با دانستن این 9 فاکتور مهم در سئوی خارجی حرفه ای شوید

1 1 1 1 1

سئو خارجی(Off-Page SEO) به اقداماتی مربوط می شود که در خارج از وب سایت انجام می دهید. این اقدامات اگر به شکل درست و اصولی اجرا شوند، می توانند تاثیر مثبتی در رتبه سایت شما در موتور های جست و جو مثل گوگل بگذارند و باعث شوند تا مطالب شما بیشتر دیده شوند. در ادامه این مطلب، ما اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر روی سئو خارجی را جمع آوری کرده ایم که نقشی حیاتی در افزایش رتبه و اعتبار سایت شما ایفا می کنند. 

سئو خارجی (Off-Page SEO) چیست؟

تفاوت بین سئوی خارجی و سئوی داخلی وب سایت

9 عامل کلیدی در سئوی خارجی سایت

 

سئو در کنار طراحی سایت یکی از مهم ترین و کارامدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ  می باشند که بوسیله آن می توانید به صورت رایگان و ارگانیک ترافیک جذب کنید. هر چقدر بیشتر با اصول سئو سایت آشنا باشید سریعتر می توانید به اهداف خود برسید. با انجام خدمات سئوی مناسب شما می توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید، ترافیک بیشتری جذب کنید و به بیشترشناخته شدن برند خود(دیجیتال برندینگ) کمک کنید. همانطور که درمقاله سئو چیست گفتیم سئو سایت شامل سه مرحله سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال می باشد.  درست مانند سئو داخلی در سئو خارجی نیز عوامل متنوعی وجود دارند که برای داشتن یک استراتژی سئو موفق و بهینه سازی سایت خود باید به همه آن ها توجه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این عوامل بپردازیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره زیر در ارتباط باشید:
شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو: 02122057358

 

 9 عامل مهم در سئو خارجی سایت برای افزایش اعتبار دامنه

سئو خارجی (Off-Page SEO) چیست؟

سئو خارجی (Off-Page SEO) به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در خارج از وب سایت انجام می شود و بر اعتبار دامنه و رتبه شما در گوگل تاثیر می گذارد. هرچقدر سایتتان سئوی خارجی بهتری داشته باشد اعتبار بیشتری نیز بین سایر رقبایتان کسب خواهید کرد که باعث افزایش رتبه شما در گوگل می شود. فاکتورها و عوامل متعددی وجود دارند که روی سئوی خارجی سایت تاثیر می گذارندکه اگر درست و اصولی رعایت نشوند باعث افت رتبه سایت می شوند.  

چرا سئوی خارجی مهم است؟

در حالی که سئو داخلی و خارجی هر دو از اهمیت خیلی بالایی برخوردار هستند، اما بسیاری از متخصصین سئو باور دارند که کلید موفقیت در بهینه سازی سایت، در داشتن استراتژی موثر برای سئو خارجی نهفته است (البته این به آن معنا نیست که می توانید سئو داخلی را نادیده بگیرید).
مهم ترین موضوع در سئو خارجی، ساخت لینک های با کیفیتی است که کاربران را به سمت مطلب و سایت شما هدایت می کنند. همانطور که می دانید، لینک سازی در سئو عامل مهمی محسوب می شود و یکی از بهترین راه ها برای جذب ترافیک و بالا بردن رتبه سایت در موتور های جست و جو است.

برای آشنایی بیشتر با فهوم بک لینک سازی و اهمیت آن در سئو خارجی دو مقاله زیر را حتما بخوانید:

اهمیت بک لینک سازی در سئو

یک راز سئوکارها برای ساخت بک لینک قدرتمند

Google alerts یک راهنمایی سریع و آسان برای بک لینک سازی

 

 تفاوت سئوی خارجی و سئوی داخلی وب سایت

  • سئو داخلی

روی مواردی که مربوط به محتوای درون وب سایت می شوند تمرکز دارد. مواردی مثل خود محتوا، ساختار آن از نظر تگ های هدینگ ، بهینه سازی کلمات کلیدی و لینک سازی داخلی و...که باعث می شوند محتوا برای موتور های جست و جو جذاب تلقی شود.

  • سئو خارجی

این بخش از سئو، خارج از سایت انجام می‌شود، مثل بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، بکلینک سازی و اینفلوئنسر مارکتینگ .در واقع ما از این روش‌ها استفاده می‌کنیم تا لینک‌های خارجی برای سایت خودمان بسازیم و رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشیم. با این اقدامات اعتبار سایت ما به شدت افزایش می‌یابد. البته توجه داشته باشید که سئو خارجی از کنترل صاحب کسب و کار اینترنتی خارج است؛ چون این کارها به صورت کامل خارج از سایت انجام می‌شود.

مهم‌ترین تفاوت بین سئو داخلی و خارجی این است که گوگل از سئوی داخلی برای ارزیابی صفحات سایت و سپس رتبه‌بندی آن‌ها استفاده می‌کند. این در حالی است که با استفاده از سئو خارجی، میزان اعتبار صفحات سایت را می‌سنجد. بنابراین هر دو روش سئو مکمل یکدیگر هستند و با کمک هم رتبه و اعتبار صفحات سایت را بهبود می‌بخشند. بنابراین باید روی هر دو روش حساسیت به خرج دهید و به بهترین شکل ممکن آن‌ها را به انجام برسانید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره زیر در ارتباط باشید:
شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو: 02122057358

 

 

9 عامل کلیدی در سئوی خارجی وب سایت

1. تعداد بک لینک ها

برای درک بهتر اهمیت این نوع از لینک ها، تصور کنید که آنها در واقع یک سند تایید اعتبار هستند که توسط افرادی خارج از وب سایت شما، برای یک صفحه به خصوص از وب سایت شما صادر می شوند. هر چقدر که تعداد این لینک ها بیشتر باشد، شما اعتبار بیشتری کسب خواهید کرد و در صفحه نتایج موتور های جست و جو مثل گوگل رتبه بالاتری خواهید داشت که در نهایت به افزایش ترافیک و بازدید کننده منجر خواهد شد.

2. کیفیت بک لینک ها

کمیت لینک سازی در سئو مهم است، اما نباید از کیفیت این لینک ها غافل شوید. اگر چه دریافت بک لینک از تعداد زیادی از وب سایت های مرتبط می تواند تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما بگذارد، اما در نظر داشته باشید که لینک هایی که در سایت های بزرگ و معتبر که در حرفه شما شناخته شده هستند ایجاد می کنید، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و باید در اولویت سئو خارجی قرار بگیرند.
همچنین خوب است بدانید که لینک های یک طرفه از لینک های متقابل مهم تر هستند و ارزش بیشتری ایجاد می کنند؛ و همانطور که اشاره شد، بهتر است که صفحه ای که به مطلب شما لینک می دهد، از نظر محتوا به مطلب شما نزدیک باشد و مقاله نسبتا مرتبطی را ارائه کرده باشد.
به عنوان مثال اگر یک سایت در زمینه خدمات بهداشتی و سلامتی به یک سایت در زمینه خدمات مالی لینک دهد، تاثیر زیادی نخواهد داشت. در صورتی که اگر یک شرکت مالی و اعتباری به همان سایت که خدمات مالی ارائه می دهد لینک سازی کند، تاثیر مثبت بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

3. سرعت ساخت بک لینک ها

همانطور که گفتیم لینک سازی در سئو داخلی اهمیت بنیادین دارد و به نوعی سنگ بنای سئو خارجی محسوب می شود. به همین دلیل علاوه بر کمیت و کیفیت، این که با چه سرعتی و در چه مدت زمانی کار لینک سازی را انجام می دهید نیز حائز اهمیت است.
البته این به آن معنا نیست که باید لینک سازی را با نهایت سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام دهید. اتفاقا اگر سرعت لینک سازی شما به شکل غیر عادی زیاد باشد و خیلی سریع به جذب ترافیک منجر شود، باعث مشکوک شدن موتور های جست و جو خواهید شد.
به عنوان مثال اگر وب سایتی که همین دو هفته قبل آن را راه اندازی کرده اید، در عرض یک روز پنج هزار لینک سازی آن هم با لینک های بی کیفیت انجام دهد، کاملا در دسته بندی فعالیت های مشکوک قرار می گیرد و ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما از سوی موتور های جست و جو شود.
برای آن که فعالیت های سئو خارجی شما در مسیر درست و اصولی باقی بماند و به نتیجه مطلوب برسد، بهتر است سراغ ابزار های اتوماتیک که می توانند در مدت زمان کم هزاران لینک سازی را انجام دهند نروید. برای کسب بهترین نتیجه از فعالیت های سئو خارجی، هیچ چیز بهتر از پیروی از یک برنامه استاندارد و بلند مدت نیست.

4. تعداد اشتراک گذاری در شبکه های  اجتماعی

تقریبا ده سال پیش بود که مت کاتس، رئیس تیم Webspam در گوگل، تایید کرد که گوگل از تعداد اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از نشانه های رتبه بندی استفاده می کند.
امروزه تقریبا تمام وب سایت ها از تعامل با شبکه های اجتماعی بهره می برند. همچنین اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نشانه ارزشمند بودن محتوا نیز هست. چرا که افراد فقط مطالبی را که از نظرشان مهم و مفید باشد در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. به همین دلیل است که موتور های جست و جو تعداد اشتراک گذاری را در رتبه بندی سایت ها در صفحه نتایج جست و جو لحاظ می کنند.
توصیه می کنیم تا در مقالات خود، از دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. افزونه های زیادی برای این کار وجود دارند که می توانید به راحتی آن ها را روی وب سایت خود نصب نمایید. 

5. سئو لوکال

برای کسب و کار هایی که یک مغازه فیزیکی نیز دارند، سئو لوکال که به آن سئو محلی هم می گویند باید یکی از اولویت های سئو آف پیچ باشد. چرا که درصد بالایی از کاربران اینترنت، کسانی هستند که به دنبال خدمات و مغازه های محلی با کیفیت در نزدیکی خود هستند.
همچنین جالب است بدانید که امروزه لوکیشن یا محل کاربر در نتایج جست و جو تاثیر مستقیمی می گذارد و فرقی ندارد که کاربر با موبایل یا کامپیوتر کار سرچ را انجام داده باشد. با به کارگیری تکنیک های سئو در زمینه سئو لوکال، بازاریابی شما پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهد کرد و مشتریان بیشتری کسب و کار شما را خواهند شناخت.

سئو لوکال یا همان جستجوی محلی عاملی موثر در سئو خارجی وب سایت

6. ارجاعات

ارجاعات که به آن Citations نیز می گویند در واقع نوعی از بک لینک ها هستند که توسط سایت های اینترنتی مرجع دریافت می شوند.
برای آن که پروفایل بک لینک سایت خود را تقویت کنید و کاری کنید تا کاربران راحت تر وب سایت و خدمات شما را پیدا کنند، بهتر است تا جای ممکن سایت خود را در وب سایت های مرجع اینترنتی که به کسب و کار شما مربوط هستند ثبت نمایید.

7. انکرتکست (Anchor text)

انکر تکست همان نوشته های آبی رنگی هستند که در یک متن روی آن ها لینک سوار می شود و کاربر می تواند روی آن ها کلیک کند. این که چه کلماتی به عنوان انکر تکست انتخاب شده اند به موتور های جست و جو کمک می کنند تا تشخیص دهند که لینک مورد نظر که روی انکر تکست سوار شده، راجع به چه موضوعی است.
به عنوان مثال اگر لینک روی کلمات «راهنمای سئو نویسی» سوار شده باشد، گوگل و سایر موتور های جست و جو تصور می کنند که محتوای صفحه مورد نظر، راجع به بهینه سازی سایت و تکنیک های سئو است.
در نتیجه، صفحه مورد نظر شانس بیشتری برای قرار گرفتن در رتبه های بالا برای کلمات کلیدی مربوط به سئو و کلمات مشابه خواهد داشت.

8. قدمت دامنه

نکته ای که باید در مورد سئو خارجی به آن توجه کنید، این است که سئو خارجی گاهی مربوط به مواردی می شود که شما به عنوان صاحب سایت هیچ کنترلی روی آن ها ندارید. عمر دامنه یکی از این موارد است که برای تغییر آن عملا کار زیادی از دست شما ساخته نیست.
به طور طبیعی دامنه ای که حداقل پنج شش سالی سابقه داشته باشد، برای گوگل در اولویت قرار می گیرد و این می تواند به شما برای قرار گرفتن در رتبه های بالای نتایج سرچ گوگل کمک کند.
بنابراین اگر برای شما ممکن است، سعی کنید تا جای ممکن دامنه با سابقه خود را با دامنه های نو و تازه عوض نکنید؛ اما اگر قصد ری برندینگ (rebranding) را دارید، حتما از یک ریدایرکت 301 از دامنه قبلی خود به دامنه جدید استفاده کنید.

تاثیر قدمت دامنه به عنوان یک فاکتور مهم سئو خارجی در سئو سایت

9. نقد و بررسی های کسب و کار

بازخورد های مثبت به یک کسب و کار کمک می کنند تا برای برند خود حس اعتبار و اعتماد ایجاد کند. هر چقدر که تعداد نقد و بررسی های مثبت بیشتر باشند، بهتر است. چرا که گوگل این را به عنوان نشانه ای که کسب و کار شما با کیفیت است برداشت خواهد کرد و در نتیجه به کاربرانی که در گوگل سرچ می کنند، پیشنهاد می دهد.


هشدار: به این که کامنت نقد و بررسی مثبت را به شکل تقلبی خریداری کنید، حتی فکر هم نکنید. چرا که دیر یا زود چه توسط گوگل و چه توسط کاربران لو خواهید رفت و عواقب آن می توانند کسب و کار شما را برای همیشه به زمین بزنند.

 

جمع بندی

تعداد تکنیک ها و عوامل موثر بر سئو خارجی شاید به ده ها عدد برسد. مواردی که در این مقاله ذکر کردیم، صرفا به عنوان موارد اساسی که باید کار سئو خارجی را بر پایه آن ها شروع کنید معرفی شده اند. با استفاده از تکنیک های سئو خارجی در ترکیب با سئو داخلی، می توانید بازاریابی اینترنتی خود را توسعه دهید.
اگر برنامه مشخص و اصولی در این زمینه داشته باشید، مطمئن باشید که دیر یا زود به نتیجه مطلوب خواهید رسید. به شکلی که سایت شما در رتبه های اولیه در صفحه نتایج سرچ گوگل قرار خواهد گرفت و برند شما به افراد بیشتری شناسانده می شود و در نهایت، سود بیشتری از کسب و کار خود دریافت می کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره زیر در ارتباط باشید:
شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو: 02122057358