رفتارشناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

رفتارشناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

1 1 1 1 1

همه این کلمات و اصطلاحات در هرم استراتژی دیجیتال مارکتینگ چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ همه آنها به نحوه جذب، تعامل و تبدیل مخاطبان دنیای دیجیتال به مخاطبان هدف مربوط می‌شوند.

مهمترین کمپین بازاریابی دیجیتال شناسایی خصوصیات خاص مشتریان ایده آل شما از طریق متغیرهای جغرافیایی، جمعیتی و روحی و روانی است.
هرچه بیشتر درباره مخاطب دنیای دیجیتال خود آگاهی داشته باشید و در این زمینه رفتارشناسی کرده باشید، تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ شما قدرتمندتر خواهد شد. از این رو آشنایی با مخاطبان در دنیای دیجیتال خود بسیار مهم است.

 

روش‌های ترک کردن دنیای دیجیتال

برای یکی دو ساعت در روز به گوشی هوشمند خود سر نزنید

یک روز به شبکه‌های اجتماعی خود سر نزنید

هرگز با گوشی هوشمند به اتاق خواب نروید

قبل از خواب کتاب بخوانید

به طبیعت بروید گوشی هوشمند خود را در خانه بگذارید

اعلانات گوشی هوشمند خود را خاموش کنید

روش‌های بازگرداندن مخاطبان در دنیای دیجیتال

چگونگی عملکرد بازگرداندن مخاطبان یا retargeting

چرا این یک شکل ارزشمند از بازاریابی است؟

روش‌های جذب مخاطبان در دنیای دیجیتال

بدانید چه چیزهایی برای مخاطبان اهمیت دارد

با زبان مخاطبان با آنها صحبت کنید

کلمات کلیدی ارگانیک کسب و کار خود را بدانید

بیشتر به بازگرداندن مشتریان خود فکر کنید

 

شما باید تا حد امکان در مورد مخاطبین دنیای دیجیتال، موارد زیر را بدانید:

• صفات شخصیتی
• منافع
• ارزش‌ها
• نظرات

دانستن موارد زیر در رفتارشناسی مخاطبین دنیای دیجیتال به شما کمک می‌کند:

• یک لیست دقیق از موضوعات و کلمات کلیدی داشته باشید تا هدف گذاری کنید.
• صفحات خود را تنظیم کنید تا به طور موثر تبدیل شوند.
• یک تجربه کاربری عالی ایجاد کنید.
• محتوای خود را بهینه کنید.
• پیام مناسب را ایجاد کرده تا خوانندگان خود را به اقدام به تعامل و مشارکت کنید.
• تاثیرگذار اصلی را در بازار خود پیدا کنید.

 

وجه تمایز شما چیست؟

 

 

رفتار شناسی مخاطبان

 

 

روش‌های ترک کردن دنیای دیجیتال

در ادامه مقاله روش‌های ترک کردن دنیای دیجیتال توسط مخاطبین معرفی و بررسی می‌شود.

 

 

برای یکی دو ساعت در روز به گوشی هوشمند خود سر نزنید

به این فکر کنید که در صبح چه مقدار به گوشی هوشمند خود سر می‌زنید. می‌توانید عادت‌های صبحگاهی مانند خوردن صبحانه در کنار خانواده، مدیتیشن، یوگا، ورزش و نرمش صبحگاهی و یا خواندن کتاب و روزنامه را جایگزین استفاده از گوشی هوشمند خود کنید.

 

 

یک روز به شبکه‌های اجتماعی خود سر نزنید

اعتیاد به استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند مخرب و مشکل زا باشد. حتی اگر کارتان مرتبط با استفاده از شبکه‌های اجتماعی است باید هر چند دقیقه یا ساعت برای پیگیری کار خود به آنها سر بزنید، یک روز در زندگی خود تلاش کنید تا به آنها سر نزنید.

 

 

هرگز با گوشی هوشمند به اتاق خواب نروید

باشه، پس صادق باشید ... اولین کاری که شما صبح انجام می‌دهید چیست؟ پس از خاموش شدن زنگ هشدار، تلفن خود را چک می‌کنید؟ آخر شب چطور؟ آیا باید عکس‌ها و ویدیوهای اینستاگرام خود را بررسی کنید زمانی که آماده خواب شوید؟ نگران نباشید، شما تنها نیستید.
براساس جدیدترین گزارش استفاده از شبکه‌های اجتماعی در Sensis، اکثر استرالیایی‌ها قبل از رفتن به رختخواب، نخستین چیزهایی را که صبح‌ها و عصر‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، بررسی می‌کنند. این یک عادت بسیار ناسالم است و نور صفحه گوشی هوشمند کیفیت خواب را خراب می‌کند.

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

 

با اجرای قانون "هیچ گوشی هوشمند نباید در اتاق خواب باشد"، شما وسوسه استفاده گوشی را قبل و بعد از خواب کاملا از بین می‌برید و خوابی با کیفیت و با آرامش خواهید داشت.

 

 

امروزه با گسترش دیجیتال و اینترنت، توجه اکثر کمپانی های بزرگ کامپیوتری و اینترنتی به ارائه خدمات شبکه های اجتماعی، رسانه های گروهی، پورتال های وب و... جلب شده است. برنامه نویسان وب و اپلیکیشن، این روزها بسیاری از هزینه و انرژی خود را صرف تاسیس و راه اندازی شبکه های اجتماعی کرده اند.

نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال

 

 

قبل از خواب کتاب بخوانید

به یاد داشته باشید که قبل از وجود شبکه‌های اجتماعی، قبل از اینکه بخوابیم، یک کتاب در رختخواب می‌خواندیم؟ بهتر است به عادت‌های گذشته که به سلامتی جسم و روح کمک می‌کردند، برگردید.
با خواندن کتاب قبل از خواب کیفیت خواب شما نه تنها بهبود می‌یابد‌، بلکه خواندن به این ترتیب راه خوبی برای خاموش کردن و فرار به یک دنیای داستانی یا فرار از پیشرفت و دنیای فناوری و دیجیتال است. حتی می‌توانید روز خود را با خواندن کتاب شروع کنید.

 

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال 

 

به طبیعت بروید گوشی هوشمند خود را در خانه بگذارید

برای عوض شدن خلق و خوی هیچ لذتی بالاتر از رفتن به طبیعت نیست، نور خورشید و گرمای آفتاب را احساس کردن و در هوای تازه نفس کشیدن باعث می‌شود تا ذهن خود را مجددا تازه کنید و آرامش خود را باز بیافرینید.
با ترک کردن دنیای دیجیتال برای مدتی و رفتن به آغوش طبیعت می‌توانید خلاق تر و مبتکر تر شوید و در کار و زندگی خود پیشرفت بیشتری کنید.

 

 

اعلانات گوشی هوشمند خود را خاموش کنید

این بسیار وسوسه انگیز است که با هر بار زنگ زدن، دریافت پیامک یا پیام از شبکه‌های اجتماعی، آنها را بررسی کنید که می‌تواند بسیار استرس آور و پریشان کننده باشد.
سعی کنید آنها را خاموش کنید و فقط تلفن هوشمند خود را در زمان‌های مشخصی در طول روز بررسی کنید، نه اینکه هر بار که صفحه آن روشن شد آن را ببینید و بررسی کنید.

 

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال 

 

روش‌های بازگرداندن مخاطبان در دنیای دیجیتال

بازگرداندن مخاطبین یا retargeting در دنیای دیجیتال نوعی تبلیغات آنلاین است که برندینگ دیجیتال شما را پس از ترک وب سایت در ذهن بازدید کنندگان نگه می‌دارد. مطالعات نشان می‌دهد که به طور کلی، تنها 2٪ از ترافیک وب در اولین بازدید تبدیل می‌کنند.
در مورد 98٪ دیگر چه؟ هدف بازاریابی برای بازگرداندن این بازدیدکنندگان دنیای دیجیتال برای مشارکت بیشتر با سایت شما است. این کار با "دنبال کردن" بازدید کنندگان سایت و نمایش تبلیغات retargeting در هنگام بازدید از وب سایت‌های دیگر انجام می‌شود.

 

 

چگونگی عملکرد بازگرداندن مخاطبان یا retargeting

یک کد ساده جاوا اسکریپت که در پاورقی وب سایت شما به صورت ناشناس قرار می‌گیرد، مخاطبان شما را در سراسر سایت دنبال می‌کند. این کار از طریق فناوری مبتنی بر کوکی انجام می‌شود که با قرار دادن "کوکی" های ناشناس در مرورگرهای خود لیستی از بازدید کنندگان سایت ایجاد می‌کند.
این کد تاثیری در عملکرد وب سایت شما ندارد و برای بازدید کنندگان سایت غیر قابل کشف است. وقتی بازدید کنندگان جدید به سایت شما می‌آیند، کد کوکی مرورگر را رها می‌کند.
سپس یک بازاریاب بازگرداندن مخاطبان یا retargeting می‌تواند با مراجعه به وب سایت‌های دیگر، آنها را به مشتریان احتمالی شما نشان دهد.

 

روابط عمومی یکی از اصول بازاریابی است که با سرعت چشمگیری رو به رشد می باشد. روابط عمومی بیشتر به دلیل تجزیه مخاطب است که خود، ناشی از هجوم رسانه های جدید و گزینه های انتقال پیام می باشد. 

چگونه از روابط عمومی در بازاریابی بهره ببریم؟

 

 

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

 

چرا این یک شکل ارزشمند از بازاریابی است؟

بازگرداندن مخاطبان دنیای دیجیتال یک تکنیک موثر است زیرا تمرکز آن بر ارائه تبلیغات به افرادی است که از قبل با برند شما آشنا هستند، به وب سایت شما مراجعه کرده و علاقه خود را به محصولات یا خدمات تان نشان داده‌اند.
شاید آنها آماده خرید نباشند، شاید آنها مجبور باشند در یک جلسه شرکت کنند و نتوانند به جستجوی وب سایت و محصولات شما ادامه دهند. تکنیک retargeting در هنگام بازدید روزانه مخاطبان از سایت شما، اطلاعاتی در در مورد برند و کسب و کارتان یادآوری می‌کنند.
این روش می‌تواند به افزایش تبدیل کمک کند، اما تنها در صورت داشتن ترافیک سایت. سایر استراتژی‌های بازاریابی از جمله SEO، بازاریابی محتوا و PPC که به هدایت ترافیک سایت همراه با بازاریابی کمک می‌کند، می‌تواند منجر به یک استراتژی موثر شود.

 

 

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

 

روش‌های جذب مخاطبان در دنیای دیجیتال

در ادامه مقاله روش‌های جذب مخاطبان در دنیای دیجیتال معرفی و بررسی می‌شود.

 

 

بدانید چه چیزهایی برای مخاطبان اهمیت دارد

به عنوان بازاریاب و کارمندان و کارکنان کسب و کارها، تقریبا به تعداد بی شماری از داده‌ها و اطلاعات از مخاطبین دسترسی دارید.
ابزارهایی مانند Google Analytics و Search می‌تواند به ما بگوید که افراد چگونه فروشگاه ما را پیدا می‌کنند و با ورود آنها چه کاری انجام می دهند. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند سن، مکان، وضعیت روابط، علایق و رفتارهای طرفداران و مشتریان خود را به ما بگویند.
ابزارهای گوش دادن به شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به ما بگویند مشتریان درباره شرکت و محصولات ما چه فکر می‌کنند و چه موضوعات دیگری برای آنها جالب و جذاب است.

 

 

با زبان مخاطبان با آنها صحبت کنید

هرگز از یک لحن و زبان کاملا رسمی برای مخاطبان جوان و نوجوان یا از یک لحن و زبان عامیانه برای افراد بزرگسال استفاده نکنید.
با شناخت مخاطبان از نظر جنسیت و سن می‌توانید زبان و لحن صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن پیدا کنید. این بدان معناست که نه تنها از صدای مناسب لحن برای برقراری ارتباط بلکه برای نوشتن کلمات و عبارات نیز استفاده می‌شود.
برای کشف این عبارات رایج نیازی به مطالعه زیاد و استفاده از کتاب‌های مختلف ندارید. برخی ابزارهای مختلف وجود دارند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

 

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) چیست؟

 

 

رفتار شناسی مخاطبان دنیای دیجیتال

 

کلمات کلیدی ارگانیک کسب و کار خود را بدانید

جستجوی ارگانیک به طور معمول بزرگترین منبع ترافیک برای هر وب سایت است. درک این مسئله مهم است که چه شرایطی را برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند، بلکه چرا این اصطلاحات مورد استفاده قرار می‌گیرند و این مخاطبان در چه مرحله‌ای قرار دارند. در این زمینه کلمات کلیدی ارگانیک به سه دسته تقسیم بندی می‌شود:

• کلمات کلیدی اطلاع رسانی:

برای یافتن موضوعات یا موارد گسترده تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربر احتمالا هنوز نمی‌داند که چه چیزی را می‌خواهد یا به چه چیزهایی نیاز دارند.
آنها هنوز در حال تحقیق هستند. این فرصت را به شما می‌دهد که مطالب و محتواهای مفید و یا جالب با این کلمات کلیدی در سایت خود قرار دهید که سایت را آماده برای سر زدن مخاطبان، خرید محصولات و استفاده از خدمات کنند.

• کلمات کلیدی ناوبری:

برای یافتن یک وب سایت یا محصول خاص استفاده می‌شود. به عنوان مثال، آنها ممکن است در جستجوی برند یا یک کالای خاص شما باشند.
این کاربران احتمالا تحقیقات خود را انجام داده‌اند یا دقیقا می‌دانند چه می‌خواهند، اما ممکن است هنوز برای خرید آماده نباشند. ممکن است آنها مشتریان موجود باشند که برای یک خرید دوباره و مکرر باز می‌گردند.

• کلمات کلیدی معامله‌ای:

برای پیدا کردن کالایی برای خرید استفاده می‌شود. به عنوان مثال، "لاستیک های دوچرخه را بخرید". کاربر آماده است که بلافاصله یا به روش خود بخرد.

 

 

بیشتر به بازگرداندن مشتریان خود فکر کنید

هنگامی که مشتریان پس از جستجو در گوگل برای اولین بار فروشگاه شما هدایت شدند خواه از جستجوی کلمه کلیدی اطلاع رسانی، لینک وبلاگ مهمان، تبلیغات یا هر وسیله دیگر  احتمالا قصد خرید ندارند.
انتظار می‌رود و اشکالی ندارد. شما می‌توانید در مراحل بعدی و از طریق تلاش‌های بازگرداندن مشتریان retargeting، آنها را در مراحل بعدی فروشگاه خود برای خرید بازگردانید.