9 ترفند بهبود سئو لوکال در سال 2023

1 1 1 1 1

به عنوان یک سئوکار، یکی از مهم‌ترین اصول سئو لوکال که باید به آن توجه کنید این است که همیشه خود را به روز نگه دارید. بنابراین اگر یک متخصص سئو محلی هستید و فکر می‌کنید که از آخرین تغییر و تحولات دنیای سئو عقب افتاده‌اید، این مقاله را از دست ندهید چرا که در این مطلب ۹ مورد از مهم‌ترین تغییرات در دنیای توسعه سئو محلی را مورد بررسی قرار داده ایم.

مواردی که در این مطلب می خوانید عبارتند از:

سئو لوکال چیست؟

تاثیر سئو محلی در افزایش رتبه سایت

آمارهای جالب از اهمیت لوکال سئو بین مردم

۹ مورد از مهم‌ترین تغییرات در دنیای توسعه سئو محلی

در سال پیش رو بایستی منتظر چه چیزی باشیم؟

قبل از خواندن این مطلب اگر تازه کار هستید و هنوز با فضای سئو سایت آشنایی کامل ندارید به شما پیشنهاد میکنیم حتما مقالات مربوط به آموزش سئو را بخوانید تا مطالب ذیل را راحت تر متوجه شوید. همچنین می توانید در کنار اصول سئو لوکال که قرار است باهم بررسی کنیم از تکنیک های کاربردی سئو کلاه سفید برای تقویت بهتر سئوی سایتتان بهره ببرید.

 سئو لوکال چیست؟

امروزه بیشتر کاربران از جستجوهای محلی برای پیداکردن محصولات و خدمات موردنظرشان استفاده می کنند.در سئوی محلی گوگل نتیجه جستجوی کاربر را براساس موقعیت مکانی کاربر نشان می دهد. برای مثال اگر شما عبارت رستوران یا تهیه غذا را سرچ کنید گوگل نزدیکترین رستوران به موقعیت مکانی شما را نشان می دهد.


سئو محلی درواقع بخشی از سئوسایت می باشد که بر رتبه گرفتن سایت در یک منطقه جغرافیایی خاص تمرکز دارد.در هنگام اجرای سئو لوکال کلیه فعالیت های مربوط به سئو تکنیکال، سئو داخلی، تولید محتوا وسئو خارجی در راستای رتبه گرفتن سایت در آن منطقه جغرافیایی موردنظر انجام می شوند.

تاثیر سئو محلی در افزایش رتبه سایت

امروزه بیشتر از همیشه افراد به دنبال نتیجه‌های محلی‌ در موتور جستجو هستند. همچنین گوگل توجه خود را نسبت به جستجوی محلی بیشتر از قبل کرده است. اگر شما موردی را در گوگل جستجو کنید، نتایجی را ارائه می‌دهد که مربوط به یک مکان جغرافیایی خاص از کاربر است.

اگر شما یک شهر یا منطقه خاص را در جستجوی خود ذکر کنید، گوگل جستجوی خود را محدود کرده و مکان‌های خاصی را جستجو می‌کند. سئوی محلی می‌تواند کارهای زیادی برای کسب‌وکار شما انجام دهد و می‌تواند در رتبه‌بندی شما تاثیر بگذارد. در ادامه به بررسی برخی از آمارهای جالب از لوکال سئو می پردازیم که اهمیت این بخش را بیشتر نشان می دهد.

 

آمارهای جالب از اهمیت لوکال سئو بین مردم

• 50% از افرادی که با موبایل جستجوی محلی انجام می دهند به صورت فیزیکی به آنجا می روند.

• 34% از آنها وقتی با کامپیوتر و تبلت همان جستجو را انجام داده اند همان نتایج را دیده اند.

• 18% از جستجوکنندگان محلی از موبایل ها در همان روز خرید کرده اند.

• 60% از افراد بزرگسال در آمریکا جستجوی خود را از موبایل یا تبلت به جهت آشنا شدن با محصول یا سرویس به صورت محلی انجام می دهند.

• 50% از افراد توسط موبایل هاشون معمولا برای اشنا شدن و پیدا کردن ادرس جستجوی خود راانجام می دهند.

• 78% از افرادی که جستجوی محلی می کنند در نهایت به صورت آفلاین خرید می کنند.

• 71% از افراد برای اینکه اولین بار به جایی بروند اول جستجوی محلی می کنند تا از مکان مقصد مطمئن شوند.

 

۹ مورد از مهم‌ترین تغییرات در دنیای توسعه سئو محلی:

1. انتشار آماری مهم از منتقدین پیگیر

سئوی لوکال و بهترین ابزارهای سئو

یکی از جالب‌ترین اخبار سئو ، مربوط به آمار کاربرانی است که نظر و بازخوردهای منفی ثبت می‌کنند. همانطور که در تصویر بالا که توییتی از Joy Hawkins است نشان داده شده، ۸٪ از مشتریان ناراضی یا اسپمرها (کسانی که اسپم می‌کنند)، وقتی که کامنت اول آنها پاک شود، دوباره بر می‌گردند و کامنت دیگری می‌نویسند. در این میان، ۶۰٪ از این کاربران دقیقاً همان نظر قبلی خود را کپی و پیست می‌کنند و دوباره آن را منتشر می‌نمایند اما ۴۰٪ درصد از آنها کامنت دوم خود را با لحنی تندتر از کامنت پاک شده خواهند نوشت و انتقادات شدیدتری را مطرح می‌کنند.


در نتیجه اگر قصد بهبود سئو لوکال خود را دارید، توصیه می‌کنیم تا کامنت‌، نقد و بررسی‌ها را به شکل دائمی زیر نظر داشته باشید و فراموش نکنید که در بسیاری از موارد با پاک کردن کامنت‌های منفی مشکل حل نمی‌شود. مگر آن که کامنت‌ها حاوی محتوایی باشند که بر خلاف قوانین محتوایی گوگل است.

 

13 حقیقت جالب در مورد نظرات آنلاین مشتریان

• اظهار نظر منفی به طور غیرمستقیم میتواند به نفعتان باشد. زیرا وقتی کاربر زمانی را برای نظر دادن (چه مثبت چه منفی) داخل سایتتان میگذراند باعث افزایش session میشود.

• 67% مشتریان تحت تاثیر نظرات قرار میگیرند.

• اظهار نظر زیاد باعت افزایش CTR میشود و افزایش CTR هم باعث افزایش رتبه در گوگل میشود.

• وجود نظران مثبت ربطی به خوب بودن کیفیت محصول ندارد ولی اگر تعدادشان زیاد باشد تاثیرش روی مردم بیشتر است.

• بیشترکاربران عادت ندارند نظر بدهند

• 88% مردم به اظهار نظرها اعتماد زیادی میکنند تا حرف دوست و آشنا

• 50% مردم داخل نظرات به دنبال تخفیف هستند.

• 44% درصد مردم نظراتی را که برای حدود یک ماه پیش باشد اصلا نگاه نمی کنند.

• داشتن رتبه 5 ستاره زیاد مهم نیست زیرا مردم به زیادخوب بودن شک میکنند ولی سعی کنید کمتر 4 نشود.

• 50% از آدم هایی که زیر 50 سال هستند(45-50) قبل از خرید نظرات را میخوانند.

• 40% از مشتریان اگر نظر منفی ببینند حتی اگر آن کسب و کار داخل محلشان باشد از خرید خودداری می کنند.

• 78% از کاربران نسبت به جواب شما به نظرات مشتریان فکر می کنند.

• نظرات مثبت فروش کالاهای گران قیمت را راحت تر میکند.

 


2. تبلیغ قابلیت‌های اکو توسط گوگل و Yelp

نتایج سئوی لوکال بر افزایش فروش سایت

کمپانی Yelp گزارش داد که سرچ‌های مربوط به مواد اولیه گیاهی، به مدت سه سال پیاپی با ۵۶٪ رشد همراه بوده است و همچنین سرچ‌های مربوط به شارژر EV به طور میانگین در هر سال ۴۱٪ رشد داشته است. به دنبال استقبال جهانی از این خدمات دوستدار محیط زیست، Yelp تصمیم گرفت تا مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را به پلتفرم خود اضافه کند که قابلیت سرچ راحت توسط کاربران را داشته باشد. این قابلیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
• وجود ایستگاه‌های شارژ EV
• بسته بندی بدون پلاستیک
• استفاده از مواد قابل بازیافت برای میز رستوران
• امکان آوردن بسته توسط مشتری برای جمع کردن باقیمانده غذا
• استفاده از محفظه‌های قابل بازیافت


این فیلترهای جدید، به فیلترهایی مثل «غذای گیاهی» و «پارکینگ دوچرخه» که از قبل موجود بودند اضافه شده است.
در همین حال، گوگل نیز در راهنماهای لوکال خود روی کسب و کارها و خدمات دوستدار محیط زیست یا همان eco-friendly تمرکز کرده است. برای مثال، گوگل به کاربران پیشنهاد می‌دهد که جزئیات مربوط به امکانات و قابلیت‌های دوستدار محیط زیست را در نقد و بررسی‌های خود ذکر کنند. مشخص کردن مراکز بازیافت روی نقشه و افزودن امکانات بازیافت یک کسب و کار به لیست توضیحات آن از جمله اقداماتی است که گوگل در این زمینه انجام می‌دهد. به عنوان یک متخصص سئو محلی، جالب است بدانید که طبق گزارش گوگل این پنج مورد بیشترین میزان سرچ را در زمینه سرچ‌های مربوط به بازیافت به خود اختصاص داده‌اند: فلزات، لوازم الکترونیک، کارتن، باتری و قوطی‌ها.


این نشانه‌ها از سوی Yelp و گوگل به ما می‌گوید که حالا وقت آن رسیده است تا بیشتر از هر زمان دیگری به اقداماتی که در راستای حفظ محیط زیست انجام می‌شوند توجه نشان دهیم. در واقع می‌شود گفت امروزه یکی از اصول سئو لوکال کشف، توسعه و تبلیغ خدمات و قابلیت‌های دوستدار محیط زیست است و برای توسعه سئو محلی، حتماً باید این موارد را در استراتژی سئو خود لحاظ کنید.

 

3. حذف بخش بزرگی از نقد و بررسی‌ها به دنبال هشدارهای FTC

سئوی محلی - بهترین اموزش های سئو

در آغاز سال 2022 کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا که به اختصار به آن FTC می‌گویند، به پلتفرم‌های نقد و بررسی هشدار داد که آنها را در قبال نظرات و کامنت‌های فیکی که در این پلتفرم‌ها منتشر شوند مسئول می‌داند. شاید اتفاقی باشد‌ اما تقریباً همزمان با این هشدار، گوگل نیز با شدت بیشتری نسبت به قبل اقدام به حذف کامنت‌ها و نظرات فیک کرد. طبق گزارشی از Near Media، در صنعت سئو لوکال اعتراضات نسبت به از دست رفتن بررسی‌ها و نظرات رشد چشمگیری داشته است. گفته می‌شود که روند از دست رفتن این کامنت‌ها از سه ماهه اول سال 2022 آغاز شد و در سه ماهه دوم نیز ادامه پیدا کرده است.


متأسفانه گوگل در حذف نظرات و کامنت‌های مشکوک چندان دقیق عمل نکرده است و تر و خشک را با یکدیگر می‌سوزاند. به شکلی که بسیاری از کامنت‌های واقعی و ارگانیک، اسپم تشخیص داده می‌شوند و توسط گوگل حذف می‌گردند؛ بنابراین به عنوان یک متخصص سئو محلی که با کسب و کارهای لوکال کار می‌کند، اگر مشاهده کردید که نظرات و کامنت‌هایی که کاربران برای شما گذاشته‌اند حذف می‌شوند و اگر مطمئن هستید که این کامنت‌ها فیک نیستند، می‌توانید از طریق این لینک به گوگل اعتراض کنید و آنها را از اشتباهی که انجام دادند مطلع سازید.

البته هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل دوباره کامنت‌های حذف شده را برگرداند. پس بهتر است زیاد برای احیای کامنت‌های قدیمی وقت تلف نکنید و در عوض، به استراتژی‌های جذب نقد و کامنت‌های جدید به شکل مداوم ادامه دهید.

 

4. شناسایی محصولات به عنوان یک عامل دیده شدن در سرچ لوکال توسط گوگل

چگونه سایت خود را در محله یا منطقه خود سئو کنیم

یکی از راهکارهای جدید برای توسعه سئو محلی و بهبود رتبه در نتایج سرچ گوگل، اضافه کردن محصولات موجود در فروشگاه است. همانطور که احتمالاً خبر دارید، گوگل مدتی است که تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند با آمازون به عنوان یک فروشگاه اینترنتی بزرگ رقابت کند و این آپدیت اخیر در زمینه اضافه کردن محصولات به عنوان عامل دیده شدن در نتایج سرچ، در همین راستا انجام شده است. در این رقابت بین دو غول دنیای تکنولوژی، گوگل یک مزیت مهم نسبت به آمازون دارد و آن هم قابلیت جستجوی محلی یا همان لوکال است.


به این معنا که گوگل به کاربران خود امکان می‌دهد تا محصولات مورد نیاز خود را از نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها تهیه کنند که این موضوع هم باعث صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به حمل و نقل بار می‌شود و هم تأثیر مثبتی در حفظ محیط زیست و کاهش ردپای کربنی خواهد داشت؛ بنابراین قابل انتظار است که به زودی اکثر مشتری‌ها قبل از جستجوی یک محصول در آمازون، ابتدا سرچ گوگل را برای یافتن فروشگاهی نزدیک به محل سکونت خود امتحان کنند؛ بنابراین یکی از اقدامات مهم که برای بهبود سئو لوکال باید آن را در نظر بگیرید، افزودن هر چه بیشتر محصولات پر طرفدار به پروفایل تجاری گوگل یا همان GBP است. در این صورت فروشگاه اینترنتی شما توسط گوگل مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد و شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهد داشت.

 

5. نشان اعتماد گوگل آغاز به کار کرد

روش های سئو و نمایش سایت در رتبه اول منطقه کسب و کار

صحبت از فروشگاه‌های اینترنتی شد پس فرصت خوبی است تا به یکی دیگر از اخبار سئو بپردازیم که مربوط به فروشگاه‌های اینترنتی فعال در گوگل است. از امسال، گوگل برچسب جدیدی را به قسمت توضیحات فروشگاه‌های اینترنتی اضافه کرد که به آن نشان اعتماد گوگل یا Google’s trusted store badge می‌گویند.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این نشان همراه با یک تیک آبی به کاربران نمایش داده می‌شود و می‌تواند به خوبی فروشگاه‌های دارای نشان اعتماد را از فروشگاه‌هایی که این نشان را کسب نکرده‌اند متمایز کند که باعث افزایش شانس دیده شدن آنها توسط کاربران گوگل می‌شود.


فراموش نکنید که قسمت فروشگاهی گوگل دارای فیلترهایی است که به مشتری‌ها کمک می‌کند تا کسب و کارهای محلی را پیدا کنند. برای آن که یک کسب و کار محلی بتواند نشان اعتماد گوگل را کسب کند، توجه به این صحبت‌های بری شوارتز، یکی از برترین متخصصین سئو در جهان خالی از لطف نیست:


نشان اعتماد گوگل برای فروشگاه‌هایی که خدمات ارسال محصول و همچنین پس گرفتن محصول را در عالی‌ترین شکل ممکن ارائه می‌دهند در دسترس است. گوگل برای اعطای این نشان به فروشگاه‌ها، معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرد و عملکرد یک فروشگاه را در این معیارها با فروشگاه‌های دیگر مقایسه می‌کند. از جمله این معیارها می‌شود به سرعت ارسال محصول، هزینه ارسال محصول و یا پس گرفتن آن و سیاست‌های پس گرفتن محصول اشاره کرد.


نکته جالب در خصوص نشان اعتماد گوگل این است که حتی فروشگاه‌های محلی و کوچک نیز در صورت ارائه خدمات با کیفیت بالا، می‌توانند آن را کسب کنند. در همین راستا گوگل خود اعلام کرده است که این نشان اعتماد باعث شده است تا فروشگاه‌های کوچک‌تر بتوانند ترافیک بیشتری را نسبت به سایت خود جذب کنند. نتیجه می‌گیریم که یکی از اصول سئو لوکال برای فروشگاه‌های محلی، این است که برای کسب نشان اعتماد گوگل تلاش جدی به خرج دهند تا از این طریق باعث افزایش بازدیدکننده‌های خود و به دنبال آن افزایش درآمد شوند.

 

6. تست قابلیت At This Place گوگل

ترفندها و راهکارهای سئوی محلی و بهترین روش های سئو

گوگل به تست یک قابلیت‌ جدید پرداخته است که برای فروشگاه‌های محلی که در محیط‌های وسیع واقع شده‌اند بسیار قابل توجه است. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، قابلیت At This Place گوگل به این شکل عمل می‌کند که وقتی که یک رویداد مثل مسابقات گرند پری لاس وگاس را جستجو می‌کنید، کسب و کارها و فروشگاه‌هایی که در این رویداد حاضر هستند نیز به شما نشان داده می‌شود.

در تصویر بالا بعد از سرچ عبارت گرند پری لاس وگاس، می‌بینیم که قابلیت At This Place گوگل به شکل یک کرکره در پایین تصویر باز شده است و به کاربر خبر می‌دهد که در این رویداد یک رولر کوستر نیز وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. البته همانطور که اشاره شد قابلیت At This Place گوگل هنوز در مرحله تست است و به طور فراگیر راه اندازی نشده؛ اما با توجه به کاربردی بودن آن، احتمالاً در آینده نزدیک این قابلیت به شکل کامل راه اندازی می‌شود و باعث رشد کسب و کارهای محلی که در محیط‌هایی مثل رویدادها، پاساژها، جشنواره‌ها و... فعالیت می‌کنند خواهد شد.

 

7. فرم ثبت گزارش برای فروشگاه‌های تقلبی بالاخره به روز رسانی شد

بهترین آموزش سئو و روش ایجاد سئوی لوکال یا سئوی محلی

یکی از مشکلاتی که برای کاربران گوگل هنگام سرچ فروشگاه‌ها به وجود می‌آید، برخوردن به فروشگاه‌هایی است که عملاً وجود خارجی ندارند و فقط باعث اختلال در رتبه بندی فروشگاه‌های واقعی می‌شوند. حالا پس از مدت‌ها، بالاخره گوگل فرم گزارش خود را با گزینه‌ای جدید آپدیت کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا این دسته از فروشگاه‌های تقلبی را به شکل اختصاصی برچسب بزنند تا گوگل با اولویت جداگانه‌ای آنها را بررسی کند.

این در حالی است که در گذشته، برای ثبت گزارش در مورد این فروشگاه‌ها فقط برچسب «اطلاعات اشتباه» وجود داشت که طبیعتاً نمی‌توانست به خوبی فروشگاه‌های فیک را از فروشگاه‌های واقعی که صرفاً بخشی از اطلاعات آنها اشتباه است متمایز کند.


به وجود آمدن این برچسب جدید از این نظر برای کسب و کارهای محلی و بهبود سئو لوکال اهمیت دارد که باعث می‌شود تا رتبه بندی این کسب و کارها در لیست گوگل، واقعی‌تر از قبل باشد و فروشگاه‌های فیک و اسپم دیگر اختلالی در رتبه فروشگاه‌های واقعی ایجاد نکنند. در نتیجه می‌توان امیدوار بود که با استقبال کاربران گوگل از این برچسب گزارش، به زودی فروشگاه‌ها کار راحت‌تری برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل خواهند داشت.

8. خداحافظی با اپلیکیشن موبایل Google My Business

بهترین آموزش سئوی محلی و نقش آن در بهبود شرایط کسب و کار

همه اخبار سئو راجع به معرفی ابزارهای جدید و تکنولوژی‌های آپدیت شده نیست. خداحافظی با تکنولوژی‌هایی که چند سالی از عمر آنها می‌گذرد نیز بخشی از اخبار سئو را شامل می‌شوند و در این مورد، باید با اپلیکیشن Google My Business برای موبایل خداحافظی کنیم. در عوض گوگل به کسب و کارها پیشنهاد می‌دهد تا مشخصات فروشگاه‌های خود را در گوگل مپس و سرچ گوگل آپدیت کنند.
به بهانه این خداحافظی، خوب است به یکی از اصول سئو لوکال اشاره کنیم که شاید کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد: به عنوان یک متخصص سئو محلی، هیچ وقت بیش از حد به یکی از قابلیت‌ها یا ابزارهای گوگل بیش از حد وابسته نشوید.

بسیاری از این ابزارها و محصولات پس از مدتی در اوج بودن، یا ریبرند می‌شوند و یا به کلی از بین می‌روند طوری که انگار هرگز وجود نداشته‌اند. البته امتحان کردن قابلیت‌های جدید گوگل و استفاده از مزایای آنها کار خوبی است و می‌تواند در سطوح مختلف به شما کمک کند؛ اما هیچوقت نباید همه استراتژی‌های سئو لوکال را روی یکی یا چند مورد از ابزارهای گوگل سوار کنید چرا که طبیعت این ابزارها و تکنولوژی‌ها این است که جنبه تجربی و آزمایشی دارند و ممکن است در هر لحظه حذف شده و جای خود را به ابزارهای جدید و متفاوت بدهند.

9. قرار دادن علامت لایک و دیسلایک برای بخش نظرات گوگل

بهترین آموزش های سئو و ایجاد سئوی محلی برای کسب و کار

گاهی تغییرات جزئی می‌توانند تأثیر مهمی بر تجربه کاربری داشته باشند و گوگل نیز بهتر از هر کسی به این موضوع آگاه است. اضافه کردن علامت لایک و دیسلایک برای نظرسنجی کسب و کارها در گوگل نشانه‌ای از تلاش‌های این کمپانی در بهبود تجربه کاربری است. برای آن که بهتر درک کنید که این تغییر چگونه باعث تکامل بخش ارزیابی گوگل شده است، باید نگاهی به نحوه ارزیابی به قبل از معرفی این دکمه‌ها بیندازید.
در گذشته، کاربران گوگل می‌توانستند برای کسب و کارهای مختلف نظراتی ثبت کنند و گوگل نظرات پر تکرار را با برچسب‌هایی مثل «خدمات»، «لوکیشن»، «دسترسی» و... در قسمت Reviews نشان می‌داد؛ اما مشکی که وجود داشت، این بود که بازدیدکننده نمی‌توانست تشخیص دهد که آیا این که «خدمات» جزو کامنت‌های پر تکرار بوده، به خاطر کیفیت بالای خدمات این فروشگاه بوده است و یا آن که کاربران در حال انتقاد از کیفیت پایین خدمات هستند.
برای حل این مشکل، گوگل دو نشان لایک و دیسلایک را که تقریباً برای همه کاربران اینترنت آشنا است به قسمت نظرسنجی و ارزیابی خود اضافه کارد. حالا همانطور که در تصویر بالا می‌بینید در کنار برخی از ویژگی‌های مربوط به یک کسب و کار، علامت لایک و دیسلایک نشان داده می‌شود که باعث می‌شود بازدیدکننده در همان نگاه اول متوجه شود که آیا کاربران از این امکانات و ویژگی‌ها رضایت دارند یا نه.


در سال پیش رو بایستی منتظر چه چیزی باشیم؟

9 مرحله ایجاد سئوی محلی در سال 2023 بر اساس قواعد سئو و الگوریتم های گوگل

برای بهبود سئو لوکال، پیگیری اخبار مرتبط به شما کمک می‌کند تا همیشه یک گام از همکاران و رقبای خود جلوتر باشید. یکی از مهم‌ترین رخدادهای مرتبط به سئو لوکال که باید چشم انتظار آن باشیم، روند لایحه S.2992 مربوط به قانون آنلاین انتخاب و نوآوری آمریکا است که می‌تواند کسب و کارهای محلی و متخصصین سئو را در مقیاس جهانی تحت تأثیر قرار دهد. احتمالاً شما هم ایمیل‌هایی با لحن برآشفته را از سوی گوگل و آمازون دریافت کرده‌اید که در آنها می‌گوید تصویب قوانین تنظیمی برای مونوپولی‌هایی مثل گوگل و آمازون، باعث آسیب دیدن کسب و کارهای کوچک و محلی شما خواهد شد.


اما بدیهی است که این که کسب و کارهای عظیم مثل گوگل و آمازون قابلیت اولویت دادن به محصولات خود در فروشگاه‌های آنلاین را نداشته باشند، قطعاً به نفع کسب و کارهای محلی خواهد بود و باعث رشد و توسعه آنها می‌شود. اگر این قانون تصویب شود، فروشگاه‌های کوچک‌تر توان رقابتی بیشتری خواهند داشت و می‌توانند شاهد ترافیک بیشتری در سایت‌های فروشگاهی خود باشند. حتی ممکن است شاهد پیشرفت و تکامل پلتفرم‌های نقد و بررسی باشیم و ببینیم که پلفترم‌های مستقل از گوگل و آمازون، برخورد موثرتری با اسپم‌ها دارند.


کمپانی‌های بزرگ تک مثل گوگل و آمازون توانسته‌اند در طول زمان به کمک جامعه‌ای که مشتری آنها است، میلیون‌ها دلار ثروت اندوزی کنند. حالا آنها می‌خواهند با استفاده از این ثروت و لابی‌گری، مانع تصویب لایحه S.2992 شوند. در صورتی که تلاش آنها برای لغو این لایحه به نتیجه نرسد، کسب و کارهای محلی شاهد یک روند جدید خواهند بود که در آن شانس بیشتری برای رقابت خواهند داشت و همچنین مشتری‌ها نیز از حق انتخاب بیشتری برخوردار خواهند بود.