انواع لینک و آشنایی با لینک ها

انواع لینک و آشنایی با لینک های UGC،Follow، Nofollow، Sponsored، Nodropper

1 1 1 1 1

لینک ها و بک لینک ها نقش بسزایی در امتیاز دهی بر مبنای الگوریتم های گوگل بر عهده دارند و در بازاریابی محتوا به یاری مشاوران محتوا می آیند. در ادامه شما را با لینک های Follow، Nofollow، Sponsored، UGC، Nodropper آشنا خواهیم کرد، تا در تولید محتوای خود به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنید.

لینک ها و بک لینک ها نقش بسزایی در امتیاز دهی بر مبنای الگوریتم های گوگل بر عهده دارند و در بازاریابی محتوا به یاری مشاوران محتوا می آیند. در ادامه شما را با لینک های Follow، Nofollow، Sponsored، UGC، Nodropper آشنا خواهیم کرد، تا در تولید محتوای خود به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنید.لینک های Followدر حالت عادی تمام لینک ها و بک لینک ها لینک Follow محسوب می شوند مگر آنکه به خانواده ی Nofollow  ها تعلق داشته باشند.

برای درک هر چه بهتر لینک های فالو بهتر است این گونه توضیح دهیم. وقتی که یک صفحه از سایت های دیگر لینک های ورودی دریافت کند، و هر چقدر تعداد این لینک ها بیشتر باشد و از سایت های معتبر دریافت کند باعث می شود ، گوگل با بررسی تعداد این لینک ها و اعتبار سایت هایی که به این صفحه لینک  شده اند، سئوآن صفحه را افزایش می دهد، در واقع  لینک سازی با این لینک ها Follow  اعتباری را از سایتی به سایت دیگر انتقال می دهد و باعث می شود رتبه سایت بهبود پیدا کند و جایگاه بالاتری در صفحه نمایش نتایج بدست آورد. در واقع بکار گیری این لینک بیلدینگ نشان دهنده کیفیت و مقبولیت تولید محتوا در سایت و پیروی از الگوریتم های گوگل است.

لینک های Follow در سئو همان جویس لینک ها (Link Juice) هستند.. لینک های Nofollow گوگل نخستین بار در سال 2005 لینک Nofollow را معرفی کرد. در روش لینک سازی Nofollow اشاره ای به سایت مقصد نخواهد کرد و نتایج جستجو گوگل هیچ کمکی نمی کند  در نتیجه رتبه سایت را بالا نخواهد برد. در واقع خنثی هستند. لینک بیلدینگ با تگ Rel=”nofollow” مشخص می شود، حاوی دو پیغام برای گوگل هست.·        سایت من با این لینک ارتباطی ندارد.·        رد این لینک را از سایت من دنبال نکن. این لینک در نگاه اول تفاوتی با لینک Follow ندارد. در تولید محتوا هر دوی این لینک ها به صورت عباراتی با رنگ آبی نمایش داده می شوند و تنها زمانی تفاوت این دو لینک با یکدیگر مشخص می شوند که به کد های HTML  دسترسی پیدا کنید. کد ها هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند مگر عبارت Rel=”nofollow” که در کد لینک های Nofollow  دیده می شود.<a href=”http://www.example.com/” rel=”nofollow”>Link Text</a> این لینک سازی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که در بازاریابی محتوا بخواهیم برخی لینک ها را از ایجاد پیوند داخلی و یا خارجی بازداریم.

به شما پیشنهاد میکنم در خصوص الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر روی سئو، مقاله زیر را که جزو مقالات مورد علاقه خود من نیز میباشد هم نگاهی بیاندازید.

مهم ترین الگوریتم های گوگل در سئو سایت


لینک های Sponsored

لینک های Sponsored عموما پس از آنکه کاربر کلید واژه مشخصی را جستجو کند در ابتدای صفحه نمایش نتایج ظاهر خواهند شد. این کلید واژه ها عباراتی هستند که سایت تبلیغاتی بابت آنها هزینه پرداخته است. یعنی زمانی که یک لینک را با هدف مالی در سایت قرار دهیم. در واقع این بک لینک ها شبیه به لینک های خریداری شده عمل می کنند. در الگوریتم های گوگل از سایت ها انتظار نمی رود که برای به نمایش درآمدن سایت لینک ها را خریداری کنند و گوگل ترجیح می دهد که لینک بیلدینگ ها به واسطه اعتبار و محتوای سودمند سایت بدست آمده باشند. 

هنگامی از این لینک سازی استفاده می شود که تبلیغاتی در سایت وجود داشته باشد و یا کسی برای به نمایش گذاشته شدن تبدیل ارز، کالا و یا خدمات و ... به سایت وجهی پرداخت کرده باشد.لینک های UGC مخفف عبارت User Generated Content به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر می باشد و در این موارد مورد استفاده قرار می گیرد: ·   نظراتی که کاربران برای وبلاگ و یا مقاله ای ارسال می کنند.·       

 برای لینک هایی که در صفحات پرس و جو و یا همان فروم قرار دارند.·        هر نوع لینکی که توسط کاربر در بخشی از سایت تولید می شود. این لینک درست مانند لینک Nofollow  عمل می کند پس اگر در بازاریابی محتوا می خواهید با ارسال یک پیوند به کاربری که نظرات مثبتی ارسال کرده پاداش بدهید کد این لینک را حذف کنید.لینک های NodropperDropper ها  برنامه و یا ویروسی هستند که به محض آنکه راه اندازی می شوند ویروس ، کرم و یا تروجانی را روی سخت افزار دستگاه نصب می کنند و خرابی های بسیاری را برای کاربر به بار می آورند. Dropper به خودی خود یک ویروس نیست و خطری برای سیستم ندارد اما در نقش اسب تروا عمل می کند و ویروس و یا کد مخربی را با خود به سیستم می آورد. به این دلیل او را اسب تروا می نامیم که همچون پوشش و نقابی برای عامل مخربی که در خود پنهان کرده به شمار می آید و ویروس داخل Dropper از چشم برنامه های آنتی ویروس مخفی می ماند و به سادگی روی سیستم کاربر نصب شده و حافظه آن را به مشکلات زیادی دچار می کند. 

حتما مطالعه کنید 

فاکتورهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

سئو سایت 

سئو یا  بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرایند افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت با افزایش بازدید وب سایت یا صفحه وب برای کاربران یک موتور جستجوگر وب است.بهینه سازی یک وب سایت ممکن است مستلزم ویرایش محتوای آن ، اضافه کردن محتوا ، و تغییر HTML و کد نویسی مرتبط با آن باشد تا ارتباط آن با کلمات کلیدی خاص را افزایش داده و موانع فعالیتهای موتورهای جستجو را برطرف سازد. تبلیغ یک سایت برای افزایش تعداد بک لینک ها یا پیوندهای ورودی از دیگر تاکتیک های سئو است. سئو در تولید محتوا  با استفاده از لینک بیلدینگ و درنظر گرفتن الگوریتم های گوگل رتبه سایت را متحول می کند. با شناخت انواع لینک، بک لینک ها و به وجود آوردن پیوند هایی معتبر و با کیفیت سایت از محبوبیت بیشتری نزد موتور جستجو برخوردار می شود.  در بازاریابی محتوا ارزش لینک ها مورد بررسی قرار می گیرند تا لینک های مخرب در سایت جایی نداشته باشند.