۱۰ استراتژی بازاریابی در سال ۲۰۲۰ که به رشد کسب و کارتان سرعت می‌بخشد

۱۰ استراتژی بازاریابی در سال ۲۰۲۰ که به رشد کسب و کارتان سرعت می‌بخشد

1 1 1 1 1

رشد یک تجارت و کسب و کار اصلا کار ساده ای به حساب نمی آید، درست در زمانی که فکر می کنید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید باید دقت داشته باشید که تجربه و حرفه ای عمل کردن در این مسیر به شدت سخت بسیار حیاتی خواهد بود.

اولا توجه داشته باشید که نیاز به ایده دارید و از آنجا که به یک جامعه آماری نیاز دارید تا پله های ترقی را طی کنید و سپس بتوانید چیز با ارزشی به بازار ارائه داده و بفروشید، نحوه ارائه محصول، اطلاعات، خدمات و یا هرچیز با ارزش دیگر، سخت و سخت تر می شود.
بدون استراتژی های بازاریابی، رشد کسب و کارتان سرعت نخواهد گرفت و سودآوری از فروش محصولات، تقریبا به یک خیال غیر ممکن تبدیل خواهد شد. پس دقت داشته باشید که دیجیتال مارکتینگ از چه اهمیتی برخوردار خواهد بود و می تواند سکوی جهشی برای شما محسوب شود.
با این حال شناسایی استراتژی های مناسب برای فروش محصولات‌تان، گاهی واقعا دشوار و خیالی می شود. چگونه می خواهید پیامتان را به افراد درست و صحیحی برسانید تا تاثیر گذار باشد و منجر به سود آوری شود؟ چطور می توان در بازاریابی، نگرش و آینده نگری را تغییر داد و از فروش ها سود کرد؟
امروزه با توجه به رقابت شدید بازار تجارت، بهینه سازی موتورهای جستجو، بلاگرهای آگاه و تبلیغات کلیکی، ایجاد توجه و یا به عبارتی جلب توجه در فضای مجازی حقیقتا آنقدر دیوانه کننده شده است که بسیاری، به ناچار عقب نشینی می کنند.
حقیقت این است که تا اینجا هرکاری که انجام داده‌اید و با هر روشی که به این سطح رسیده‌اید، دیگر جواب نخواهد داد. با این روش قادر نخواهید بود به سطوح بالا برسید. اگر احساس می کنید گیر کرده‌اید، نترسید و وارد کارزار رقابت شوید زیرا می توانید از توانایی های بالقوه این راه در مسیر درستی استفاده کنید! تنها چیزی که در دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید تجربه و حرفه ای بودن است!
بیشتر کارآفرینان آنقدر سرگرم کار کردن هستند که یادشان می رود «بر روی تجارت» خودشان تمرکز کنند و آن را رشد دهند. در نتیجه اداره کارهای روزمره شرکت، مانند رفع و رجوع نیازهای مشتری، عرضه و تقاضا و بسیاری موارد دیگر، از یاد می روند و از پرداختن به استراتژی های بازاریابی که به رشد اقتصادی ما کمک می کنند، غافل می شویم.

خب الان چه کار باید کرد؟

اولین گام این است که باید قبول کنید که یک قدم رو به عقب بردارید. باید به این فکر کنید که مکانیزم اصلی پیام شما به مخاطبان حاوی چه محتوایی باشد. باید بخش وسیعی از مخاطبان را هدف قرار دهید.

راز این کار چیست؟

بسیار ساده و کاربردی است؛ دانستن راهکارهای بازاریابی!!! بدون دانستن روش های بازاریابی، تمام زحمات شما فقط هدر دادن پول خواهد بود، نه چیز دیگر.

معرفی بهترین استراتژی های بازاریابی

بیشتر کسب و کارها در دیجیتال مارکتینگ با یک معضل روبرو هستند. معضلی به نام دیده شدن برای فروش بیشتر محصولات. برای بیشتر دیده شدن، افراد مجبورند بیشتر هزینه کنند اما وقتی منبع درآمد تمام شد، از کجا می توان پولی برای خرج کردن به دست آورد؟
هیچ پاسخ روشن و واضحی برای این سوال وجود ندارد که همه شرایط را در بر بگیرد اما کارهایی می توان انجام داد که بدون صرف هزینه های سنگین، بتوان به مشتریان موردنظر دست پیدا کرد.
مادامی که اصول یک تجارت صحیح را رعایت کرده و با خستگی ناپذیری کار کنید تا ضمن احترام به مشتری، ارزش های کار را حفظ کنید، می توانید موفق شوید اما باید ‍۱۰ نکته مهم در مورد استراتژی های بازاریابی را رعایت کنید که به شما توضیح خواهیم داد.

 

چرا باید در کسب و ‌کار های اینترنتی از شبکه ‌های اجتماعی استفاده کرد؟

 

از فضای مجازی استفاده کنید

نمی توانید فضای مجازی را نادیده بگیرید. فضای مجازی، همان جایی است که جادو و معجزه رخ می دهد. می توان کسب و کارهای فوق العاده‌ای را مثال زد که قدرت خودشان را مدیون همین فضا هستند. در ابتدا شاید از رقابت هراس داشته باشید اما وقتی ریتم مناسب را به دست بیاورید، ارسال پست در فضای مجازی و دسترسی به مشتریان راحت‌تر خواهد بود.
البته اگر پول اضافی برای خرج کردن داشته باشید، می توانید کارشناس فضای مجازی استخدام کنید اما اگر این امکان را ندارید، جای نگرانی نیست زیرا خودتان هم از پس اینکار برخواهید آمد. خودتان باشید، افکار خودتان را بنویسید، احساستان را بنویسید و پست کنید.
چیزهایی بنویسید که به مخاطبان کمک خواهد کرد. همه باید با هر چیز جدیدی که می نویسید، ابعاد جدیدتری از شما را بشناسند. یادتان نرود مشتریان بالقوه شما، در توییتر، اینستاگرام و حتی اسنپ چت منتظرتان هستند.

 

استراتژی بازاریابی

 

ویدیوهای آموزشی بسازید

یکی از موثرترین راه های رسیدن به مشتری، ساخت ویدیوهای آموزشی است. این بخش، از اثرگذارترین مراحل استراتژی های بازاریابی است. چیزهای مفیدی برای مخاطبان بسازید و از این طریق آن ها را جذب کنید. هرچقدر بهتر آموزش دهید، افراد بیشتری را جذب خواهید کرد.
موفقیت در این زمینه، باعث بیشتر دیده شدن محصولات شما و در نتیجه افزایش سودآوری خواهد بود. امروزه، یوتیوب پس از گوگل، دومین موتور جستجوی برتر جهان است. هر موقع فردی بخواهد چیزی را به صورت بصری یاد بگیرد، سراغ یوتیوب می رود.

می دانید کجای کار اهمیت دارد؟

مشتری باید صدای شما را بشنود. شاید دیده شدن خودتان در ویدیو مهم نیست اما شنیده شدن صدایتان، می تواند حس اعتماد را به مشتری القا کند. نترسید و از همین الان دست به کار شوید تا با ساخت ویدیو، مشتریان میلیونی خود را جذب کنید.

 

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

 

بلاگر شوید

می توانید یک وبلاگ بسازید و بلاگر شوید. اگر بلاگ مختص تجارت‌تان دارید، سریع دست به کار شوید. بسیاری وبلاگ نویسی را بدون هیجان و بی فایده می دانند چون نمی توان دسترسی زیادی به مشتریان پیدا کرد اما واقعیت این است که گسترش تجارت شما، در این پلتفرم ها امکان پذیر است.
سوالات خود را در سایت های Quora و Reddit مطرح کرده و لینک بگذارید. مخاطبان گسترده‌ای وجود دارند که فقط منتظر یک جرقه هستند تا توجهشان جلب شود.
محتوای غنی آپلود کنید. سعی کنید به محتوایی که روی وبلاگ قرار می دهید، چیزهایی اضافه کنید که در گستره ی پهناور اینترنت کمتر یافت می شوند و معمولا زیاد وجود ندارند. نگران افشای رازهای تجارت خود نباشید. شما در نظر آن ها یک مرجع خواهید بود و این یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی است.

 

 

 

سئو را درک کنید و بفهمید

این مورد، بخشی از بازاریابی است که تفاوت ها را رقم می زند اما واقعا ترسناک است و بسیاری از انجام این بخش هراس دارند. بله SEO می تواند خطرناک باشد اما در عین حال، می تواند تبدیل به قدرتمندترین سلاح شما شود. یاد بگیرید با سئو آشتی کنید و کمک زیادی از آن بگیرید. واقعا سئو هیچ حد و مرزی ندارد. شرکت های زیادی وجود دارند که حاضرند راه و روش های گول زدن گوگل را به شما یاد بدهند.
شاید با این موارد بتوانید به نتایج کوتاه مدتی هم برسید اما در بلند مدت، تبدیل به یک شکست خورده خواهید شد. سئو، میانبرها را نمی شناسد، درست مثل خود تجارت که هیچ میانبری در آن وجود ندارد. تنها یک راه وجود دارد که رقابت زیادی می طلبد و باید در این کارزار، حضور داشته باشید و بجنگید.
یک توصیه؟ در کلمات کلیدی، اسپم تولید نکنید. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که بسیاری مرتکب می شوند. محتوا تولید کنید و البته با بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو سایت، آشنایی پیدا کنید. مطمئن شوید هر آنچه را که بیان می کنید، روشنگری، جذابیت و جلوه بی نظیری داشته باشد.

 

اینفلوئنسر کیست؟ اینفلوئئسر مارکتینگ چیست؟

 

قدرت نفوذ اینفلوئنسرها را جدی بگیرید

می خواهید در دیجیتال مارکتینگ، راه صدساله را در یک شب طی کنید؟

خب قطعا کار سختی است اما نه با داشتن اینفلوئنسر ها! نیاز نیست برای جذب مشتری سراغ بزرگترین اینفلوئنسر هایی بروید که فالوورهای میلیونی دارند، اینفلوئنسرهایی که دنبال کننده های چند ده هزار نفری هم داشته باشند، می توانند کارتان را راه بیندازند.

 

استراتژی بازاریابی

 

توصیه امپریال برند چیست؟

یک اینفلوئنسر مناسب پیدا کنید و با پیام های واضح و شفاف، سعی به جذب مشتری کنید. اگر در انجام این امر موفق باشید، واقعا مخاطبان بسیار زیادی را جذب خواهید کرد و در نتیجه، سود بزرگی عایدتان خواهد شد. اینستاگرام، بهترین محل برای انجام این بخش است. ابتدا با تست های کوچک شروع کنید و سپس در صورت دریافت بازخورد مناسب، به دنبال مشتریان بزرگتر باشید.

یک آهنربای بزرگ بسازید که همه را جذب کند

این ششمین بخش از استراتژی های بازاریابی است. منظور از آهن ربا، این است که جذاب باشید و جذاب عمل کنید. مشتریان فقط به یک دلیل نیاز دارند تا جذب شما شوند. مخاطبان درست، در همه جای دنیا آماده هستند تا از امتیازات محصولات شما استفاده کنند. به این فکر کنید چه باعث شده وارد این تجارت بازاریابی دیجیتالی شوید و اصلا مشتریان شما به چه چیزهایی نیاز دارند؟
می توانید با تولید یک کتاب الکترونیک، یک برگه، یک چک لیست، ویدئو یا هر چیز دیگری، تبدیل به آن آهنربای قوی شوید. البته که کارتان ساده نخواهد بود اما جذاب بودن، بالاخره کار خودش را خواهد کرد و شما قطعا به مشتریان مورد انتظار خود خواهید رسید.

 

سئو براساس الگوریتم‌های گوگل سال 2020 با نرم افزار Website Audit

 

از تبلیغات فیسبوک استفاده کنید

یکی از روش های قدرتمندی که می توانید این روزها برای بازاریابی در مورد هر چیزی استفاده کنید، تبلیغات فیس بوک است. با استفاده از فیس بوک می توانید به مخاطبی بسیار خاص دسترسی پیدا کنید و می توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید. بدون اغراق قادر خواهید بود با توجه به علاقه، سن، وضعیت روابط، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر، مشتریان را مورد هدف قرار دهید.
حقه اصلی در اینجا برای دستیابی به نتایج عالی فقط مربوط به ترافیک به دست آمده از کلیک نیست. شما باید بر روی هدف گیری مجدد از طریق پیکسل ها تمرکز کنید. اگر نمی دانید چگونه Facebook Pixel را در سایت خود نصب کنید، پس کاملاً باید یاد بگیرید که چگونه این کار را همین حالا انجام دهید.
حتی اگر از تبلیغات فیسبوک استفاده نمی کنید، می توانید مخاطبان خود را با پیکسل جذب کنید. پیکسل، رد تمام مخاطبانی که به سایت‌تان می آیند را می گیرد و یک جامعه آماری در اختیارتان قرار می دهد تا مخاطب خودتان را بسازید و برای جلب نظر آن ها فعالیت کنید.

 

استراتژی بازاریابی

 

از لینکدین به درستی استفاده کنید

آیا در پروفایل لینکدین خودتان، ویدیوی مخصوص به کسب و کارتان را دارید؟ اگر نه چرا وقت نمی گذارید و یک ویدیو نمی سازید تا خودتان را در چارچوب بازاریابی دیجیتالی معرفی کنید؟ این ویدیو را به قسمت توضیحات پروفایل لینک کنید.
کاری به غایت راحت که نتایج فوق العاده‌ای به همراه دارد. شروع به رابطه سازی در این سایت کنید و از ظرفیت ها، بیشترین بهره را ببرید. در لینکدین افراد و تجار زیادی وجود دارند که می توانند باعث گسترش و معروفیت کسب و کار شما شوند، فراموش نکنید که این کار هزینه ی خاصی را نیز برای شما به همراه نخواهد داشت.

 

یک لحظه هم نایستید!

 

یک برنامه مشارکتی درست کنید

اکثر مردم قدرت بازاریابی وابسته را درک نمی کنند. شرکت های وابسته می توانند نیروی محرکه را برای رشدتان فراهم کنند اما نزدیک شدن به شرکای تجاری مناسب و بزرگ همیشه آسان نیست. اگر می خواهید تجار بزرگ شما را جدی بگیرند، پس باید یک امتیاز مثبت نسبت به رقبای خود داشته باشید. به این فکر کنید که امتیاز مثبت شما چیست!
بسیاری از ما بعد از چند مشکل ناامید می شویم اما نباید اجازه دهید عواطف در هنگام کار، بر رویتان تاثیر بگذارند. یک برنامه مشارکتی بسازید و به شرکت های بزرگ بالقوه ای که می توانند به شما کمک کنند دسترسی پیدا کنید. سایت هایی مانند JVZoo، ClickBank و Commission Junction ملقب به CJ، شما را به اهدافتان نزدیک تر خواهند کرد.

قدرت بازاریابی ایمیلی را جدی بگیرید

استراتژی های بازاریابی خوب، بی شمارند اما مهم، نحوه اجرای صحیح است. در بازاریابی دیجیتالی، حتما مخاطبان و مشتریانی دارید که همیشه پیگیر کارهایتان هستند. آن ها حین ثبت نام، ایمیل‌شان را وارد کرده‌اند و حال شما آن ایمیل ها را دارید. سعی کنید رابطه مستحکمی بر این اساس ایجاد کنید. از ایمیل های خودکار برای ارسال به مشتریان استفاده کنید.
اگر فردی بر روی لینک خاصی کلیک کرده، پس مشتری بالقوه محسوب می شود، بنابراین از این استفاده کنید تا تمام این نوع محصولات را به ایمیل فرد مورد نظر بفرستید. اگر فردی آن محصول را خریده، حتما تگ کنید.
طبقه بندی مشتریان بالقوه و خریداران، می تواند کارتان را راحت کند. این رابطه را هرگز با مخاطبان قطع نکنید و در عوض، بیشتر به سمت آن ها بروید. تا زمانی که امتحان نکرده‌اید، از علایق مشتریان خود باخبر نخواهید شد.