سازگاری آن نیز مهم است. نکته اصلی این است که افراد را با مطالب مرتبط درگیر کنید تا آنها همچنان از وب سایت شما دیدن کنند. پست کردن مطالب با کیفیت بالا به طور منظم، ایده‌آل است و قدرت و اهمیت را اثبات می کند.
خواننده سرانجام به یک پیرو مشتاق تبدیل می شود و مشتاقانه منتظر محتوای بعدی شما خواهد بود. محتوای بی نظیر به بهبود رتبه بندی در نتایج موتورهای جستجو کمک می کند.

 

 

نتیجه گیری

مشخص شده است که با کمک بازاریابی دیجیتال، نسبت به زمانی که تنها از استراتژی های بازاریابی سنتی استفاده می شود، شرکت ها به هدایت بیشتری دست پیدا می کنند. به طور متناسب، SEO به یک تاکتیک مهم برای مشاغل با حضور دیجیتالی نیز تبدیل شده است. در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد که SEO به عنوان یک حرفه در آغاز دوره از دسامبر 2017 تا دسامبر 2018، 9.8 درصد رشد داشته است.
اگر احساس می کنید توانایی تبدیل شدن به یک SEO درجه ی یک را دارید، چرا یک آزمون آنلاین سئو نمی دهید و مهارت های خود را تأیید نمی کنید. اگر عاشق نوشتن هستید، پس با گذراندن دوره ای در سئو و استفاده از مجموعه مهارت های جدیدتان، یاد بگیرید که چگونه می توانید مطالب باکیفیت بنویسید تا محتوای خود را در صدر صفحات نتایج قرار دهید.
اگر به دنبال داشتن سایتی هستید که در صفحات اول جستجوی گوگل قرار داشته باشد گروه امپریال برند با مدیریت دکتر مهریزدان آماده ی ارائه ی مشاوره و راهنمایی برای موفقیت هرچه بیشتر شما در این زمینه است.