اعتیاد به کار قسمت سوم

1 1 1 1 1

اعتیاد به کار قسمت سوم

دوست عزیز و گرامی من، سلام، امیدوارم در دوبخش قبلی توانسته باشم، اطلاعات مفیدی رادر اختیار شما قرار دهم، در این بخش که  آخرین بخش است می خواهم، شما را به نقطه عطف کاری تان برسانم که بتوانید مدیریت زمان کاری تان را در دست گیرید، پس با من همراه باشید

سندروم شیر:

اعتیاد به کار سندروم شیر

 

این داستان موردعلاقه من است، همان چیزی که  به من برای دانستن قانون بقا  کمک کرد، شما هم یواش‌یواش دارید عاشقش می‌شوید، نه!!!! حالا این داستان را بخوانید مسلماً شما هم‌دلتان را به او می‌بازید:
اگر تا به حال به یک سیرک با سبک قدیمی رفته باشید، یا از تلویزیون دیده باشید، پس احتمالاً با تصویر کلاسیک آموزش شیرها آشنایید:
یک مرد شجاع بالباسی قرمز  و کلاهی بلند وارد قفس سلطان جنگل می‌شود، شیر قد مربی را برانداز می‌کند، سریع‌تر و خشن‌تر است، به‌عنوان سلطان جنگل در بالاترین نقطه‌ی زنجیره‌ی غذایی ست، عضلانی ست، دندان‌ها و چنگال‌های دارد به تیزی تیغ.
مربی شیر چطور؟
یک چهارپایه دارد.
همین، فقط یک چهارپایه‌ی ناقابل  سست و بی‌دوام.
بله مربی فقط با استفاده از آن چهارپایه، نه‌تنها می‌تواند از خودش جلوی شیر محافظت کند؛ درواقع کنترلش هم می‌کند.
چه طور ممکن است که مربی شیر( با جثه‌ای کوچک و لباسی مسخره) بتواند فقط با یک چهارپایه و یک شلاق نازک یک شیر را کنترل کند؟
جواب این است که شیر هرکدام از آن چهارپایه‌ها را به‌عنوان چهار عامل تهدیدکننده‌ی جدا و همزمان می‌بیند.جلوی آن چهار تهدید حتی سلطان جنگل هم درمانده می‌شود.مغز ابتدایی‌اش نمی‌تواند با مسئله کنار بیاید یا تصمیم بگیرد؛ بنابراین خیلی ساده تسلیم آن چهار تهدید طاقت‌فرسا می‌شود؛ رامِ رام.
ماهم به همین شکل واکنش نشان می‌دهیم.ما هم از سندرم شیر رنج می‌بریم.به‌عنوان یک کارفرما(آغازگر)  کسب‌وکارمان، مدار زندگی‌مان،در هر زمان با صدها اولویت بالقوه روبه‌رو می‌شویم.

1-    تماس‌های فروش را پیگیری می‌کنیم
2-    ایمیل‌هایمان را چک می‌کنیم
3-    با فروشنده‌ها تماس می‌گیریم
4-    به استخدامی‌های جدید رسیدگی می‌کنید
5-    با محصول جدیدی کار می‌کنیم که خارج از برنامه است
    در هرلحظه انتخاب‌های زیادی هست و به نظر می‌رسد همه‌شان مهم‌اند
ولی وقتی اولویت‌های زیادی داشته باشید، مثل شیر فقط با یک وسیله، فلج(رام و مطیع) می‌شوید.(دقت کرده‌اید موقع خستگی، یک کاناپه چه قدر لذت‌بخش به نظر می‌رسد؟)
انتخاب و محدود کردن اولویت‌هایتان مهم‌ترین چیزی ست که در قطار زندگی‌ و کسب‌وکارتان دارید.اگر متوجه شدید کارتان را نمی‌توانید درست انجام دهید، یعنی اولویت‌های زیادی دارید.اگر فکر می‌کنید، وقت کافی ندارید، یعنی اولویت‌هایتان را درست تعریف نکرده‌اید.درواقع، هر وقت احساس فشار کردید، به‌احتمال‌زیاد به خاطر نداشتن اولویت‌های مشخص است.
بگذارید بین کارهای حیاتی و اولویت‌های حیاتی فرق بگذارم.کارهای حیاتی کارهایی هستند که برای موفقیت سازمان یا رسیدن به اهداف باید برایشان وقت بگذارید.
ولی اولویت‌های حیاطی حیطه‌های تمرکز و کارهای روزانه  یا فصلی هستند که برای رسیدن به اهداف باید انجام شوند.
به‌طورکلی، کارهای حیاتی، آن چند تا نقش معدود فوق‌العاده مهم تان هستند و اولویت‌های حیاتی، کارهای مهمی هستند که برای کامل کردن آن‌کارهای حیاتی روی‌شان تمرکز می‌کنید.

در اینجا روش سه مرحله‌ای وارن بافت را برای اولویت‌بندی می‌گوییم:

اعتیاد به کار

 

1-   تمام اولویت هایتان را بنویسید
2-    آن‌قدر محدودشان کنید تا به سه اولویت برتر برسید.
تا اینجا خیلی خوب است، به نظر ساده می‌رسد و مشکلی نیست.قبلاً این کار را کرده‌اید.مرحله بعدی ست که اغلب مردم جرئت انجامش و به دست آوردن تمرکز را ندارند. و همین یک مرحله است مه فرق بین آدم‌های موفق معمولی و آدم‌های فوق موفق را معلوم می‌کند.
3-    بقیه کارهای موجود در لیست را بگذارید کنار.
اگر بیش از سه اولویت داشته باشید، هیچ‌چیز ندارید، شما چند اولویت‌دارید؟ جرئت دارید از روش بافت استفاده کنید؟
و در آخر به شما می‌گویم، روباهی که دو خرگوش را برای شکار دنبال می‌کند، دست‌آخر گُرسنه می‌ماند، شاد و موفق و پیروز باشید.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از این دوره لطفاً با شماره تماس 44279036-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.