5 ایده ی بازاریابی به شدت موثر به نفع خدمات

1 1 1 1 1


آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک برنامه ی بازاریابی آسان و کارآمد را برای تجارت خدمات خانگیتان ایجاد کنید؟
چه شما به صورت انفرادی کار کنید یا با یک تیم بزرگ، تجارتی را اداره کنید، می‌خواهید آن را تمام سال جلوی چشم مشتریانتان نگه دارید. پس چگونه این کار را انجام دهید؟ ساده است تنها کافی ست نگاهی به این تاکتیک های آنلاین اثبات شده برای ایده های بازاریابی امسال بیاندازید.

خالی کردن لیست ایمیل

برای رشد تجارت از اثرگذاری ایمیل استفاده کنید

استفاده از رسانه های اجتماعی

سازگاری با موبایل

بروید و سایت خود را برای موبایل سازگار کنید

اهمیت یک برنامه ی ارجاعی (Referral program)

بهینه سازی موتور جستجو

نتیجه گیری

 

 

 ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

 

 

خالی کردن لیست ایمیل

کیفیت لیست ایمیل شما، به دقتِ آن بستگی دارد. گوش کنید: تعداد زیاد مخاطبین مهم نخواهد بود اگر بسیاری از آنها قدیمی یا نامعتبر باشند.
بنابراین مهم است که به طور مرتب به سراغ لیست ارسالی‌های خود رفته و آدرس‌های نادرست، تکراری یا غیرقابل ارسال را حذف کنید.

هوشیار باشید: اگر ایمیل‌های شما به عنوان هرزنامه علامت‌گذاری شده و باعث شود بسیاری از خوانندگان عضویت خود را لغو کنند، می‌توانید صندوق پستی خود را به حالت تعلیق در‌آورید.

می‌خواهید یک راز را بدانید؟ تمیز نگه داشتن پایگاه داده‌ی ایمیلیتان به شما کمک می‌کند تا در تقسیم‌بندی لیست خود مؤثر عمل کنید و این کار تاثیر مستقیمی بر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما دارد. علاوه بر آن، یک بانک اطلاعاتی پاک، قابلیت دستیابی ایمیل شما را بهبود می بخشد.
بنابراین بروید و لیست پستی خود را به روز رسانی کنید. گسترش دسترسی شما، یک چالش واقعی است. با انجام این کار به روش هدفمند، آن را آسانتر کنید. یک ایمیل خوش ساخت می تواند هنگامی که تجارت را گسترش می دهید به نفع شما عمل کند.

 

 

ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

برای رشد تجارت از اثرگذاری ایمیل استفاده کنید

داشتن یک کمپین ایمیلی مؤثر می تواند به این معنا باشد که آیا یک شرکت خدمات خانگی دوام می آورد یا خیر. فشار ساده ی یک دکمه می تواند یک ماه پر از کار را برایتان به همراه آورد. این برای شرکت هایی که آگاهی برند زیادی ندارند، بسیار مهم است. با این حال، تولید مقدار مناسبی محتوا برای بازاریابی ایمیل کار آسانی نیست.
بنابراین راه حل چیست؟ شاید بتوانید کسی را برای ایجاد محتوا استخدام کنید؟ بله این کار می تواند کمک کند، اما شما هنوز هم باید ارسال ها را تنظیم کنید و الگوهای ایمیل را در کنار هم قرار دهید.
ممکن است فکر کنید که ایمیل دیگر راه موثری برای نمایش دادن نام تجاریتان در مقابل مشتریان نیست. اشتباه است! فقط به دست آوردن صحیحِ آن، به کار زیادی نیاز دارد. اتوماسیون ایمیل به شما این امکان را می دهد تا از برنامه نویسی نرم افزار، محتوای سفارشی و داده های پاک لذت ببرید. بهترین قسمت این است که هیچ مشکلی دیگری وجود ندارد.
شما به راحتی می توانید با ایمیل های سازگار و خوش ساخت، با مشتریان گذشته و آینده تان در ارتباط بمانید.

 

 

ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

استفاده از رسانه های اجتماعی

هیچ راهی بهتر از حضور در رسانه های اجتماعی برای جلوی چشم مشتریان ماندن وجود ندارد. به یاد داشته باشید که به طور مرتب صفحات خود را با جدیدترین و مرتبط ترین جزئیات درباره شرکتتان به روز رسانی کنید. این شامل خدماتی که ارائه می دهید، ساعات کار و موقعیت مکانیتان است. فراموش نکنید که باید عکس‌های جلد خود را به طور مداوم به روز کنید. چرا؟ این کار ظاهر جدیدی به شما می دهد به خصوص در محبوب‌ترین سیستم عامل ها مانند فیس بوک، لینکدین و توییتر.
حفظ آخرین اطلاعات شرکتتان ضروری است؛ اما این کار به همین جا ختم نمی شود باید آماده باشید تا با پست مطالب به صورت منظم، به اشتراک گذاری و توییت ها همگام باشید. خوب، ما می دانیم چه فکر می کنید. آیا مدیریت هر حساب رسانه ی اجتماعی در زمان واقعی کار زیادی نمی برد؟ حق با شماست، اما ابزارهایی برای کمک به این کار وجود دارد. آنها به شما این امکان می دهد تا در حالی که وقت کمتری به صفحه ی نمایش خیره می شوید، طرفداران خود را درگیر نگه دارید.

 

 

ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

سازگاری با موبایل

آیا می دانید اگر سایتتان با موبایل سازگار باشد، رتبه اش در گوگل بالاتر می رود؟ درست است، این به روزرسانی در سال 2015 توسط گوگل اعلام شد و به سرعت تحت عنوان Mobilegeddon نامگذاری شد. اگرچه اختلالات در رتبه بندی صفحه به اندازه ای که انتظارش می رفت بزرگ نبود، اما سازگاری با موبایل برای کمک به مشاغل برای دستیابی به مشتری های بیشتر ادامه می دهد.
فقط به آن فکر کنید:
براساس گفته ی فیس بوک، 38 درصد از کاربران آن فقط از طریق تلفن همراه به سایت محبوب رسانه های اجتماعی خود دسترسی دارند.
تلفن هوشمند اصلی ترین راه دسترسی 75 درصد آمریکایی ها به اینترنت است.
51 درصد جستجو در وب توسط دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

 

 

بنابراین بروید و سایت خود را برای موبایل سازگار کنید

الان با خود فکر می کنید که وب سایت شما چگونه مورد بررسی قرار می گیرد. بررسی آن آسان است. به سادگی این پیوند را دنبال کنید:


https://search.google.com/test/mobilefriendly?utm_source=support.google.com/webmasters/&utm_medium=referral&utm_campaign=%206352293

آدرس خود را وارد کرده و روی "تست URL" کلیک کنید. اگر همه چیز در مورد سایتتان خوب باشد، یک اعلان سبز دریافت خواهید کرد که می گوید "عالی!" بهترین بخش این است که شما تصویری از نحوه ی ظاهر سایتتان در دستگاه تلفن همراه را نیز بدست خواهید آورد.

اما اگر وب سایت شما با تلفن همراه سازگار نباشد چه؟ این کاری است که باید انجام دهید:

با عیب یابی هرگونه مشکل سروری شروع کنید که می تواند مانع از سازگاری با تلفن همراه شود. همچنین می توانید یک سایت جایگزین ایجاد کنید که بیشتر به تلفن همراه اختصاص داده شده باشد یا طراحی وب سایت اصلیتان را ارتقا دهید تا بیشتر به صفحه نمایش های تلفن همراه پاسخگو باشد. هر کاری که انجام می دهید، فقط سایت خود را با موبایل سازگار کنید.

 

 

ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

اهمیت یک برنامه ی ارجاعی (Referral program)

هر صاحب تجارتی می داند که بهترین راه برای رشد، مراجعه به مشتریان قبلی است. مطالعه ی نیلسن با اعلام این مطلب که 92 درصد از افراد به توصیه های خانواده و دوستان نسبت به هر شکل دیگری از بازاریابی اعتماد دارند، از این فرضیه حمایت می کند.
مراجعه ها برای مشاغل کوچکی که 83 درصد از معاملات خود را با تکرار مشاغل دریافت می کنند بسیار مهم هستند. هنوز قانع نشده اید که باید یک برنامه ی ارجاع تنظیم کنید؟ در مورد این موضوع فکر کنید: 91 درصد مشتری ها دوست دارند مراجعه کنند؛ اما کمتر از 11 درصد فروشندگان این درخواست را ندارند. همیشه لازم نیست به صورت کلامی بپرسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مکانی را در اختیار مشتریانتان قرار دهید که بتوانند هدایت ارجاعی خود را ترک کنند.
راحت باشید و به راه‌حل ما برای مراجعه ی مستقیم جدید به صندوق ورودیتان نگاهی بکنید: یک برنامه‌ی تبلیغاتی خودکار ارجاع. آسانتر از این نمی شود.
به یاد داشته باشید: نکته‌ی اصلی برای به دست آوردن مشتریان جدید، فعال بودن در جستجویتان برای درخواست‌ها است؛ بنابراین به آنجا بروید و از فرصت های خود استفاده کنید.

 

 

ایده های بازاریابی موثر به نفع خدمات

 

 

نکته ی اضافی:

 

 

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) باید در کیف ابزار بازاریابی هر حرفه ی خانگی باشد. شروع زودهنگام سئو، باعث می شود موقعیت مکانی خود را کمی راحت تر کنید. اگر هدایت‌ها خشکشان بزند به دلیل وضعیتی که امروز در آن قرار گرفته ایم، این کار مفید خواهد بود.
ما با Worlock HVAC صحبت کردیم و آنها به ما اطلاع دادند که یک کمپین سئوی باکیفیت که در اوایل کار تنظیم شود می تواند در مدت زمان کُند اقتصادی، به شما کمک کند یک تعداد ثابتی از تجارتها را ایجاد کنید.
گوگل این هفته وبلاگ خود را به ارزش و اهمیت سرمایه گذاری در سئو اختصاص داده است. اگر این چیزی به شما نگوید، پس هیچ چیز دیگری این کار را نخواهد کرد.

 

 

نتیجه گیری

آیا حاضرید از این ایده ها برای دادن زندگی جدید به استراتژی های بازاریابی خود استفاده کنید و یک شروع عالی داشته باشید؟ این تصمیم شماست. ما می دانیم که مقدار زیادی از نکات بازاریابی موجود می تواند به راحتی شما را تحت الشعاع قرار دهد. نگران نباشید. بروید و نکات بازاریابی ما را انجام دهید، نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید و به تماشای رونق تجارت خود در سال 2020 بپردازید.
گروه امپریال برند با مدیریت دکتر مهریزدان آماده ی ارائه ی مشاوره به تمام صاحبین کسب و کار برای داشتن یک تجارت موفق است.