داستان های از شنبه2 !!!کاهلی بزرگترین دلیل عدم موفقیت

1 1 1 1 1

کاهلی

در مقاله و نوشته قبلی متوجه شدیم که قسمت اعظم اهمال کاری و تنبلی ما بر اساس مدل سازی های ذهنی ما شکل گرفته و بسیاری از مواقع این مدل سازی های ذهنی که زیر نظر مستقیم جناب مغز قدیم ماست، موجب می گردد که برای رسیدن به اهداف و دست یابی به آرزوهایمان تلاش نماییم در ادامه می خوام یک تکنیک و فن را به شما آموزش دهم که می توانید با تمرین کردن آن ، به تغییر دادن مدل های ذهنی خود نزدیک تر گردید.

معرفی فن: فن قایق

بازاریابی و فروش،اهمال کاری

این فن با توجه به تمام سادگی‌ای که دارد به‌خوبی می‌تواند به شما در به دست‌گیری نکات زیر کمک نماید:

1- تغییر دریچه دیدگاه خود در شبی که جسمتان نیاز به آرامش دارد و زیاد خود را درگیر زمان نمی‌بیند، در این حالت می‌توانید صفحه رؤیاهایتان را بگسترانید و ذهن خود را درگیر دو بعد خودش گردانید، تمرکز این تمرین بر روی گذشته و آینده شماست، نه چیزی که در آن قرار دارید.نحوه تمرین را در زیر بخوانید:

موضوع تمرين:

شما براثر واژگون شدن كشتي در اقيانوس، به داخل اقيانوس افتاده‌اید ولیکن تنها بازمانده اين حادثه هستيد و قايق نجات نيز توانسته‌اید براي خود از كشتي جدا نماييد و همچنين مقداري آذوقه نيز در قايق موجود است، پس شما، يك قايق، يك پارو و مقداري غذا، اقيانوس تنها بازيگران داستان هستيد، تجسم کنید درگذشته نه‌چندان دور خود بر روی کشتی در حال لذت بردن بودید و اصلاً حدس نمی‌زدید که این اتفاق برای شما بی افتد، و دائم در حال تجسم خوش‌گذرانی و لذت بردن در مقصدتان بودید، در این حال مغز قدیمتان در زمان حال، به سر می‌برد و شمارا از زحمت انداختن بر حذر می‌دارد، به ناگهان نه‌تنها تمام آن چیزهایی که مجسم کرده بودید را از دست می‌دهید، بلکه تمام چیزهایی که برایتان مهم نیز بود ازدست‌داده‌اید، فضای ناامیدکننده‌ای که با علم به اینکه نمی‌توانید برای بازگرداندن آن‌ها تلاش کنید، و به نظرتان آخر دنیاست ولی حالا شما زنده هستید و حسی به شما می‌گوید باید راهی را برای فرار از این وضعیت برای خود ایجاد نمایید.ازیک‌طرف ناراحتی اتفاقات گذشته توان رفتن به شما نمی‌دهد،و از طرفی باید زنده بمانید.یعنی حجم فکری این دو اتفاق آن‌قدر زیاد است که شما نمی‌توانید خودتان را در زمان حال درگیر نمایید، و فقط تلاش می‌کنید خودتان را به نقطه آرامش برسانید، برخلاف زمان‌های عادی زندگی‌تان که حجم درگیری فعلی‌تان به زمان حال بسیار زیاد است، چون جسمتان بیشتر از ذهنتان قدرت دارد، ولی در این مورد شما از تمام توان خود برای ادامه زندگی‌تان استفاده می‌کنید. حتی کارهایی را انجام می‌دهید، که در زمان‌های عادی زندگی‌تان برایتان غیرممکن بوده.این تمرین می‌تواند برایتان بسیار لذت‌بخش بوده و موجب شود که خودتان را در مسئله‌ای ببینید که برایتان جالب باشد و مطمئنم با توجه به آرامشی که در دنیای واقعی‌تان دارید می‌توانید روش‌های خلاقانه زیادی را برای سریع‌تر انجام دادن کارتان انجام و به دست آورید.
براي انجام اين تمرين بايد موارد زير را انجام دهید:

١- مدت تمرين حداقل 10 شب قبل از خواب
٢- مدت‌زمان هر تمرین حداقل 5 دقيقه
٣- تمركز بر روي فضاي خاص تمرين
٤- مرور موقعيت به‌صورت مداوم در طول اين ١٠ روز، بدین‌صورت كه هر شب نبايد مجدداً كارهاي شب قبل را در حين انجام تمرين انجام دهيد

دليل اين تمرين:

مديريت مغز ناخودآگاه و مغز قدیمتان و بالا بردن كيفيت تصمیم‌گیری و كنترل مغز ناخودآگاه و قدیمتان در مسير زندگي، كساني كه در دوره روابط سازي شركت کرده‌اند، اين موضوع را به‌صورت دقيق آموزش می‌بینند و كل اين دوره به‌زودی روی سایت قرار خواهد گرفت.
لطفاً در تمام مراحل سعی کنید به این ترس‌ها فکر کنید و به آن فضای واقعی دهید، اجازه دهید قدرت رؤیاهایتان در فضای تفکری شما سایه بی افکند، فقط اگر شما جز آن دسته از انسان‌ها هستید که حجم درگیری با کلیه این مسائل به‌یک‌باره برایتان مشکل است، خودتان را درگیر یک مورد از این موضوعات نمایید . هرچند شب یک‌بار موضوع ترس‌آور دیگری نیز به ترس‌های گذشته‌تان اضافه نمایید.

١-ترس شديد از تنهايي
٢- ترس شديد از تاريكي وحشتناك اقيانوس
٣- ترس شديد از مرگ و طوفان‌های اقيانوس
٤- ترس شديد از عوامل ناشناخته و حيوانات اقيانوس
٥- ترس ندانستن راه و ادامه دادن آن و خستگي

بازاریابی_قروش،اهمال-کاری

شما در اين مدت نه‌تنها عوامل مبارزه با شرايط ترس را می‌آموزید بلكه راه كنترل شرايط بحراني مغز ناخودآگاه و قدیمتان را نیز فرا خواهيد گرفت، و موجب می‌شوید که راهی ساده را برای درک و قدرت دادن به دو بعد گذشته و حال در زندگی‌تان قوت بخشید. سلسله اعصاب هدایت‌گر تصميمتان را می‌شناسید، و نکته جالبش آن است که در تمامی این تمرین‌ها متوجه خواهید شد که مغز شما به‌راحتی حاضر به انتقال قدرت به شما نیست و در تمامی موارد مبارزه بسیار سختی را با این عضو به همراه خواهید داشت ولیکن حداقل این است که برای اولین بار پایه‌های حکومت او را برای خود متزلزل کرده‌اید و شما بدون خونریزی در حال فتح فرمانروایی او هستید.

دیدید تمرین بسیار ساده است و لذت‌بخش، و از همه مهم‌تر در لحظاتی که شما در اوج تنبلی خود هستید ، مغز خودتان را وادار می‌کنید با شما بازی کند. برای این کار هم اگر مشکل داشتید، شما نیازمند طی کردن دوره‌های مدیریت زندگی‌تان هستید که باید یک راهنمای خوب برای خود انتخاب نمایید.

می‌دانید این راز بسیار بزرگی بود که بسیاری از انسان‌ها با استفاده از همین مورد توانستند به بهترین شکل زندگی خود را مدیریت نمایند، و از آن در جهت لذت بیشتر استفاده نمایند. و همچنین افرادی هستند که برای این‌که این راز بزرگ را به شما بگویند، کلی جیبتان را خالی می‌کنند، و البته که فوت کوزه‌گری نیز نزد خودشان است برای هزینه تعمیرات و نگهداری.

راز بزرگ فرار از اهمال‌کاری و تنبلی فقط همین است، درک زندگی در دو بعد گذشته و آینده و فراموشی زمان حال!!!! و فقط استفاده از بعد زمان حال برای استفاده از قدرت جسمی‌تان برای ساختن آینده، راهی دیگری ندارید. یادتان باشد از کارهای کوچک شروع کنید، خواهش می‌کنم دست از برنامه‌ریزی‌های بلندمدت که در آن پر از شنبه‌های توخالی ست بردارید، کاری که می‌خواهید به‌طور مثال در یک ماه انجام نمایید را به سه بازه 10 روزه مانند تمرین بالا تقسیم کنید و بعد نتایج را ببینید و مطمئنم از نتایجی که در طول این برنامه‌ریزی به دست می‌آورید متعجب می‌شوید و می‌بینید که یواش‌یواش خودتان را عادت داده‌اید که در جهت اهداف زندگی‌تان تلاش کنید.

بگذارید یک نصیحت دوستانه به شما بکنم، شما چه زمانی برنامه‌ریزی می‌کنید؟

جوابش را می‌دانید بله قبل از شروع کار، بر چه اساسی، حدس و گمان و در نظر نگرفتن اتفاق‌های واقعی غیرقابل‌پیش‌بینی و بعد متوجه می‌شوید که هیچ‌چیز در وضعیت واقعی با وضعیت تفکری شما همخوانی ندارد، سریع به ادامه اهمال‌کاری خود ادامه می‌دهید. برای همین اول کار را شروع کنید، و بعد ببینید برای انجام رساندن آنچه مدت‌زمان نیاز دارید، اگر یک ماه زمان نیاز دارید فقط کارهای اصلی و مهمتان را یادداشت کنید و بازه زمانی 10 روزه روی حداکثر سه موضوع اصلی که شاهرگ حیاتی موضوع فعالیت شما هستند متمرکز شوید. پرداختن به جزییات یعنی نرو، بنشین همان‌جایی که هستی!!!!

فقط بازهم خودتان را فریب می‌دهید، پرداختن به جزییات یعنی ایجاد عوامل ترس زا . دوری کردن شما از مقصد اصلی‌تان، باور کنید هر کاری بیش از یک ،تا سه فرایند اصلی ندارد که اگر آن‌ها را حذف کنید، مابقی کار لطمه می‌خورد و در حقیقت ماهیت خود را از دست می‌دهد.برای اینکه این موضوع را بیشتر درک کنید و از پرداختن به جزییاتی که در ابتدای راه نباید به آن‌ها فکر کنید مثالی را برای شما می‌زنم، اگر شما معمار باشید و بخواهید خانه جدیدی را بسازید چه‌کاری را انجام می‌دهید:


1- در ابتدا خانه قدیمی را خراب می‌نمایید، مانند کاری که شما در مراحل قبلی یاد گرفتید که چگونه می‌توانید باورها و رفتارهای اشتباهی که درگذشته دارید را خراب بکنید تا بتوانید خودتان را مجدداً بسازید

2- شما چرا خانه‌تان را خراب می‌کنید، چون شاید احتمالاً دوست داشته باشید که به‌روز باشید، و در خانه‌ای مدرن‌تر زندگی کنید که به‌طور مثال برای رفت‌وآمد در آن نخواهید قله اورست پله‌ها را هرروز طی کنید، شما چه قدر راحت دل از پله‌های قدیمی خانه‌تان می‌کنید، همان کاری که باید بادانش و مطالب قدیمی‌تان انجام نمایید.و باید برای به دست آوردن راحتی و آسایش فردا خودتان و افکارتان را به‌روز کنید

3- در ابتدا شما خانه را خراب می‌کنید بعد دیوارهای آن را می‌چینید و سپس به فکر تکمیل جزییات آن مثلاً مدل سینک ظرف‌شویی، یا تزیینات داخل حمام، یا هر جای دیگر خانه می‌افتید، از همان روز اول خودتان را با این مسائل ریز درگیر نمی‌کنید چون موجب می‌شود یک دکمه در دستتان باشد و بخواهید برای آن دکمه یک کت بدوزید.و هرلحظه به این فکر می‌کنید نه اینجا برای آن مدل ظرف‌شویی مناسب نیست، درراه تغییرات زندگی‌تان نیز در ابتدا باید کارهای اساسی که مربوط به آن فرایند است را پیدا کنید.کارهایی که اگر آن‌ها را حذف کنید دیگر آن کار نیست تبدیل می‌شود به چیز دیگری. برای خواندن قسمت بعدی اینجا را کلیک نمایید.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.