چطور در سئو حرفه ای شویم

چطور در سئو حرفه ای شویم؟

1 1 1 1 1

یک فرد حرفه ای در زمینه بهینه سازی موتورهای جست و جو (سئو)، وب سایت ها را آنالیز می کند و راهکارهایی را برای بهبود وضعیت وب سایت ها از نظر سئو ارائه می دهد تا سایت ها شانس بیشتری برای نشان داده شدن در بین نتایج اولیه جست و جو را داشته باشند.

چرا افراد به متخصصین سئو نیاز دارند؟

تقاضا برای متخصص سئو

5 قدم برای تبدیل شدن به متخصص سئو

شرکت در دوره های آموزشی لازم

درک عوامل مؤثر در رتبه بندی (رنکینگ)

یادگیری سئو لوکال، شرکتی و تجارت الکترونیکی

ساخت یک وب سایت و تمرین

کار با یک شرکت برای کسب تجربه

 

 

این یعنی به وسیله بهبود رتبه سایت یا بلاگ در موتورهای جست و جو، ترافیکی را که به سمت یک وب سایت و یا بلاگ روانه می شود، بهینه سازی کنید.
به زبان ساده، کسی که در زمینه بهینه سازی برای موتورهای جست و جو کار می کند، متخصص سئو نامیده می شود. لازمه کار کردن در این حرفه این است که دانش کافی از بازاریابی و همچنین توسعه وب را داشته باشید.

در هر حال، مواردی که باید آن ها را یاد بگیرید آنقدر گسترده و متنوع هستند و خود مفهوم سئو آنقدر پیچیده است که به راحتی می تواند باعث شود سردرد بگیرید!

یک متخصص سئو باید از استراتژی های مختلف و متنوع بازاریابی برای موتورهای جست و جو با خبر باشد و در مورد آن ها تحقیق کند و آن ها را در معرض آزمایش قرار دهد. به همین ترتیب یک متخصص سئو روی استراتژی های مختلف برای طراحی وب سایت و تبلیغات برای بهینه سازی موتورهای جست و جو نیز تمرکز دارد.

آن ها همچنین از ارزش و اهمیت لینک سازی داخلی یا همان اینترنال لینک ها نیز با خبر هستند و راهکار های مختلفی برای استفاده از اینترنال لینک ها دارند و می توانند مسائل مربوط به آن را حل کنند.
متخصصین سئو می توانند یک وب سایت را به طور کلی ارزیابی کنند و آن را توسعه دهند، اطلاعات و دانش کاملی از آنالیز کلمات کلیدی به دست آوردن و مسائل مربوط به کپی رایتینگ در سئو را درک کنند.

برای بسیاری از افراد حرفه ای در زمینه سئو، توضیح این که دقیقاً کار آن ها چیست کار راحتی نیست. به خصوص اگر بخواهند این توضیح را به کسی که در این زمینه از صنعت فعالیت نمی کند بدهند، این کار سخت تر هم می شود.

بهینه سازی موتور جست و جو (سئو) به کاربران اجازه می دهد تا آیتم ها و اطلاعات مربوط به موتورهای جست و جو مانند گوگل و بینگ را شناسایی کنند. سپس متخصص حرفه ای سئو این آمار و اطلاعات را مطالعه و آنالیز می کند و الگو ها و استراتژی هایی را می سازند که باعث می شوند یک وب سایت بهترین عملکرد را در موتورهای جست و جو داشته باشد.


هدف اصلی این است که با استفاده از کلمات کلیدی ترافیک ورودی سایت را افزایش داد. همچنین با استفاده از کلمات کلیدی می شود تجربه کاربر در سایت را بهبود بخشید و مطابقت با اساسنامه موتورهای جست و جو را افزایش داد.

در هر صورت، همانطور که می دانید موتورهای جست و جو همچنان در حال تکامل هستند. در نتیجه یک متخصص حرفه ای سئو باید خود را با آخرین و جدیدترین اطلاعات موجود در بازار به روز کند. به عنوان مثال آپدیت اخیری که درباره الگوریتم جست و جو توسط گوگل منتشر شده یکی از این اطلاعات است.

 

 

سئوکار حرفه ای

 

 

چرا افراد به متخصصین سئو نیاز دارند؟

متخصصی که خدمات مربوط به بهینه سازی وب سایت ها را ارائه می دهد، می تواند کارهای بسیار متنوعی را انجام دهد. از بهبود رتبه بندی در موتورهای جست و جو گرفته تا طراحی سایت برای اجرای سریع تر و بهتر، کمک به تولید محتوا و بسیاری از کار های دیگر.

این که متخصصین سئو چه خدماتی ارائه می دهند، برای این خدمات چقدر پول دریافت می کنند و نتیجه این خدمات چه خواهد بود، برای هر متخصص حرفه ای سئو و هر شرکت فعال در این زمینه متفاوت است.

اما چیزی که ثابت شده است قدرت سئو و ترافیک اورگانیک است. استفاده و به اشتراک گذاری سرچ اورگانیک برای توسعه روی هر پلتفرم دیگری لازم و ضروری است و نمی شود از آن چشم پوشی کرد. در سال ۲۰۱۹ بود که ارزش ترافیک سرچ اورگانیک و سرچ تبلیغاتی ( یعنی پرداخت پول به موتورهای جست و جو برای نشان داده شدن یک سایت در نتایج جست و جو ) بر صاحبین وب سایت آشکار شد.
در سال ۲۰۲۰، بهینه سازی سئو صفحات سایت بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده اند چرا که ترافیک ناشی از سرچ اورگانیک بسیار بیشتر از ترافیک دیگر انواع سرچ می باشد.

 

 

تقاضا برای متخصص سئو

امروزه شکی در آن نیست که تقاضا برای متخصصین سئو زیاد است. روز به روز کمپانی ها و کسب و کار های بیشتری متوجه می شوند که معرفی و راه اندازی یک وب سایت، تازه شروع کار آن ها در دنیای اینترنت و آنلاین است.
در نتیجه این کمپانی ها به دنبال کسی هستند که به امور مربوط به وب سایت آن ها رسیدگی کند. اموری مانند تولید محتوا، طراحی سایت، ایجاد ارتباطات، اداره شبکه های اجتماعی و تبلیغات.
سئو،‌ تکنولوژی، طبیعت انسان، رسانه، کامپیوتر و اتصال افکار به همدیگر همگی می توانند قواعد بازی در سئو و بازاریابی اینترنتی را تحت تاثیر قرار دهند و آن ها را عوض کنند.
متخصصین سئو باید بدانند که چگونه می شود تبدیل به یک داستان گو و بازاریاب حرفه ای شد. یعنی کسی که نه تنها می تواند طرح و نقشه هایی برای یافتن و جذب مشتری ها ارائه دهد، بلکه می تواند با این مشتریان بالقوه وارد ارتباط شود و آن ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کند.
سئو و بازاریابی اینترنتی در دنیای بازاریابی در حال پیشرفت و تکامل هستند. در نتیجه شایعاتی مانند «سئو دیگر مثل گذشته اهمیت ندارد و نیازی به متخصصین آن نیست» را باور نکنید.
در واقع، حتی می شود گفت تقاضا برای متخصصین سئو تا وقتی که اینترنت وجود داشته باشد، وجود دارد. البته لازم به ذکر نیست مهارت ها و دانشی که برای پیشتاز بودن در این رشته در سال ۲۰۳۰ لازم خواهد بود، شباهت چندانی به مهارت هایی که اکنون آن ها را فرا می گیریم نخواهند داشت. چرا که سئو و بازاریابی اینترنتی با سرعت چشمگیری تکامل پیدا می کند و روز به روز مهارت های جدیدی را برای باقی ماندن در قله این رشته باید یاد بگیرید.

 

 

موضوع سئو، هنوز هم یک موضوع غیرقابل پیش‌ بینی به نظر می رسد. چرا که الگوریتم موتور های جستجو دائماً در حال تغییر هستند و هیچ قطعیتی در مورد زمان و یا چگونگی بروز این تغییرات وجود ندارد. این یک چالش بزرگ برای تجارت هایی است که در چشم انداز دیجیتال مشغول رقابت با یکدیگر هستند.

2020 و پس از آن؛ پیش بینی تخصصی آینده سئو از نگاه متخصصان بازاریابی دیجیتال

 

 

۵ قدم برای تبدیل شدن به متخصص سئو

 

 

شرکت در دوره های آموزشی لازم

بدیهی است که دریافت مدرک دانشگاهی در بازاریابی اینترنتی برای ورود به حرفه سئو می تواند کمک کننده باشد. اما بسیاری از متخصصین سئو هستند که با مدارکی در رشته های ارتباطات، مدیریت تجاری با تمرکز بر بازاریابی دیجیتال و غیره وارد این حرفه شده اند.
در هر حال، این دروس و آموزش ها تنها اطلاعات اولیه و کلی را راجع به مسائل مربوطه در اختیار شما قرار می دهند و کمک می کنند دورنمایی از رشته مورد نظر برای خود تصور کنید. آموزش واقعی در زمینه سئو وابستگی زیادی به تجربه کار در آن دارد. همچنین دوره های آموزشی تخصصی متنوعی در اینترنت وجود دارند که به شما کمک می کنند در زمینه سئو مهارت های خوبی را کسب کنید. برخی از این دوره ها عبارت هستند از:


• Introduction to SEO on UDEMY
• Free SEO Courses on Hubspot
• FREE SEO training Yoast

 

 

درک عوامل مؤثر در رتبه بندی (رنکینگ)

عوامل مؤثر در رتبه بندی مشخص می کنند که چه پارامترهایی برای افزایش تطابق با موتورهای جست و جوگر لازم است رعایت شوند. متخصص سئو برای ارزیابی صفحات وب باید با این پارامتر ها آشنایی کامل داشته باشد.
این عوامل می توانند به مواردی مانند محتوای یک وب سایت، جزئیات فنی و تکنولوژی یک سایت، بازخورد کاربران، پروفایل بک لینک و دیگر قابلیت هایی که برای موتورهای جست و جو اهمیت دارد مربوط شوند. داشتن شناخت از فاکتور ها و عوامل مؤثر در رتبه بندی برای آن که بتوانید بهینه سازی موتورهای جست و جو را به شکل مؤثر انجام دهید بسیار حائز اهمیت و حیاتی است.
وقتی بدانید چه عواملی در رتبه بندی مؤثر هستند، کار برای شما بسیار راحت تر خواهد شد و دید واضحی خواهید داشت که برای آن که سایت مورد نظر در رتبه اول گوگل دیده شود باید چه کار هایی انجام دهید.

 

 

اگر بخواهید یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خود درست کنید، از کجا شروع می کنید؟ بسیاری از تجارت ها و کسب و کارها می دانند چقدر دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به مشتریان بالقوه در فضای مجازی مهم است. حتی از این طریق می توان تعداد مشتریان و مخاطبان را بالا برد.

۱۰ دلیلی که در سال ۲۰۲۰ به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید

 

 

یادگیری سئو لوکال، شرکتی و تجارت الکترونیکی

سئو برای انواع مختلف وب سایت ها به طور متفاوتی عمل می کند. تنها وقتی با این تفاوت ها آشنا می شوید که به طور عملی در وب سایت های مختلف فعالیت کنید. با این حال، با مطالعه منابع معتبر نیز می توانید اطلاعات ارزشمندی را در این خصوص کسب کنید.

منظور از سئو لوکال، بهینه سازی وب سایت با هدف جذب ترافیک از سرچ های محلی یا همان لوکال است. سرچ هایی که در گوگل و یا دیگر موتورهای جست و جو انجام می شوند شامل سرچ های لوکال هستند.

سرچ لوکال اهمیت بسیار بالایی برای رقابت با دیگر سایت ها دارد. دریافت بک لینک از کسب و کار های محلی از ارزش خیلی بالاتری نسبت به دیگر انواع بک لینک برخوردار هستند. همچنین بهینه سازی Google My Business می تواند کمک بزرگی باشد.

اما، نکته ای که باید بدانید این است که بسیاری از عواملی که برای یک وب سایت لوکال ارزشمند و ضروری هستند، برای سایت های تجاری و شرکتی چندان اهمیتی ندارند و ارزشمند محسوب نمی شوند و برعکس. بنابراین برای شروع کار به عنوان یک متخصص سئو باید درک و دانش قابل قبولی راجع به تفاوت وب سایت ها و عوامل تأثیر گذار بر سئو هر کدام از آن ها داشته باشید.

 

 

سئوکار حرفه ای
 

 

 

ساخت یک وب سایت و تمرین

داشتن یک وب سایتی که برای سئو بهینه سازی شده باشد به شما تضمین می دهد که گوگل و دیگر موتورهای جست و جو می توانند به طور مؤثر و کامل تمام صفحات آن را ارزیابی کنند، محتوای آن را بفهمند و در دیتابیس خود ذخیره کنند.
وقتی محتوا و صفحات یک وب سایت در دیتابیس گوگل ذخیره و دسته بندی شده باشد، گوگل به کاربران خود که موضوعات مرتبط را سرچ کرده اند، صفحات و موضوعاتی را که توسط وب سایت های بهینه سازی شده ایجاد شده اند ارائه می دهد.
این همان جایی است که دانش و مهارت شما مؤثر واقع می شود. ساخت یک وب سایت و تمرین مهارت های مختلف به شما اعتماد به نفس می دهد تا کار خود را به عنوان یک متخصص سئو حرفه ای آغاز کنید.
 

 

 

کار با یک شرکت برای کسب تجربه

تئوری و نظریه در مورد سئو چندان اهمیتی ندارند و مسئله اصلی در سئو کار عملی است. نتیجه یادگیری و تمرین سئو باید در لیست اقدامات عملی شما دیده شود. شما باید بتوانید از این دانش و مهارت برای افزایش شانس دیده شدن یک وب سایت در چشم موتورهای جست و جو استفاده کنید.

چالش اصلی در زمینه سئو این است که هر وب سایت برای خودش منحصر به فرد است. در نتیجه متخصصین سئو نباید خود را تنها به یک سایت محدود کنند و باید روی وب سایت های مختلف کار کنند تا مهارت و دانش خود را به روز نگه دارند و تقویت کنند.

یک راه خوب برای افزایش دانش و مهارت خود در زمینه سئو، خواندن مطالعات موردی دیگر متخصصین سئو راجع به تجربیات کارشان روی وب سایت های مختلف است. شما می توانید از مطالعات ایده های تازه بگیرید و مسیر خود را برای تبدیل شده به یک متخصص سئو حرفه ای ادامه دهید.

کار برای یک شرکت به شما کمک می کند تا با همکاران خود در زمینه سئو در ارتباط باشید و همچنین با تغییرات جدید سئو خود را هماهنگ کنید و تطبیق دهید. همچنین با اشتراک گذاری اطلاعات می توانید چیز های جدیدتری نیز یاد بگیرید.


این گونه می توانید یک متخصص سئو شوید