خلق و طراحی مدل کسب و کار

1 1 1 1 1

داستان و پیام دوره

من همیشه با واژه کارآفرینی مشکل داشتم. هنگامی‌که از واژه کارآفرین صحبتی به میان می‌آید انگار این دسته از انسان‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، جزء یک دسته خاص از اشراف‌زادگان هستند که به علت داشتن منابع مالی بیش‌ازحد می‌توانند دست‌به‌کاری بزنند  که دیگران توان انجامش را ندارند.و برای رسیدن به اهداف خود دیگران را به استخدام خود درآورند. برای همین من همیشه به‌جای واژه کارآفرینی حتی در کلاس‌های دانشگاه از  واژه‌ای به نام آغازگری صحبت می‌کنم. یعنی اشخاصی که آغازگر  مسیری هستند که خود می‌دانند پر از فراز و نشیب است، می‌دانند برای گذر ازآن،چه میزان بسته به شرایطشان باید سختی بکشند و می‌دانند که باید طبیعت دیوانه‌وارشان را درک کنند و برای رفتن در این مسیر به ابزاری نیاز دارند که بتوانند نقشه‌ای کلی و قواعدی بیاموزند که بتوانند با درصد خطای کمتر آن راه را طی نمایند.
بنده باجان و پوست‌واستخوانم این موضوع را تجربه کرده‌ام و خود نیز به‌عنوان یک کارآفرین در این مسیر به‌تمامی عزیزانم آنچه را آموخته‌ام و با به کار بستنشان موفقیت‌های بیشتری را به دست آورده‌ام می‌آموزم.

شروع یک کسب‌وکار جدید همچون سفری جدید است که می‌تواند اهداف متفاوتی ازجمله کسب درآمد یا احساس رضایت شخصی داشته باشد.همان‌طور که برای سفر نیازمند یک راهنما مثل نقشه هستیم.برای شروع هر کسب‌وکاری هم نیازمند یک راهنما و نقشه هستیم. لذا در این دوره دو مبحث کلی و نقشه راه را با تمام جزییات برای شما بیان می‌کنیم:
1- مدل کسب‌وکار:
منطق یک شرکت را در چگونگی خلق و ارائه و کسب ارزش توصیف می‌کند و چارچوبی برای پرورش ایده،تولید سود و ثروت آفرینی ست که نشان می‌دهد یک بنگاه اقتصادی چه مجموعه فعالیت‌هایی را چگونه و در چه زمانی باید انجام دهد تا انتظار مشتریان از شرکت فراهم گردد.مدل کسب‌وکار بیان می‌کند که چگونه سازمان برای تولید محصول و یا ارائه خدمت ایجاد ارزش می‌کند و این روشی است که شرکت برای تولید سود و سرپا نگه‌داشتن خود انتخاب می‌کند.
این روش را بزرگ‌ترین سازمان‌های دنیا ازجمله گوگل،آمازون،اپل،تویوتا،مایکروسافت و بسیاری دیگر انجام داده‌اند
2- طرح کسب‌وکار:
طرح کسب‌وکار علاوه بر آنکه به‌منظور جذب سرمایه،شرکای جدید و جلب اعتماد بانک‌ها و مؤسسات اعتباردهنده به کار می‌رود، به‌عنوان ابزاری برای مدیریت بهتر کسب‌وکارهای موجود یا جدید از طریق توجه به اولویت‌ها،نظارت و ارزیابی پیشرفت کار و کمک به دستیابی اهداف از پیش تعیین‌شده نیز به کار می‌رود.چنین طرحی،کارآفرینان را قادر می‌سازد تا در مراحل مختلف توسعه،کسب‌وکار را هدایت کنند و آمادگی لازم را برای عبور از این مراحل کسب نماید.

چرا بیش از 90% کسب و کارها عمری کمتر از یکسال دارند؟؟

هدف اصلی راه‌اندازی کسب‌وکار اول شدن نیست، بهترین شدن است. یعنی کسانی که از همان ابتدا برای پیروزی برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنند. آن‌ها از موفقیت‌هایشان درس می‌گیرند و نه شکست‌هایشان و تمام تلاششان را می‌کنند از موانعی که موجب عدم پیروزی‌شان می‌شود پرهیز نمایند.

آنها پیروز نشدن را شکست می دانند.

آن‌ها به‌تمامی اجزای هدف‌گذاری برنامه‌ریزی، تلاش و استقامتشان وسواس دارند، آن‌ها خود را متقاعد می‌کنند به حد اعلی.

خلق مدل و طراحی کسب و کار


آن‌ها اصول را می‌دانند و در مواردی هم، که نمی‌دانند ترسی از آموختن و فراگیری ندارند.
آن‌ها برای اینکه کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند وارد گود نشده اند.آن‌ها با تمام عشق و علاقه و آمده‌اند دنیا را تغییر دهند.
برای بهترین شدن و پیروزی برنامه ریزی کنید و نه شکست!!!!

سرفصلهای دوره خلق مدل کسب و کار

خلق و طراحی  مدل کسب و کار

سرفصل دوره طراحی مدل کسب و کار

خلق و طراحی  مدل کسب و کار

چگونگی برگذاری دوره:

تمامی آموزه های این دوره به صورت کاملاً عملی و تحت شرایط واقعی فروش در طول دوره با تمام شرکت کنندگان تمرین می شود.لذا شرکت کنندگان این آموزه ها را به صورت عملی در این دوره به کار برده و در نتیجه به نقاط ضعف و قوت خویش به درستی پی خواهند برد.


مدت زمان برگزاری دوره برای هر گروه شرکت کننده،14 ساعت است که به صورت منظم و بعد از مراحل اداری، اجرا خواهد شد،این دوره می تواند در تمامی سازمانهای تولیدی و خدماتی وتمامی اشخاصی که سودای آغازگری و راه اندازی کسب و کار دارند اجرا گردد

.
چه اشخاصی می توانند در این دوره شرکت نمایند:

مدیران اجرایی-سرمایه گذاران- اشخاصی که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند- افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار دیجیتال هستند-مدیران پروژه-مدیران مالی-مدیریتهای عامل

 شما می توانید علاوه برپلهای ارتباطی که در زیر به شما معرفی نموده ایم،فرم زیر را تکمیل نمایید و علاوه بر برخورداری از مزایای عضویت در سایت، خبرنامه، مقالات ویژه اعضا، از تخفیفهای ویژه ما نیز استفاده نمایید

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 44279036-021 و 44381638-021 و 09121909255 تماس حاصل نمایید.