انتخابات و آینده امریکا به پیشگویی ایلن لیچ من

1 1 1 1 1

پیش گویی پرفسور لیچ من درباره انتخابات آمریکا

یکی از مورخین به نام آمریکا، استاد دانشگاه امریکن پروفسور ایلن لیچ من (Allan Lichtman)یونیورسیتی در واشنگتن و نویسنده ی ۹ جلد کتاب و ۱۰۰ مقاله ی تخصصی در حوزه های سیاست و تاریخ است.در سال ۱۹۹۶ با همکاری آقای دان ولادی میر کیلس، ریاضی دان روسی کتابی به نام The keys to white house منتشر کرد که به معنای واقعی کلیدهای سیاست کشور آمریکا در آن مشروح بیان شده است.یکی دیگر از دلایل شهرت ایلن لیچ من، پیش بینی های سیاسی اوست.از سال ۱۹۸۴ تا به امروز تمام پیش بینی های سیاسی پروفسور ایلن لیچ من، درست از آب درآمده است.

پیشگویی ریاست جمهوری دونالد ترامپ

پروفسورلیچ من در ماه سبتامبر وقتی پش گویی کرد که آقای ترامپ در انتخابات آمریکا برنده خواهد شد، بسیاری از مفسرین و سیاست مداران، این پش گویی را یک اشتباه استراتژیک پروفسور تلقی نمودند.

جالب اینجاست که پروفسور لیچ من حتی در پیش گویی خود گفته بود، دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا مباررزه ی انتخاباتی را برنده خواهد شد، اما مردم
آمریکا او را به عنوان رییس جمهور نخواهند پذیرفت و مخالفتهای شدیدی با او بوجودخواهد آمد.
متاسفانه من هم همانند بسیاری از مردم ، بعد از شنیدن نظرات ایشان، احساس کردم تنها یک پیشگویی متفاوت جهت جلب اذهان عمومی انجام داده است و بی شک اطمینان داشتم که هیلاری کلینتون برنده ی این انتخابات خواهد بود!

اما پروفسور لیچ من مثل همیشه ، درست حدس زده بود.و بعد از اثبات پیش بینی های آقای لیچ من، کتاب The Keys to whitehouse رو مطالعه کردم دلایلی که لیچ من به استناد آنها پیش گویی کرده بود که ترامپ برنده ی انتخابات خواهد شد برایم آنقدر جالب بود که احساس کردم حتما باید در مورد آن بنویسم.به نظر لیچ من، دونالد ترامپ، به معنای واقعی یک بازارشناس و بازار ساز حرفه ای ( maketer ) است .

قبل از ورود به انتخابات ، آقای ترامپ جامعه ی آمریکا را با دید بازاریابی بررسی کرد و ۳ نکته ی اصلی باعث شد که تصمیم خود برای حضور در انتخابات را به وهله ی اجرا برساند.

پیشگویی ریاست جمهوری دونالد ترامپ

۳ نکته ی اصلی که باعث شد ترامپ تصمیم خود برای حضور در انتخابات را به وهله ی اجرا برساند

۱. ترامپ متوجه شد، ۷۲.۴ درصد مردم آمریکا سفید پوست هستند و در بین این سفید پوستان بسیاری تمایل ندارند یک زن را به عنوان ریس جمهور خود قبول کنند. بسیاری از این سفید پوستان با سیاه پوستان هم رابطه ی خوبی ندارند و باقی ماند ه ی این درصد هم از مردم کشورهای شرقی دل چندان خوشی ندارند.بعد از این بررسی تصمیم گرفت با برتر خواندن مردها نسبت به زنان، مخالفت با سیاه پوستان وهمچنین نیروهای کار کشورهای شرقی، این سهم از بازار را مورد توجه قرار دهد.

۲. آمریکا دارای ۱۳ ایالت ( استان ) بزرگ، ۱۷ استان متوسط و ۲۰ استان کوچک است. اکثرکاندیداهای آمریکا، ایالتهای بزرگ و متوسط را برای کمپین های خود انتخاب میکنند و کمتر به استان های کوچک توجه میکنند.ترامپ تصمیم گرفت بهترین کمپین های خود را در استان های کوچک و متوسط راه اندازی نماید و ازافراد با نفوذ این استانها به بهترین نحوممکن استفاده کند.

۳. اکثر مردم آمریکا بعد از حادثه ی ۱۱ سبتامبر از مسلمانان بیزارند و همچنین مکزیک و ساکنان آن را تهدید بزرگی برای امنیت خود و فرزندان خود میدانند.ترامپ تصمیم گرفت مسلمانان و بلاخص پناهندگان را به همراه مردم مکزیک در تیر رس سخنان پرتنش خود قرار دهد.همین ۳ استراتژی به موقع ترامپ باعث گردید ، ترامپ در کمال ناباوری از میان رای مردم آمریکا برخیزد و به عنوان رییس جمهور این کشور یکی از سرشناس ترین شخصیت های این کشور یعنی خانم هیلاری کلینتون را شکست دهد.

پیشگویی ریاست جمهوری دونالد ترامپ

بر میگردیم به پیش بینی پروفسور لیچ من، وقتی لیچ من پیش بینی کرد که بعضی از مردم بالاخص قشر تحصیل کرده و با سواد جامعه ی آمریکا بعد از انتخابات به مخالفت با انتخابات و نتایج آن برمیخیزند، کمتر کسی باور میکرد ، چون در تاریخ انتخابات آمریکا سابقه نداشته مردم به نشانه ی اعتراض به انتخابات به خیابانها بریزند و چنین اعتراضی نمایند.
پیش بینی آخر پروفسر لیچ من هم همانند سایر پیش بینی های او چالش برانگیز است.شاید امروز پیش بینی او چندان معقول به نظر نرسد، اما تجربه ثابت کرده، نویسنده ی کتاب کلیدهای راه یابی به کاخ سفید، اشتباه نمیکند.به گفته ی آقای پروفسور لیچ من، دونالد ترامپ ، آمریکا را به سمت بحرانی بسیار جدی سوق خواهد داد و چنانچه حزب جمهوری خواه نتواند در نگرش آقای ترامپ تغییر بنیادی ایجاد نماید میبایست سریعا متحد شده و آقای ترامپ را استیضاح کند، در غیر اینصورت آمریکا شاهد از هم گسیختگی وجنگ داخلی خواهد بود.
به نظر من حزب جمهوری خواه، این بار صحبت های آقای پروفسور لیچ من را جدی خواهد گرفت وبه زودی دونالد ترامپ با اکثریت آرای سناتور های آمریکایی مورد استیضاح قرار خواهد گرفت.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.