قدرت جستجو برای کلید واژه

قدرت جستجو برای کلید واژه

1 1 1 1 1

جستجو برای کلید واژه، اساس موفقیت در سئو ست.
در واقع تقریباً می توانیم بگوییم که کلید واژه برای اکثریت کمپین های سئو لازم است.
وقتی می دانید مردم به دنبال چه چیزی هستند، می‌توانید کاری کنید که جواب درست در همان لحظه ای که به دنبالش هستند ظاهر شود و این لحظه ای ست که «جادوی سئو» اتفاق می افتد.

درباره نویسنده مقاله

من محمدحسین مهریزدان، دانش آموخته دکترای بازاریابی و سخنران حرفه ای در حوزه بازاریابی و برندینگ و از اساتید مدیریت صنعتی ایران هستم. سال هاست که زندگی خودم را وقف آموزش و بهبود شرایط بازاریابی کشور عزیزم ایران کرده ام و به بسیاری از سازمان ها و موسسات ایران کمک نموده ام تا بهترین شیوه را در استراتژی های بازاریابی خویش ترسیم نمایند. بالغ بر هزاران ساعت آموزش در حوزه دیجیتال مارکتینگ را در رزومه خویش دارم و همیشه خودم را متعهد به ارتقای دانش در این حوزه می دانم. "امپریال برند" شرکت بازاریابی و برندینگ دیجیتالی است که من افتخار آن را دارم به عنوان ریاست هیئت مدیره آن به طراحی و راه اندازی کسب و کارهای دیجیتال بر اساس المان ها و پارامترهای هویت برند و ارزش گذاری شده بر اساس الگوریتم های بهینه سازی شده جهت موتورهای جستجو برای بسیاری از کسب و کارهای این مرز و بوم فعالیت می نماید. شرکت "امپریال برند" مفتخر است که حتی در زمینه برنامه نویسی در جهت طراحی سایت، به عنوان شرکتی مبتکر با استفاده از CMS اختصاصی خود، این مهم را برای کسب و کارها و مشتریان خویش به انجام برساند.
این مقاله را با همکاری مدیریت تیم تولید محتوای امپریال، برای ارتقای سطح دانشی شما در قدرت جستجو برای کلید واژه، بهینه سازی موتورهای جستجو و سئو، نوشته ام و مطمئن هستم که برای علاقه مندان این حوزه بسیار می تواند مفید باشد.

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند : 

فواید جستجو برای کلید واژه

عبارت‌ها و موضوعات کلید واژه‌ای ارزشمند را پیدا کنید

کلمات کلیدی با حجم جستجوی کافی را پیدا کنید

کلمات کلیدی را پیدا کنید که واقعاً می توانید برای آنها رتبه بندی شوید

درست کردن یک استراتژی کامل محتوا از جستجو کلمه ی کلیدی

گرگ گیفورد: اهمیت جستجوی کلید واژه

 

از طرفی دیگر، اگر نمی دانید مردم به دنبال چه چیزی هستند؛ و یا برای آن محتوا تولید نمی کنید، پس نخواهید فهمید آیا برای چیزی که منتشر می کنید تقاضایی وجود دارد یا خیر. انگار دارید با چشم بسته دارت پرتاب می کنید. نمیدانید که آیا به هدف می زنید یا خیر.
بیشتر اوقات این قمار، شکست می خورد.

 

قدرت جستجو برای کلید واژهاما هنگامی که این کار به درستی انجام شود و همراه با سایر فرآیندهای محکم سئو (مانند لینک سازی) انجام شود، جستجو برای کلید واژه به شما کمک می کند تا یک فرآیند محتوای پر ترافیک را انجام دهید که دائماً از آن دیدن می شود.

 

قدرت جستجو برای کلید واژه این سایت از جستجوی کلید واژه برای اجرای یک استراتژی محتوای مطلع کننده استفاده کرده است. پیروزی هایی مانند این همیشه تضمینی نیستند اما آنها بسیار محتمل تر می شوند وقتی جستجوی کلید واژه ی هوشمند، استراتژی محتوا را اطلاع‌رسانی می کند.

 

 

فواید جستجو برای کلید واژه

در نهایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می کند بدانید دقیقاً چه محتوایی ایجاد کنید تا به بهترین شکل به اهداف تجاریتان کمک کرده و به ترافیک مدنظر دست پیدا کند.
به معنای واقعی کلمه، میلیون‌ها ترکیب کلید واژه وجود دارد، آن هم به زبان‌های مختلف. حتی اگر سعی هم کنید غیرممکن خواهد بود که تمام آنها را هدف قرار دهید.
خوشبختانه افرادی تمایل دارند به دنبال چیزهای یکسان، یا چیزهای بسیار شبیه به هم بگردند، به همین خاطر شما می توانید کلید واژه ها را با هم گروه کنید. وقتی این کار را به درستی انجام شود، جستجوی کلید واژه به شما کمک می کند بهترین کلید واژه ها را برای وب سایت شخصی تان پیدا کنید.

جستجوی کلید واژه‌ی «موفق» به شما کمک می کند تا عبارت‌ها و موضوعاتی پیدا کنید که:

- بیشترین ارتباط را با کار شما دارند.
- حجم جستجوی به اندازه ی کافی بالایی دارند
- رقابت کمتری دارند (یعنی قابل رتبه بندی باشند)

 

امروزه تمام کسب و کارهای دیجیتال، به جایگاه خوبی در گوگل نیاز دارند 

در همین خصوص میخواهیم نکات ریز و کارآمدی را در خصوص قرار گرفتن در بهترین جایگاه سئو در اختیار شما بگذاریم

رسیدن به نتایج عالی با نکات ریز و سریع سئو

 

شما می توانید در نمودار زیر ببینید که چطور این فاکتورها کنار هم ایفای نقش می کنند:

 

قدرت جستجو برای کلید واژه

ماتریکس جستجوی کلید واژه

 

 

عبارت‌ها و موضوعات کلید واژه‌ای ارزشمند را پیدا کنید

شما فکر می کنید می دانید که می خواهید برای چه چیزی رتبه بندی شوید اما آیا مطمئنید؟

آیا تمام روش‌های جستجوی که ممکن است افراد را به وبسایت شما هدایت کنند را می دانید؟

برای مثال، اگر شما «عمده فروشی لیوان» دارید، ممکن است این اصطلاح برای هدف گذاری خوب باشد. تحقیق کلید واژه می تواند به شما کمک کند که سایر عبارتهای مربوطه را نیز پیدا کنید مانند:

- عمده فروشی لیوان
- لیوان ارزان
- لیوان با ظرفیت 8 اونس
- و غیره

اگر شما تجارت لیوان دارید اینکه برای هر کدام از این آیتم ها، در صفحه ی اول جستجوی گوگل قرار بگیرید چقدر برایتان ارزشمند خواهد بود؟
شاید شما بتوانید برخی از اینها را حدس بزنید، اما یک استراتژی برای جستجوی کلید واژه می تواند به شما کمک کند هزاران مورد از این فرصت های کلید واژه در مقیاس را پیدا کنید.

 

 

کلمات کلیدی با حجم جستجوی کافی را پیدا کنید

راستش را بخواهید اگرچه ممکن است میلیون ها ترکیب کلید واژه ی مرتبط وجود داشته باشد، اما همه ی آنها ارزش پیگیری را ندارند. در مثال لیوان فوق، آیا ارزش دارد که برای هر کدام از این کلید واژه ها محتوا تولید کنید؟ برای فهمیدن این موضوع، اگر ما یک حجم جستجو به هر کدام از این عبارت های کلید واژه اختصاص دهیم می‌ تواند کمک کننده باشد.
ما بعداً بیشتر به این موضوع می پردازیم اما «حجم جستجو» به عبارتی، تعداد دفعات جستجو یک عبارت به

 

قدرت جستجو برای کلید واژه

 

صورت ماهانه در گوگل است.

همانطور که مشاهده می کنید، حجم جستجو می تواند از یک عبارت به عبارت دیگر متغیر باشد. عبارت اصلی ما «لیوان عمده فروشی» است که از حجم جستجوی مناسبی برخوردار است؛ اما می بینید که عبارت «لیوان های ارزان» کاملاً آن را شکست می دهد.

در عین حال، «لیوان 8 اونسی» در مقایسه با سایرین، خیلی محبوب به نظر نمی رسد. از طرف دیگر، اگر شما این لیوان ها را می فروشید، کسب تنها چند کلیک در ماه می تواند بسیار ارزشمند باشد.
الان زمان خوبی برای صحبت در مورد «دنباله ی بلند» جستجوی کلید واژه و قانون 20/80 است. تنها در حدود 20 درصد از کلید واژه هایی که مردم برایش جستجو می کنند به «راسِ» عبارتهای محبوب تبدیل می شوند. اکثریت عبارتهای کلید واژه تناوب کمتری خواهند داشت که همان کلید واژه های دنباله بلند هستند.

 

قدرت جستجو برای کلید واژه

منحنی تقاضای جستجو

 

 

کلمات کلیدی را پیدا کنید که واقعاً می توانید برای آنها رتبه بندی شوید

یافتن کلمات کلیدی عالی ست اما یک شمشیر دو لبه است؛ زیرا یک کلمه هرچقدر که ارزشمند و محبوب‌تر شود رقابت بسیار زیادی برای قرار گرفتن در رتبه‌ی 1 وجود دارد.
کلید، یافتن نقطه ی محبوب کلمات کلیدی است که برای تجارت شما ارزشمندند اما انقدر رقابتی نیستند که شما شانسی برای قرار گرفتن در رتبه بندی شان نداشته باشید. «لیوان های ارزان» ممکن است یک عبارت کلیدی خوب باشد اما از آنجایی که حجم جستجوی ماهانه ی بالایی دارد، این احتمال وجود دارد که سایت های محبوب و گسترش یافته هم سعی داشته باشند برای آن در رتبه‌بندی قرار بگیرند.
اگر شما یک سایت کوچک تر هستید که تازه شروع به کار کرده اید احتمالش کم است که برای محبوب ترین کلمه ی کلیدی در رتبه‌بندی قرار بگیرید. نکته اش این است که آن کلمات کلیدی پرتقاضا و کم رقابت را پیدا کنید. اجازه دهید بار دیگر به جدول کلمات کلیدی مان نگاه کنیم اما یک ستون «سختی کلید واژه» هم اضافه کنیم.

 

قدرت جستجو برای کلید واژه

 

غافلگیر شدید؟

«لیوانهای عمده فروشی» در واقع نسبت به همه ی عباراتی که تاکنون در نظر گرفته‌ایم کمتر رقابتی هستند. «لیوان ارزان» حجم بیشتری دارد اما رتبه بندی هم در آن سخت‌تر است. ملاحظات دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام ایجاد یک لیست از کلید واژه ها در نظر بگیرید مانند زبان، فصلی بودن و میزان کلیک کردن. ما این موارد را به صورت دقیق تری تحت پوشش قرار خواهیم داد.

 

 

درست کردن یک استراتژی کامل محتوا از جستجو کلمه ی کلیدی

وقتی لیستی از کلمات کلیدی مربوطه را برای هدف قرار دادن داشته باشید، می توانید یک برنامه برای ساخت محتوا در مورد آن کلمات کلیدی ایجاد کنید. این استراتژی محتوا یا نقشه ی راه محتوای شماست.
با تحقیق در مورد کلید واژه، می توانید شروع به پاسخگویی به سوالاتی از این قبیل کنید:

1. مباحث اصلی و ریز مباحث من چه هستند؟
2. چه زمانی می توانم کلید واژه های چندگانه را در یک صفحه مورد هدف قرار دهم و چه زمانی باید آنها را در صفحات جدا قرار دهم؟
3. کاربران انتظار چه محتوایی را دارند وقتی در مورد هر عبارت جستجو می کنند؟
4. هر عبارت در کجای جستجوی کاربران من قرار می گیرد؟( یعنی آگاهی > علاقه > خرید )

تاکنون ما به پیدا کردن کلید واژه ها برای یک موضوع یا یک صفحه ی خاص پرداختیم. با استفاده از این راهنما، ما شما رو به سمت فرآیندی هدایت می کنیم که می توانید برای کشف صدها یا هزاران موضوع بالقوه و مرتبط استفاده کنید.
همچنین ما روش های آنالیز رقابتی قدرتمندی را تحت پوشش قرار دادیم تا شما بتوانید تمام کلید واژه های ارزشمندی که هر کدام از رقبای شما برایش رتبه بندی می شوند را پیدا کنید که به شما این امکان را می دهد تا یک استراتژی محتوای کاملاً حاکم کنید.

آماده اید؟ با کشف ایده های کلید واژه ی بذری شروع کنید.

 

 

قرار دادن محتوای کاربردی باید در راس اولویت های شما قرار داشته باشد. چرا که این محتواست که میان شما و رقبای تجاری شما تمایز ایجاد می کند.

حال در این مقاله در خصوص بازاریابی محتوا پیشران بیشتر بدانید و بخوانید  

بازاریابی محتوا پیشران کسب و کار دیجیتالی

 

 

گرگ گیفورد: اهمیت جستجوی کلید واژه

بزرگترین اشتباهی که می بینم مردم در مورد جستجوی کلید واژه مرتکب می شوند این است که به سادگی آن را انجام نمی دهند. حالا که گوگل تکامل یافته است و نتایج جستجو را بر اساس هدف جستجو ارائه می دهد، جستجو برای کلمات کلیدی از همیشه مهم‌تر است.
ما دیگر تنها کلید واژه ها را با هم انطباق نمی دهیم. ما باید بفهمیم مشتریان بالقوه چطور جستجو می کنند و به ویژه هدف جستجوی آنها چیست به طوری که بتوانیم محتوا بسازیم و آن محتوا را طوری بهینه کنیم که به خوبی در آن جستجو ها پیدا شود. این کار بدون جستجوی کلید واژه محقق نخواهد شد.
امپریال برند به مدیریت دکتر مهریزدان آماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است که بدانید چطور می توانید با رعایت اصول سئو در صفحه ی اول جستجوی گوگل قرار بگیرید.