مهم ترین الگوریتم های گوگل در سئو سایت

مهم ترین الگوریتم های گوگل در سئو سایت

1 1 1 1 1

الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند. از سال 2000 میلادی صدها تغییر بزرگ و کوچک در الگوریتم های گوگل پدید آمده است که روند صعود یا نزول صفحه شما را با تغییرات بسیاری همراه خواهد کرد.الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند. از سال 2000 میلادی صدها تغییر بزرگ و کوچک در الگوریتم های گوگل پدید آمده است که روند صعود یا نزول صفحه شما را با تغییرات بسیاری همراه خواهد کرد.

برای فعالان سئو این حقیقت همواره وجود دارد که همیشه الگوریتم های تازه ای از راه می رسند که طراحان سایت می بایست با در نظر گرفتن تغییرات جدید سئوی سایت خود را بروز کنند. البته ما هرگز قادر نخواهیم بود تا روند تغییرات این الگوریتم ها متوجه شویم اما در اینجا توجه شما را به 5 نکته که برای سئوی سایت شما مفید واقع خواهند شد،جلب می نماییم. 

شاخص اولویت با تلفن همراه (Mobile-first)در دنیای امروز 60 درصد از جستجوهای کاربران از طریق تلفن های همراه صورت می گیرد. از این رو الگوریتم های گوگل از سازگاری با تلفن همراه (mobile- friendly) به اولویت با تلفن همراه (Mobile-first) تغییر یافته است.

اخیراً جناب دکتر محمد حسین مهریزدان مهمان برنامه «رویش» از رادیو اقتصاد بودند و در این برنامه در مورد بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) و روش های آن، بهره برداری از بازاریابی دیجیتال برای توسعه کسب و کار و جذب مخاطب در بازاریابی دیجیتال صحبت های مفید و مختصری را برای علاقه مندان داشتند.

همه چیز درباره بازاریابی دیجیتال

گوگل بخش شاخص های جستجوی خود را به دوبخش تقسیم کرده است.

بخش اول برای کاربران دسکتاپ

بخش دوم برای کاربران تلفن همراه که خبر از ارجحیت شاخص های تلفن همراه در آینده نزدیک می دهد.

از نمایش صفحه متناسب با مانیتور های تلفن همراه در وب سایت خود اطمینان حاصل کنید. تمام بخش های صفحه شما باید برای گوشی های تلفن همراه هم مانند نسخه دسکتاپ وب سایت شما قابل دسترسی و اجرا باشد.تمرکز بیشتری روی ویژگی های خلاصه سایت وجود دارد!ویژگی های خلاصه در بالای صفحه نتایج موتور جستجو به نمایش در می آیند. اگر شما قادر باشید تا در زمان طراحی سایت خود با طراحی سئویی منحصر به فرد رتبه سایت خود را در این بخش بالا ببرید به اولین سایتی تبدیل می شوید که کاربر برای مشاهده روی آن کلیک می کند از این رو بازدید سایت شما به شدت بالا خواهد رفت. 

در طراحی سئو توجه داشته باشید که ویژگی های خلاصه می تواند شامل بخش های مختلفی باشد: تاریخ رویداد، کادر پاسخ، بازنگری و یا لیست.

یکی از بخش های اساسی هر کسب و کار، ارزیابی قسمت های تشکیل دهنده کسب و کار است. ارزیابی ای که باید واقع گرایانه و به دور از هرگونه اغراق و نادیده گرفتن باشد. در این مقاله نکاتی را درباره ارزیابی نشان تجاری به شما می گوییم.

نشان تجاری خود را ارزیابی کنید

البته گوگل قصد دارد تا سال 2019 جزئیات بیشتری به بخش ویژگی های خلاصه بیافزاید.به عنوان مثال شما میتوانید در حین انجام سئو با هدف طبقه بندی سازی اطلاعات یک خط کد را به HTML سایت خود بیفزاید. • جستجوی صوتی را هم در نظر بگیریدبه لطف پیشرفت هایی شگرفی که در زمینه دستیاران هوش مصنوعی به وجود آمده است جستجوی صوتی در طی 10 سال گذشته 3500 درصد رشد داشته است و امروزه 40 درصد از بزرگسالان حداقل یکبار در روز از جستجوی صوتی استفاده می کنند.بنابراین در پیش بینی تغییرات آینده Google Algorithm میتوان منتظر تاثیر گذاری جستجوی صوتی بر روند نمایش نتایج در آینده نزدیک بود.

در طراحی سایت و سئوی سایت خود این نکته را در نظر بگیرید که کاربرانی که از جستجوی صوتی استفاده می نمایند از عبارت های متفاوت که به صورت مستقیم و روان تری استفاده می کنند. شما می توانید در سئوی سایت خود برای نوشتن ویژگی های خلاصه نیاز های جستجوگران صوتی گوگل را هم در نظر بگیرید. موتور جستجوی صوتی کلید واژه های طولانی تری را که به صورت عبارت هایی که بیشتر رنگ و بویی شبیه به یک مکالمه دارند را مد نظر قرار می دهد. 

یکی از ابزارهای مهم در موفقیت کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی، شبکه های اجتماعی است و یکی از روش‌ های قوی و موثر در بازاریابی، بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی است. در این نوشته قرار است شما را با تفاوت میان شبکه های اجتماعی و نحوه فعالیت در آن ها آشنا کنیم.

چرا باید در کسب و ‌کار های اینترنتی از شبکه ‌های اجتماعی استفاده کرد؟

منشن های بی نیاز از لینک تحلیل گران ترند های گوگل در اواخر سال 2018 اینگونه پیش بینی کردند که گوگل دیگر نیازی به لینک ها برای برقراری ارتباط ما بین منشن ها و تجارت ها نخواهد داشت. منشن های بی نیاز از لینکGoogle Algorithms را به کلی تغییر خواهند داد. از طرفی منشن های بی نیاز از لینک همچون نقد هایی با مضمون مثبت، تایید ها و تصدیق ها نقشی کلیدی در سئوی سایت شما ایفا خواهد کرد. برای کسب این امتیاز باید در طراحی سایت خود سعی کنید تا بیشترین نظرات مثبت را در مورد محصولات و افراد جمع آوری کنید.در کنار منشن های بی نیاز از لینک، منشن های لینک دار را به کلی فراموش نکنید چرا که این لینک ها به بازدیدکنندگان شما ثابت خواهد کرد که آنچه که شما ادعا کرده اید حقیقت دارد. 

امنیت محوری در الگورتیم های جدید گوگل مشهود است!

چندی قبل گوگل اعلام کرد که سایت های HTTPS را به دیگر سایت های موجود ترجیح می دهد و در نمایش نتایج اولویت را به سایت های HTTPS اختصاص خواهد داد. چرا که این سایت ها از امنیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و آسودگی کاربران را فراهم خواهند کرد.در برنامه دورنمای سالهای آینده گوگل که به تازگی منتشر شده است کارشناسان گوگل پرده از تغییر دیگری در الگوریتم های گوگل برداشته اند و این موضوع این است که در سال 2019 گوگل سایت هایی را که به سایت خود SSL اضافه نکنند را مشمول جریمه خواهد کرد. با افزودن SSL روی سایت خود از امنیت اطلاعات ورودی و خروجی اطمینان پیدا خواهید کرد. در واقع تفاوتHTTP  و HTTPS در S انتهای عبارت است که به معنای امن (Secure) است.

اگر سایت شما دارای مکان یابی و یا سیستم پرداخت آنلاین است و یا اعلان هایی را با موافقت کاربر برای او ارسال می کند سایت شما بایستی جزو سایت های امن باشد در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهید شد. اضافه کردن SSL کار چندان پیچیده ای نیست شما کافی است یک گواهی خریداری کنید و در دامنه سایت خود پیاده سازی و فعال کنید.

دیجیتال مارکتینگ یک روش بازاریابی جدید است، این روش برخلاف بازاریابی های سنتی که بسیار محدودند از گستردگی فراوانی برخوردار است، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای نشان دادن کالاهای خود به متقاضیان و فروش انبوه، شبانه روزی و بدون محدودیت زمانی و مکانی، در واقع دیجیتال مارکتینگ یک روش اینترنتی تبلیغ محصولات و روانشناسی نوع احتیاج متقاضیان این محصولات به حساب می آید.

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) چیست؟

گام نهایی برای همراه شدن با الگورتیم های جدید گوگل! 

Google Algorithm با توجه به تغییراتی که در نحوه استفاده کاربران از موتور های جستجو رخ می دهد دائما در حال به روز رسانی هستند.انسان ها همواره در حال پیشرفت در نحوه وارد کردن کلید واژه ها برای جستجوی مقصود خود هستند و از این گذشته ابزار های جستجو نیز همواره در حال تغییر است برخی از کاربران از تلفن های هوشمند خود در جستجوی اطلاعات مورد نظر خود استفاده می کنند، چرا که کمترین کسی حاضر است در طول زندگی روزمره برای یک جستجوی ساده در اینترنت رایانه و یا لپ تاپ خود را روشن کند.علاوه بر ابزار های جستجو نحوه جستجو نیز در حال توسعه است جستجو بر پایه تصویر، جستجوی صوتی و غیره. در یک کلام این کاربران هستند که توقع مشاهده نتایجی مرتبط با پرسش خود را دارند.از این رو طراحان سایت در سئوی سایت باید کاربران و نیاز های آنها را مد نظر قرار دهند تا از اعمال الگوریتم های گوگل دستپاچه نشوند.