کسب و کار اینترنتی

گفتگوی دکتر مهریزدان با شبکه ایران کالا در فضای مجلس

1 1 1 1 1

درود به همه شما عزیزان:

امیدوارم حال دلتان خوب باشد و در این روزها توانسته باشید راهی درست را برای رسیدن به اهداف کسب و کارتان برنامه ریزی نموده باشید.

و برای گذر از این شرایط سخت در فضای کسب وکار چه کسب و کار اینترنتی و چه هر کسب و کار دیگری،برنامه ریزی نموده باشید.

 

 

چند وقت پیش مهمان شبکه ایران کالا بودم و با اینکه قرار نبود در مبحث مجلس و نماینده و ارتباط آن با کسب و کار صحیت نماییم و قرار بود در مورد دیجیتال مارکتینگ و فضای کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین صحبت نماییم که به یکباره موضوع عوض شد و من هم فرصت را بسیار مناسب دیدم تا بتوانم با توجه به محدودیت های گفتگو های تلویزیونی مخصوصاً آن هایی که به صورت لایو و زنده برگذار میگردد، حرف دل خویش  و خیلی از کارآفرینان دیگر را که در این دوران سخت در حال جنگیدن در تمامی زوایای کاری و مدل کسب و کار خویش هستند، را بیان نمایم.

 

کارآفرین کیست؟

کار آفرین کسی است که در فرهنگ لغت و محاوره های ما بسیار بد جا افتاده است، انگار او یک شخص کاملاً پولداری است که برای رسیدن به مقاصد خویش دیگران را به بردگی می کشد. و او کسی است که با تمام قوا موظف است پول های خویش را برای راه اندازی کسب و کار و نگهداری آن خرج نماید،حال کارش گرفت که گرفت اگر هم نگرفت که او پولدار است و در نتیجه ککش نمیگزد.

این بدترین دیدگاه در مورد کسی است که با تمام عشق، سختی را به جان خریده و بر اساس یکسری فاکتورها می خواهد و می داند که اگر شرایط را برای او آسان بگیرند و بگذارند کارش را انجام دهند چه با کمک و حمایت و چه بی کمک و حمایت می تواند به هدفش برسد.برای همین موضوع من واژه کارآفرینی را همیشه با یک واژه دیگر به نام آغازگر عوض کرده ام.

آغاز گر کیست؟

آغاز گر کسی است که با توجه به تمامی سختی ها با عشق تمام برای ایجاد نشاط و سربلندی کشورش به فکر رشد و گسترش کسب و کار خویش است و تمامی سعی و تلاش خود را می نماید با توجه به تمامی سختیها و مشکلات بتواند به بهترین شکل ممکنه و با توجه به دیدن مشکلات کامل موجود برای موفقیت برنامه ریزی نماید اینگونه او همان کارآفرینی است که دیگر حس آن شخص پولدار را به ما نمی دهد. او را عاشقی می بینیم که برای موفقیت و رسیدن به اهداف کسب و کاری خویش دایماً در تلاش است.

در این گفتگو به بیان مشکلاتی پرداخته ام که مجلس و نمایندگان باید به آن توجه نماید تا به تعبیر من به ما آغازگران و یا همان کارافرینان کمک نماید. محتوایی که در حدود بیست دقیقه است و می تواند با کمک شما برا اشتراک گذاری این محتوا کاری را نمایید که شاید به گوش نمایندگان مجلس برسد و وافعا فکری به حال این قشر که هر روز از تعدامان کم میشود بکنند.

این کمک شما شاید به کمک جوانانی بیاید که واقعا می خواهند آغازگر باشند و کارافرینی نمایند.

شاید بتوانیم این قوانین دست پاگیر امروز را حل نماییم

شاید بتوانیم قوانین پوسیده ای که برای سال ها قبل است و می خواهیم با آن کسب و کارهای مدرن دنیای امروزی از جمله کسب و کارهای اینترنتی را مدیریت و هدایت نماییم، را اصلاح نماییم

و بسیاری از شایدهای دیگر.........

به خوبی می دانم روزانه مطالب وب سایت من توسط هزاران نفر عاشق کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ خوانده می شود و در این سالها با عشق سعی کرده ام به تربیت دانشجوین و جوانانی بپردازم که هر کدامشان امروز صاحبین کسب و کاری هستند و یا یکی از بهترین دیجیتال مارکتر های دوران خویش. و یا دارند با آموزه هایی که دیده اند به کسب و کار دیگری کمک می نمایند.

پس از همه خوانندگان این محتوا می خواهم هر طور که می توانند در این روزهایی که این مقاله را می نویسم که اواخر سال 98 است و در این دوران  که حال خیلی هایمان چه در فضای کسب و کار و چه در فضای اجتماع خوب نیست. نه اوضاع اقتصادی خوب و بسامانی داریم و از طرفی بیماری کرونا، به هم کمک نماییم تا حال دلمان را و حال دل دیگران را خوب کنیم و حداقل خودمان هوای همدیگر را داشته باشم.