زمان ماندن در وب سایت و افزایش سرعت وب سایت

چرا باید زمان ماندن در وب سایتتان را اندازه بگیرید و چطور آن را افزایش دهید

1 1 1 1 1

چه به تازگی وب سایتتان را راه اندازی کرده باشید یا به دنبال بهبود رتبه بندی صفحات نتایج موتور جستجویش (SERPs) باشید، زمان ماندن در سایت یکی از عوامل مهم و در عین حال تعیین کننده ای است که باید در راستای بهینه سازی وب سایت در نظر بگیرید.

 

مزایای اندازه گیری زمان ماندن در وب سایت شما

چطور زمان ماندن در وب سایتتان را افزایش دهید

UX وب سایت خود را بررسی کنید

بر تولید محتوای با کیفیت تمرکز کنید

ساختن لینک داخلی

مشارکت و تبدیل را تشویق می‌کند

دسترسی وب سایت خود را افزایش دهید

بهینه سازی مداوم

 

 

زمان ماندن به عنوان کل زمانی که کاربر از اولین کلیک تا بازگشتشان به SERP ها در وب سایت شما می گذراند، تعریف شده است و به طور مؤثر نشان می دهد که مطالب شما در بازنگری تا چه حد جذاب است و برای کاربر جلب توجه می کند.
به گفته ی Small Biz Genius، هفتاد درصد از مشاغل آنلاین در برگرداندن مخاطبین‌شان شکست می خورند. این بیشتر به دلیل بهینه سازی تجربه ی کاربری (UX) ضعیف و استفاده ی کلی بد از وب سایت است، به طوری که 75 درصد از کاربران از همان ابتدا و از همه مهم‌تر بر اساس جذابیت های بصری و زیبایی شناسی وب سایت را قضاوت می کنند.
این نشان می دهد که کاربران نه تنها به سودمندی، خدمات قابل اعتماد و حرفه ای که شرکت ها به مشتری ارائه می دهند، بلکه به تصمیـــمات تصویری و خلاقـــانه ای که برای اطمینان از منحصر بفرد بودن وب سایت، قابلیت استفاده و ویژگی‌های غنی آن گرفته می شود اهمیت می دهند.
بر این اساس، بیایید نگاهی بیندازیم که چرا زمان ماندن در سایت در برنامه‌ی بزرگ رتبه بندی در SERP ها مهم است و همچنین اینکه چگونه می‌توانید ماندن کاربرتان در وب سایت را برای بهبود میزان تغییر ویژگی ها و رتبه بندی جهانی افزایش دهید.

 

 

زمان ماندن در سایت

 

 

مزایای اندازه گیری زمان ماندن در وب سایت شما

بیایید قبل از اینکه به نحوه ی افزایش زمان ماندن در وب سایت بپردازیم، مزایای افزایش این زمان را توضیح دهیم. مهم است که بین معیارهای بهینه سازی وب سایت استاندارد مانند میزان جستجو و سرعت کلیک با زمان ماندن در وب سایت تمایز قائل شویم.
در حالی که معیارهای بهینه سازی وب سایت، نشانگر اندازه‌گیری صدک هستند که نشان می دهد چگونه کاربران با وب سایت شما ارتباط برقرار می کنند، زمان ماندن با زمان صرف شده در سایت مشخص می شود.
هر چقدر که کسی از وب سایت شما برای مرور محتویات، محصولات و سایر اطلاعات خود به مدت طولانی تری استفاده می کند، احتمال تبدیل شدن آنها به مشترکان یا مشتریان بیشتر می شود.
پس از آن، افزایش زمان ماندن به SERP نشان می دهد که صفحات وب شما محتوای ارزشمندی را ارائه می دهند که ارزش ارائه به افراد بیشتری را دارد این به بهینه سازی رتبه بندی کلی و ترافیک آینده شما می افزاید.
نظارت بر عملکرد وب سایتتان از طریق سیستم عامل های خاص مانند Google Analytics نشانگر خوبی از نحوه ی تعامل کاربران با محتوای شما خواهد بود. این اطلاعات بینش های لازم برای بهبود زمان ماندن را به شما می دهد. به همین ترتیب، افزایش زمان ماندن می تواند چندین مزیت اساسی برای تجارت شما به همراه آورد، از جمله موارد زیر:

- نرخ تعامل و تبدیل بالاتر
- رتبه بندی بهتر SERPs و سئو
- طبقه بندی محتوای ساده به دلیل تحلیل مخاطبان بهتر
- بازگشت بلند مدت بیشتر در زمان و سرمایه گذاری منابع

 

 

ما در امپریال برند جدیدترین روند سئو در سال 2021 را شرح داده ایم. به نظر من تمامی سئو کاران حرفه ای می بایست با آخرین روش های سئو آشنائی داشته باشند. با ما در مقاله همراه باشید 

۱۰ روند جدید سئو در سال ۲۰۲۱ که باید آنها را بدانید

 

 

چطور زمان ماندن در وب سایتتان را افزایش دهید

 

 

UX وب سایت خود را بررسی کنید

اولین گام برای افزایش زمان ماندن باید حول بررسی یک سایت داخلی باشد که به شما کمک می کند وضعیت فعلی UX وب سایت خود را ارزیابی کنید. به طور خاص، سعی کنید وب سایت خود را با اهداف مختلفی که در نظر دارید هدایت کنید، از صفحه ی ورود گرفته تا پست های شخصی در وبلاگ، صفحات محصول، صفحه ی پشتیبانی مشتری و موارد مشابه.

 

UX وب سایتچند بار کلیک لازم است که به قسمت های مختلف وب سایت شما دسترسی پیدا کنید؟ آیا تبلیغات پاپ آپ، ویندوزهای چت، تبلیغات بنری یا سایر عناصر پویا در هر صفحه وجود دارد؟ تک تک صفحات شما چقدر غنی از محتوا هستند و آیا محتوای اصلی با فرم طولانی را به کاربران ارائه می دهید که بدون آنکه بلافاصله به SERP برگردند؛ از آن لذت ببرند؟ این سؤالات به شما کمک می کند که بفهمید استراتژی محتوای شما چقدر بهینه و متفکرانه است و به شما یک اشاره ی واضحی می دهد که کدام تنگنا را باید پاکسازی کند تا زمان ماندنتان را افزایش دهید.

 

 

بر تولید محتوای با کیفیت تمرکز کنید

ساده‌ترین راه برای اطمینان از اینکه آیا زمان ماندن شـــما در آینده نزدیک افزایـــش می یابد یا خیر، ارزیابی مجدد استراتژی محتوا و ایجاد محتوای با کیفیت برای مخاطبان مورد نظرتان است. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما در زمینه ی ارائه خدمات بازاریابی برون سپاری شده فعالیت دارد، بخش وبلاگ شما باید محتوای مخصوص صنایع را ارائه داده تا سهام تجارت را منعکس کند.
اگر شما یک نویسنده ی آگهی یا نویسنده ی محتوای داخلی نداشته باشید، مراجعه به نوشتن نظرات وب سایت برای خدمات برون سپاری به شما این امکان را می دهد تا یک خط تولید محتوای پایدار ایجاد کنید. از این طریق می توانید به طور مرتب محتوای با کیفیت نوشته و منتشر کنید. به کاربران، دلیل به مراتب بهتری برای ماندن و استفاده از وب سایت شما بدون مراجعه به سایر منابع محتوا داده می شود که به زمان ماندن کلی سایتتان می‌افزاید.

 

ساخت لینک داخلی

 

 

 

ساختن لینک داخلی

هنگامی که یک کاربـــر، از طریق SERP ها یا پیــــوند ارجاعی راه خود را به ســـایت شما پیـــدا می‌کند، وظیفه ی شما این است که آنها را با انواعی از تکنیک های بهینه سازی محتوا در وب سایت نگه دارید. وب سایت هایی که لینک داخلی نمی سازند، به سختی می توانند زمان ماندن خود را افزایش دهند.
ایجاد یک توازن سالم بین پیوندهای داخلی و خارجی در وب سایت، این امکان را به شما می دهد تا تنوع مناسبی را به کاربران خود برای پیشروی ارائه دهید. بهترین راه برای ایجاد یک شبکه ی پیوند داخلی، تمرکز بر تولید محتوا ست. این کار را با توجه به دسته بندی موضوعی انجام دهید، پســــت‌ها و مقـــالات متنوعی ایجاد کنید که تا حدودی بهم متصل باشند و از تغییر مسیرها و پیوندهای شــکسته مراقبت می کنند. این امر باعث می شود کاربران به جای جستجوی مطالب با ارزش تر در جای دیگر، از یک پیوند داخلی به سراغ پیوند دیگری بروند.

 

 

زمان ماندن در سایت

 

 

مشارکت و تبدیل را تشویق می‌کند

وقتی کاربران از وب سایت شما استقبال می کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که با محتوا درگیر شوند و زمان بیشتری را برای مرور در صفحات شما بگذرانند. درگیری را می توان به روش های مختلفی از جمله از طریق تماس تا عمل، محتوای تعاملی، تبلیغات بومی، نسخه های نمایشی سرویس و سایر فعالیت ها تشویق کرد.
اینها نه تنها به شکل مثبتی بر زمان ماندن در سایت شما تأثیر می گذارد، بلکه بر میزان تبدیل شما و درآمد بعدی بدست آمده از پایگاه کاربر نیز مشارکت می کند.
یک محتوای منفعل و یک طرفه ایجاد نکنید که تنها واقعیت‌ها و محتوای استاتیک را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد از آنها بخواهید تا نظر بدهند، مشارکت داشته باشند یا پیوندها و منابع داخلی دیگری را ارائه دهید تا تعاملشان با سایت شما بیشتر شود.

 

 

10 نکته برای کمک به این که در رأس SERP قرار بگیرید

 

 

دسترسی وب سایت خود را افزایش دهید

با توجه به گسترده بودن ماهیت اینترنت، افراد بیشتری مستعد پیدا کردن وب سایت شما و اندازه گیری آن در برابر ترجیحات و الزامات خاص خود هستند. يكي از نيازهايی که افراد کمی مي توانند بر آن تأثير بگذارند، مربوط به نیازهای دسترسي آنها، چه از نظر بهداشتي و چه از نظر زبانی ست.
با شروع محلی‌سازی به زبان‌های مختلف، ادغام یک ربات چت یا حتی قابلیت جستجوی صوتی فعال، می توانید دسترسی وب سایت خود را افزایش دهید. بعلاوه، ویژگی های دسترسی مربوط به سلامت مانند محتوای alt-متن برای تصاویر یا یک حالت کور رنگی، برای زمان ماندن و رتبه بندی عمومی SERP شما معجزه می کنند.
پیوندهای شما به دلیل عملکرد بالاتر از سطح متوسط ، اعتبار بیشتری دریافت می کنند. محتوای خود را تا حد امکان برای افراد بیشتری در دسترس قرار دهید و آنگاه احتمال بیشتری وجود دارد که آنها زمان بیشتری در سایت بگذرانند.

 

بهینه سازی وب سایت

 

 

 

بهینه سازی مداوم

وقتی زمان ماندن خود را افزایش داده و مطمئن شـــدید که کاربران وقت بیشتری را در وب سایتتــــان می گذرانند، باید حالا شــــرایط موجود را حفظ کنید. فقط به این دلیل که زمان ماندن شما لحظــــه‌ای افزایش می یابد، به این معنی نیست که بدون نظارت و بهینه سازی به طور نامحدود به همین صورت خواهد ماند.
رفع مشکلات مانند بارگذاری آهسته ی سایت، بهینه سازی با دسترسی ضعیف و سئوی ناکافی و عملکرد و زمان ماندن در سایت شما نشان دهنده ی این تلاش ها خواهد بود. با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، بازخورد و آنالیز جمع کنید و مطمئن شوید که SERP های شما به صورت بهینه باقی می مانند. به این ترتیب رشد طبیعی وب سایتتان به مرور زمان بهبود می یابد.