تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی

1 1 1 1 1

 چرا تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی مهم است و چگونه کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ میتوانند برای تولید محتوای خود استراتژی و نقشه راه اجرایی ایجاد نمایند.

تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی:

 چرا تولید محتوا در کسب و کارهای اینترنتی مهم است و چگونه کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ میتوانند برای تولید محتوای خود استراتژی و نقشه راه اجرایی ایجاد نمایند.

آنچه در این سلسه گفتگوها با بخش اقتصادی صدا و سیما انجام دادم در برنامه ایران کالا، مسیری است که می تواند در عرصه تولید محتوا به کسبو کارها کمک نماید و راهی را برای شما عزیزان مهیا نماید که بتوانید مسیر درستی برای تولید محتوای خود و ارتباط گیری با مخاطبان ایجاد نمایید.

امروزه با پیشرفت هوش مصنوعی در تمامی جوانب به خصوص تولید محتوا، شما می توانید در هر مرحله استراتژی جذابتری را برای درگیری با مخاطبان ایجاد نمایید ولیکن باید بتوانید در ابتدا مسیر را درست ایجاد نمایید و بدناید هدفتان از تولید محتوا چیست؟

نظر شما را به این سلسه گفتگوها در حوزه تولید محتوا و نقش آن در دیجیتال مارکتینگ جلب می نمایم. و حتما پیشنهاد میکنم ادامه این برنامه را در ویدئوی بعدی تماشا نمایید: تاثیر تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

و اگر شما دوست دارید بدانید چظور باید یک محتوای عالی با قوانین سئو بنویسید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را بخوانید: راهنمای 7 قدمی تولید محتوای هدفمند و سئو شده

 

برنامه ریزی و استراتژی محتوا


ما هیچگاه بدون برنامه و بدون هدف شروع به ساختن و یا انجام کاری در زندگیمان نمیکنیم.برای همه چیز برنامه داریم و حتی سعی میکنیم در مراحل برنامه ریزی نکاتی را ببینیم که شاید در طی مسیر احتمال رخدادنشان برایمان وجود دارد ولی همین مسائل به ما کمک میکند بتوانیم با بصیرت بیشتری به مسیر و اهدافمان نگاه کنیم.

یک استراتژی محتوا شامل همه چیز است، از نام تجاری و لحن گرفته تا اینکه چگونه محتوای خود را تبلیغ کرده و در نهایت مورد استفاده مجدد قرار بگیرد.

بیایید قدم به قدم به نحوه ایجاد برنامه محتوا خود بپردازیم.

 

برای این برنامه ریزی تولید محتوا باید شما بتوانید این موارد را به خوبی انجام نمایید:

 

1- انتخاب اهداف محتوا

 

2- پرسونای مخاطب

 

3- نقش مخاطب

 

4- ممیزی کردن محتوا و رفع ایرادهای احتمالی

 

5- انتخاب کانال مناسب برای توزیع محتوا بر اساس اهداف

تمامی این موارد را به صورت کامل در ویدئوی این محتوا توضیح داده ام و برای شما با مثال شرح داده ام ولی این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که اگر در تولید محتوا نقش مخاطب و پرسونای مخاطب هدف خود را در نظر نگرفته و یا همراستا با اهداف برند و جایگاه برند خود در نظر نگیرید تمامی زحمات خود را دور ریخته‌اید. این یعنی شما باید بتوانید محتوایی که تولید می نمایید را برای مخاطبانی نمایش دهید که کالا و یا خدمات شما را درک نمایند و در نهایت بتوانند با کمک شما راه حلی مناسب برای خرید این کالا و یا خدمات به دست اورند. در غیر اینصورت مانند این است که شما افرادی را به سینما دعوت کرده اید که نه از ژانر فیلم خوششان می اید و نه هنرپیشگان آن فیلم را دوست دارند و به صورت کلی هیچ سنخیتی با آن فیلم ندارند. در نتیجه تمامی زحمات شما برای تولید ان فیلم و محتوا دور ریخته خواهد شد و فرقی نمی کند که شما برای تولید محتوای خود چه میزان هزینه کرده اید.

 

برای دریافت مشاوره کسب و کار و مشاوره سئو و مشاوره دیجیتال مارکتینگ  و یا شرکت در دوره های آموزش سئو آموزش دیجیتال مارکتینگ و مشاوره سئو وتولید محتوا با دکتر مهریزدان لینک روبه رو را مشاهده نمایید. دریافت مشاوره کسب و کار