سایش خلاق یا همکاری خلاق

1 1 1 1 1

سایش خلّاق در مقایسه با همکاری خلاق:

مطالب بسیاری در مورد تیم های همکاری برای تشویق خلاقیت در درون سازمان و بسیاری هم در مورد " سایش خلاق" نوشته شده است - ایجاد کنندۀ فرهنگی که در آن ایده ها به چالش کشیده می شود و " اشتراک" های جدید به طورمداوم ساخته می شود. این دو ایده متقابلاً منحصر به فرد نیستند. آن ها می توانند در یک سازمان همکاری داشته باشند حتی اگر مخالف هم به نظر برسند. در حقیقت، شرکت هایی که قادر به تشویق هر دو رفتار و وضعیت هستند، به نظر می رسد که از محیط اقتصادی موجود بهره می برند.

آیا یک کمپانی می تواند از هر دو فرهنگ پشتیبانی کند؟

سایش خلّاق:

منظور ما از سایش خلاق چیست و چه چیزی باعث این نوع سایش در شرکت ها می شود؟

این اصطلاحات ظاهراً توسط  Jerry Hirshberg موسس و مدیر  Nissan Design International (NDI) ساخته شده است. رئیس Xerox parc آقای John Selly Brown از سایش خلاق بعنوان: داشتن یک تفکر واقعی و درست از انجام حقیقی سایش ساختن و ویرانی بر خلاف یکدیگر یاد می کند.


یک مثال خوب از سایش خلاق پیدایش کامپیوتر اپل مکینتاش بود. این یک حقیقت شناخته شده و واضح است که جابز تیم اصلی اش را از خارج از سازمان گرفت . گروهی از مهندسان و برنامه نویسان که عمدتاً از همکارانشان جدا شده و ظاهرا ایزوله می شوند تا خلاقیت و روحیه خود را بالا ببرند را در اپل برای تکمیل کل محصول ( سخت افزار و نرم افزار) بدون نیاز به مقابله با سلسله مراتب یا دیپلماسی های شرکت بزرگ اپل ایجاد کرد.

آنچه که اغلب کمتر مورد بحث قرار گرفته است این است که چرا این تیم خاص بسیار موفق بوده است؟ جابز که نسبت به جزئیات بسیار جدی بود و اغلب در کوچکترین جزئیات درگیر می شد، یک محیط سایش خلّاق در میان اعضای تیم ایجاد کرد. قلب تپندۀ سایش خلاق، تنوع بود.

اگرچه این راه ممکن است از دور،منطقی به نظر نرسد. اعضای تیم خودشان توسط استیو جابز دست چین شده بودند و هرکدام شامل یک آرایۀ بسیار گسترده از هنرمندان، موسیقی دانان و اندیشمندان  بودند، حتی اگرچه شما می توانید به همه آن ها برچسب " برنامه نویسان نرم افزار" را بزنید.


تنوع استعدادها، دیدگاه ها، تفاوت های فرهنگی و ... این چیزی است که رفتار ساینده را امکان پذیر می سازد. چرا که در این صورت، تیم با استفاده از تنوع ها خودش را به چالش می کشد. این چیزی است که جابز تا کنون به آن همکاری خلاق می گوید.

critivity mhm 2 720x480در همان زمان، بسیاری از شرکت های پیچیده در فرهنگ خلاق ، تاکید بر اهمیت همکاری میان کارکنان در سراسر بخش و حتی با مشتریان را داشتند. اد کاتمالت، مدیر عامل شرکت پیکسار، در مورد "همتا محور" بودن فرآیند مشارکتی برای حل مساله و درست کردن فیلم نوشته است : " هرکس به نوبه خود در کمک به دیگری به طور کامل بهترین کار را می کند.

این همان یکی برای همه ، همه برای یکی است

Red Hand Drawn Arrows Up

اگر گروه فناوری در پیکسار، به خوبی بتوانند با تولید کار کنند و تیم تولید با داستان نویسان کار کنند و همۀ آن ها بتوانند با فن آوران جهت ایجاد یک گرافیک باور نکردنی کار کنند، در این صورت به نظر می رسد که همکاری کلید موفقیت خواهد بود. 

برخی از تعاریف و تفکرات صحیح در فرم همکاری اخیرا توسط هیگل، سلی براوون و دیویسون در وبلاگ مدرسه بازرگانی هاروارد منتشر شده و مورد بحث قرار گرفته است.

آیا همکاری چیزی بر خلاف سایش به نظر می رسد؟

سایش و همکاری خلاق می توانند با هم همزیستی داشته باشند

 اگر رهبران، بهترین موقعیت در حل مسئله و یا پروسه اندیشه پردازی و تفکر را برای هر یک از آنها تعیین کنند،این دو روش می توانند با هم همزیستی داشته باشند. بعنوان مثال، مشکل معمول فرایند حل مسئله این است:

انتخاب/ شناسایی راه حل های ممکن برای یک مسئله خاص از میان بهترین راه حل ها و امتحان کردن روش های ممکن، موشکافی برای انتخاب بهترین راه حل و ایجاد برنامه عملی (اقدام) برای آن می باشد.

هنگامی که سایش خلاقدر شناسایی و تعیین مشکل و مسئله و یا شناسایی بهترین راه حل رخ می دهد ، درآن هنگام، سیاست شناسی، عقاید و روش های متفاوت ممکن است روشی برای تصمیم گیری باشد.

اگر سایش رخ دهد، اگرچه درمرحلۀ ایده پردازی قرار داشته باشد با این حال برای اتصال و تلاقی عقاید، گزینه ها و ایده های پدیدار شده اجازه می دهد که سایش خلاق  بسیار مفید و سود آور باشد زیرا قدرت و نیروی تنوع را آزاد می کند.

هنگامی که همکاری در تعریف و پالایش یک مسئله و جمع آوری راه حل ومنافع سازمانی رخ می دهد، اجزاء شرکت همه با هم برای راه اندازی و ایجاد موفقیت مشغول به کار می شوند اماتفکر همفکر و همکاری در اندیشه پردازی یا مراحل طوفان مغزی  از یک پروژه ممکن است به تفکرات خسته کننده و فقدان " ایده های جدید" منجر شود.

پیکسار، این موضوع را اینگونه توصیف می کند- در طول جلسات همه با هم کار می کنند اما یک مرتبه روند اندیشه پردازی پایان می پذیرد و تصمیم نهایی که بعنوان ایده هایی برای پیاده سازی می باشد سقوط می کند .
در نهایت، یک رهبر خلاق ماهر، قادر به تشخیص نیاز برای هر دو همکاری و سازمان دهی فرآیند، شرکا و مراحل توسعه بعنوان روشی برای بهره مند شدن از هر دو "سایش خلاق" و همچنین، همکاری همتایان می باشد.

برای کسب اطلاع و نحوه استفاده از دوره های آموزشی و خدمات مشاوره من می توانید ازطریق  شماره تماس 88608518-021 و 44381637-021 تماس حاصل نمایید.