اعتیاد به کار، بخش اول

1 1 1 1 1

اعتیاد به کار، بخش اول

دوست عزیز و همراهی گرامی درود مرا مثل همیشه پذیرا باشید، شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی باشید که احساس می‌کنید برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار، یا ایجاد یک تغییر و یا شاید بهره‌وری در سازمان خود باید دیگران را وادار کنید که برایتان بیش‌ازاندازه کار کنند و پیشرفت در کار را منوط  به بیشتر کار کردن و کار فیزیکی می دانید و این را  به فرهنگ‌سازمانی و کسب‌وکاری خودتان تبدیل کرده اید، در ادامه این مقاله به بررسی این عامل می‌پردازیم که روش شما درست است یا خیر؟ و دلایل آن را با یکدیگر موردبررسی قرار می‌دهیم، با من همراه باشید:

برخی فرهنگ‌ها اعتیاد به کار را مورد تشویق قرار می‌دهند

درباره افرادی که شب‌ها سخت کار می‌کنند، شنیده‌ایم، آن‌ها تا دیروقت بیدار می‌مانند و در دفتر کارشان می‌خوابند. در این نوع فرهنگ‌ها اینکه خودتان را برای یک پروژه بکشید، نشان افتخار تلقی می‌شود.ولی من به شما می‌گویم، کار زیاد یعنی هیچ و بدتر از آن، به شما می‌گویم، اعتیاد به کار نه‌تنها غیرضروری ، بلکه احمقانه است.کار بیش‌ازاندازه به معنای گرفتن نتایج بیشتر نیست.فقط به این معناست که شما بیشتر کار می‌کنید.

 افراد معتاد به کار بیش از آنکه مشکلی را حل کنند، مشکل می‌آفرینند.دلیل آن چیست؟ که این را به شما می‌گویم، اول‌ازهمه این‌گونه زیاد کار کردن، در بلندمدت استمرار ندارد.وقتی فرسودگی اتفاق بی افتد که این‌گونه هم می‌شود، ضربه سخت‌تری را وارد خواهد کرد.

افراد معتاد به کار نکات مهم مسائل را از دست می‌دهند.این افراد سعی می‌کنند کارها را با اختصاص ساعات زیاد حل کنند و تلاش می‌کنند تنبلی فکری را با نیروی بیشتر جبران کنند. این موضوع به راه‌حل‌های ناهنجار منجر می‌شود.

آن‌ها حتی بحران ایجاد می‌کنند.آن‌ها به دنبال روش‌های کارآمد نمی‌گردند چون درواقع علاقه‌مند به‌اضافه کاری هستند.آن‌ها از اینکه احساس قهرمانی داشته باشند لذت می‌برند.آن‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کنند(اغلب ناخواسته) تا بتوانند بیشتر کار کنند.

افراد معتاد به کار به کسانی که تا دیروقت سرکار نمی‌مانند، صرفاً به این دلیل که در مدت‌زمانی منطقی کار می‌کنند، احساس ناکافی بودن القا می‌کنند.این موضوع احساس گناه و تضعیف روحیه را در میان افراد رواج می‌دهد. به‌علاوه این شرایط ذهنیتی را ایجاد می‌کند که افراد بدون آنکه الزام و تعهدی داشته باشند تا دیروقت سر کارمی‌مانند، درحالی‌که بهره‌وری ندارند.

اگر همه‌چیز کار باشد بعید است بتوانید قضاوت درستی داشته باشید، در این صورت ارزش‌ها و تصمیم‌گیری های شما به بیراهه می‌رود. دیگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید چه‌کاری به تلاش بیشتر نیاز دارد و چه‌کاری نه.فقط به‌شدت خسته می‌شوید.هیچ‌کس در خستگی نمی‌تواند تصمیم‌های دقیقی اتخاذ کند.

و در پایان افراد معتاد به کار درواقع کاری بیش از افراد معمولی انجام نمی‌دهند. آن‌ها ممکن است ادعا کنند افراد کمال‌گرایی هستند، اما این فقط به آن معناست که به‌جای روی آوردن به کار بعدی، زمان زیادی را برای پرداختن به جزییات بی‌اهمیت اتلاف می‌کنند.

معتادان به کار قهرمان نیستند.آن‌ها از روز خود به‌خوبی استفاده نمی‌کنند، فقط وقت را می‌کشند. قهرمان واقعی کسی است که به‌موقع به خانه می‌رود چراکه روش سریع‌تری برای انجام به‌موقع کارهای خود یافته است.

اعتیاد به کار و کار بیش از حد

حال چرا ما این‌گونه تفکر می‌کنیم و راه علاج آن چیست؟ متأسفانه مردم از من می‌خواهند که در همه ابعاد سازمانی، زندگی شخصی‌شان به آن‌ها نسخه بدهم، درحالی‌که من علاقه دارم قبل از رسیدن کار به‌جایی که نیاز داشته باشند نسخه بگیرند و راهی را یاد بگیرند که از این موضوع پیشگیری کنند،برای این کار بعدازآنکه فهمیدید اعتیاد به کار مهلک است و دلایل آن را نیز متوجه شدید، می‌خواهم روش ترک آن را نیز به شما بگویم، خیلی جالب است این فرهنگ در تمام ابعاد زندگی ما ریشه دوانده و در بسیاری اوقات بااینکه می‌بینیم انجام یک کار چه ضررهایی به ما می‌زند، بازهم اصرار در انجام آن داریم، مثلاً اگر به ما بگویند به‌جای این کار در روز 2 ساعت کتاب بخوان، انگار می‌خواهند ما را در بدترین زندان‌های دنیا محبوس کنند، موضوع بسیار ترسناکی ست که ما می‌دانیم با انجام بعضی از کارها درنهایت ، خودمان وارد زندان می‌شویم، برگردیم به موضوع اصلی‌مان، اولین چیزی که باید بدانید این است، موفقیت ارتباط کم‌تری باکاری دارد که باید بکنیم، چیزهایی که باید خودمان را از انجام دادنشان دورنگه داریم، به موفقیت ارتباط بیشتری دارند.

این حرف معقول است؟ مطمئناً، ولی چه جوری؟اگر بزرگ‌ترین تهدیدکننده‌ی کار مفیدتان غرق شدن در کارهای بی‌ارزش باشد، چه طور مطمئن  می‌شوید کار بی‌ارزش را با فعالیت ارزشمند اشتباه نگرفته‌اید؟ در ادامه، شیوه این کار را به شما می‌گویم، و شمارا با یکی از قوانین دوست‌داشتنی و مهم زندگی در عصر حاضر آشنا می‌کند، من عاشق این قانونم، شما هم عاشقش می‌شوید!!!!! برای خواندن قسمت دوم اینجا را کلیک کنید

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 44279036-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.