10 موردی که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی‌دهند

1 1 1 1 1

هرگز به عقب برنگردید.

این به چه معناست؟ دکتر هنری کلود روانشناس بالینی و نویسنده هرگز به عقب برنگردید، کسی که رفتارهای بسیاری از افراد موفق را موردبررسی قرار داده 10 مورد از کارهایی را که افراد موفق تکرار نمی‌کنند را در سال 2014 این‌چنین بیان کرده است.

در این مطلب سعی از رمزگشایی از این کارداریم و از یک کلمه 6 حرفی به نام "بیداری " پرده برمی‌داریم، رمزی را کشف می‌کنیم که مردم موفق در زندگی و کسب‌وکارشان آن را انجام می‌دهند، کاری که آن‌ها می‌کنند آن است که به معنای واقعی "بیدار" هستند و نسبت به اتفاق‌های اطراف هوشیار هستند و آن‌ها هرگز به راه قدیمی که انجام دادند برنمی‌گردند.و می‌دانند راهی را که انتخاب می‌کنند برای هیچ‌کسی یکسان نیست پس خودشان هستند و خودشان و تقلید از راه دیگران یعنی عمل بدون نتیجه.

من سالهای قبل مربی داشتم و هنگامی که سال‌ها پیش یک تصمیم بد بیزنسی گرفتم، جایی که من به خاطر انتخابم پافشاری می‌کردم و می‌خواستم اشتباهم را نپذیرم، چیزی که منجر به بحث جالبی بین من و مربی‌ام شد و من درس ارزشمندی را از انجام یک‌راه بسیار سخت آموختم.

چیز خوبی که شما هنگامی‌که این درس را یاد می‌گیرید این است که هرگز به عقب برنمی‌گردید و هرگز دوباره آن را انجام نمی‌دهید.

من شروع به مطالعه این بیداری و تحقیق در مورد آن در طول سال‌ها کردم؛ و من تعجب کردم. بیداری» چه کلیدی است!!! که افراد موفق برای تغییر همیشگی در روابطشان و به دست آوردن موفقیت در کسب‌وکارشان در زندگی از آن استفاده می‌کنند، کلیدی که در زندگی همه ما وجود دارد و چیزی نیست که قابل‌دسترس نباشد، فقط آن را ما نمی‌بینیم چون عینکی بر چشمان زده‌ایم که هر چه را که دوست داریم می‌بینیم و آن‌هایی را که باید ببینیم در دید ما قرار نمی‌گیرد، کلیدی رایگان برای آنچه می‌خواهیم به دست آوریم، کلیدی که موجب می‌شود از درس‌هایی که در زندگی‌مان گرفته‌ایم به‌درستی استفاده کنیم، و مانند یک مونتاژ زیبا ازآنچه در زندگی‌مان قابل‌برگشت نیست بهره ببریم.

در قسمت پایین چیزهایی که موجب می‌شود ما هم در جرگه افراد موفق قرار گیریم را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

افراد موفق هرگز دوباره........

1- به آنچه انجام دادند بازنمی‌گردند

موفقیت افراد موفق

اینکه یک شغل یا یک رابطه شکسته خورده که به یک دلیل خوب به پایان رسیده است، دلیلی که در آن زمان ما آن را خوب نمی‌بینیم به خاطر همان نوع دیدگاهی که به خاطر عینک بر چشمانمان ایجادشده است، باید یاد بگیریم همه ما اشتباه می‌کنیم یعنی این‌گونه ذات اصلی و انسانی ما شکل می‌گیرد ولی اگر اشتباهمان را تکرار کنیم دیگر نامش خطاست و موجب می‌گردد از قالب انسانی‌مان خارج گردیم. ما هرگز نباید به همان چیزهای گذشته برگردیم و بدون اینکه باعث ایجاد تفاوت در زندگی‌مان شویم و هرروزمان را با روزهای دیگر تفاوت گذاریم، روزهای تکراری بدون استفاده درست از منابع خداوند که در کتاب برای موفقیت ماهی را به ماهی‌تابه نه به مغز بچسبان به‌صورت کامل در این مورد صحبت کرده‌ام، انتظار نتایج متفاوت داشته باشیم.

2- هر چیزی که به آن نیاز دارید را انجام می‌دهید تا به کسی که نیستید تبدیل شوید

در هر چیزی که ما انجام می‌دهید باید از خودمان بپرسیم، چرا من این کار را انجام می‌دهم؟ آیا این برای من مناسب است؟ یا من برای این مناسب هستم؟ آیا این قابل‌تحمل است؟ اگر پاسخ به هر یک از این پرسش‌ها نه است شما بهتر است یک دلیل بسیار خوب برای ادامه آن داشته باشید. شما این را نمی‌دانید که قرار است کس دیگری نشوید، باید خودتان را به‌درستی پیدا کنید، یعنی خودتان را رمزگشایی کنید، بدانید چیزی در درونتان هست که موجب می‌شود خودتان را برای به دست آوردنش به آب‌وآتش بزنید، این یعنی معنای واقعی لذت، آرامش، قرارگیری د مسیری که با شما و استعدادتان همسوست و شما برای رسیدن به هدف نهایی خود نه‌تنها از مشکلات نمی‌هراسید بلکه با از بین بردن آن‌ها به خود اعتماد می‌کنید

3-شما همیشه برای تغییر شخص دیگر تلاش می‌کنید

بازاریابی -فروش،موفقیت

هنگامی‌که به‌جای تغییر خود، مدام برای تغییر دیگران تلاش می‌کنیم درواقع خودمان را در یک‌راه بی‌ثمر قرار داده‌ایم، راهی که دقیقاً از ما انرژی بیشتر می‌برد که بتوانیم دیگری را نسبت به آنچه ما دوست داریم ترغیب کنیم، یا او را محدودتر می‌کنیم و یا به او آزادی عمل بیشتری می‌دهیم، تا او بتواند مانند ما شود، این‌ها به خاطر آرامش خودمان است ولی به نظر شما با این کار شما آزادی خودتان را پیدا می‌کنید.

4- باور کنید که افراد موفق می‌توانند همه را خشنود سازند

وقتی‌که شما متوجه می‌شوید که خشنود کردن همه امری غیرممکن است، شما شروع به یک زندگی هدفمند می‌کنید و تلاش می‌کنید که افراد واقعی را خشنود سازید.

5- انتخاب راحتی کوتاه‌مدت به منافع بلندمدت

هنگامی‌که افراد موفق می‌دانند که خواستن چیزی مستلزم قدم سخت با محدودیت زمانی می‌باشد، نگران آن قدم دشوار نمی‌گردند چراکه در طولانی‌مدت برای آن‌ها منفعت به همراه خواهد داشت. این اصل یکی از تفاوت‌های اساسی بین افراد موفق و ناموفق است. چه درزمینهٔ شخصی و چه درزمینهٔ شغلی

-اعتماد به کسی یا چیزی که بی‌عیب و نقض به نظر می‌رسد

این برای ما طبیعی است که مجذوب چیزی یا افرادی که " افسانه‌ای" به نظر می‌رسند می‌شویم. ما عاشق برتری هستیم و باید همیشه به دنبال آن باشیم. ما باید افرادی را در آنچه که انجام می‌دهند، معتبر و بزرگ هستند را دنبال کنیم. کارکنان و ایفاکنندگان سطح بالا، مردم استثنایی که تاریخ‌ساز بوده‌اند، دوستانی که شخصیت درخشان دارند و شرکت‌هایی که برتری دارند. اما وقتی چیزی یا کسی بیش‌ازحد خوب به نظر میاید، مرد، زن یا هر چیزی، فقط این موضوع به‌سادگی از ذهن ما پاک می‌شود اینکه "جهان ناقص است". هیچ‌کس و هیچ‌چیزی بدون نقض وجود ندارد و اگر این‌طور به نظر بیاید در این صورت قابل‌تأمل است.

6- اعتماد به کسی یا چیزی که بی‌عیب و نقض به نظر می‌رسد

این برای ما طبیعی است که مجذوب چیزی یا افرادی که " افسانه‌ای" به نظر می‌رسند می‌شویم. ما عاشق برتری هستیم و باید همیشه به دنبال آن باشیم. ما باید افرادی را در آنچه که انجام می‌دهند، معتبر و بزرگ هستند را دنبال کنیم. کارکنان و ایفاکنندگان سطح بالا، مردم استثنایی که تاریخ‌ساز بوده‌اند، دوستانی که شخصیت درخشان دارند و شرکت‌هایی که برتری دارند. اما وقتی چیزی یا کسی بیش‌ازحد خوب به نظر میاید، مرد، زن یا هر چیزی، فقط این موضوع به‌سادگی از ذهن ما پاک می‌شود اینکه "جهان ناقص است". هیچ‌کس و هیچ‌چیزی بدون نقض وجود ندارد و اگر این‌طور به نظر بیاید در این صورت قابل‌تأمل است.

بازاریابی-فروش،موفقیت

7- دریچه نگاهشان را از تصویر کوچک‌تر نمی‌گیرند

هنگامی‌که ما از دریچه‌های کوچک خودمان به وقایع نگاه می‌کنیم یک دید و نتیجه محدود می‌گیریم، عواطف کمتری را متوجه می‌شویم، و به علت درک درست از عوامل محیطی نتایج اشتباه دیگری را به دست می‌آوریم، و برای افراد موفق هیچ اتفاقی تمام ماجرا نیست.

8-بی‌توجهی و غفلت به انجام سعی و کوشش پیوسته

مهم نیست که چیزی از بیرون چقدر خوب به نظر می‌رسد، فقط با تفکر عمیق‌تر و پشتکار و نگاه صادقانه به اینکه ما می‌خواهیم آنچه را که واقعاً نیاز به دانستن آن داریم را پیدا کنیم. و ازاین‌رو هنگامی‌که نیازمان را پیدا کردیم می‌توانیم راه‌های برآورده کردن آن نیاز را نیز پیدا کنیم، و هنگامی‌که بدانیم این نهایت آن چیزی ست که ما مستحق آن هستیم پس از سعی و کوشش برای به دست آوردنش دریغ نمی‌کنیم، و حتماً می‌دانیم که هیچ امپراتوری یک‌شبه بنا نشده است.

بازاریابی-فروش،موفقیت

9-موفق، به پرسیدن این سؤال که چرا و کجا آن‌ها می‌توانند خود را بیابند؟ نشوند

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های بین افراد موفق و دیگران این است که در عشق وزندگی، در روابط و در کسب‌وکار، مردم موفق همیشه از خود می‌پرسند: من کدام قسمت از این وضعیت را بازی کردم؟، آن‌ها هیچ‌گاه خود را به‌عنوان تنها قربانیان نمی‌بینند، حتی زمانی که هستند.

10-فراموش کنند که زندگی درونی، موفقیت‌های بیرونی را تعیین می‌کند.

همیشه در همه دوره‌ها و رده‌هایم گفته‌ام هیچ اتفاقی موجب نمی‌گردد طوفان یک انقلاب که از درون مردم شکل‌گرفته است را خاموش کند.

پس هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع نتایج مثبتی شود که ثمره یک انقلاب درونی ست، به فیلم دوره مهندسی خلاقیت و آغاز گری در مدار زندگی رجوع کنید

یک زندگی خوب گاهی وقت‌ها کمی با شرایط بیرونی انجام می‌شود. تحقیقات تأیید کرده وزندگی درونی ما تا حد زیادی مولد بسیاری از موقعیت‌های بیرونی است.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.