15 راه موفقیت در کسب و کار ؛ قسمت دوم

15 راه موفقیت در کسب و کار ؛ قسمت دوم

1 1 1 1 1

گفته شد که راه های دستیابی به موفقیت در کسب و کار بسیار است اما ما به معرفی 15 راهی که توسط کسب و کارهای موفق طی شده است، می پردازیم. 15 راهی که اگر بعنوان صاحب کسب و کار به آن ها توجه کنید، موفقیت کسب و کار شما تقریبا قطعی است.

در قسمت اول مقاله 15 راه موفقیت در کسب و کار به 7 مورد اشاره کردیم و هر یک را به تفصیل توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم تا به ادامه معرفی این راه های موفقیت در کسب و کار بپردازیم:


8- برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان، با کسب و کارهای دیگر مراوده داشته باشید

شما بعنوان یک صاحب کسب و کار یا مدیر سازمان نباید تنها در اتاق خود بنشینید و با کارکنان خود جلسه های متعدد برقرار کنید. گاهی لازم است تا به کسب و کارهای دیگر هم سری بزنید و با صاحبان آن کسب و کارها درباره مسائل مختلف جلسه داشته باشید. یک مدیر خوب باید دائماً در حال جست و جو و کشف راه‌ های جدید برای انجام بهتر کارها باشد خود از نزدیک شرکت‌ ها و استراتژی‌ های آنها را ببیند.


9- خبرهای بد را از اعضای سازمان یا کارکنان کسب و کار سانسور نکنید

یکی از ویژگی های لازم یک مدیر توانا، صداقت او با کارکنان کسب و کار است. یکی از ویژگی های هر مدیر خوب، این موضوع است که به جای انکار خبرهای بد، با آن ها کنار بیاید و با سایر اعضا مطرح کند.


10- برای رسیدن به موفقیت باید سختکوش باشید

این امر که بسیار واضح و مبرهن است که برای دستیابی به موفقیت در هر کاری، اولین اصل سختکوشی و داشتن پشتکار است. این موضوع باید در تک تک اعضای سازمان به یک عادت تبدیل شود و شما نیز بعنوان مدیر باید بدانید که تنها با پشت میز نشستن نمی توانید این خصیصه را در بین اعضاء رواج دهید. "برایان تریسی" درباره این مطلب چنین گفته است: "شما برای بقاء خود 8 ساعت در روز کار می کنید. بیش از 8 ساعت هر قدر زمانی که تلاش شما ادامه یابد، در جهت موفقیت است!" بنابراین سعی کنید تا مدتی تفریحات و کارهای متفرقه را فراموش کنید و سخت کار کنید.


11- نظم و انضباط؛ مهم ترین عامل موفقیت در کسب و کار

نظم و انضباط در کسب و کار یا سازمان است که به تمامی کارها جهت می دهد. برای اینکه تک تک اعضا این نظم و انضباط را رعایت کنند، باید مدیر از همه منظم تر باشد. اگر شما بعنوان یک مدیر یا یا دو ساعت بعد از شروع ساعت کاری به دفترتان می روید، نمی توانید انتظار داشته باشید تا همه اعضا هم نظم را رعایت کنند. بنابراین یک مدیر برای ایجاد نظم، ابتدا باید خود به فردی منظم و منضبط تبدیل شود.


12- به نقاط قوت تکیه کنید و نقاط ضعف را بهبود بخشید

بعنوان صاحب کسب و کار یا مدیر سازمان باید اشراف کاملی بر نقاط ضعف و قوت سازمان خود داشته باشید. این نقاط ضعف و قوت را با اعضای سازمان در میان بگذارید، بابات نقاط قوت قدردانشان باشید تا این نقاط قوت بعنوان تکیه گاهی برای کسب و کارتان بمانند و با مشورت اعضا در راستای بهبود نقایص و نقاط ضعف بکوشید.


13- تمرکزتان را روی مشتری (مخاطب بازار هدف) بیشتر و بیشتر کنید

سازمان یا کسب و کار شما در هر حوزه فعالیتی با دسته ای از مردم در ارتباط است. این افراد می توانند مشتریان و خریداران محصولات کسب و کار یا برند شما باشند یا متقاضیان خدمت ارائه شده توسط کسب و کارتان. بهرحال بعنوان یک مدیر حتما می دانید که بقاء و موفقیت کسب و کار شما در گرو حفظ ارتباط با مشتریان است.شما همواره باید با همفکری اعضاء، راهی برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید پیدا کنید. دغدغه های مشتریان را بدانید و برای رفع آنها به شکلی که به کسب و کار شما مربوط است، گام بردارید. همچنین همیشه راه ارتباطی برای مشتریان خود داشته باشید. صدای آنها را بشنوید و پاسخگوی سوالات احتمالی آنان باشید. انواع بازاریابی دیجیتال می تواند در این راستا مشکل گشا باشد.


14- اهل ریسک کردن باشید

به جرئت می توان گفت که تمامی کسب و کارهای موفق در برهه ای خاص اقدام به کارهایی کرده اند که کمتر کسی به انجام دادن آنها رغبت می کند. کسب و کاری موفق خواهد بود که اعضای آن توانایی ریسک کردن داشته باشند و بدانند که اگر پیروز شوند، به چه جایگاه فوق العاده ای خواهند رسید و اگر شکست بخورند، ممکن است از صفر شروع کنند.


15- به هیچ وجه ارتباط خود را با اعضای سازمان قطع نکنید

اعضای سازمان یا کارکنان کسب و کار شما در وهله اول باید دوست شما باشند. افرادی که برای شما کار می کنند در ابتدا باید حس خوبی به شما و دیگر و همکارانشان داشته باشند. این دوستی و صمیمیت باید در بین تک تک افراد سازمان مشهود بشد و الگوی این قضیه، مدیر سازمان یا صاحب کسب و کار است. البته که این دوستی و صمیمیت نباید سازمان یا کسب و کار را از نقشه راهی که دارد، خارج کند.