راهنمای قدم به قدم بازاریابی مشارکتی (affiliate marketing)

راهنمای قدم به قدم بازاریابی مشارکتی (affiliate marketing)

1 1 1 1 1

همه یک هدف دارند؛ ساعت کار 4 ساعته خود را صبح با روشن کردن لپتاپ و دیدن این صحنه آغاز کنند!
به این درآمد منفعل می گویند. شبیه رویاست نه؟ وقتی خوابیده‌اید، پول دربیاورید. عالی است. برای 99 درصد مردم، بازاریابی مشارکتی همان گونه پیش می رود که شروع کرده‌اند.

 

بازاریابی مشارکتی

 

ایده اصلی کار، این است که شما محصولات دیگران را پروموت و معرفی کنید و از این طریق، اگر همه از این محصولات خرید کنند، یک کمیسیون بسیار عالی دریافت کنید که عددی شبیه این عکس بالا است و در بازاریابی دیجیتالی درآمدی خوب محسوب می شود.
در این روش شما اگر قصد دارید محصولی بفروشید، از طریق یک برنامه بازاریابی مشارکتی، با تقسیم درآمد به هدف خود می رسید. اگر هم محصولی ندارید اما دوست دارید پول دربیاورید، محصولاتی را تبلیغ و پروموت می کنید که احساس دارید واقعا محصولات با ارزشی هستند و فروش خوبی خواهند داشت. در چنین حالتی، تبدیل به بازاریاب مشارکتی خواهید شد.

اگر شما هم میخواهید در یک دوره دیجیتال مارکتینگ کارآمد شرکت کنید ما به شما دوره دیجیتال مارکتینگ دکتر مهریزدان را پیشنهاد میدهیم دوره ای که در آن شما به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای تبدیل میشوید

اگر دوست دارید به یک مذاکره کننده خوب تبدیل شوید دوره مذاکره و آموزش مذاکره دکتر مهریزدان مدرس مدیریت صنعتی و مشاور فروش و بازاریابی متعلق به شماست اگر دوست دارید در یک دوره فروش کارآمد نیز شرکت نمایید ثبت نام در دوره فروش و فروشنده حرفه ای دکتر مهریزدان و اگر میخواهید توسط یکی از مشاوران برجسته برندسازی و تبلیغات ایران به یک برند شخصی خوب تبدیل شوید در دوره برندسازی شخصی شرکت کنید.

 


قبلا زیاد در این مورد صحبت نشده اما شخصا می خواهم عمیق‌تر به این موضوع بپردازم که بازاریابی مشارکتی (affiliate marketing) چیست و چگونه باید شروع به کار کرد. پس با من همراه باشید تا راهنمای قدم به قدم بازاریابی مشارکتی را آموزش دهم.

قدم بازاریابی مشارکتی (affiliate marketing) چیست؟

بهترین تعریف برای بازاریابی مشارکتی در دیجیتال مارکتینگ، شاید همان چیزی است که پت فلین گفته است. «بازاریابی مشارکتی فرآیندی است که با پروموت محصولات شرکت ها، کمیسیون دریافت می کنید. در دنیای بازاریابی دیجیتال، محصولی را پیدا می کنید که دوست دارید، سپس آن را تبلیغ می کنید و در هر فروش این محصول، سود می کنید.»

با این حال در اینترنت بر روی تعاریف این موضوع اختلاف نظر وجود دارد. در ویکیپدیا نوشته است که این نوع دیجیتال مارکتینگ به چهار کانال وابسته است: تاجر یا همان محصول، شبکه مشارکتی، ناشر و مشتری. برخی تعاریف دیگر، به سه مورد اشاره می کنند که شامل: تبلیغ کننده (Advertiser)، ناشر (Publisher) و مصرف کننده (Consumer).

 

بازاریابی مشارکتی

 آژانس تبلیغاتی امپریال برند سالهاست که برای کسب و کارهای متعدد  در داخل و خارج از ایران، بازاریابی در اینستاگرام از قبیل تولید محتوای هدفمند و به روز با توجه به تقویم محتوایی متناسب با اهداف برند و همچنین تبلیغات در اینستاگرام پروموتر یا Instagram promoter  که به آن تبلیغات به روش اسپانسر نیز میگویند و تبلیغ در تمامی صفحات پر مخاطب و اینفلوئنسر مارکتینگ را انجام مینماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کارها با ما از طریق لینک روبه رو اقدام نمایید. لینک تماس با کارشناسان امپریال برند

 

تمام این موارد را در چند ثانیه شرح خواهم داد اما وقت در مورد دیجیتال مارکتینگ واقعی صحبت می کنیم، باید به دو وجهه مشارکت برابر اشاره کنیم:

تولید کننده و فروشنده و بازاریاب مشارکتی؛ بنابراین می توان بازاریابی مشارکتی را فرایند گسترش تولید و بازاریابی محصول در جبهه های مختلف دانست.
در این جبهه ها، افراد به بر اساس سهمی که در این فروش داشته‌اند، سودی به دست می آورند. البته باید بدانید تنها تبلیغ کردن یا معرفی محصول نیست که شما را به یک بازاریاب مشارکتی تبدیل می کند، بلکه هم می توانید تولید کننده باشید و هم بازاریاب و از این طریق، سود بیشتری به دست بیاورید.

قطعا ایده بسیار خوبی است. حال بیایید به تمام بخش های یک سیستم بازاریابی مشارکتی موفقیت آمیز نگاه کنیم.

تاجر یا تولید کننده:

همانطور که از اسمش مشخص است، خالق، صاحب برند، فروشنده اصلی و یا هرچه می خواهید، می توان خطاب کرد. در این بخش، محصول تولید می شود.
این خالق می تواند یک شرکت عظیم مثل Dyson باشد که جارو برقی تولید می کند یا یک برند شخصی مثل Mariah Coz که دوره های آموزش شخصی را به زنان کارآفرین ارائه می دهد. از کارآفرینان شخصی گرفته تا شرکت های بزرگ چند ملیتی، می توانند تولید کننده شده و آغازگر بازاریابی مشارکتی باشند.

اصلا گاهی نیاز هم نیست زیاد درگیر مسائل مربوط به فروش شوند، داشتن محصولی برای ارائه، بسیاری را درگیر می کند.

حتما شما با خواندن این مقاله قصد دارید سایت خود را سئو نمایید و یا تبدیل به یکی از سئوکارهای خوب شوید. پس حتما در مسیرتان نیازمند آموزش سئو و یا مشاوره سئو هستید و علاوه بر آن میتوانید برای انجام پروژه سئو با ما در ارتباط باشید، لینک تماس با کارشناسان آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ وینت سئو در ارتباط باشید. وینت سئو سعی نموده است به عنوان یکی از بهترین شرکت سئو به بسیاری از کسب و کارهای دیجیتال خدمات سئو را ارائه نماید. آموزش سئو یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که توسط آن سئو سایت را انجام نمایید و سئوی سایت میتواند موجب افزایش درآمد شما شود.

مشارکت یا ناشر:

به این بخش ناشر می گویند. افراد و شرکت های وابسته که بر اساس سیستم مشارکتی کار می کنند، می توانند با شروع این برنامه در دنیای بازاریابی دیجیتالی، در ماه چندین هزار دلار یا چند ده میلیون دلار کمیسیون کسب کنند. اینجا داستان جذاب می شود. جایی که مارکتینگ واقعی اتفاق می افتد.
افراد با پروموت کردن چندین محصول، به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می کنند و با فروش محصولات، سودی فوق العاده به تمام افراد دخیل در این برنامه می رسانند.

 

 بازاریابی مشارکتی

 

این یک نمونه از وبلاگ بررسی محصول است!

برای انجام این کار می توانید یک وبلاگ جدید اختصاص دهید و یا در سایر سایت های مهم، به تبلیغ و پروموت محصولات بپردازید.

مصرف کننده:

مشتری یا مصرف کننده باعث می شود سیستم بازاریابی مشارکتی به کار خود ادامه دهد. بدون فروش، هیچ کمیسیونی برای واگذاری و هیچ درآمدی برای اشتراک وجود ندارد. در نتیجه بازاریاب ها سعی خواهند کرد از هر طریقی که شده، با مشتریان بالقوه ارتباط پیدا کنند و از طریق پخش بیلبوردهای دیجیتال، موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی، به فروش محصولات بپردازند.

مشتری:

مشتری یا مصرف کننده باعث می شود ناشران و تاجران و بازاریاب ها، به هدف نهایی خود برسند و سود کنند. گرچه در این جا، هر چهار طرف سود خواهند کرد. مشتری به چیزی که می خواسته می رسد و سه بخش دیگر، همچنان به ادامه فعالیت می پردازند.
معمولا یک اشتباه پیش می آید که فکر می کنند فروختن قیمت بالا به مشتری، باعث سود می شود. چنین نیست زیرا سود عاید برای بازاریاب مشارکتی، در همان قیمت خرده فروشی که قرار داده شده، پرداخت می شود. در واقع این کمیسیون، بدون اینکه به کسی ضرر برسد، پرداخت می شود.

حتما شما با خواندن این مقاله قصد دارید سایت خود را سئو نمایید و یا تبدیل به یکی از سئوکارهای خوب شوید. پس حتما در مسیرتان نیازمند آموزش سئو و یا مشاوره سئو هستید و علاوه بر آن میتوانید برای انجام پروژه سئو با ما در ارتباط باشید، لینک تماس با کارشناسان آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ وینت سئو در ارتباط باشید. وینت سئو سعی نموده است به عنوان یکی از بهترین شرکت سئو به بسیاری از کسب و کارهای دیجیتال خدمات سئو را ارائه نماید. آموزش سئو یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که توسط آن سئو سایت را انجام نمایید و سئوی سایت میتواند موجب افزایش درآمد شما شود.

شبکه:

گاهی برخی می گویند شبکه بخشی از بازاریابی مشارکتی نیست؛ اما من چنین نظری ندارم زیرا بازاریابی مشارکتی (affiliate marketing) به عنوان واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده عمل می کند و در این راه، باید از تمام ابزارهای ممکن استفاده کرد.
در واقع گاهی استفاده از این شبکه ها اجتناب ناپذیر است و پروموت یک محصول بدون استفاده از این راه های ارتباطی، به امری غیر ممکن تبدیل می شود. از آنجا که یک بازاریاب می تواند انتخاب کند کدام محصول را پروموت کند، پس باید راه های بیشتری تحت عنوان «شبکه» در اختیار داشت باشد.
در مورد پروموت محصولات تولیدی مانند ابزار آلات، کتاب، اسباب بازی و وسایل خانگی، بزرگترین شبکه وابسته، آمازون است. برنامه وابسته آمازون به شما این امکان را می دهد هر کالایی را که در این پلتفرم فروخت می شود، تبلیغ کنید. مطابق تصویر زیر:

 

بازاریابی مشارکتی

 

هرکس می تواند ثبت نام کند و به بازاریاب مشارکتی تبدیل شود. اگر شخصی از طریق لینک شما خرید کند، کمیسیون به حسابتان واریز خواهد شد. حال با روشن شدن تعاریف اصلی، اجازه دهید یک نمای کلی از نحوه شروع بازاریابی مشارکتی داشته باشیم.

بررسی اجمالی بازاریابی مشارکتی در دیجیتال مارکتینگ

همانطور که گفتم، فرض کنید اساساً دو طرف از معادله بازاریابی شرکت های وابسته وجود دارد که می توانید انتخاب کنید و دوست ندارید در کمیسیون اتصالی شرکت کنید. در چنین شرایطی می توانید تبدیل به یک تولید کننده شوید و در ازای بخشی از فروش، به تبلیغ کننده ها کمیسیون بدهید.
همچنین اگر مایل باشید، قادر خواهید بود چندین محصول را به صورت همزمان بازاریابی کنید و پول بیشتری به دست بیاورید. با این حال باید بدانید طی کردن این مسیر و داشتن حقوق عالی از کمیسیون، به همین سادگی ها هم نیست.
به همین دلیل 4 قدم اساسی برای شروع کار نیاز دارید که در این بخش به تفصیل به آن ها اشاره خواهم کرد.

نحوه تبدیل شدن به تولید کننده در 4 مرحله

اگر می خواهید در برنامه بازاریابی مشارکتی تبدیل به تولید کننده شوید و سپس با فروش محصولات خودتان، بازاریاب هم باشید، به رعایت 4 مرحله ساده نیاز دارید.
در ابتدا باید درباره محصول ایده خاصی داشته باشید. چند روش نشان خواهم داد که می تواند الهام بخش ایده باشد. دوما ایده شما باید عقلانی و مورد تایید باشد. ایده شما باید مورد استقبال بقیه قرار بگیرد. یک ایده تا زمانی خوب است که بقیه دوست داشته باشند به واقعیت تبدیل شود.
مورد سوم، شما باید محصول را به صورت فیزیکی داشته باشید. معمولا در این راه به ریسک و سرمایه گذاری نیاز دارید. بهترین راه برای شروع بازاریابی مشارکتی، همین است. ایده داشته باشید، آن را بسازید و در اختیار تبلیغ کنندگان فعال قرار بدهید. کمی زمان لازم است تا به پول و درآمدزایی برسید. چهارمین مورد، پیدا کردن تبلیغ کنندگان فعال و مناسب است و اینجاست که شبکه، وارد عمل می شود.

قدم اول: داشتن ایده خوب

همیشه می گویند داشتن ایده سخت است اما اینطور نیست. پیدا کردن ایده کار بسیار راحتی است. اگر فکر می کنید ایده شما باید ناب ناب باشد و اصلا تکرار نشده باشد، قطعا دچار سختی خواهید شد. نیازی نیست همه چیز زاده ذهن خودتان باشد.
اگر قصدتان پول درآوردن از افیلیشن مارکتینگ باشد، باید از هر ایده ای استقبال کنید. نگاهی بیندازید که کدام محصولات محبوب هستند و جای کار دارند. روی آن ها کار کنید و پیشرفت بدهید. اگر به موضوعی علاقه دارید، حتما آن را در اولویت قرار بدهید.
تصور کنید یک زن خانه دار یا پدر خانه نشین هستید. شاید می خواهید چیزی بسازید که کارهای خانه را ساده کند؛ مثلا دنبال ساخت یک ربات جاروبرقی هستید. اولین نتیجه ایده، جستجو در موتور جستجوی گوگل است. باید دنبال نتایج باشید و روی این ایده کار کنید.

 

بازاریابی مشارکتی

 

فقط با یک نگاه می توانید بفهمید به چه چیزهایی نیاز دارند تا ارتقا پیدا کنند و این، به ایده شما تبدیل می شود. در تمام نظرات گفته شده که ربات به دستورات گوش نمی دهد تا کجا برود و کجا نرود. از هر 10 نظر، 6 نظر در این مورد است.
یا کنترل از راه دور ندارد؛ بنابراین ایده عالی در ذهن شما شکل گرفته و فقط به تراش خوردن و صیقل دادن نیاز دارد. به نظرم می توانید به تمام کسانی که ربات جاروبرقی دارند، یک کنترل از راه دور بفروشید که دیوارها را تشخیص دهد و مسیرش را عوض کند. دیدید؟ به همین سادگی صاحب ایده شدید.
این روش همیشه جواب می دهد و با اثبات به شما نشان خواهم داد که چرا جواب می دهد. روش دیگر، Buzzsumo است. این پلتفرم در دیجیتال مارکتینگ، نشان می دهد ایده و نظرات شما تا چه حد محبوب است. حتی اگر یک قلعه ماسه‌ای درست می کنید، می توانید مشاهده کنید این ایده شما تا چه حد محبوب است و خریدار دارد.

 

بازاریابی مشارکتی

 

هرچه تعداد اشتراک گذاری ها بیشتر باشد به معنی مشهور بودن و بیشتر شناخته شدن است!

اگر به یوتیوب بروید و سرچ کنید «چطور می توان قلعه شنی (ماسه‌ای) درست کرد؟» به هزاران جواب خواهید رسید.

 

 

بازاریابی مشارکتی

 

این آمار نشان دهنده علاقه و نیاز مردم به دانشتن در مورد این موضوع است!

اینطور که مشخص است، مردم واقعا دوست دارند بدانند چطور می توان یک قلعه شنی درست کرد. چند ویدئو را ذخیره کرده و قدم به قدم نشان دهید چگونه می توان قلعه را ساخت. همچنین می توانید از این ایده الهام گرفته و حتی نحوه ساخت اشکال هندسی متفاوت سنگفرش ها را به مردم یاد بدهید. سوال اصلی اما اینجاست. آیا مردم بابت این پول خواهند داد؟

قدم دوم: تایید شدن ایده

از مردم می پرسید که آیا پولی بابت این پرداخت می کنند یا نه. راحت و ساده. چگونه می توان این افراد را پیدا کرد؟ این دیگر ساده ترین است. لینک یکی از ویدیوهایتان را کپی کنید، به سایت Buzzsumo بروید و داخل نوار Topsy کپی کنید. مثل این شکل:

 

بازاریابی مشارکتی

 

آدرس وب سایت در ناحیه مشخص شده وارد خواهد شد!

این لینک به شما نشان خواهد داد افراد در این مورد تا چه حد توییت کرده اند. از این طریق می توانید بپرسید که کسی پولی پرداخت می کند یا نه. لطفا سوال خودتان را مستقیم بپرسید. بپرسید آیا ایده شما اگر به حقیقت تبدیل شود می خرند یا نه!
اگر بگویند بله پس درخواست بدهید که بخرند. بگویید پولی که هزینه می کنند، ارزش واقعی محصول نیست و خریدی که انجام می دهند، بسیار با ارزش تر از این حرف ها است. از PayPal استفاده کنید و بگویید اگر واقعا مشتری هستند، به مقدار مشخصی خواهید ساخت. باید احساس خاص بودن کنند.

 

بازاریابی مشارکتی

 

به محض آنکه از خریدار مطمئن شدید، می توانید به ساخت ایده بپردازید.

قدم سوم: ساخت محصول

برای ساخت محصول، کلی راه وجود دارد که همه آن ها به دردبخور نیستند اما برای محصولات دیجیتال در بازاریابی دیجیتالی، چند منبع نشان خواهیم داد تا کارتان ساده تر شود. نمی خواهیم زمان با ارزش و هزینه تان هدر برود تا یک محصول فیزیکی بسازید.
• How to launch an online course and make $220,750 in 10 days
• How To Create & Sell Your Online Course The Right Way
• SPI 136: How to Build an Online Course that Sells with David Siteman Garland
Ebooks:
• The Ultimate Guide to Publishing Your eBook on Amazon’s Kindle Platform
• How to (Really) Make $1,000,000 Selling E-Books – Real-World Case Studies
• How to Start to Write an eBook and Actually Finish it in 30 Days
Podcast/Audio:
• Podcasting for Beginners: The Complete Guide to Getting Started With Podcasts
• How to Start a Podcast – Pat’s Complete Step-By-Step Podcasting Tutorial
• How To Podcast: The Ultimate Guide to Podcasting

این ها همان لینک هایی هستند که برای شروع کار مناسب به حساب می آیند. ساخت محصولات دیجیتال در افیلیشن مارکتینگ، نسبت به ساخت محصول فیزیکی بسیار ساده تر است. به محض آنکه محصولتان را ساخته و به بازاریاب ها ارائه دهید، وارد Affiliate Marketing شده اید و می توانید خودتان را تولید کننده بنامید.

 

بازاریابی مشارکتی

 

 حتما شما با خواندن این مقاله قصد دارید سایت خود را سئو نمایید و یا تبدیل به یکی از سئوکارهای خوب شوید. پس حتما در مسیرتان نیازمند آموزش سئو و یا مشاوره سئو هستید و علاوه بر آن میتوانید برای انجام پروژه سئو با ما در ارتباط باشید، لینک تماس با کارشناسان آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ وینت سئو در ارتباط باشید. وینت سئو سعی نموده است به عنوان یکی از بهترین شرکت سئو به بسیاری از کسب و کارهای دیجیتال خدمات سئو را ارائه نماید. آموزش سئو یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که توسط آن سئو سایت را انجام نمایید و سئوی سایت میتواند موجب افزایش درآمد شما شود.

 

قدم چهارم: پیدا کردن بازاریاب های مشارکتی

قدم چهارم، راحت ترین است. با استفاده از پلتفرم هایی مانند Gumroad یا Digital Product Delivery، محصولتان را در دسترس قرار می دهید تا بازاریاب ها برچسب علاقه‌ای که به پروژه شما دارند، نسبت به فروش محصولات اقدام کنند و کمیسیون بگیرند.
بخش دشوار، پیدا کردن افرادی است که واقعا به ایده شما علاقه دارند. به همان مثال قلعه شنی اشاره کنیم. واقعا فکر می کنید کسی چنین محصولی بخرد؟ بله می خرند. کافی است در یوتیوب یا گوگل سرچ کنید و به نتیجه برسید. نتایجی مانند ساخت ماسه پرچم آمریکا که از طریق روش ساخت قلعه شنی، آموزش آن هم داده می شود.

 

بازاریابی مشارکتی

 

آموزش های ساخت قلعه شنی!

 

بازاریابی مشارکتی

 


از بخش مشخص شده در همان لحظه می توانید رزرو را انجام دهید!

هرچه محصول شما برجسته تر باشد و نیازها را بیشتر رفع کند، فروش کار راحتی خواهد شد. می توانید به سادگی از طریق ارسال ایمیل، از تاجران بخواهید با شما همکاری کنند.
در ازای این همکاری، درآمدها را تقسیم خواهید کرد اما بیشتر خواهید فروخت. در محصولات دیجیتال، کمیسیون 50 درصد واقعا رایج است، پس سعی کنید حریص نباشید. سهم فروش را به خوبی تقسیم کنید تا کارها خوب پیش بروند.
گوگل کنید «وبلاگ بررسی اسباب بازی» و به نتایج زیادی خواهید رسید. مردم نظراتشان را در مورد اسباب بازی می نویسند. کلی کانال های یوتیوب، به بررسی چنین چیزهایی می پردازند. اگر جایی را پیدا کردید که به بررسی چنین نظراتی می پردازد، پس ایده تان را خیلی زود به دست آورده اید.

 

بازاریابی مشارکتی

 

سعی کنید اولین همکار تجاری را پیدا کنید، تبلیغات را بیشتر کرده و فروش بیشتری داشته باشید. بقیه پیشرفت ها خود به خود خواهند آمد.
بخش مهم، شروع کار است. با این حال می توانید خودتان هم یک بازاریاب مشارکتی شوید و به تبلیغ محصول خودتان بپردازید. به ایمیل مخاطبان اهمیت زیادی بدهید، زیرا پتانسیل زیادی در ایمیل ها نهفته است.

 

بازاریابی مشارکتی

 

 

این صفحه بیش از 300 هزار بازدید کننده و دنبال کننده دائمی داشته است!

بیش از 300 هزار مشترک برای این اسباب بازی؟ نیازی نیست دنبال ایده خاصی باشید! سعی کنید ایده خود را به بهترین رقیبی که دارید مقایسه کنید. قرار است با او رقابت کنید پس باید چیزهایی ارائه دهید که رقیب ندارد. برای مثال نایسر دایسر در مقابل دستگاه سالاد شف، کدام بهتر است؟

 

بازاریابی مشارکتی

 

مردم همیشه دنبال بهترین هستند. آن ها سرچ می کنند بهترین دستگاه برش سبزیجات و فقط دنبال بهترین هستند. در وبلاگ خود، به کلیدواژه هایی از این قبیل زیاد اشاره کنید.

 

 

بازاریابی مشارکتی

 

وبلاگ بررسی مشارکتی به سبک کلاسیک

در این وبلاگ به مو صاف کن اشاره شده و بهترین نوع آن سرچ شده است. اگر به خوبی وبلاگ خود را از طرق مختلف مانند سئو و تولید محتوا غنی کرده باشید، در موتورهای جستجو زودتر خواهید آمد و در نتیجه زودتر به مشتری خواهید رسید. آن ها محصول شما را ترجیح خواهند داد چون کلیدواژه بهترین دارد. اگر محتوای شما مفید نباشد، هیچکس از شما خرید نخواهد کرد. آن ها باید احساس کنند در حال خرید بهترین محصول هستند و این حس را به آن ها باید القا کنید. وقتی محصول را نمی شناسید، چگونه می توانید بفروشید؟
این موضوع نسبت به دوره های آنلاین یا کتاب هایی که توسط افراد برای فروش گذاشته می شود، کمی متفاوت است. اگر فردی را به مدت زیادی می شناسید و اعتماد دارید و می دانید که کارش عالی است، تبلیغ کنید اما اگر چنین نیست، بحث عوض می شود. شما از اعتبارتان استفاده می کنید، پس مطمئن باشید چه چیزی را تبلیغ و پروموت می کنید.
وقتی نظرتان را در مورد محصولی در وبلاگتان می نویسید، سعی کنید لینک محصول را هم ضمیمه کنید. در پایان نوشته، باید آدرس لینک بیاید. مثل این شکل از سایت آمازون:

 

بازاریابی مشارکتی

 

در واقع این اولین و ساده ترین راه دریافت کمیسیون است. در سایت Amazon Associates ثبت نام کنید و محصولی را که دوست دارید، بفروشید.

 

بازاریابی مشارکتی

 

جایی که می توانید لینک مشارکت خود را دریافت نمایید!

 

 

بازاریابی مشارکتی

 

لینک اختصاصی مشارکت شما!

از این پس کار کمیسیون و پول درآوردن آغاز می شود. در افیلیشن مارکتینگ، نباید فقط به نظرات داخل وبلاگ اتکا کنید. اگر واقعا قصدتان این است، پس باید فعالیت شدیدا زیادی داشته باشید، محتوای زیادی تولید کنید و سپس به فکر پول زیاد بیفتید.
اگر هم راه مستقیمی برای ارتباط با مشتریان دارید، دیگر نیازی به اتکا به مطالب وبلاگ نیست. اینجاست که باید یک لیست ایمیل بسازید. ایمیل هایی که در چشم انداز آینده، به دردتان خواهد خورد.
3 راه دارید تا ایمیل افرادی که به سایت مراجعه می کنند را دریافت کنید. راه اول، ساخت یک نوار سلام و خوشامدگویی به بازدید کننده است.
در بالای سایت، به مشتری خوشامدگویی کنید و سپس پیشنهاد دهید با وارد کردن ایمیل، یک کتاب الکترونیک یا پادکست یا ویدیوی آموزشی دریافت کنند.

 

بازاریابی مشارکتی

 

نوار خوش آمد گویی که در لحظه ظاهر خواهد شد!

پس از جلب توجه، آن ها ایمیل خودشان را وارد خواهند کرد و به همین راحتی، ایمیل مشتریان بالقوه را خواهید داشت. راه دوم، همچنین ایجاد نوار موقع بسته شدن پیج توسط بازدید کننده است. وقتی موس را به بالای صفحه می برند، یعنی قصد ترک سایت را دارند. سپس یک نوار فعال می شود تا یک پیام به آن ها نشان داده شود تا شما را در فیسبوک دنبال کنند. نتایج، فوق العاده خواهد بود.

مورد سوم، ویجت نوار کناری است. بسیاری وبلاگ ها، نوارهای درهم برهمی دارند که ذهن مخاطب را مغشوش می کند.

 

بازاریابی مشارکتی

 


اصلا چنین اشتباهی نکنید. نباید نوارهای وبلاگ شلوغ باشد. اگر به بازدیدکننده 20 گزینه بدهید، سردرگم می شوند و ترجیح می دهند با ترک وبلاگ، هیچکدام را انجام ندهند. فقط یک نوار تماس برای ارتباط از طریق ایمیل داشته باشید و در ازای دریافت ایمیل، یک محصول دیجیتال بدهید.

مثل شکل زیر:

 

بازاریابی مشارکتی

 

نیازی نیست به دنبال 500 ایمیل باشید. مشتریان شما محدود هستند و حتی با تعداد کمتری از این مقدار ایمیل، می توانید به بخش بزرگی از بازار دست پیدا کنید. فقط مطمئن باشید با ارسال بروزرسانی ها منظم از روند محصولات، دائم در جریان همه چیز قرار بگیرند.
همه چیز را فقط فروش در نظر نگیرید. شما باید مشتریان بالقوه دیگر را هم در نظر بگیرید. برای مثال وقتی در سایت هرکاری که انجام می دهم را ایمیل می کنم، آن ها را به خرید محصول ترغیب می کنم. شاید بار دوم یا سوم ترغیب نشوند اما بار چهارم، قطعا ترغیب خواهند شد.

آژانس تبلیغاتی امپریال برند سالهاست که برای کسب و کارهای متعدد  در داخل و خارج از ایران، بازاریابی در اینستاگرام از قبیل تولید محتوای هدفمند و به روز با توجه به تقویم محتوایی متناسب با اهداف برند و همچنین تبلیغات در اینستاگرام پروموتر یا Instagram promoter  که به آن تبلیغات به روش اسپانسر نیز میگویند و تبلیغ در تمامی صفحات پر مخاطب و اینفلوئنسر مارکتینگ را انجام مینماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کارها با ما از طریق لینک روبه رو اقدام نمایید. لینک تماس با کارشناسان امپریال برند


روش دیگر، این است که مشتری را به حقیقت نزدیک کنید. فرض کنید می خواهید یک یخچال بخرید. چه باعث می شود یخچال بخرید؟ خواندن نظرات در وبلاگ و دیدن وضعیت یخچال. وبینار هایی که می سازید را در فضای مجازی پخش کنید و همه را ترغیب کنید با آمدن و خواندن نظرات شما، ترغیب شوند.
از طریق Google hangout خدمات رایگان ارائه می دهد، برای مخاطبان اطلاعات مفیدی نشر بدهید.

 

بازاریابی مشارکتی

 

 

در وبینار، به صورت زنده با مخاطبان در تماس هستید بنابراین می توانید از احساسات و عواطف کمک بگیرید و حتی به سوالاتشان پاسخ بدهید. واقعا یاد گرفتن کار با وبینار در Google Hangout فقط 10 دقیقه طول می کشد.
تصور کنید مخاطبان شما، با شنیدن حرف هایتان تهییج شوند و به خرید محصول جذب شوند. سپس وارد لینک بازاریابی مشارکتی شما شوند و خرید را قطعی کنند. کمیسیون واقعا خوبی به دست خواهید آورد. با اندیشیدن به کمیسیونی که خواهید گرفت، انجام چنین کارهایی برایتان ساده خواهد شد.
تبلیغ از طریق PPC را فراموش نکنید. از مردم بخواهید در وبینار شما ثبت نام کنند، ایمیلشان را ثبت کنید و فروش های بیشتری داشته باشید. برای مثال گوگل کنید که «یاد گرفتن صفحات هدایت کننده» می بینید که همین موضوع، خودش یک کلیدواژه است، برای گوگل تبلیغ می کند و مثل وبینار، تاثیر دارد.

 

بازاریابی مشارکتی

 

 

پیشنهاد صفحه اول برای آموزش های آنلاین و زنده

پس از پیدا کردن بازار هدف، سئوی وبلاگ را بهبود ببخشید. حقیقت این است تعداد افرادی که پس از خواندن نظرات شما، از لینکتان خرید می کنند، بسیار کم است. به همین خاطر هزینه کنید و لینک های خود را تبلیغ کنید. در پایان خواهید دید بهینه سازی موتورهای جستجو، به نفعتان خواهد بود. باز هم تکرار می کنم، ترغیب افراد به ثبت نام در سایت یا وبلاگ شما و توسعه لیست ایمیل ها، بهترین راه برای فروش محصولات است.

 

بازاریابی مشارکتی

 

با 3 روش می توانید برنده حقیقی بازاریابی مشارکتی باشید. قرار دادن مشتریان در لیست هدف و فروش محصولات به آن ها، ارسال ایمیل های پیاپی و ارتباط مداوم با مخاطبان و تشویقشان به خرید. افرادی که در وبینار ثبت نام کنند، باید ایمیل های خودکار دریافت کنند.

 

 

بازاریابی مشارکتی

 

پاسخگویی خودکار آغاز می شود!

اگر 10 ایمیل در عرض چند روز بفرستید، بالاخره مخاطب ترغیب خواهد شد یک پلن مشخص از وبینار شما را خریداری کند. حالا که در مورد وبینارها چیزهای زیادی یاد گرفته اید، با جزئیات دقیق، بیشتر آشنایی پیدا خواهید کرد. با این استراتژی بازاریابی دیجیتال، مشتریان قطعا سراغ شما و محصولات خواهند آمد.

جمع بندی

زمان بهره برداری رسیده است؛ بنابراین دو راه برای شروع به افیلیشن مارکتینگ دارید. می توانید یک تولید کننده یا تاجر باشید که با پیدا کردن ایده، تایید کردن آن، ساخت محصول و پیدا کردن شرکای تجاری، کار را آغاز کنید.
همچنین می توانید در وبلاگ خود، مشتریان را پیدا کنید، برای آن ها نظرتان را بنویسید، از طریق وبینارها آموزش دهید و با تبلیغ، یک شبکه ارتباطی بازاریابی مشارکتی بسازید که مانند ساعت کار می کند. تنها سوال این است که کدام راه را انتخاب می کنید؟
سوالات متداول در مورد بازاریابی مشارکتی (Affiliate Marketing)

بازاریابی مشارکتی چیست؟

بازاریابی مشارکتی، فرایندی است برای بدست آوردن درآمد. هر دفعه که یک بازاریاب، محصولات یا خدمات دیگران را تبلیغ می کند و از این طریق محصول فروخته می شود، درآمد کسب می کند. اگر برای این شرکت فروش داشته باشید، حقوق دریافت می کنید، اگر فروشی نداشته باشید، حقوق دریافت نمی کنید.

حتما شما با خواندن این مقاله قصد دارید سایت خود را سئو نمایید و یا تبدیل به یکی از سئوکارهای خوب شوید. پس حتما در مسیرتان نیازمند آموزش سئو و یا مشاوره سئو هستید و علاوه بر آن میتوانید برای انجام پروژه سئو با ما در ارتباط باشید، لینک تماس با کارشناسان آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ وینت سئو در ارتباط باشید. وینت سئو سعی نموده است به عنوان یکی از بهترین شرکت سئو به بسیاری از کسب و کارهای دیجیتال خدمات سئو را ارائه نماید. آموزش سئو یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که توسط آن سئو سایت را انجام نمایید و سئوی سایت میتواند موجب افزایش درآمد شما شود.

چقدر درآمد می توان از بازاریابی مشارکتی کسب کرد؟

ثبات خاصی ندارد. باید بیشتر به درآمد سالانه نگاه کنید تا اینکه درآمد ماهانه را ملاک قرار بدهید. گاهی یک بازاریاب می تواند سالی بین 10 هزار تا 400 هزار دلار درآمد کسب کند. یک شرکت هم می تواند سالی 1 میلیون و پانصد هزار دلار درآمد داشته باشد.
محبوب ترین نتورک های بازاریابی مشارکتی کدامند؟
شرکت های Clickbank، Shareasale، JVzoo، Hotmart، Clickbooth، Ads 4 Dough، Commission Junction, Amazon Affiliate Program، and eBay Partners Program، محبوب ترین در این زمینه به حساب می آیند.

آیا بازاریابی مشارکتی، مثل هرم عمل می کند؟

نه به هیچ وجه. نیازی به زیرمجموعه گیری نیست و فقط بحث کمیسیون پس از فروش نیست. هرموقع فروش داشته باشید، پرداختی انجام خواهد گرفت.